Ühe T-40'ne lugu
#21

Palju nende silindrite ja kolbide eest ka raha küsiti, ja kuskohast ostsid?

Taivo
55624799
Vasta
#22

(04-03-2013, 15:10 PM)kaasik Kirjutas:  Palju nende silindrite ja kolbide eest ka raha küsiti, ja kuskohast ostsid?

30.- tk, VK Traktorikaupadest

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#23

Mis siis lõplik värvilahendus tuleb ja kas kabiini ka peale kavatsed teha?Wink


Vasta
#24

(04-03-2013, 15:26 PM)MAZ Kirjutas:  Mis siis lõplik värvilahendus tuleb ja kas kabiini ka peale kavatsed teha?Wink

Mootor tuleb punane, trakats ise süsimust. Kabiin ka ikka, see sama kanakuut mis tal originaalis käib Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#25

(04-03-2013, 15:22 PM)viplala Kirjutas:  
(04-03-2013, 15:10 PM)kaasik Kirjutas:  Palju nende silindrite ja kolbide eest ka raha küsiti, ja kuskohast ostsid?

30.- tk, VK Traktorikaupadest

Kas need on ikka Vene silindrid-kolvid või Hiina analoogid?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#26

Nukk oli korras. Mingeid erilisi kulumise märke polnud. Samuti olid korras ka nuka saaled. Isegi väga head. Tundus nagu oleks keegi neid seal hiljuti vahetanud. Seega jäid paika.

   
   

Vändaga olid lood halvemad.
   

Üks kepsusaale oli end ringi tõmmanud. Vaadates millist lammutustööd ta seal teinud oli, pidi ta seal tükimat aega ringi käima.

   

Ka kepsu sisepind oli rikutud
   

Mõõtes vända kaela, oleks selle vast saanud kolmandasse remonti lihvida, aga sellel ei näinud ma enam mõtet, kuna uus vänt maksis ainult 180 euri, ostsin uue.

   

Üks keps sai ka uus ostetud ja teised kolm kenasti puhtaks nühitud.
   

Jääb veel kepsud ühte kaalu ajada. Mul ei ole ainult kaalu momendil, aga mul on üks salakaval plaan. Nimelt ühel mu sõbrannal on selline elektrooniline kaal, millega ta kaalub toiduaineid koogi sisse panekuks. Ma lähen laenan talt seda. Ütlen, et läheb kõvemaks küpsetamiseks Big Grin

(04-03-2013, 15:46 PM)saarrand Kirjutas:  
(04-03-2013, 15:22 PM)viplala Kirjutas:  
(04-03-2013, 15:10 PM)kaasik Kirjutas:  Palju nende silindrite ja kolbide eest ka raha küsiti, ja kuskohast ostsid?

30.- tk, VK Traktorikaupadest

Kas need on ikka Vene silindrid-kolvid või Hiina analoogid?

Puhas vene raud. Hiinlased ei oska nii räpakalt asju teha... vist.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#27

Tere!
Teemaalgatajale hoiatus!
Liigub uusi väntvõlle,millel puuduvad hooratta tihvti augud...... väntvõllil õlikanalid osades kaeltes.... Enne kui hakkad rõõmsalt mootorit kokku panema,uuri korralikult,kas ikka asjad korras.... Õnneks on õppevahendina vana väntvõll ju ka kõrval olemas,kust siis saab silmaga mõõtu võtta....
Nii igaks juhuks sai mainitud...
Jõudu!
Vasta
#28

Seda kaheksat grammi taga ajada kepsu kaalude võrdseks ajamisel aeglase diisli kohutava vibratsiooni taustal... Ei tea, mina küll ei näe mõtet. Originaalväntvõllil on tasakaalustamiseks kasutatud külgepolditavaid kuvaldakaalulisi raskusi, uuel ma neid ei näe. Siit tuleb juba 5 kilo kaaluerinevust.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#29

(04-03-2013, 16:40 PM)Wiki432 Kirjutas:  Seda kaheksat grammi taga ajada kepsu kaalude võrdseks ajamisel aeglase diisli kohutava vibratsiooni taustal... Ei tea, mina küll ei näe mõtet. Originaalväntvõllil on tasakaalustamiseks kasutatud külgepolditavaid kuvaldakaalulisi raskusi, uuel ma neid ei näe. Siit tuleb juba 5 kilo kaaluerinevust.

Kepsude erinevused, olid kiirel kontrollil, umbes 20 grammi. Vänt on uuema tüübi oma. Veits teise ehitusega, kuid tehases tasakaalustatud. Lisavihte sellele ei ole ette nähtud.

(04-03-2013, 16:24 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tere!
Teemaalgatajale hoiatus!
Liigub uusi väntvõlle,millel puuduvad hooratta tihvti augud...... väntvõllil õlikanalid osades kaeltes.... Enne kui hakkad rõõmsalt mootorit kokku panema,uuri korralikult,kas ikka asjad korras.... Õnneks on õppevahendina vana väntvõll ju ka kõrval olemas,kust siis saab silmaga mõõtu võtta....
Nii igaks juhuks sai mainitud...
Jõudu!

Hea et tähelepanu juhid. Viskasin kiirelt pilgu peale. Vänt tundub olevat korralikult toodetud. Kõik avad ja augud on omal kohal.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#30

Edu ja jõudu!!! Vaatasin neid pilte ja imestasin et see trakats maha pole põlenud. Oma T16M-il lasin kohe kui kätte sain vee ja harjaga mootori puhtaks pluss mingi Käscheri leotusvahend oli lisaks. Muidu tõotab ilmselt üks äge lumelabidas tulla.

Veel pole maha löödud
Vasta
#31

(04-03-2013, 17:38 PM)JaakH Kirjutas:  ...
Muidu tõotab ilmselt üks äge lumelabidas tulla.

Kergevõitu - peab hää kühvel ja korralikud küüned olema, et sellega Tõelisele Lumele koht kätte näidata.

Kepsude kaaluajamisel ei ole mõtet - see ei muuda asja paremaks. Aga mängu ilu ja meelerahu huvides oleks muidugi huvitav teada, palju tegelikud erinevused siis ka tulid.Rolleyes

Sa ikka tead, et kumbki kepsu pool kaalutakse eraldi?
Vasta
#32

(04-03-2013, 18:24 PM)v6sa Kirjutas:  Kepsude kaaluajamisel ei ole mõtet - see ei muuda asja paremaks. Aga mängu ilu ja meelerahu huvides oleks muidugi huvitav teada, palju tegelikud erinevused siis ka tulid.Rolleyes

Sa ikka tead, et kumbki kepsu pool kaalutakse eraldi?

Eks ma lähipäevil kaalun täpsemalt üle.
Mis point sellel eraldi kaalumisel on? Maha tohib võtta ju nagunii ainult alumiselt poolelt. Ma tean, et kepsud kaalutakse kokkupanduna üle.
Mõne grammi pärast ei hakka jamama nendega, kuid uut kepsu ostes, sai kiirkorras üks vana üle kaalutud, et uus saaks võimalikult samasse kaalu. Uusi kepse müüakse erinevates kaaludes. Tol hetkel tuli erinevuseks umbes 20 grammi. See on aga liiga palju. Seda enam, et kaalu vähendamise töö, on iseenesest ju kerge.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#33

Tekkis siin selline mõte,et ega selline ilma vastakaaludetta väntvõll ei nõua teist hooratast? Ja kuidas sealjuures väntvõlli -hooratta-siduri tasakaalustamisega lood on...... Küsimusi on. Arvan,et vast asja müüja peaks seda teadma. Ise pole sellist võlli veel oma silmaga näinud.
Vasta
#34

(04-03-2013, 21:11 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tekkis siin selline mõte,et ega selline ilma vastakaaludetta väntvõll ei nõua teist hooratast? Ja kuidas sealjuures väntvõlli -hooratta-siduri tasakaalustamisega lood on...... Küsimusi on. Arvan,et vast asja müüja peaks seda teadma. Ise pole sellist võlli veel oma silmaga näinud.

Vastukaalud on väntvõllile, kepsude vastaspoolele, massi lisamiseks. Need aitavad ühtlustada mootori tööd. Väntvõlli tasakaalustamine on omaette ooper, vastukaaludega ei tasakaalustata väntvõlli.
Mida vähem on vastukaalu, seda ühtlasemad peavad kepsude kaalud olema, sest kepsude/kolbide massid, pääsevad mootori töös paremini esile.
Samas, mida vähem on vaja mootoril rammu kulutada, nende masside ringi ajamiseks, seda erksam ta on.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#35

Kui juba tegemiseks läks, siis kepsudel võiks piirduda ka alumiste poolte ühte kaalu ajamisega.
Mina kaalusin nii, et kaalu peale terava servaga plekitükk, keps sõrmepuksi pidi nööri otsa ja lakke.
Kepsu panin siis täpselt poolitusjoonega sinna teraviku peale ja asjad ajasin grammi pealt kaalu.
Soojalt soovitan ka hooratas panna laagritele pöörlema ja veenduda tasakaalus algul ilma ja siis koos sidurikorviga.
Just hooratas annab kõige rohkem tunda kui pole tasakaalus.
Nii tehtud Mtz mootor on oma töövahendil peal ja ikka väga tuntav vahe on enne ja pärast.
Sai ka klapivedrud Gazi omad pandud ja käib rõõmsalt 3200 pööret ilma vibratsioonita.
Vasta
#36

(04-03-2013, 13:12 PM)mlsluik Kirjutas:  Liigne agarus pole ka hea, mootori sisemusse jäävad osad ning klapikambri kaane alune osa plokikaanest võiks siiski ilma värvita olla. Olgu see värv nii hea kui tahes siis õli ja sooja koosmõjul hakkab see värv kooruma ning õlikanaleid ummistama.

Aga muidu 5+ Wink Hea kohe vaadata.

Na vat, ei või irisemata jätta! Ei ole sellele mootorile PLOKIkaant ettenähtud.....

Kõigi kummardustega sõnavõtvatele päris mootoriehitajatele:
Terv. Ivar

(endal kodus küll ainult pool sellest [T-16M] enam-vähem põksuvas olekus.)

loll on loll olla.
Vasta
#37

(04-03-2013, 22:30 PM)2715 Kirjutas:  Kui juba tegemiseks läks, siis kepsudel võiks piirduda ka alumiste poolte ühte kaalu ajamisega.
Mina kaalusin nii, et kaalu peale terava servaga plekitükk, keps sõrmepuksi pidi nööri otsa ja lakke.
Kepsu panin siis täpselt poolitusjoonega sinna teraviku peale ja asjad ajasin grammi pealt kaalu.
Soojalt soovitan ka hooratas panna laagritele pöörlema ja veenduda tasakaalus algul ilma ja siis koos sidurikorviga.
Just hooratas annab kõige rohkem tunda kui pole tasakaalus.
Nii tehtud Mtz mootor on oma töövahendil peal ja ikka väga tuntav vahe on enne ja pärast.
Sai ka klapivedrud Gazi omad pandud ja käib rõõmsalt 3200 pööret ilma vibratsioonita.

Vedrud käisid mul endal ka peast läbi. Natuke mannad tundusid need originaalid. Ühe klapi paigaldusel, jäi kalts klapi vahele. Siis ma vajutasin näpuga klapi alla ja võtsin kaltsu vahelt ära. Ma ei teagi, normaalne vedru seda vist ei laseks teha, vähemalt mitte nii kergelt. Aga aega on veits, jõuab veel vahetada, enne kokku lappamist. Millise GAZ'i vedrusid sa kasutasid? Huvitav kas nad 40'ne mootorile ka istuvad?
Hoorattale viskan ka kindlasti pilgu peale, enne paigaldust.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Küsin veel üle, kas 30€ masksis silinder koos kolvi ja rõngastega?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#39

Kui jõuad sidurini,siis jälgi hoolega käpapolte.Meie piirkonnas läks kolmel(kaasaarvatud minul) mehel VK traktorikaubast osetud käpapolt katki.Väga ohtlik-enne kui reageerida jõuad võid sõbrast üle sõita või leida end kalda alt kummuli.Mina ei julgenud enam originaali sisse panna,vaid ostsin poldipoest kõvema poldi ja kohaldasin talle vahekettaga sobiva krae.Praktika näitab ,kui palju ta peab, kuid usaldan teda rohkem kui logiseva mutriga originaali.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#40

(05-03-2013, 09:37 AM)saarrand Kirjutas:  Küsin veel üle, kas 30€ masksis silinder koos kolvi ja rõngastega?

Kolvi ja silindri komplekt maksis 30.-, Rõngad tuleb eraldi osta. Rõngaste komplekt, neljale kolvile oli 17.-

(05-03-2013, 10:17 AM)tammetonu Kirjutas:  Kui jõuad sidurini,siis jälgi hoolega käpapolte.Meie piirkonnas läks kolmel(kaasaarvatud minul) mehel VK traktorikaubast osetud käpapolt katki.Väga ohtlik-enne kui reageerida jõuad võid sõbrast üle sõita või leida end kalda alt kummuli.Mina ei julgenud enam originaali sisse panna,vaid ostsin poldipoest kõvema poldi ja kohaldasin talle vahekettaga sobiva krae.Praktika näitab ,kui palju ta peab, kuid usaldan teda rohkem kui logiseva mutriga originaali.

Siduri käpad lähevad mul nagunii vahetusse, kuna nad on kutud omadega. Eks ma vaatan sinna siis ka mingid paremad poldid. Ega see poldi purunemine meeldiv ei ole.

Viskan siia veel asju üles oma tegemistest.

Nagu ma siin ennist mainisin, siis mootori värviks tuli tumedam kärtspunane. Kuna telefoni peal olevad kaamerad, ei suuda alati kõike üks ühele jäädvustada, siis on piltide pealt paistev värvitoon hoopis nutusem, kui tegelikult.

Mootoriplokk sai puhastatud, krunditud ja värvitud.
   
   

Sidurikoda
   

Sisselaske kolle sai puhtaks nii väljast kui seest
   
   

Hõõgküünal töötas ilusasti. Tuli ainult ära puhastada.
   

Pump sai musta kuue, remontima teda ei hakanud. Mis tühjast ikka torkida, kui ta töötab Smile
   

Kütusefiltri korpused
   
   

Õlipaak nagu kõik teisedki detailid, puhtaks, krunt ja värv
   
   

Ventilaator sai laiali kistud, vanad laagrid eemaldatud, uued sisse ja samuti värvi alla
   
   

Sussklapid said endale uued tihendid
   

Veel mingid vidinad
   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne