Ise ei tohi enam autot lammutada.
#41

(14-07-2013, 21:45 PM)seeteine Kirjutas:  Ühtegi muud seletust sellisele lammutuse keelamisele ei leia peale selle, et tootjad tahavad rohkem uusi autosid toota ja selleks on vaja "vana risu" eest koristada.
No lõpuks sai keegi ka asja tuumale pihta Smile. Uutel autodel kallid kindlustused ja kallid osad ja kallis remont. Riik teenib jälle ja Ori paneb ennast ise liisinguga ahelatesse ja teenib hästi oma isandaid ega virise, sest muidu võetakse ta auto ära. Nii on aga kõigi seadustega.
Vasta
#42

(14-07-2013, 19:34 PM)h2rra Kirjutas:  "Sõbranna Maksuamet" külastas hiljuti üle tee asuvat vanametalli kokkuostu ametlikku punkti... Alumiiniumi konteinerist leiti purustatud sapika mootori tükke...Koheselt nõuti autode utiliseerimise litsentsi ja plommiti konteiner, olgugi, et antud metalli tõi klient koos teise alumiiniumiga. Purustatud mootori karteri tükid loeti a u t o o s a k s . Millega asi lõpeb, ootame...
Tundub, et antud kaasuse puhul on konkurendile valusasti varba peale astutud. Viimane tellis omad joped maksaametist murelast puistama. Muudel puhkudel oleks antud tegevus minu silmis välistatud. Kujutage nüüd ette, riigi kindla lobi peal olev kontorirott tuleb oma soojast kabinetist välja, et kuskil polügonil kummikud jalas ringi patseerida ja küünarnukkideni õlisena konteinerite sisu sorteerida. AbsurdBig Grin
Vasta
#43

(14-07-2013, 22:12 PM)Kadari Kirjutas:  Tundub, et antud kaasuse puhul on konkurendile valusasti varba peale astutud. Viimane tellis omad joped maksaametist murelast puistama. Muudel puhkudel oleks antud tegevus minu silmis välistatud. Kujutage nüüd ette, riigi kindla lobi peal olev kontorirott tuleb oma soojast kabinetist välja, et kuskil polügonil kummikud jalas ringi patseerida ja küünarnukkideni õlisena konteinerite sisu sorteerida. AbsurdBig Grin
Mind üllatab veelgi rohkem, et see kontorirott oskas sapika karterikilde identifitseerida Big Grin. See koorem oli kindlasti spetsiaalselt komplekteeritud ...Smile
Vasta
#44

(14-07-2013, 21:45 PM)seeteine Kirjutas:  Siit tekib küsimus, et kui inimene saab poest osta varuosa, mis siis sellest katkisest jupist saab? Auto peab olema komplektne, aga tegelikult peaks siis nõudma ka kõikide kasutuse ajal küljest kukkunud juppide tagastamist Big Grin

Mina leian, et auto mahakandmiseks võiks piisata aku, katalüsaatori, rehvide ja vanaõli viimisest jäätmejaama. Ülejäänud jupid on ohutud keskkonnale ja taaskasutatavad.
Hmm.Aku(eriti töökorras aku) ja katlüsaator on sellised asjad mida normaalse mõtlemisega inimene ei annaks iial jäätmejaama.Akusid ostetakse kokku päris normaalse hinnaga.Mõnedes tanklates on olemas konteinerid vanade akude jaoks aga need enamus tühjad. Originaal katlüsaator on "päris kullahinnaga".Täpset hinda ei oska momendil öelda aga ainult loll annaks katalüsaatori koos romuga ära.See maksab paraja protsendi kogu romu hinnast.umb.100€ kg.
Vanast õlist on ka kogu aeg lahti saadud.Läheb katlamajadesse kütteks.
Vot rehvid on sihuke kraam mida keegi ei taha.Tartus on õnneks jäätmejaam mis võtab inimeselt tasuta vastu neli rehvi aastas.Olen sellega väga rahul.
Vasta
#45

Sellise seaduse täiega elluviimine tähendab kokkuvõtvalt seda, et see portaal siin ei kesta enam kaua, Romulate jupid ei ole nii odavad, et neist tasuks hakata midagi sajaprotsendiliselt kokku panema....ja kindlustus keerab seda kraani omakorda teisest otsast kinni. Nii, et pekske pihku kui igav on või võtke viina... . Inimene oli isegi vene ajal rohkem inimne kui ta on seda praeguses Eesti Ajuvabariigis....Inimkond ei ole aastatuhandete jooksul grammigi muutunud- kõik on sama- kasuahnus ja võimuhimu, tahe teisi orjastada, teiste kulul elada jne.

Huvitav kui suur see trahv siis on kui ikkagi ise lammutada, ehk ei ole nii suur, et peaks kindlasti oma vana romu lammutusse viima kui sellest midagi teha tahaks.. ?
Vasta
#46

Ja veel.Ametlikud ning tegevusloaga firmad ostavad kokku katalüsaatoreid,akusi,elektroonikat jne.Kindlasti käitlevad nad neid asju keskkonnasäästlikult jne.Miks ma peaks kogu selle komplekti ära andma metallikokkuostufirmale mingi pleki hinna eest ??? Seal kindlasti eraldatakse akud,katid jne.ning müüakse juba hoopis teise hinnaga edasi.
Miks ma ei võiks seda ise teha?
Näit sellise firma Re Metal hinnakiri.
http://remetal.ee/katalysaatorite-ost/
Vasta
#47

Ja uskuge, varsti keelatakse mingil tobedal ettekäändel ära igasugune iseehitamine ja põkade valmistamine.

(14-07-2013, 23:52 PM)krossifänn Kirjutas:  .Miks ma peaks kogu selle komplekti ära andma metallikokkuostufirmale mingi pleki hinna eest ??? Seal kindlasti eraldatakse akud,katid jne.ning müüakse juba hoopis teise hinnaga edasi.
Miks ma ei võiks seda ise teha?
Näit sellise firma Re Metal hinnakiri.
http://remetal.ee/katalysaatorite-ost/
Sellepärast ei või sa seda ise teha, et oled orjanäru ja pea mokk maas Big Grin Big Grin
Vasta
#48

Loen ja imestan, et tõesti eestlane on tõsine pankade ja isandate ori!

Perse, oma autot ei või lammutada.... MÕH? Mis asja? Kes keelab?

Pole siiani keegi midagi kobisema tulnud, kui auto on juppideks lammutatud, jupid mehele pandud, väärt kraam maha müüdud, vedelikud taaskasutatud, endale vajalikud jupid alles hoitud ja totaalne pahn, kas keskonna jaama saadetud või garaasi "soojaks" toodetud.

Mis te arvate, mida tehakse keskkonna jaamas plastikuga? Toodetakse soojaks, ja inimesed maksavad ka, et keegi vastu võtaks selle pahna ja, siis makstakse selle pahnast saadava toa sooja eest ka veel raha. Topelt ei kärise!

Õli viid keskkonna jaama. Maksad ka veel selle eest (pärast maksad ikka toa sooja eest ka), kaval inimene ostab endale vanema diisel pilli ja põletab kõik kilomeetrite läbides osooni kihti.

Nüüd hakkab tulema, et hullult loodus kahjulik jne. Kõik meie tegevus on loodus kahjulik ja kõige kasulikum on üldse inim rass maha ära nottida, et loodus säiliks - ergo - kas oled teiste ori, või pead lihtsalt olema otseselt loodusele kahjulik, mitte kaudselt ja elama selle tundega.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#49

See teema kipub kokku jooksma tolle teemaga - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44673
Olen praegu ise katsejäneseks. Mnu "Isuzu Trrooper" 1986a oli nüüd kaks aastat ajautiselt arvelt maas, Sain jupid, panin käima, tegin kiiremad ringid aga... seismise aeg raam ära mädanend... Kere päris ilus veel ja kõik agregaadid töötavad.
Läksin jälle ARKi jas seal pakuti kohe, et uuesti kaheks aastaks arvelt maha võtta! Öeldi veel, et eraomand, hoia arvel, või võta ajutiselt maha niikaua kui tahad.
Eks näe, mis saab. Esialgu mul pole kohta, kus seda raami ehitada ja romulasse ma enda tublit abilist ka ei raatsi anda.
Saab näha, millal ja kes minu käest raha hakkab küsima. Kindlustusleping on, poliisi pole.Seni on vaikus olnud.

Tundub, et kõigi nende EU seadustega püütakse tekitada olukord, kus iga peres oleks üks liiklusvahend ja see oleks uus. Seda siis maksustamise kaudu.
Kõik vanemad riistapuud saavad sellise kindlustussumma kraesse,et ollakse sunnitud vana liikur romulasse viima ja kindlasti romulasaksale tuleks veel peale maksta, et ta su romu ikka vastu võtaks ja siis selle pealt teenida võiks!

Üsna arusaamatu on ka see koht, et kuidas siis nooremale põlvkonnale vanatehnikat tutvustada, kui kõik tuleb pressi alla saata ja oma õue peal tÜkeldada ei tohi...

Ei ole vist väga raske välja mõelda, kelle kasuks ja millisel moel sellised "seadused" luuakse. See on ainult minu isiklik arusaam öiroopa poliitikast.
Vasta
#50

(15-07-2013, 00:32 AM)samodelkin Kirjutas:  See teema kipub kokku jooksma tolle teemaga - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44673
Täpselt nii.Uute seaduste järgi hakkad oma romule kindlustust ostma.
Kui tahad romust vabaneda siis olgu see komplektne(koos tulede,vilede ja katiga.
Kui romu ammu maha müüdud või juppeks lammutatud siis jälle jama.Arvelt maha ei saa.Maksa kindlustust või trahviSad
Sõidukit saab liiklusregistrist siiski kustutada.Trahvi hinnaga.
"Seega võtab sõiduki kustutamine liiklusregistrist aega ning võib sõiduki omanikule kaasa tuua trahvi selle eest, et ta oma sõiduki ise täielikult või osaliselt lammutas, kuna ta on rikkunud jäätmeseaduse nõudeid," märkis Piirsoo.
Vasta
#51

Järgmisena keelatakse ära ise maja ehitamine, kuna see ei ole turvaline. Pead tellima firma, kellel on litsents. Siis keelatakse eraisikul ära loomapidamine ja kurgikasvatamine kuna kasutad mulda kui maavara oma hüvedeks. Ameerikas on juba siin-seal keelatud ära vihmavee kasutamine. Kuhu veel edasi... koli linna ja palu almust, müü ennast pankadele ja monopolidele maha ja maksa elu aeg võlgasid, et orjapidajad orgiaid saaks korraldada.

Püss tuleb kätte võtta ja see lollus ära lõpetada. Alles seisime Balti ketis käest kinni nagu mudilased, silmad märjad ja härdus hinges ja nüüd oleme veelsuuremad orjad kui enne võõra riigi võimu all. Kurat, kui kaua võib kannatada seda ülekohut, et inimesel midagi isiklikku olla ei tohi. Mingi käputäis inimesi dikteerib siin oma seadusi. Miks me neid täidame ma ei saa aru. Kolakas tuleb neile anda ja koht kätte näidata.

Ma tahaks teada mitu meest siit minuga Toompeale kaasa tuleks??? Pange nimed kirja ja lepime kuupäeva kokku ja läheme Toompeale seadust tegema- ,küll tänavalt tuhanded kaasa tulevad. Mina olen valmis minema .......viime ohtlikud jäätmed ganstritega neile ja nõuame oma vara mis meile kuulub endale tagasi ja kui vaja , siis paneme sellele õlile ka tule otsa. Mina ajaks omakandist hulka rahvast kokku kui selline üritus reaalselt toimuma peaks ja kui see kõlakas ajalehte jõuab, on tulijaid palju. Ja facebook on ka suht igal eestlasel. Teave leviks kiiresti. Ja ega venelasedki mängust välja ei jääks. Pole see vaen meie rahvaste vahel nii suur midagi kui see valitsusele meeldiks. Puha kunstlikult tekitatud nii vene kui ka meie valitsuste poolt.

Noh, kas on julgeid ??? Või ainult kaagutame, halame ja lakume matsutades härraste perseid edasi ??? Kui piisavalt julgeid tekib, siis teeme üks selline teema siia ja hakkame asja organiseerima. Kes teine meie elu ja vara kaitseb kui me seda ise ei tee- aitab jamast.Jutu peale ainult irvitatakse ja räägitakse muinasjutte...Kunagi läks eestlane püssiga terve venemaa vastu, nüüd peab siin mingi paarituhande tõusiku ees kummardama. Ei hakkaks see politsei ja sõjavägi ka meie vastu kui nende õed ja vennad tänaval on. Maa ja ka kõik muu, mille eest makstud on, peab olema eraomand ja kinnimakstud asja eest enam maksu küsida ei saa- seda nõuamegi.

Aga ette on teada, et olen hüüdja hääl kõrbes.. Smile......või ei ole ?
Vasta
#52

(15-07-2013, 00:57 AM)krossifänn Kirjutas:  Täpselt nii.Uute seaduste järgi hakkad oma romule kindlustust ostma.
Kui tahad romust vabaneda siis olgu see komplektne(koos tulede,vilede ja katiga.
Kui romu ammu maha müüdud või juppeks lammutatud siis jälle jama.Arvelt maha ei saa.Maksa kindlustust või trahviSad
Sõidukit saab liiklusregistrist siiski kustutada.Trahvi hinnaga.
"Seega võtab sõiduki kustutamine liiklusregistrist aega ning võib sõiduki omanikule kaasa tuua trahvi selle eest, et ta oma sõiduki ise täielikult või osaliselt lammutas, kuna ta on rikkunud jäätmeseaduse nõudeid," märkis Piirsoo.
Kas mõni JOKK skeem ei aita?Lammutasin küll, aga viis aastat tagasi.Kas siin aegumine ei loe?
Või lammutasin sõiduki eesmärgiga seda remontida, näiteks liivapritsimiseks peab ju auto lammutama.
Vasta
#53

(14-07-2013, 23:03 PM)krossifänn Kirjutas:  Vot rehvid on sihuke kraam mida keegi ei taha.Tartus on õnneks jäätmejaam mis võtab inimeselt tasuta vastu neli rehvi aastas.Olen sellega väga rahul.

Kuressaares ehitatakse hetkel rehvipurustusjaama. Vanad rehvid jahvatatakse, metall eraldatakse ja rehvipuru läheb kunstmuru täiteks. Seda kraami kulub aastas ühele täismõõtmetes jalgpalliväljakule ikka omajagu, kui talvel väljakult lund lükata. Kindlasti saab seda vanarehvi puru ka mujal kasutada, keemikud on kindlasti välja nuputanud, milee toormeks see sobiks. Põletamine on kõige lihtsam, aga ta annab kõige vähem tulu niimoodi. Vanast plasttaarast riided näiteks on ju enamusel meie cundi meestel seljas, asi siis rehvidest mõni vidin valmistada pole Big Grin

Sellega seoses on muutunud nõue 4 rehvi tasuta aastas piiramatuks koguseks. Kõik saab tasuta ära anda. Äkki hakkab aeg, kui ka nende eest saab raha, nagu ka akude eest (sain vist 4-5 vana aku eest väiksele autole uue aku osta).

Muidugi eriti absurdne on nõue, et asi peab olema komplektne, tasuta ära andmiseks! Mul on vana telekas garaazis, selline suur lahmakas. Elektroonika osa võtsin ära, selle taaskasutasin. Muidu telekas väljaspoolt komplektne, aga näed toitekaablit pole. Ilmselt peab poest ostma kaabli, sest see on odavam, kui telekas kaalupeale saata.
Vasta
#54

Loodan väga,et ÜLEVAL ikka mõned loomeinimesed on,kes ei lase asjal väga hulluks minna. Kui aga elu tehakse põrguks,teatage ette,tulen ka mäe otsa appi stangega vehkima.... Big Grin
Aga tõesti,olles isegi kogenud maavalitsuses ja pensioniametis mölisemist ja saanud aru,kui mõtetu on kõik,tuleb midagi ette võtta. Riik,kes isegi ei tea,et kus kadunukesel sugulased on........pistku oma arvutid ka lõkkesse,saab vähemalt sooja....Big Grin
Iga endast ja riigist lugupidav kodanik peab sigaduste ja lolluste vastu välja astuma. Ma ei tea kuidas teistega on aga ma ei hakka oma lõugu küll kinni hoidma.
Vasta
#55

Kuhu nime kirja saab panna. Toompeale oleks mina tartust tulija igatahes. Veaks sõpru ka kaasa.
Vasta
#56

(15-07-2013, 09:13 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Loodan väga,et ÜLEVAL ikka mõned loomeinimesed on,kes ei lase asjal väga hulluks minna. Kui aga elu tehakse põrguks,teatage ette,tulen ka mäe otsa appi stangega vehkima.... Big Grin
Aga tõesti,olles isegi kogenud maavalitsuses ja pensioniametis mölisemist ja saanud aru,kui mõtetu on kõik,tuleb midagi ette võtta. Riik,kes isegi ei tea,et kus kadunukesel sugulased on........pistku oma arvutid ka lõkkesse,saab vähemalt sooja....Big Grin
Iga endast ja riigist lugupidav kodanik peab sigaduste ja lolluste vastu välja astuma. Ma ei tea kuidas teistega on aga ma ei hakka oma lõugu küll kinni hoidma.
See on üks õige mehe jutt ja suhtumine. Ei saa lasta endast üle sõita- küll juba kannatatud !!!

(15-07-2013, 09:23 AM)moto-onu Kirjutas:  Kuhu nime kirja saab panna. Toompeale oleks mina tartust tulija igatahes. Veaks sõpru ka kaasa.
Vaatame kui mõned mehed siin veel seda meelt on, et mees oma meheau, kodumaad ja varandust kaitsma on nõus, siis teen siia teema kus saame kõik koos arutada mida ja kuidas täpselt ette võtta.
Minu mõte on selline, et enne kui Toompeale tuli otsa panna Big Grin, prooviksime heaga ja teeksime siin koos valmis ühe korraliku dokumendi, millele on võimalik elektrooniliselt alla kirjutada ja levitaksime seda igal pool kus võimalik. Minu loogika kohaselt peaks sellele kõvasti üle poole eestlastest alla kirjutama- see oleks hea algus toomaks probleem ja vastuhakutahe avalikkuse ette ja teeks kõvasti meediakära. Kui eestlane näeb, et ta üksi ei ole, siis on ta ka julgem. Kui sellisest kirjast ei aita, siis tuleb minna ja kord maiia lüüa. Võin selle asjaajamise enda kaela võtta, aga loodan, et paljud panevad ka õla alla.

Inimese omand peab olema puutumatu. Kui tal on maa, siis ei pea seda iga aasta uuesti välja ostma ja kui tal on auto, siis on see tema auto ja Ilvesehärra ei kõhi seal Härma talu käärkambris, et mida ja kuidas ma sellega tegema pean. Rahvas on ta pukki valinud ja kui valitseda ei oska, siis rahvas ta sealt ka minema lööb ja see käib ka kõigi teiste võimumeeste kohta. Kui eestlane niipalju kokku ei hoia, et oma vara ja vabaduse eest seista, siis pole mõtet enam laualupidusid pidada. Kui poeg peab isakodu, millele tema isa on valmis ehitanud ränga töö ja tema enda kaasabiga ja mis on tema kodu, välja lunastama üüratute riigilõivudega, siis ei ole õigust maapeal olemaski. See on vara, mis kuulub perekonnale ja riik ei pea mitte peremehe surma pealt kasu lõikama- tal ei ole selle varaga üldse mingit pistmist. Samuti tuleb taastada testamendi seaduslikkus ja kaotada võimalus selle vaidlustamiseks. Inimene annab oma vara selle kellele ta tahab, mitte et mingid lehmalellepojad tulevad sealt ampsu nõudma ja vara laiali tassima, nii et elutööst enam midagi järgi ei jää. Omandiõigus on see mida me nõuame- kõik millele on inimesel sünnijärgne õigus ja mis on kinni makstud, peab kuuluma sellele sellele inimesele ja mitte kellelgi teisel ei tohi olla õigust selle üle ütsutada ja selle pealt teenida. Riik on oma varganäpud juba nii sügavale inimeste taskusse ajanud, et aeg oleks valusasti vastu näppe anda ja valitsusele selgeks teha kes keda teenima peab. Valitsus pole loonud rahvast, vaid rahvas on loonud valitsuse, kus peaksid istuma parimad ja targimad meie seast, et nad rahva asju organiseeriks aga mitte rahvast ei rõhuks. Nad peavad aru saama, et nad istuvad seal pukis rahva armust ja peavad teenima rahvast.
Vasta
#57

Kindlustusteema delfi lingi kommentaarides oli ka üks vastulöögi variant antud: ehk siis Kiire kombel "ukraadina?!" Kui 200 000 inimest läheks politseisse oma olematuid, kuid arvel olevaid autosi nõutama, vast tekiks ka variant et siiski saaks auto lihtsamini arvelt maha võtta. Või vähemalt ei kindlustuks need automaatselt. Praegu jääb vist üldse nii, et poeg ja kunagi pojapoeg, peavad ka neid rimakaid iga kahe aasta tagant maha võtma ja nii aegade lõpuni.
Vbolla on vähemalt üks hea asi riigivõimude vahetumisega kaasnenud, et pole vaja Pätsu aegseid autosi (või hobuseid?) ajutiselt arveltmaha võtmas käia Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#58

(15-07-2013, 02:31 AM)maitus Kirjutas:  Järgmisena keelatakse ära ise maja ehitamine, kuna see ei ole turvaline. Pead tellima firma, kellel on litsents. Siis keelatakse eraisikul ära loomapidamine ja kurgikasvatamine kuna kasutad mulda kui maavara oma hüvedeks. Ameerikas on juba siin-seal keelatud ära vihmavee kasutamine. Kuhu veel edasi...
No ise autojuhtimine tuleks ka ikka ära keelata! Palkad litsentside-värkidega tegelase sanga kui sõita tahad. Ise juhtimine on ebaturvaline, proffe on vaja!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#59

Mingite kirjade kirjutamine on surnud üritus algusest peale minu arust. Oli meil juba Jääkelder ja Rahvakogu (mis iganes see ka ei olnud) ja isiklikult olin kindel, et see ei vii mitte kuhugi. Tegu oli vaid kaitseventiiliga auru välja laskmiseks ja pareering toimis suurepäraselt. Kõige rahulolematud said tunda, et midagi tehakse ja lõpuks läkski kogu aur vaid vile peale. Ainuke asi, mida "valitsejahärrad" kardavad ongi rahvamassid, keda pole taasiseseisvumisest kuskil olnud. Nõuda ei saa mingi 100 lehekülje pikkust almanahhi, vaid antud olukorras valitsuse tagasiastumist ja uute valimiste korraldamist koos isikuvalimistega, mitte partei tagatoamängudega. Nõudmised peavad olema lihtsad ja arusaadavad ning hõlmama võimalikult palju inimesi, siis on lootust, et ehk hakkab läbi eestlase paksu peanaha midagi ka kohale jõudma....
Vasta
#60

Võimalus on arvelt maha võtta ka politseil - ehk kõik kellel on auto arvel - minge smurfide juurde ja kirjutage avaldus varguse osas. Näiteks sügisel jäi suvilasse, kevadel tulles oli läinud koos kõigega. Numbrid, ämbrid, dokumendid jne. Asitõendid looduse poolt ammu minema pühitud. Keegi pole näinud ega kuulnud.

Muud ei olegi kui riigihärradel arvelt maha võtta varguse alusel.

Aga kui tõsiselt rääkida, egas siis praegune olukord eriti positiiivne ole. Lollust on meid juhtivatel tegelasel liialt palju tehtud. Sõiduk on ikkagist minu isiklik vara, teen mis tahan sellega. Kas lammutan ta juppideks ja viin vanarauda või siis annan lammutusse, see peaks olema ikka enda otsustada.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne