Kodutehnika remont
#21

(17-01-2015, 00:29 AM)aigark Kirjutas:  Mul 18.a. jooksul teine kasutatud ELECTROHELIOS ,selle aja jooksul vahetanud mõtetud detailid(paar laagrit ja ühe väljapumpamis pumba) ja ma ei kurda seda.ÄRGE OSTKE IGASUGUST JAMA KOKKU

Teeme asja selgeks:
Oli kunagi firma nimega Husqvarna, kes tegi mida iganes (jalgratastest kuni saagideni välja)
Tema ostis firma ElektroHelios
Edasi tuli turule firma Electrolux
Kes hakkas ostama kokku kaubamärke kellest esimene oligi ElektroHelios siis tuli Zanussi  siis Husqvarna ja seega järgnes juba Rosenlew (oli kunagi UPO kõrval toodr rootsi turule) ja kohe peale seda AEG !!!
Mis tänaseks sellest saanud on ???
ElektroHeliose kaubamärki enam ei toodeta !
Zanussi on kõige odavam AEG kõige kallim ja ka minumeelest kõige vastupidavam aga kus on need kõik kokku panud ?
Enamus Eestis müüdavatest on toodetud Poolas, Venemaal või siis Tzehoslavakias.
Aga ka mingil määral ka Saksamaal aga nende asjade hinnad on vähe teisest klassist ja neid saab ka remontida Big Grin


Kiri sai pikk ja tegelikult kedagi ei huvita, kuna kõiki huvitav eelkõige hind !!!
Vasta
#22

(16-01-2015, 23:51 PM)Qunts Kirjutas:  Aga niipalju ütleks: 
NB. Ärga peske koduste pesumasinatega TEKKE, VAIPASID (mis imevad vett nagu kaanid) jne. Ning kahe pesutsükli vahele võiks jäeda 1,5 tundi.
 Vaipadest-tekkidest saan aru, aga mis selle pausi mõte on? Et laagrid ja mootor ja asjad saaksid jahtuda?
(17-01-2015, 00:46 AM)Qunts Kirjutas:  Edasi tuli turule firma Electrolux
Kes hakkas ostama kokku kaubamärke kellest esimene oligi ElektroHelios siis tuli Zanussi  siis Husqvarna ja seega järgnes juba Rosenlew (oli kunagi UPO kõrval toodr rootsi turule) ja kohe peale seda AEG !!!
Mis tänaseks sellest saanud on ???

Aasta-paar tagasi otsisin ühe Zanussi pesumasina kohta inffi ja siis jäi ühest venelaste foorumist silma kommentaar Zanussi kui kaubamärgi kohta.
Et Zanussi oli korralik ja kvaliteetne kaubamärk seni, kuniks Elektrolux selle üles ostis.
Vasta
#23

Kust on kõige mõistlikum osta Samsungi pesumasinale rihma ja tööstuslikule tolmuimejale Eurovac mootorit?  

3D modeleerimine.
Vasta
#24

(22-04-2015, 16:23 PM)tarko Kirjutas:  Kust on kõige mõistlikum osta Samsungi pesumasinale rihma ja tööstuslikule tolmuimejale Eurovac mootorit? 
Nagu aru saan on sul samsungi pesumasin 35 sügavusega, et rihm lendas laiali ?
Seal on mälu järgi pakkun 1987 vist rihma mõõt või oli 1993 ja H3 aga soovitan panna rihma 2000 ja H5 ja saad selle näiteks abimees.ee
Vasta
#25

(17-01-2015, 20:06 PM)tcumen Kirjutas:  
(16-01-2015, 23:51 PM)Qunts Kirjutas:  Aga niipalju ütleks: 
NB. Ärga peske koduste pesumasinatega TEKKE, VAIPASID (mis imevad vett nagu kaanid) jne. Ning kahe pesutsükli vahele võiks jäeda 1,5 tundi.
 Vaipadest-tekkidest saan aru, aga mis selle pausi mõte on? Et laagrid ja mootor ja asjad saaksid jahtuda?

(17-01-2015, 00:46 AM)Qunts Kirjutas:  Edasi tuli turule firma Electrolux
Kes hakkas ostama kokku kaubamärke kellest esimene oligi ElektroHelios siis tuli Zanussi  siis Husqvarna ja seega järgnes juba Rosenlew (oli kunagi UPO kõrval toodr rootsi turule) ja kohe peale seda AEG !!!
Mis tänaseks sellest saanud on ???

Aasta-paar tagasi otsisin ühe Zanussi pesumasina kohta inffi ja siis jäi ühest venelaste foorumist silma kommentaar Zanussi kui kaubamärgi kohta.
Et Zanussi oli korralik ja kvaliteetne kaubamärk seni, kuniks Elektrolux selle üles ostis.

Zanussi oligi korralik kaubamärk kunagi !!!
Tänapäeval Elecrtrolux aga siin ka väike eristus: näiteks mudeli number, ütleme nõudepesumasin 55555 ja 55555W siis W lõpuga tehtud põhjamaadele, ehk vähe kvaliteetsem aga mida aega edasi seda keerulisem on kvaliteetset toodet eristada Big Grin
Pigem aitan tehnilistes küsimustes.
Toon näite:
Sõbral kodus oli Bosch nõudekas ja kurtis, et vett ei soojenda.
Ütlesin kohe, et kütte keha läbi ostis uue ja töötas jälle (oli umbes aasta tagasi)
täna helistas, et ämma nõudekas ei soojenda ja kitkus maha kohe kütte elemendi ja siis helistas.
Küsisin mis firma ja kui sain vastuseks Electrolux ütlesin kohe, et elektroonika plokkis kütte releel külm jooted ja korda ta saigi selle Big Grin
Küsige julgelt jagan kogemusi siinse foorumi rahvaga Big Grin
Vasta
#26

Mul ESI 682-X pumba mootoriga jama.

Ei taha enam vabalt pöörelda, vaevu jäksab ringi käia ja iniseb. 
Kui kruvikaotsaga tiivikust kaasa aidata, siis tiirutab aeglaselt.

Käsitsi, pärast mahavõtmist, on samuti raske ringi ajada, vaja läheb ikka päris suurt jõudu.

[Pilt: IMGP9593.JPG]

[Pilt: IMGP9594.JPG]

Ise arvasin, et laagrid täiesti kinni kuivanud, aga lahti võtta teda ei oska, et kontrollida.
See plastikpump sinna otsa on ju kokku sulatatud.

Mis kogemus ütleb, kas mootori koos pumbaga vahetus või annab midagi veel teha?
Vasta
#27

Kas pumba sisu ollust ei ole täis?Mul luxi tsirkulatsjooni pump oli mingit sodi täis ja ringi ei käinud,võtsid lahti puhtaks ja ralli jätkus
Vasta
#28

(22-04-2015, 23:45 PM)Qunts Kirjutas:  Küsige julgelt jagan kogemusi siinse foorumi rahvaga Big Grin
Küsiks siis Kaunite Kunstide Krahvilt, millist nõudepesumasinat tasuks vaadata? Plaanis on osta küljeluu elu kergendamiseks kasutatud masin, mille hind jääks võimalusel 50 jewriku kanti. Võib ka väikese rikkega olla, mul käed õiget pidi otsas. Varem pole sellist elukat majapidamises olnud. Millele erilist tähelepanu pöörata ja millest kaarega eemale hoida?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#29

(23-04-2015, 18:40 PM)stihl Kirjutas:  Mul ESI 682-X pumba mootoriga jama.

Ei taha enam vabalt pöörelda, vaevu jäksab ringi käia ja iniseb. 
Kui kruvikaotsaga tiivikust kaasa aidata, siis tiirutab aeglaselt.

Käsitsi, pärast mahavõtmist, on samuti raske ringi ajada, vaja läheb ikka päris suurt jõudu.

[Pilt: IMGP9593.JPG]

[Pilt: IMGP9594.JPG]

Ise arvasin, et laagrid täiesti kinni kuivanud, aga lahti võtta teda ei oska, et kontrollida.
See plastikpump sinna otsa on ju kokku sulatatud.

Mis kogemus ütleb, kas mootori koos pumbaga vahetus või annab midagi veel teha?

Mootori teises otsas on keeramiseks tavaliselt soon, tiivik on vastupidi vindiga otsas, eraldub koos pumba korpusega.  Siis saad juba laagrite  ja pumba  seisu hinnata. Kindlasti pööra tähelepanu mootori võlli otsale mis vindiga tiiviku sisse käib, kipub jämedaks roostetama ja  paisutab tiiviku lõhki, siis tavaliselt veeleke ka.
Vasta
#30

Basilio,olemas on ju pappnõud ja nõudepesu masina võib unustada Cool
Vasta
#31

Siia klapib vene ajast lugu. Umbes 80-s aasta.
Abikaasa palub nii 8-aastasel tütrel taldrikud ära pesta. Ei taha. Pakub 50 kopikat taldrik, pese ära. Läksin keerasin taldriku tagurpidi ja lugesin kõva häälega: 26 kopikat. Lihtsam on ära visata ja teenistuse eest uued osta!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#32

(23-04-2015, 20:11 PM)Basilio Kirjutas:  
(22-04-2015, 23:45 PM)Qunts Kirjutas:  Küsige julgelt jagan kogemusi siinse foorumi rahvaga Big Grin
Küsiks siis Kaunite Kunstide Krahvilt, millist nõudepesumasinat tasuks vaadata? Plaanis on osta küljeluu elu kergendamiseks kasutatud masin, mille hind jääks võimalusel 50 jewriku kanti. Võib ka väikese rikkega olla, mul käed õiget pidi otsas. Varem pole sellist elukat majapidamises olnud. Millele erilist tähelepanu pöörata ja millest kaarega eemale hoida?

Soovitan Electrolux/Zanussi/elektrHelios/Husqvara/Rosenlew või AEG nõudekat, kuna hilisem varuosa on hästi kätte saadav. 
Kui elad linnas kus korralik vesi siis võib ka võtta Bosch/Siemens  bõudeka. Aga kui kehva vesi siis kippuvad nendel taseme andurid ummistuma/kinni jäema ja siis jama kui palju.
Samas ei soovita eriti vanemaid kui ütleme 7 aastat, kuna nendele juba keerulisem varuosi saada.
Põhiline, et vest sees püsiks ja pea pump korras oleks, muidu võib suht kulukaks minna aga nagu olen aru saanud oled elektroonikaga sinapeal siis see sulle peavalu ju ei valmista Big Grin
Vasta
#33

(23-04-2015, 21:35 PM)woltz Kirjutas:  
(23-04-2015, 18:40 PM)stihl Kirjutas:  Mul ESI 682-X pumba mootoriga jama.

Ei taha enam vabalt pöörelda, vaevu jäksab ringi käia ja iniseb. 
Kui kruvikaotsaga tiivikust kaasa aidata, siis tiirutab aeglaselt.

Käsitsi, pärast mahavõtmist, on samuti raske ringi ajada, vaja läheb ikka päris suurt jõudu.

[Pilt: IMGP9593.JPG]

[Pilt: IMGP9594.JPG]

Ise arvasin, et laagrid täiesti kinni kuivanud, aga lahti võtta teda ei oska, et kontrollida.
See plastikpump sinna otsa on ju kokku sulatatud.

Mis kogemus ütleb, kas mootori koos pumbaga vahetus või annab midagi veel teha?

Mootori teises otsas on keeramiseks tavaliselt soon, tiivik on vastupidi vindiga otsas, eraldub koos pumba korpusega.  Siis saad juba laagrite  ja pumba  seisu hinnata. Kindlasti pööra tähelepanu mootori võlli otsale mis vindiga tiiviku sisse käib, kipub jämedaks roostetama ja  paisutab tiiviku lõhki, siis tavaliselt veeleke ka.

Just nii ongi aga miks ta kinni poos on arvatavasti simmerlingi viga, et on laagrist määrde välja pesnud.
Uuri Electroluxsist kas seda plastik korpust koos simmekaga eralidi müüakse, kuna simmekas on sinna sisse kinni valatud minu mälu järgi.
Laagrite vahetusega saad ise hakkama ja vaata kas mootoril ka kondekas on, kui jah mõõda see ka ära Big Grin
Vasta
#34

Tahan juhtida tähelepanu väikesele asjale !!!
Kätte on jõudmas suvi seega liigun siin vähem, kuna laste asju vaja parandada ja lisaks veel tahaks oma asjadega ka tegeleda Big Grin
Ning seega  võivad vastused aega võtta aga kui kirjutate privaat sõnumi annab minu mailbox teada ja saan kiiremini vastata.
Aitan igati ja varsti võibolla avanevad ka minul võimalused heade hindadega kodumasinatele varuosi müüa.
Vasta
#35

BEKO 51031 ei tsentrifuugi ja jätab vee masinasse. Kohalik edasimüüja laiutab käsi. Masin 4 aastat vana.
Vasta
#36

(24-04-2015, 20:54 PM)urmet48 Kirjutas:  BEKO 51031 ei tsentrifuugi ja jätab vee masinasse. Kohalik edasimüüja laiutab käsi. Masin 4 aastat vana.

Vaata pump üle, äkki seal mingi sodi ees.
On olnud juhuseid kus pumba korgi lahti keeramisega vett ei tulegi, või on sellist sodi/metall raha täis, et pump on kinni kiilunud aga kui seal sodi ei ole siis võib aitadata alumise lõdviku eemaldamine (lõdvik mis tuleb paagist ja läheb pumpa) On olnud mõni sokk ees või naiste aluspesu Big Grin Samas meeldib mulle kõigerohkem leida sealt kuld esemaid Big Grin
Kui need asjad on puhtad siis viga on pumbas (Kui kuum vesi pumbas hakkavad naad kiiluma) 
Seega tuleb pump vahetada, kuna see on plastmassist ja remontida pole mõtekas.
NB. üks asi meenus veel:
Kuhu sul on ühendatud äravoolu toru ???
Paljudel juhtudel on seinast välja ulatuv torujupp mille külge lükkatakse. Tavaliselt on need otsad keermega ja siis tuleb see lahti seinast keerata ja seal sees on vedru ja kuul, ja pesujääkidest tekib sinna sette ja kuul enam ei avane ja seega vesi ei saa eemalduda (minu soovitus visake see kuul ja vedru suure kaarega minema)

NB. Kui masin vett välja ei saa siis järelikult ta tsentrifuugi ka teha ei saa !!! Lihtsalt nad ei trentrfuugi vesi sees, muidu kui tsentrifuugiks oleks kogu majapidamine vett täis.

Edu soovides Big Grin
Vasta
#37

Upo pesukarhu 7000 Pika jääb lambist seisma. Lihtsalt nupp ei keri edasi ja jääb kuhugi veevõtu asendisse ja jääb vett võtma. Vahest aitan kaasa keerata ja siis töötab. Olen proovinud juhtplokki õlitada, justkui aitaks. Mille taga asi kinni seisab? Masin muidugi igivana aga see on ju vanatehnika foorum.. Big Grin


Tänud ette!
Vasta
#38

(25-04-2015, 22:12 PM)Arnol Kirjutas:  Upo pesukarhu 7000 Pika jääb lambist seisma. Lihtsalt nupp ei keri edasi ja jääb kuhugi veevõtu asendisse ja jääb vett võtma. Vahest aitan kaasa keerata ja siis töötab. Olen proovinud juhtplokki õlitada, justkui aitaks. Mille taga asi kinni seisab? Masin muidugi igivana aga see on ju vanatehnika foorum.. Big Grin


Tänud ette!
Ole hea keera maha masina taga sein.
Kui see eemaltatud siis vaata masina põhjast ülesse poole umbes 25cm. seal vasakus servas asub selline vidin valged/beezi värvi kuhu külge läheb peenike voolik (voolik tuleb ülevalt poolt nivooandurist).
Eemalda voolik vajuta natuke alla poole nii, et see vooliku ots kuhu voolik peale läheb läheks läbi plekki ja siis tõmba enda poole ja saad selle kätte !!!
Puhasta see korralikult kasuta pehmet traati, et sodi sealt seinte küljest lahti saada. Tee see rõhuõnduri kopsik korralikult sodist puhtaks ja pane vastupidises järjekorras kokku ja siis masina nivoo andur saab jälle õiget infot ja peaks töötama Big Grin
Kui see ei aita kontrolli ka pumba puhtust ja vaata kas pumba tiivik käib vabalt ringi !!!
Edu soovides Big Grin
See Upo on sellest ajast kui UPO reklaamis masinat, mis kestab põlvest põlve ka peale segu tegemist ja nii see ka oli Big Grin
Vasta
#39

Masin korras. Oligi kopsik sitta täis. Kuhu õlled saadan?

p.s. seda segutegemise juttu olen varem ka kuulnud. Seepärast polegi reageerinud, kui olen mujalt sama mure guugeldades saanud vastuseks, et osta uus masin.

(postituse kellaaega ei tasu vaadata Big Grin )
Vasta
#40

(25-04-2015, 23:29 PM)Arnol Kirjutas:  Masin korras. Oligi kopsik sitta täis. Kuhu õlled saadan?

p.s. seda segutegemise juttu olen varem ka kuulnud. Seepärast polegi reageerinud, kui olen mujalt sama mure guugeldades saanud vastuseks, et osta uus masin.

(postituse kellaaega ei tasu vaadata Big Grin )

Õlu on saatanast ainult Vene Viin on ok Big Grin
Asi ei ole asjades vaid kõik me teeme midagi ja selleks ma tegingi selle teema, et aidata siin foorumis inimesi !!!
Ole hea ja teema millega ise tegeled ja aita samamoodi juhul kui saad Big Grin
Mina ei taha midagi, vaid heameel, et sain aitata Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne