(12-02-2016, 16:58 PM)13piisab Kirjutas: elektrilised mootorsaed on viimasel ajal levinud. Vaatan juba tükk aega, et võiks ka sellise hankida ... kas on halb mõte Worx või Makita poole vaadata?
Mul on elektrikatega aastatepikkune kogemus, puid on tehtud ikka nii 30-40 ruumi aastas ja bensusae sain (kummardus Talupojale !) alles mingi aasta tagasi. Ka langetamine ja järkamine käis sama saega.
Viimati ostsin paar aastat tagasi odavaima Makita K-Rautast kampaaniahinnaga 89 EUR ja siiani täitsa OK. Kett on tal kole peenike, mis ühest küljest on hea, sest lõikab valusalt, aga kui hambad veits viga saavad või on kehvasti teritatud ja saetee vildakaks kisub, poob plaadi kohe kinni, sest saetee on kitsas. Kui küttepuud tuleb lõigata jämedast palgist, kust plaat õieti läbi ei ulata, siis ei tasu elektrikat piinata vaid jääda bensuka juurde. Elektrikas tuleb jämeda jurakaga pikapeale toime küll, aga tegemist on nii sae kui ka enda vägistamisega kohati raskendavatel asjaoludel.
Peenemat puud on lust lasta, sest elektrikas on kerge, bensukast vaiksem ega aja vingu. Tõsiste jurakate puhul annab tunda keti väiksem kiirus ja sellest tulenevalt ka väiksem jõudlus. Keti teravuse suhtes on elektrikas tundlikum. Bensusae suurem kiirus võimaldab halval peremehel hambad üsna ümaraks lasta. Elektrikas lihtsalt enam ei võta kui vähegi nüriks hakkab minema.
Enne Makitat oli ja on siiani OleoMac elektrikas, millel on veidi laiem kett, tugevam konstrui, väiksem kiirus ja mahedam hääl. Makita kriiskamine vähemalt minu kõrva jaoks meeldiv ei ole. Kas bensusae plaati-ketti kannatab panna, vot seda ei tea. Kahtlane. Elektrisael on vähem jõudu ja ülekanne plasthammasrattaga. Laia ketiga piinates võib minna mootor suitsema või annab hammakas järele. Erinevalt bensukast elektrikal sidurit ei ole. Kui täiega naela lajatad, on löökkoormus ja suurel hammakal hambad maas. Olen vitsad saanud... Kui on väga tarvis naeltega saasta lõigata, siis soovitan panna vana ketinäraka, millel hambad juba hästi peened. Et kui kuskile taha haagib, siis läheks 2-3 hammast ludinal, mitte ülekanne. Tutikas kett järele ei anna ja sae remont kaalub üles õige mitme keti hinna. Makita puhul mainiks veel Forali müügimehe juttu, et neid on kolme erineva ketiga. Mõnel mudelil olla ketiratas eespool, teisel tagapool ja ka plaadid võivad olla erinevad. Poodi ketti ostma minnes tasub vana kett ühes võtta. Minule ntx õige mõõduga ketti ei leitud ja meister neetis kohapeal standardketile lülisid juurde.