Tööriistadest

(08-02-2016, 22:43 PM)hulgus Kirjutas:  Tekkis vajadus vana värvi eemaldada, aga vana dwt kuumapüstol, mis 12 aastat toimis, andis otsad. Väljakuulutatud vähempakkumise (loe: esimeses ettesatunud poes oli kaks valikut 18 ja 80€) tulemusena soetasin oranži AWD kuumapüstoli sarnase toote, mis siis maksis 17,90 vms. Udupeen disain, sujuva reguleerimisega vent ja kuumus, meeletud 2kw jms.
Toimis poole ukse jagu, ehk siis kokku paar kolm tundi, siis käis krõps ja ... alles jäi leige õhk. Paras juukseid kuivatada.
Pood vahetas nurinata uue vastu.
Uus toimis piisavalt, et ka teine pool puhtaks saada, siis käis krõps... Aga üks uks veel.
Ühesõnaga: ostke, kui pood piisavalt lähedal, et kaks korda päevas vahetamas käia.
AWD poleerija toimib kenasti, kestab juba pool aastat, jõuetu vaid: 450w analoogide 1kw vms vastu.

Sama kogemus sama püssiga. Teist korda enam vahetama ei viitsinud minna.. Vahepeal kui neid pööratavaid nuppe kõvasti mudida saab veel korraks kuuma õhu kättegi.
Vasta

Viimasel ajal olen arusaanud, et värvikaapimiseks sobiliku kuumõhupuhurit on raske leida, kunagi alla saja eek ostetud manesman pidas poole korteri aknad vastu, pärast seda sai ostetud 150. Eur makita, garantiiajal käis kaks korda remondis, eila oli termorüüzi kahandada vaja ja jälle kõriseb, tehtud on temaga 20-30 m2 uksi aknaid, sama vana ilma sujuva temp reguleerimista steinel on kergem ja vaiksem, maksis ca 60.- remondis pole veel käinud, ehk ei lähegi. Mõlemad on umbes 2 aastat vanad viimane aasta ei ole sihtotstarbeliselt kasutust leidnud kuna sain aru, et kui juhtub mõni ukse või akna töö sisse tulema on mul odavam laenutusest speedheaterid võtta kui puhuriga kraapimise eest kuttidele maksta, ajavõit on umbes 2 kordne. Viimati suvel oli cramos speedheater 5 või 6 eur päev, vaikne, pind jääb ühtlasem, ja nagu mainitud kiirem.
Vasta

(08-02-2016, 20:54 PM)41Degree Kirjutas:  Mõtsin, et tahaks sarnaselt mõnele eelnevale ka natuke midagi keerata. Nimelt on mõningane huvi narrekujulise pneumovõtme järgi. Selle eesmärk oleks hobikasutuses kiirendada poltide liikumist seal, kuhu suure "püssiga" vahele ei mahu, aga kus on mõnikord paras ikaldus ühe klõpsu kaupa narrega väntamine. Kiire koogel-moogel pani aga kukalt kratsima: mõnes foorumis kiidetud Ingersoll Rand massab 116 öirut, Tools24-st aga saab väliselt sarnase kujuga, kuid minu jaoks tundmatute saksa või poola nimedega junntüki nii neli korda odavamalt ehk kolme kümpsaga... Ma saan aru, et tuntud nimi võiks tõenäolisemalt tähendada viisakamat kvaliteedikontrolli, aga kas kellelgi päriselus on kokkupuuteid mõne sellise odava otsa junntükiga? Kas nende neli korda odavamatega kõlbab mõnd mutrit-polti ka käänata või on neil lihtsalt lööginuia kohta jube ergonoomiline käepide?

Olen kasutanud Biltemast ostetud riista paarkümmend aastat ja töötab siiani oli vist 10 aastat garantii tal,muid pole vajadust olnud soetada Toungue .Kes ja kus tehtud ei oska öelda.Kasutusel ka muid selle firma toodangut nii elektri kui õhu ja ka lihasjõul töötavaid.
Vasta

minu awd puhur töötab siiani, 2 aastat juba. talviti sulatab torusid ja vahest kuumutab värvi, kuid nii palju tööd ta ei tee ka nagu teil. kui kunagi jõuan trepi puhastamiseni värvist, siis annan teada kas lõppes maha Big Grin
Vasta

Nõukaajal oli El. tööriistadel nimetuse järel murruga numbrid, milles lugeja näitas töötsükli pikkust ja nimetaja puhkeaja pikkust minutites.
 Siis toodeti ka varuosi tööriistadele.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(08-02-2016, 23:24 PM)honkomees Kirjutas:  dwt föön on mul ainuke, mis kunagi soetatud dwt asjadest enam-vähem kvaliteediga oli, muud asjad (saed, freesid) andsid suht kohe otsad või olid muidu vigased. 
Olen selle firma kandnud ikka kindlalt rämpstootjate klassi, st et üheks korraks väheseks kasutuseks sobib, aga mitte enam.
Olen kunagi pidanud DWT relakat. Mingi aja kodukasutuses ikka töötas, siis lendas reduktor. Pärast kuulsin, et reduktorid läinud teistelgi ja ilma erilise pingutuseta. Praegu kasutan ainult Makitat ja Boschi. Föön on siiani kunagi ammu (10+ aastat) ostetud Gelb. Odav ja õudne juust, lärmab, haiseb jne, aga päris maha ka ei sure! Sellega on suuri uksi värvist puhastatud ja ikka käib.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul töötas Biltema föön miski kümme aastat, enne kui otsad andis. Nüüd sai võetud odav Nutool ja see on juba kõvasti vatti saanud. Mitu ahju, uksi, aknaid jne. Ühesõnaga sele raha eest väga hea
Vasta

(09-02-2016, 12:24 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul töötas Biltema föön miski kümme aastat, enne kui otsad andis. Nüüd sai võetud odav Nutool ja see on juba kõvasti vatti saanud. Mitu ahju, uksi, aknaid jne. Ühesõnaga sele raha eest väga hea
Biltema on juba kaubamärk! Big Grin Mul tõesti Männiku Maximast ostetud 49.90-eegune reaalselt no-name sinine asi, mis tänaseks puhastanud 25 ruutu elutoa põranda ~10 kihti (selleks ostsingi - ühekordseks), 4-meetrise sõudeka seest/väljast ~15 kihti midaiganes sinna määritud oli; umbes 5 ust ja 5 ootab veel ees ja töötab nagu "miilenki". Pluss kõike muud ka, kui on vaja olnud, eriti purjekate juures. Ma julgen arvata, et vähemalt 50-60 tundi jutti on see siis kuuma puhunud ja väsimuse märke veel ei ole. Ka tänaseks 10 aastat vana Smile 
Sama saan öelda oma Julia põhja lihvimiseks BENist "ühekordseks projektiks" soetatud odavaima lintlihvija kohta. Mannesmann on vist mark ja seegi on mul teinud lisaks põhjatöödele ka erinevat puutööd mahagonide lihvimisel, plasti lihvinud jne ning veel väsimuse märke ei näita. Ka ~10 aastat vana.
Vasta

(08-02-2016, 20:54 PM)41Degree Kirjutas:  Mõtsin, et tahaks sarnaselt mõnele eelnevale ka natuke midagi keerata. Nimelt on mõningane huvi narrekujulise pneumovõtme järgi. Selle eesmärk oleks hobikasutuses kiirendada poltide liikumist seal, kuhu suure "püssiga" vahele ei mahu, aga kus on mõnikord paras ikaldus ühe klõpsu kaupa narrega väntamine. Kiire koogel-moogel pani aga kukalt kratsima: mõnes foorumis kiidetud Ingersoll Rand massab 116 öirut, Tools24-st aga saab väliselt sarnase kujuga, kuid minu jaoks tundmatute saksa või poola nimedega junntüki nii neli korda odavamalt ehk kolme kümpsaga... Ma saan aru, et tuntud nimi võiks tõenäolisemalt tähendada viisakamat kvaliteedikontrolli, aga kas kellelgi päriselus on kokkupuuteid mõne sellise odava otsa junntükiga? Kas nende neli korda odavamatega kõlbab mõnd mutrit-polti ka käänata või on neil lihtsalt lööginuia kohta jube ergonoomiline käepide?

Kasutan eeltoodud näidete hinnapoolest vahepealset varianti Mõõtnud ei ole, palju seal seda väänet tegelikult on aga praktilise kasutamise huvides võiks nagu rohkem olla. Samas kohas pakutakse ka märksa võimsamat riista, kuid ka hind oli üle kahe ja poole saja.
Vasta

(09-02-2016, 14:52 PM)Veskioja Kirjutas:  
(09-02-2016, 14:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  4-meetrise sõudeka seest/väljast

 Siin juba niigi enam lahti,vaja aint kõvasti raputada ja asi ants... Wink

OT: päris nii lihtsalt asi ka ei käinud Big Grin Nõukaaegne õlivärv on julm tegija ja päris lõpuni seda rohelist seest ja aerudelt kätte ei saanudki! Põleta või paat maha... Aga austusest nõukaaegse õlivärvi vastu võõpasime selle seest kuurist leitud X-kümmend aastat vana halli samalaadsega üle Wink Väga hea sai, esimese suve kuivas... ehk määris Big Grin 
Vasta

(09-02-2016, 14:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(09-02-2016, 12:24 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul töötas Biltema föön miski kümme aastat, enne kui otsad andis. Nüüd sai võetud odav Nutool ja see on juba kõvasti vatti saanud. Mitu ahju, uksi, aknaid jne. Ühesõnaga sele raha eest väga hea
Biltema on juba kaubamärk! Big Grin ......

Kusjuures kunagi müüdi küll sellise kaubamärgiga tööriistu. samast seeriast tikksaag on veel alles. Rattarist on ka, ülitugev asi...
[Pilt: 20160209_182641.jpg]
Vasta

Kellelgi neetmutri tangidega kogemusi on? ons keegi odavamaid alternatiive proovinud või on tööriistamarketi pakutavad väga ühekordne diil. Würthi omasid olen kasutanud (need on vist rebränditud Zebrad tegelikult) kogemus oli hea aga käsi ei tõuse moment seda raha välja käima.
Vasta

Biltema.
Elektriaparaatidest on väike puidufrees ja õhuaparaatidest kah 1,kuid pole mahti veel proovida olnud.
Pardynvõtmed ja liigendvõtmed kyll tugevad ja asjalikud-
Ja veel olen hankinud igasugu rakiseid millega massinal remondi tõid teostada.
Olen nendega rahul.Ja hangin ikka jurde.
Vasta

Kui on mõned neetmutrid paigaldada siis saab ka sissekäivat mõõtu poldi seibi ja mutriga hakkama. Suuremates kogustes on juba tangid kiirem töö.
Vasta

(10-02-2016, 23:11 PM)pvr Kirjutas:  Kellelgi neetmutri tangidega kogemusi on? ons keegi odavamaid alternatiive proovinud või on tööriistamarketi pakutavad väga ühekordne diil. Würthi omasid olen kasutanud (need on vist rebränditud Zebrad tegelikult) kogemus oli hea aga käsi ei tõuse moment seda raha välja käima.

IKH omad käravad ka, vähemalt kuni 8mm tüübliga
Vasta

Biltema ju endiselt Soomes olemas 
http://www.biltema.fi/fi/Tyokalut/

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta

http://www.biltema.se/sv/
Rootsis ka.Head poed on.
Vasta

elektrilised mootorsaed on viimasel ajal levinud. Vaatan juba tükk aega, et võiks ka sellise hankida - saaks siseruumis pruukida ning nt küttepuud suurema kärata järgata. Ikka sellise, millel saba seina käib.

muidu kasutan Stihl MS250 ning selle 2,2kW on täitsa paras.
konsulteerisin kauplejaga ja elektriline Stihl vaste mu fossiilipõletile on MSE 210.
on teine el sae kohta üpris hinnas (ca 300 letihinna-raha) - kas on koht, kus võimsuse või brändi pealt koonerdama hakata?
ma olen oma Makita ja Worx el riistadega rahul ning nende tootjate analoogid on ca 2 korda vähem hinnas:
185eur 2kW Makita viide: https://www.meistrimees.com/tooted/metsa...0a-makita/
Worx-l on nt USA turule (natuke teine el süsteem) ca 100USD sarnase võimsusklassi mudel - wg303.1. Eesti vasteid ei leia, aga ilmselt saab Espaki väisates teada, mida siinkandis Worx toodangust pakutakse.

point: kas on halb mõte Worx või Makita poole vaadata?

üldpildina soovin ka, et kett (ja siis ka latt) ühilduks mu bensusaega - aga eks seda tuleb ilmselt juba Stihli lati ja ketiga kaubandusvõrku sukeldudes täpsustada.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(12-02-2016, 16:58 PM)13piisab Kirjutas:  elektrilised mootorsaed on viimasel ajal levinud. Vaatan juba tükk aega, et võiks ka sellise hankida ... kas on halb mõte Worx või Makita poole vaadata?
Mul on elektrikatega aastatepikkune kogemus, puid on tehtud ikka nii 30-40 ruumi aastas ja bensusae sain (kummardus Talupojale !) alles mingi aasta tagasi. Ka langetamine ja järkamine käis sama saega.
Viimati ostsin paar aastat tagasi odavaima Makita K-Rautast kampaaniahinnaga 89 EUR ja siiani täitsa OK. Kett on tal kole peenike, mis ühest küljest on hea, sest lõikab valusalt, aga kui hambad veits viga saavad või on kehvasti teritatud ja saetee vildakaks kisub, poob plaadi kohe kinni, sest saetee on kitsas. Kui küttepuud tuleb lõigata jämedast palgist, kust plaat õieti läbi ei ulata, siis ei tasu elektrikat piinata vaid jääda bensuka juurde. Elektrikas tuleb jämeda jurakaga pikapeale toime küll, aga tegemist on nii sae kui ka enda vägistamisega kohati raskendavatel asjaoludel.  Smile 
   
Peenemat puud on lust lasta, sest elektrikas on kerge, bensukast vaiksem ega aja vingu. Tõsiste jurakate puhul annab tunda keti väiksem kiirus ja sellest tulenevalt ka väiksem jõudlus. Keti teravuse suhtes on elektrikas tundlikum. Bensusae suurem kiirus võimaldab halval peremehel hambad üsna ümaraks lasta. Elektrikas lihtsalt enam ei võta kui vähegi nüriks hakkab minema.
Enne Makitat oli ja on siiani OleoMac elektrikas, millel on veidi laiem kett, tugevam konstrui, väiksem kiirus ja mahedam hääl. Makita kriiskamine vähemalt minu kõrva jaoks meeldiv ei ole. Kas bensusae plaati-ketti kannatab panna, vot seda ei tea. Kahtlane. Elektrisael on vähem jõudu ja ülekanne plasthammasrattaga. Laia ketiga piinates võib minna mootor suitsema või annab hammakas järele. Erinevalt bensukast elektrikal sidurit ei ole. Kui täiega naela lajatad, on löökkoormus ja suurel hammakal hambad maas. Olen vitsad saanud... Kui on väga tarvis naeltega saasta lõigata, siis soovitan panna vana ketinäraka, millel hambad juba hästi peened. Et kui kuskile taha haagib, siis läheks 2-3 hammast ludinal, mitte ülekanne. Tutikas kett järele ei anna ja sae remont kaalub üles õige mitme keti hinna. Makita puhul mainiks veel Forali müügimehe juttu, et neid on kolme erineva ketiga. Mõnel mudelil olla ketiratas eespool, teisel tagapool ja ka plaadid võivad olla erinevad. Poodi ketti ostma minnes tasub vana kett ühes võtta. Minule ntx õige mõõduga ketti ei leitud ja meister neetis kohapeal standardketile lülisid juurde.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(12-02-2016, 16:58 PM)13piisab Kirjutas:  on teine el sae kohta üpris hinnas (ca 300 letihinna-raha) - kas on koht, kus võimsuse või brändi pealt koonerdama hakata?
Elektrisael-seal kohe kindlasti. No ei ole mõtet lihtsalt brändingu eest sadasid juurde maksta. Kilovatt on kilovatt ja latid-ketid ka on parem, kui on "tavalised", mitte margispetsiifilised. Nüüd räägin ju iseendale vastu, sest soetasin ju vägagi erilise lati-ketiga elektrisae Big Grin Ma lihtsalt tahtsin seda proovida. Aga on ka pakutavatest kõige võimsam - 2,4 kW mis pole üldse paha. 
Aga põhimõtteliselt pole mingit vahet no-name ja udupeenel aparaadil. Elektrikatel seda eriti jämedat profiketti pole, seega...  Kui mitu tuliuut no-name'i saab udupeene brändi raha eest? 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne