Jaan Tatika ideed

"Põrandakuivatajaga" peaks olema suht tolmuvaba töö. Mitu korda ei pea kohta üle ka käima nagu harjaga, võtab kohe kõik kaasa. Ehitusel kasutatakse tolmu ja prahi kokku ajamisel est ei keeruta tolmu üles. Mingi selline asi. Pilt pole päris õige, peaks olema jäigalt varre otsas ja metallist. Ei tea kahjuks kust osta saab.

Do'nt panic
Vasta

Asfaltpõrand, teerulliga ruumis manööverdamisest jäljed pole kõige siledamad järgi jäänud. Esialgu hangiks lehepuhuri, korjaks roosad ümbrikud räästaalustest kokku ja laseks tormi lahti.
Vasta

Väikeste odavjunnidega ehk tõesti ei puhu kokku, kuid selline  http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/aiateh...cho-pb-770
tekitab tuule kiiruse kuni 92m/s, youtubis veeretati sellega muru peal telliseid, kõrval oli veel husq ja stihl suurimad puhurid, teised jäid veidi maha võiduajamises, kuid suutsid ka tellist veeretada. http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/aiateh...cho-pb-251 selle toote puhul on tõesti kiirem laia harjaga lükata
Vasta

Veel üks pudelist nööri lõikaja tegemise video. Seekord väljamaakeelne:
http://www.instructables.com/id/DIY-Plas...ET-Bottle/
See instructables.com lehekülg sisaldab samuti mõndagi huvitavat. Ei ole venelased ainukesed leiutajad midagi. Pagan seda teab, kes kelle pealt asju maha viksib, aga venelased on altimad oma nippe jagama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

See eelmise lehekülje adra-vints tuleb täitsa tuttav ette, taolisi leiutisi kasutavad ekstreemsportlased mägedevabades kohtades hoo saamiseks, mul ühel tuttaval ka sarnane ehitatud ja isegi selle järel lumelauaga lohisenud Big Grin

Sama asi kõlbab suvel veesuusa ja -lauaga sõitmiseks seal kuhu paadiga ei pääse, kesklinna purskkaevudes näiteks  Big Grin
Vasta

mõningate ainete kättesaadavust tuleks sealmaal vist veidi piirata...
Vasta

kui küpsised on liiga suured
Vasta

Vasta

Auto läks Pärnu edasi, ise hüppasin väikelinnas(rohkem alev) maha. Ostsin seljakoti iganädalast täis- tikke, rotimürki, kassikrõbinaid, vallalehe, üliodavat piima mitu pakki, paar suitsuandurit ka ja kodupoole vantsima. Lumi läinud, praht väljas, Linnakohal šampusepudelid ja uue aasta rakettide orad. 7 km maateed aega vaadata- kohvi ja jogurtitopse, õlikanistreid, ilukilpe, kilekotte, puukoort äärtes. Kõik see hakitakse tuleval niitmisel ribadeks. Roheline unistus- lasta teha aurumasin- kummiratastel isesõitja. Kõik praht tema haagisesse, sealt purustist kõik põlev tendrisse ja ahju. Käib suhka-suhka, ootab koristajaid (töötundidega saanud rahvast) järele ja niimoodi kogu Eestimaale paar ringi peale(päripäeva ja vastupäeva). Või koolitab rahva väga kergesti kõike näpust lahti laskma? 
Vasta

Ise olen natuke herr pen.skari versioonist vähem kondi/auru/ nõudvast versioonist unenägusid näinud.
Nimelt tööjuures tekib kuubiseid kokku pakitud papi/vanapaberi kuubikuid nädalas mitu tükki: kuradi hea oleks see kodus mingisse kolusse visata, kus see edasi võluväel toasoojaks muutuks. Elu oleks kohe palju lihtsam  Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Tee briketiks! Veski, bassein, press, natuke kuivatamist ja ahju.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Võluväel või havi käsul paber vast toasoojaks ei muutu. Küll aga on nett kirju isetehtud briketipressidest. Käsitsi ringiaetavatest kruvipressidest ja auto tungrauda kasutavatest kuni üsna edevateni. Kõige lihtsamad on kangsüsteemiga. Mõned näited:




Olen ka ise sel teemal mõtteid mõlgutanud. Kasutada saaks olemasolevat hüdraulilist puulõhkujat. Vaja ainult vorm ja kolb teha. Paraku pole mul toorainet nii palju käepärast, et asi majanduslikult ära tasuks. Vaja veel mingi purustaja ehitada ja koht kuivatamiseks leida... Samas olen avatud headele ideedele.
Kellel puulõhkujat kodus pole, peaks hakkama saama ka tugeva konstruiga õunamahla pressiga. See seisab niikuinii suurema osa ajast niisama ja korjab tolmu. Suuri brikette ja mitut korraga sellega pressida ei jaksa, aga pisikesi ühekaupa prooviks teha ikka. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(10-02-2016, 09:34 AM)Basilio Kirjutas:  Võluväel või havi käsul paber vast toasoojaks ei muutu. Küll aga on nett kirju isetehtud briketipressidest. Käsitsi ringiaetavatest kruvipressidest ja auto tungrauda kasutavatest kuni üsna edevateni. Kõige lihtsamad on kangsüsteemiga. Mõned näited:




Olen ka ise sel teemal mõtteid mõlgutanud. Kasutada saaks olemasolevat hüdraulilist puulõhkujat. Vaja ainult vorm ja kolb teha. Paraku pole mul toorainet nii palju käepärast, et asi majanduslikult ära tasuks. Vaja veel mingi purustaja ehitada ja koht kuivatamiseks leida... Samas olen avatud headele ideedele.
Kellel puulõhkujat kodus pole, peaks hakkama saama ka tugeva konstruiga õunamahla pressiga. See seisab niikuinii suurema osa ajast niisama ja korjab tolmu. Suuri brikette ja mitut korraga sellega pressida ei jaksa, aga pisikesi ühekaupa prooviks teha ikka. Wink

Briketti kindlasti tasub ipressida,aga pelleti puhul tekib küll küsimus mõttekuses minu jaoks.Tohutu lisaenergia kulu,sest pelleti tooraine põleb ilma pressimatta sama edukalt.
Vasta

Need natuke poolikud projektid ma paneks selle massi käärima-saab pliidile gaasi,siis tsentrifuugi-vedelik läbi torude-autole või endale kütus ja ülejäänu ahju-jälle küte,see nagu veneaegne seatapp kus kaduma ei läinud midagi,sest isegi kisa osati ära kasutada Toungue .
Vasta

Nüüd läheb tatiklusest täitsa kõrvale, selle lõpuotsa peaks kuhugi energiateemasse kolima.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(10-02-2016, 10:14 AM)muska71 Kirjutas:  Briketti kindlasti tasub ipressida...

Kuskohast selline arvamine. On sul miskit kalkulatsioon ette näidata...
...ma just vaatasin seda mäkerdamist. Minu oludes oleks see ainult eneseeostamise projekt. Palju lihtsam on ju puid teha.  
Vasta

(10-02-2016, 12:10 PM)motamees Kirjutas:  
(10-02-2016, 10:14 AM)muska71 Kirjutas:  Briketti kindlasti tasub ipressida...

Kuskohast selline arvamine. On sul miskit kalkulatsioon ette näidata...
...ma just vaatasin seda mäkerdamist. Minu oludes oleks see ainult eneseeostamise projekt. Palju lihtsam on ju puid teha.  
Unustasin vahele lisada arvan.Kui ikka saepuru lademetas käes või vabalt saada siis ilmselt tasuks.Mul siin naabrimees tegeleb küttepuudega ja saepuru kui jääk läheb metsa alla hunnikusse,võiks ju ära pressida ja ahju.Saepuru ju ahjus pliidi all niisama ei küta.Kas ise pressi teha ja aretada tasub on omaette küsimus.
Kursavennal puidutöökoda ja saepuru kütab hakkepõletis ja pidavat nii palju olema,et pelleti pressi ostab.
Vasta

Nupumees teeb ise telliseid.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Küll see treipink on üks laialt kasutust leidev aparaat...
http://youtu.be/uMmbj0GdSr4

Almost Again
Vasta

(15-02-2016, 23:30 PM)Necro Kirjutas:  Küll see treipink on üks laialt kasutust leidev aparaat...
http://youtu.be/uMmbj0GdSr4

Võiksin lisada konservikarbi avamise:korduvalt tehtud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne