metallitööst: keermestamine
#41

(21-05-2016, 12:45 PM)h2rra Kirjutas:  Küsige julgesti.  Saadavad ka postiga

http://kepstomvm.ee/index.php?option=com...9193b12da3

Tänan h2rra!
Neid vene teri juba tagavaraks hulga. Ja treimist on järjest vähem vaja läinud.... kui õigel ajal tera teritada siis saab nendega ikka aastaid veel lasta. Ma olen kuulnud ka,et ei tahetagi enam vene teradega treida.... ei pidavat kõlbama enam. Big Grin
Vasta
#42

masendav. pika vastuse kirjutasin. ei tea kelle viga, aga ää ta kadus.
lühidalt.
kordan soovitust.
metallitooriist.ee
hinnakiri on pdf. vaadake, tutvuge ja kommenteerige.
leidub kosmilises valikus keermelõikureid ja kui neist ei piisa siis treiterasid on samuti igale maitsele.
peaks maiste vajaduste jaoks küll kuhjaga piisama.
tõsi asjad seal ei maksa 50 raha ja seetõttu peenema töö mehed neid tööriistadeks ei pea.
võib-olla on neil õigus, aga võib-olla ka mitte.

nii, ja eki lehelt vaatsi vinti, õs ja ss kumbki seda valeks ei pea. on argikeelne sünonüüm keermele.
ja seda esimese tähendusena. linnuke tuleb alles hiljem. seega vähemasti foorumipostitustes on sõna
vint kasutamine täiesti korrektne eesti keele õigekirja seisukohalt.
Vasta
#43

(21-05-2016, 14:24 PM)diesel Kirjutas:  nii, ja eki lehelt vaatsi vinti, õs ja ss kumbki seda valeks ei pea. on argikeelne sünonüüm keermele.
ja seda esimese tähendusena. linnuke tuleb alles hiljem. seega vähemasti foorumipostitustes on sõna
vint kasutamine täiesti korrektne eesti keele õigekirja seisukohalt.
  Keermestamist polnud veel olemaski,kui vinti keerati. Toungue Lugege eelmise Wabariigi kirjandust. Seal ei keermestata midagi,kedagi ega kuidagi. Big Grin
Vasta
#44

(21-05-2016, 14:24 PM)diesel Kirjutas:  masendav. pika vastuse kirjutasin. ei tea kelle viga, aga ää ta kadus.
lühidalt.
kordan soovitust.
metallitooriist.ee
hinnakiri on pdf. vaadake, tutvuge ja kommenteerige.
leidub kosmilises valikus keermelõikureid ja kui neist ei piisa siis treiterasid on samuti igale maitsele.
peaks maiste vajaduste jaoks küll kuhjaga piisama.
tõsi asjad seal ei maksa 50 raha ja seetõttu peenema töö mehed neid tööriistadeks ei pea.
võib-olla on neil õigus, aga võib-olla ka mitte.

Pole see asi nii hull ka et enam millekski ei sobi need terad.
Täiesti kasutatavad on vene mahalõiketerad oma odavuse tõttu sest lääne vahetatava plaadiga mahalõiketera keha on päris kallis ja seda on maru lihtne ära lõhkuda oma hooletusest või ettenägematuse tõttu.
Teine täiesti kasutatav asi on joodetud plaadiga tera, mida saab ise teritada sobiva nurgaga ja voolida igasuguseid eri kujusid.
Kindlasti on see ka hea valik täpse töö viimaste laastude laskmiseks oma jäikuse tõttu.
Mida ei tasu osta on vene vahetatava plaadiga treiterad sest sellest alates kui need välja töötati on terade materjalid tohutu arengu läbi teinud ja pealegi saab neile teraplaate ainult margiga BK-8, mille kulumiskindlus on siiski kehv.
Olla ka olemas plaadid T15K6 aga teades selle materjali haprust pole see lahendus.
Tänapäeva teraplaadid tehakse enamasti sitkema sisu ja kõvema lõikeservaga ja kui võtta näiteks rombikujuline teraplaat, mis maksab küll 6 eur aga tal on 4 lõikeserva ja tööiga on kindlasti pikem kui vene teraga kaasaantava 10 teraplaadi kestvus.
Vasta
#45

Neid vahetatava plaadiga vene treiteri suurt täpse töö jaoks kasutada ei saa,pigem ikka koorimiseks ja suureks närimiseks. Neid annab ka edukalt teritada. On näppu sattund ka neid uuema aja omasid. Olen ka neid teritanud ja on tunda ka,et maru kõvad. Ise pole neid ostnud,sest on neid vene vahetatavaid plaate ka aastateks.
Vasta
#46

(21-05-2016, 13:19 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(21-05-2016, 12:45 PM)h2rra Kirjutas:  Küsige julgesti.  Saadavad ka postiga

http://kepstomvm.ee/index.php?option=com...9193b12da3

Tänan h2rra!
Neid vene teri juba tagavaraks hulga. Ja treimist on järjest vähem vaja läinud.... kui õigel ajal tera teritada siis saab nendega ikka aastaid veel lasta. Ma olen kuulnud ka,et ei tahetagi enam vene teradega treida.... ei pidavat kõlbama enam. Big Grin
Küsin nii suusoojaks, et palju tänapäeval kellelgi maksab treipingi käivitamine, et tellimust esitada?  Mingist teemast jooksis ühe maamehe tekst läbi, et alla 50 € ei panda enam tööriideidki selga. Vot nii elavad maal kehvikud

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#47

No mina trein veel sõpradele. Millalgi üritasin siin isegi äri ajada aga ei tulnud midagi välja. Kuulutasin ka lehes jne... aga kohale ilmusid ainult need kes mind tundsid. Big Grin  Nüüd veel trein ainult sõpradele,sest omal talus tegemist palju ja kui peaksin pidevalt pingi taga istuma,jääksin nälga,sest peaksin ka lisa teenima millegi muuga. Selle raha eest millega teistele treisin ei saa omale sulast palgata. Lõpuks tüütas asi ikka nii ära,et viskasin korra ka tehtud töö nurka. Sellepärast,et niipea kui jõudisn sissevõetud töö tehtud,ilmus keegi väratist sisse ja oma tööd jäid kõik unarusse. Ise mõtlesin,et kui selle töö ära teen siis hakkan omi asju tegema..... tutkit.... Big Grin Tilkusid siin kõik kõige kiiremal ajal. Vahet ei tulnudki.... Big Grin Ja üldiselt ei tasu see "noorte tehnikute klubi" värk ennast ära. Tuuakse mulle teha mingi töö. Kõik mis on tuksi võimalik keerata,see on tehtud. Ja siis pean mina sellest sitast saia valmis tegema. Selleasemel oleks asi mulle toodud kohe,nagu naksti oleks valmis saanud. Wink On käinud ka selliseid vendi kes kalli raha eest lasknud asja teha ja siis tulevad siia,et mina eelmise käkerdaja töö ümber teeksin....
Nojah,eks te kõik ise ju teate seda treiali elu...kes sama asjaga tegelenud on. Samas ma ei kahetse,et pingi koju tõin,sest oma asjad saan iga kell tehtud. Ei kujutaks ette,et peaksin kuskil oma pulkadega jooksma ja nuruma,et tehke ää... 
Ja kõige hullem on see,et keegi toob oma töö siia ja ütleb,et tee siis kui saad. No olengi siis venitanud. Big Grin Ja tegelt kui olen võtnud kellegi töö sisse,tuleb järgmine klient kellel kiire... ja siis võtadki vahele... Smile  Nüüd on mul kindel kord. Võtan töö sisse ja läheb vihikusse kirja. Kuupäev juurde jne. Ja kui keegi tuleb,näitan,et näe.... siin sõber Jaan ootab järjekorras oma mootorsaagi... ja  mis mees siis sina oled,et ette saad... Big Grin Big Grin Big Grin  Jääb jutt lühikeseks kohe. Muidugi väga heale sõbrale ikka teen ka varem aga ainult nendele sõpradele kes mind ka aitavad vastu. Wink 
Mingi kord peab ikka olema,muidu käheb läilaks.
Ps. Oma kodukandi meestel tean veel vähemalt 7 pinki olema.... aga kõik arvatavasti ainult oma tööde jaoks.

Näiteks kadunud sõber sai oma klentidest lahti niimoodi,et lõi oma treipingi juppideks laiali ja hakkas remonti tegema..... Aastaga olid enam-vähem kõik kadunud... Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne