Tänud parandamast.
Ise laisn ametlikult vibu viimati eelmisel kümnendil ja siis oli selline kilode piir nagu mainisin, või vähemalt üle piiri käies tekkis mingi jama sealt maalt.
Praeguses seaduses on tõesti teised numbrid.
Muidugi on seaduses lahti seletamata mis on sportvibu mille kaal seal on antud. Võimalik, et tõlgendatakse erinevalt, sest sportvibu(mõeldakse tavaliselt rekurvi e. olümpiavibu ja tavaliselt 20-45naela mitte kg) on midagi muud kui on pikkvibu ja pikk on midagi muud kui plokk. Kui plokile panna 45kg kaared peale, siis saab asi kole olema. See mainit plokk, mille googli otsingu lingi panin, on ainult 32kg ja see on väga kiire jahivibu.
20kg plokk laseb sidruni tagauksest läbi nagu paberist. Heaküll, kolme pleki valtsikoht ikka võttis noole kinni, aga kui jäi ette lihtsalt sile plekk ja sisevooder, siis seda nagu ei oleks ees olnudki ja kui see ei liigitu relva alla siis mileks üldse vibu relvaks peaks kuulutama. Nooleots oli tavaline märklaua ots.
Tänapäeva "mehed" ei jõua ka muidugi 45kg pikkvibu sikutadagi. Mitte, et minu 14kg mõnele täisjõus mehele palju juba poleks. Olen seda pidanud korduvalt tõdema.
Võib ka olla, et see 45kg tüüpilise kontori töölise paberil kirjutatud ilus number ja sobib kõigi vibudega ja on kopeeritud välismaa seadustest. See, et mingi imelik julla sea taga oli ei koti aga kedagi paneme # märgi asemel kg ja peab meeldima.
45 naela on siis u 20kg mis on oluliselt mõistlikum piir.
Jahiseaduses on tänase seisuga jahivibuks liigitatud vibu mis on tugevusega 20-45kg.