Liikluskindlustuse maffia!!!

whatever, peaasi et funkab Big Grin ei hakand detailidesse laskuma, pole arvutifoorum siin.
Vasta

Kindlustad kasvõi päevaks ja järgmine 12 kuud hakkab jooksma ilma, et sundkindlustuse kohustus tekiks.
Vasta

Tõenäoliselt ma väga ei eksi, kui arvan, et varsti tuleb meil kõigil see kahjum kinni maksta...
http://majandus24.postimees.ee/3886809/l...1461163607
Millal me võiksime kuulda uutest tariifidest? Uuest aastast?
Vasta

Eks paber kannatab kõike. Esmalt tulebki näidata paberil suuremat kahjumit, kõvasti nutta oma raske elu üle, materdada vaeseid ja oskamatuid juhte, siis hindu tõsta ja siis saab suuremat kasumit teenida. https://ekindlustus.if.ee/et/uudised/if-...t-kasumit/  https://www.ergo.ee/ergo/uudised/ergo-ba...unud-kasum

Jne, jne...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(26-10-2016, 17:07 PM)samodelkin Kirjutas:  Tõenäoliselt ma väga ei eksi, kui arvan, et varsti tuleb meil kõigil see kahjum kinni maksta...
http://majandus24.postimees.ee/3886809/l...1461163607
Millal me võiksime kuulda uutest tariifidest? Uuest aastast?

Ainult LKF teenis kahjumi, muud kindlustusandjad jäid kõik priskesse kasumisse.
Piirsalu: „Kahjumi põhjus on eelkõige Eestis toimunud liikluskindlustusjuhtumite koguarvu ja keskmise kahjuhüvitise summa kasvamine, sealhulgas ka kindlustusandjate kulud."
.........

LKF kulutab oma raha:


hüvitab kindlustamata ja tundmatuks jäänud sõidukite tekitatud liikluskahju;
- haldab liikluskindlustuse registrit;
- täidab hüvitusorgani ja teabekeskuse ülesandeid;
- on piirikindlustuse kindlustusandja;
- on rohelise kaardi büroo Eestis;
- korraldab kahjuennetust;
- korraldab kindlustusvaidluste lahendamist;
- haldab Eestis normeerimistarkvara CABAS kasutamise litsentse.





Kusjuures, kui liikluskindlustuseta sõidukiga põhjustatakse kahju, nõutakse väljamakstud hüvitis kindlustuseta sõiduki omanikult või juhilt tagasi,“ selgitas LKF-i esindaja.
Ehk siis see ei saa kahjumi allikas olla.
 
Järelikud muud kulud.
Suvest mäletan mingit peatoekampaaniat, kus miski tsikk seletas Hommiku TV-s, et peatugi peab olema „peast kõrgemal või vähemalt sellega ühel tasemel ning peatugi asetsema peale võimalikult lähedal. 
Tõenäoliselt kampaaniast, mis läks maksma miljon eurot, sain teada, et sellist autot pole olemaski, mille peatugi minu kasvule sobiks...Smile

Ahah.
Welkome to Estonia.

 

Veel üks "kuum uudis" sellest suvest lkf-i FB lehelt:
"Selleks, et kliendid ei peaks soodsaima pakkumise leidmiseks läbi käima kõigi kindlustusandjate kodulehti, on Liikluskindlustuse Fond (LKF) välja arendanud liikluskindlustuse kalkulaatori, mille kaudu on võimalik võrrelda kindlustusseltside veebikanalite hindu. Liikluskindlustuse kalkulaatori leiab LKF veebiaadressilt https://hermes.lkf.ee/. Kalkulaator näitab enamuse kindlustusandjate liikluskindlustuse hindu otse kindlustusseltsi kodulehelt ostes."

Tublid! Palju see "arendamine" teile maksma läks?

Kindlustusmaakler, kelle kunde ma olen juba 15a, kasutas samasugust "arendust" juba 15a tagasi.
Alul ilmselt arvutasid käsitsi, exeliga ..Smile)
Vasta

No selle LKF-i kalku peale ei tasu küll pahane olla, kuna isegi mina, ja arvatavasti ka sina saad sealt üsna soodsa hinna võrreldes igasugu vahendajatega. Isegi mõne kindlustusfirma lehel olen teinekord suuremaid numbreid näinud, kui seal kalkuleerides, kuigi loogiliselt võttes ei tohiks sedasi olla. Üldiselt võib muu segaduse kõrval tolle asjaga üsna rahule jääda.
Vasta

(27-10-2016, 19:40 PM)alfredo Kirjutas:  No selle LKF-i kalku peale ei tasu küll pahane olla, kuna isegi mina, ja arvatavasti ka sina saad sealt üsna soodsa hinna võrreldes igasugu vahendajatega. Isegi mõne kindlustusfirma lehel olen teinekord suuremaid numbreid näinud, kui seal kalkuleerides, kuigi loogiliselt võttes ei tohiks sedasi olla. Üldiselt võib muu segaduse kõrval tolle asjaga üsna rahule jääda.
see on siiski nn otsimootor, millised on kindlustuste vahendajatel juba tõesti iidamast-aadamast ajast olemas (nt iizi). LKF lehelt saab lihtsalt teada, kuidas eri seltside hinnakujundused on - sama info annavad ka vahendajad (iizi tänaseks vähemalt 11..12a). Ostma peab LKF puhul (ja võib ka vahendajate puhul - nii säästab 5..10%) ikka reaalselt seltsilt. LKF hinnad ei saa seltside omadest erineda, kuna need pärinevad ju otse sealt Wink

see LKF arendus ei ole vähemasti netis hästi orienteeruvale kindlustusevajajale mingit lisaväärtust andev.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

LKF ehk siis liikluskindlustuse fond on loodud minu teadmiste ja kogemuste põhjal selleks, et kui liikluskahju tekitajal ehk süüdlasel puudub seljatagune kindlustusselts, siis kannatajapoole kahjude hüvitamiseks astubki mängu LKF, kelle juures asuvast kindlustusseltside poolt koostatud ühiskassast kannataja kahjud kinni makstakse.
Ise tema (LKF) kindlustusteenust ei paku ehk siis mingeid lepinguid-poliise ei väljasta.
Raha lugeda ja seda näppude vahel hööritada nad aga armastavad ja mida vähem peavad kannatajapooltele välja maksma, seda õnnelikumad ise ka on.
Vasta

Tõenäoliselt ei ole paljudel aimu, mis numbritest käib jutt veokite kindlustamisel. Siin siis pakkumised 30a. vanuse 18tn veoki kindlustamiseks, mis tavakasutuses, mille omanik ja valdaja pole viimaste kümnendite jooksul kahjusid põhjustanud ja muid teadaolevaid riskitegureid pole. Tabelist puudub üks meili teel saabunud 3600,-/a. pakkumine.
   

Head asjad ei peagi odavad olema, ehk viisakas võimalus öelda: "Tänan, ei. Me ei soovi Teiega tegeleda".


Vasta

Täna on käesoleva aasta kõige kuumem päev. Tahaks sõita mõne garaazis seisva mopeedi või rolleriga, aga ei saa, sest kindlustust teha ei lase. Arvele võtta ka ei lase. Perjoodiks valisin üks kuu (makse tuli 2,85), aga viskab errori. Mõistus otsas.
Vasta

(12-08-2017, 17:03 PM)Romka Kirjutas:  Täna on käesoleva aasta kõige kuumem päev. Tahaks sõita mõne garaazis seisva mopeedi või rolleriga, aga ei saa, sest kindlustust teha ei lase. Arvele võtta ka ei lase. Perjoodiks valisin üks kuu (makse tuli 2,85), aga viskab errori. Mõistus otsas.
Kui sõiduk ajutiselt arvelt maha võetud või ajaga ise läinud siis saab 1 kuu kindlustust teha ainult omanik büroos. Vähemalt eelmine suvi oli nii kui oma ajutiselt arvelt maas olevale masinale kindlustuse tegin, et viimast transportida. Netis ise teha ei saa ja see info oli isegi täitsa kuskil mustvalgel kirjas. Vähemalt mulle ei tulnud see üllatusena.
Vasta

(12-08-2017, 18:03 PM)mossepower Kirjutas:  Kui sõiduk ajutiselt arvelt maha võetud või ajaga ise läinud siis saab 1 kuu kindlustust teha ainult omanik büroos.
 Aga miks küll? Mis selle inimese büroosse sundimise põhjendus on? Ma mõtlen: mõistlik põhjendus. Meie kõigile eeskujuks olevas E-Eestis.
Vasta

tegin ühe esmase arvelevõtu ja 2 nädalapärast tuli koju kiri, et kui kindlustust ei tee siis teeme sundusliku
Vasta

(12-08-2017, 18:03 PM)mossepower Kirjutas:  Kui sõiduk ajutiselt arvelt maha võetud või ajaga ise läinud siis saab 1 kuu kindlustust teha ainult omanik büroos.

Saab ka netis teha, märksõnaks: räägi inimesega, ehk vanaviisi telefoni tõstes. Kui tüv puudu, siis vaid 30.päevaks.
Ja saab ka võõras teha, küll mitte just igas firmas.
Vasta

(13-08-2017, 21:33 PM)hulgus Kirjutas:  
(12-08-2017, 18:03 PM)mossepower Kirjutas:  Kui sõiduk ajutiselt arvelt maha võetud või ajaga ise läinud siis saab 1 kuu kindlustust teha ainult omanik büroos.

Saab ka netis teha, märksõnaks: räägi inimesega, ehk vanaviisi telefoni tõstes. Kui tüv puudu, siis vaid 30.päevaks.
Ja saab ka võõras teha, küll mitte just igas firmas.
Väga hea nõuanne, lähiajal ongi vaja autot jälle läbi liikluse liigutada ja siis proovin telefonitsi kindlustuse teha.

Aga omast kogemusest soovitan kindlat meelt ja täpseid teadmisi eelenevalt omandada kui ajutiselt arvelt maas olevale sõidukile minna kindlustust tegema. Minul oli eelmine suvi see täitsa esimene kord selle asjaga kokku puutuda ja vist ka büroo töötajale (Pärnu Ülejõe Selveris olev kindlustusbüroo).
Igal juhul andsin auto passi ja oma dokumendi töötajale, et soovin kindlustust. Siis tuli esimene vastus, et oi aga see auto on ju arvelt maas, sellele ei saa teha. Vastasin siis, et kuuks ajaks peaks saama teha kui auto on ajutiselt arvelt maas. Töötaja ütles, et mitte arvelolevale autole kindlustust teha ei saa ja ma pean ikka ARKi minema ja auto arvele võtma ja siis tagasi tulema. Et tal süsteem ei lase kindlustust teha arvelt maas olevale sõidukile ja ausaltöeldes minu selline veider soov olevat esmakordne.

Rääkisin siis rahulikult, et paberivaba ARK näitab mulle, et auto läheb arvele tagasi pärast tehnoülevaatuse läbimimist. Ta vaatas, et tal ka sama info. Siis seletasin edasi, et selle jaoks et minna tehnoülevaatusele või sõita remondikohta peab ju mul kindlustus olema ja ma pean saama kindlustsut enne TÜV-i teha. Töötaja leidis, et see kõlab loogiliselt ja proovime siis teha kuigi süsteem ütleb et ei saa. Natuke hiljem sain väga üllatunud häält kuulda, et saabki teha üheks kuuks. Olevat täitsa uskumatu, et arvel mitteolev sõiduk ja saab teha, tuli lihtsalt kuidagi manuaalselt üle minna programmis selles kohast kus ütleb et teha ei saa.

Selline siis minu kogemus. Telefonitsi oleks kindlasti hulga raskem seda kõike seletada olnud. Aga nüüd helistan samale töötajale/büroosse, ei tohiks probleemi olla kuna kõigest aastatagune lugu.
Vasta

Siis selline kepp ongi vä ?

Kui kone on ajutiselt arvelt maas..., et tagasi arvele saada: 
1. pean esmalt tegema 1 kuu kindlustuse, 
2. siis läbima ÜV 
3. ja alles siis saan teha sellise perioodiga kindlustuse nagu oleksin soovinud ?

Mõttetu. Miks ma kohe näiteks 6 kuud ei või teha ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Sest seda ainukest vöimaldatavat kuud saab sulle müüa 4 kuu hinnaga Smile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(14-08-2017, 11:14 AM)spitfire Kirjutas:  Siis selline kepp ongi vä ?

Kui kone on ajutiselt arvelt maas..., et tagasi arvele saada: 
1. pean esmalt tegema 1 kuu kindlustuse, 
2. siis läbima ÜV 
3. ja alles siis saan teha sellise perioodiga kindlustuse nagu oleksin soovinud ?

Mõttetu. Miks ma kohe näiteks 6 kuud ei või teha ?

Nii on.
Küsimusega oled vales kohas, siit saab ehk pädevama vastuse.
Minu arvamusel, lihtsalt välistamaks olukorda kus massiliselt tüv-ta kindlustatud masinaid liikluses on.
nb! Kui näiteks juhtub, et selle 30 päevaga TÜV-i ei tee, siis järgmiseks korraks kindlustust küsida on juba keerulisem (ja kallim).
Vasta

Viimasele väitele vaidlen vastu. Kaks korda väikese vahega kindlustuse arve cendi pealt üks. IF.
Vasta

(14-08-2017, 12:14 PM)hulgus Kirjutas:  Kui näiteks juhtub, et selle 30 päevaga TÜV-i ei tee, siis järgmiseks korraks kindlustust küsida on juba keerulisem (ja kallim).

Tohoh.  Miks see järgmine kindlustuse küsimine siis keerulisem ja kallim on ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne