Töökoja küte.
#41

Põrsa lambid on ka head jah, aga see lisaelemendina tulev valgus on nõrgavõitu ja 500W halogeen prose koos liikumisanduri ja pirniga maksis 10e-rubla. 
Liikumisandus on mul seal selleks kasulik, et kui minema tallan ja lamp põlema jääb, siis mingiajapärast ise kustub. Kuna viide on pandus hästi pikk, siis niipalju ikka nihelen, et veel ei ole ära kustunud toimetamise ajal.
Iseenesest oleks huvitav võrrelda põrsalambi ja halogeeni küttevõimsuse vahet.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#42

(26-02-2017, 23:44 PM)karvik Kirjutas:   
Iseenesest oleks huvitav võrrelda põrsalambi ja halogeeni küttevõimsuse vahet.

Saan aru, et peetakse silmas 250W infrapuna ja 500W halogeeni soojusenergia tootmise võrdlust. Kui nüüd ei tooda siia sisse mingit ameerika leidurit, kes muruniitja abil juhuslikult avastas energiaväänamise-käänamise meetodi, siis laias laastus peaks seis jääma  ikkagi 1 : 2, sest ega see halogeen ikka hinkaaligi valgust ei anna oma 500W juures.
Vasta
#43

Ma nagu mäletaks, et kõik juhtme kaudu tuppa minev elekter muutub lõppkokkuvõttes soojuseks...
Ja miks ned erikujulised pelmeenid (hinkalid) siin asjasse segatud on?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#44

Eks võrdleks ikka sama voolutarbega asju. Las need ämmeerika leidurid olla ikka oma pulkade juures.
 Võrdlusel muidugi mingit suurt tähtsust ei oleks, aga kuna lambid on natuke erineva ehitusega sisult(erinev gaas, klaas...), et kas on reaalselt vahet spets lambil ja valgustil. Vajalik võiks siis olla selleks, et kas on mõtet panna valgustid ja IR kiirgurid või panna ainult valgustid ja saada kaks ühes.

Muide kui nende halogeenide valgust niipalju vaja ei ole ja rohkem sooja, siis tulen neil natuke toitepinget maha võtta. Valgus kaob üsna tagasihoidliku pingelanguga juba päris palju, aga sooja kiirgavad endiselt. Ei tea muidugi kui palju sooja andmine muutub. Ei ole millegagi mõõta. Käsi on kalibreerimata.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne