Eimillestki midagi
#21

Kena vaadata! Kuskil Soomes vist on autode keretükkidest lehm tehtud, see oleks põnev oma hoovil järgi teha. Kahjuks on mittevajalikud jubinad viidud daevuudeks muunduma.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#22

Tartus messil oli paberist elusuuruses lehm tehtud ja Lely robot lüpsis teda...
Vasta
#23

(20-04-2017, 23:21 PM)Marko Kirjutas:  Kena vaadata! Kuskil Soomes vist on autode keretükkidest lehm tehtud, see oleks põnev oma hoovil järgi teha. Kahjuks on mittevajalikud jubinad viidud daevuudeks muunduma.

Kui sõita Helsinki vanalinnast mööda mereäärt Kalasatama poole siis seal võib tõesti kohata skulptor Miina Äkkijyrkkä poolt kokkupandud taiest.
[Pilt: 13712227_1893956537498834_1363475792_n.j...MA%3D%3D.2]

[Pilt: 51660881-helsinki-finland--july-6-2015-m....jpg?ver=6]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#24

Tore teema. Panen üles ka ühe arvatavasti kindlasti prügikasti rändava asja ümberehituse vastavalt vajadusele. Kindlasti on kõik ammu juba teinud aga hetkel leidsin kaubandusvõrgust eriti hea ja vastupidava eksemplari. Süüdi muidugi grillihooaja avamine. Big Grin 

[Pilt: 24952975a74749_l.jpg]

Pealt kaan maha kakkuda,sisu ära limpsida 4.5 mm. plastikvooliku jupp auku lükata ja ongi valmis. Hea toiduõli vindilõikamise juures vahele kallata,samuti vett jahutuseks.....  Olen ka ennem igasugu pudeleid ümber süganud aga kuna algmaterjal vilets siis kaua ei kesta. Nojah,sööge siis liha ja oodake kannatlikult kunas puttel vabaneb...... Big Grin 

T.
Vasta
#25

(01-05-2017, 20:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tore teema. Panen üles ka ühe arvatavasti kindlasti prügikasti rändava asja ümberehituse vastavalt vajadusele. Kindlasti on kõik ammu juba teinud aga hetkel leidsin kaubandusvõrgust eriti hea ja vastupidava eksemplari. Süüdi muidugi grillihooaja avamine. Big Grin 

[Pilt: 24952975a74749_l.jpg]

Pealt kaan maha kakkuda,sisu ära limpsida 4.5 mm. plastikvooliku jupp auku lükata ja ongi valmis. Hea toiduõli vindilõikamise juures vahele kallata,samuti vett jahutuseks.....  Olen ka ennem igasugu pudeleid ümber süganud aga kuna algmaterjal vilets siis kaua ei kesta. Nojah,sööge siis liha ja oodake kannatlikult kunas puttel vabaneb...... Big Grin 

T."
Omadest kogemustest:hea töökindel pudel atsetooni 0,5L,toruks vesilõikuse trassitoru."Vinti" toiduõliga tänapäeval ei määrita,selleks on spetsiaalsed õlid, vahud.
Vasta
#26

Kui ikka õigekeelsussõnaraamat annab vint argikasutuses sobilikuks ka keerme puhul kasutada siis pole mõtet muhku norida. 
Mismoodi siis vanasti keeret lõigati kui alles tänapäeval spets vahud välja mõeldi.  Insenerid siin taas...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#27

Ma üldiselt lasen vanas vaimus edasi,ei meeldi mulle need uued asjad. Eila tõi sõber Sanokist uue lõikaja 14X1.5 mm. Minul hea meel,et saan tema diisel-Volgale uued spilkad treida ja uue tööriistaga vinti lõigata aga selleasemel kakkus rauda poldilt maha nagu frees.... Keerasin lerka raamis teistpidi aga ei aidanud seegi. Midagi sinna tekkis aga harja kakkus maha ikkagi. Enda rahustuseks võtsin oma vana lõikaja ja kallasin lahinal toiduõli vahele. Kõik toimis. Ei taha ei vahtu ega uut lerkat. Big Grin Ei ole aega raisata.....
Vasta
#28

(01-05-2017, 21:39 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma üldiselt lasen vanas vaimus edasi,ei meeldi mulle need uued asjad. Eila tõi sõber Sanokist uue lõikaja 14X1.5 mm. Minul hea meel,et saan tema diisel-Volgale uued spilkad treida ja uue tööriistaga vinti lõigata aga selleasemel kakkus rauda poldilt maha nagu frees.... Keerasin lerka raamis teistpidi aga ei aidanud seegi. Midagi sinna tekkis aga harja kakkus maha ikkagi. Enda rahustuseks võtsin oma vana lõikaja ja kallasin lahinal toiduõli vahele. Kõik toimis. Ei taha ei vahtu ega uut lerkat. Big Grin Ei ole aega raisata.....

Lõikuri kohta:ju sattus mingi nimetu hiinlane.Vii poodi tagasi.Minu soovitus,tuleks vältida tootja nimeta tööriistu ja kuullaagreid.Keeret tuleks lõigata ikka teraga,saab kvaliteetsem,isegi kiiremini.Toiduõliga küpseta pühapäeva hommikul pannkooke.
Vasta
#29

Tõstsin pildi õigesse teemasse.
Tegin vanast kännust Saapapuu.Tänase kevadkoristuse kraam oleks läinud Jaanilõkkesse.... Sad

[Pilt: 0110921567b7f87.jpg]
Vasta
#30

Üsna põnev vaatamisväärsus, pealegi on selliste asjade põletamine karmilt keelatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#31

Veel mõned minu aretamised:

[Pilt: 2495404541f5ed_l.jpg]


[Pilt: 2495407146f589_l.jpg]


[Pilt: 24954051c59837_l.jpg]

[Pilt: 24954047ae0e88_l.jpg]

Seda torni tehes tasub panna keermelatt jämedam,sest 16 mm. paindus kõvasti kahe meetri peal läbi. Mida jämedam seda uhkem....
Istumise jaoks tegin ka ühe posti ja liimisin kettada PVA liimiga . Korraga ei saa,sest kettad hakkavad ujuma..... paar tk. korraga. Ja peamine asi-tuleks kõik ära värvida,sest muidu niiskub ära ja kanad nokivad puhtaks..... Ühel pildil näha.... ei saanud enam väljas hoida. Jäi värvimata ja kohe linnud kallal. Kui ära värvida siis enam ei huvita kedagi...

Need kettad on siis tehtud uksematerjalist-papp-alumiiniumleht-peno-alumiiniumleht- papp... ehk siis jäägid. Meil Viljandi kandis liigub selliseid jääke.... kui kellegil huvi siis võin pr. anda teeotsa kätte. Wink
Vasta
#32

(03-05-2017, 10:01 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Seda torni tehes tasub panna keermelatt jämedam,sest 16 mm. paindus kõvasti kahe meetri peal läbi.

Tõmba ülemine ots lakke kinni kerge pinguga, niiet peaaegu hakkab maast kerkima, Sa üllatud!
Riiuli mobiilsus kaob muidugi ära.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#33

No ei anna kuidagi panna. See putka laguneb ära. No üldiselt kui kunagi järgmist teen siis natike kohendan oma mõtteid ja saab veel parem. Sellist riiulit on hea kuskile ruumi nurka panna. Need kettad liiguvad ka ümber telje,seega ei pea kuskil piiluma ega ukerdama. Hariliku pliiatsiga saab ka ära märkida milline vindipulk selles augus on. Big Grin  Seega elu lihtsam.

Need alused mis laua peale pandud on,ei pea olema ümmargused,võib ka kandilisi kasutada. Neid on lademes.
Vasta
#34

Poest ei saa. 

[Pilt: 2498562570dd95_l.jpg]

Vana katkine vene kruvikas+ ketilüli. Kinnijäänud kruvid,hoidke alt! Big Grin
T.
Vasta
#35

Mõned vene kruvikad olid ikka tõesti heast materjalist    Käes hoitav "pea" osa oli nagu alati s.itt

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#36

Kui tahad, et kruvid keeramisele alati alluksid, tuleb sirge miinus keskelt kergelt lohku käiata.
Vasta
#37

Kui tahad, et vene aegsed miinus peaga kruvid alati alluksid, tuleb võtta suurem haamer.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Kui tahate,et kruvid lahti tuleksid siis võtke selline omatehtud kruvikas nagu üleval pildil näha oli.... Big Grin
Vasta
#39

(07-06-2017, 08:21 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kui tahate,et kruvid lahti tuleksid siis võtke selline omatehtud kruvikas nagu üleval pildil näha oli.... Big Grin

Vot ei tule lahti, ennem läheb "pooleks" aga lahti ei tule. Kuuma anda ja siis Talupoja kruvikaga saab lahti. Smile
Vasta
#40

(07-06-2017, 20:35 PM)Qunts Kirjutas:  
(07-06-2017, 08:21 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kui tahate,et kruvid lahti tuleksid siis võtke selline omatehtud kruvikas nagu üleval pildil näha oli.... Big Grin

Vot ei tule lahti, ennem läheb "pooleks" aga lahti ei tule. Kuuma anda ja siis Talupoja kruvikaga saab lahti. Smile

Oot ma otsin homme oma veneajal tehtud kruvikeeraja välja, siis vaidleme edasi Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne