Eimillestki midagi
#41

Vene vintpüssi täägist sai juppe lõigatud ja teritatud eri laiusega kruvipeade jaoks, tääk ju otsa poole peenem. Vindlavändaks vist kutsuti seda käsipuurivänta, mille abil näiteks kõik tsiklimootorite karteripooled lahti- kinni said keeratud. Kõige kindlam keeramine toimus puurmasinaga surumisel ning võtmega keeramisel.

Tervitab Veteran.
Vasta
#42

Üldjuhul on kõige parem löökkruvikeeraja.
Vasta
#43

Nonii, härra Talupoeg, tundub et endiselt minul on suurem kui Sinul Big GrinBig Grin


   

Tehtud sügaval rublaajal, sihtmärk oli Pobeda ja Volga uksekruvid. Peitpeaga tobe kruvi, mis jätkus M8 keermega kuskil ussitanud ukseposti sees.  Töötas küll, karastamisega jäin vist viiendal korral alles rahule. Suht keeruline on huvilisel noorukil eristada silma järgi väga erepunast ja peaaegu valget hõõgumist. Ahju polnud, pitsiga kuumutasin, jälle haljaks ja pitsiga noolutasin värvi järgi. Seoses sellega on ka tööorgan nii lühike Sad
Seadmel on veel üks meeldiv lisafunktsioon - sellega saab liikuma kõik jonnivad ja ka ilma võtmeta (süüte)lukud. Loomulikult ei saa neid pärast protseduuri võtmega tarvitada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#44

(08-06-2017, 21:59 PM)Marko Kirjutas:  Nonii, härra Talupoeg, tundub et endiselt minul on suurem kui Sinul Big GrinBig Grin...

Peab tunnistama fakti, et kaasfoorumlane Marko on kõikse suurema riistaga mees. Minu oma jääb veidike alla, Talupojaga ei tasu võrreldagi.  Toungue
Töötasin vene ajal metsamajandis ja seal olid Husgvarna saed ja võsalõikajad täiesti tavaline asi. Aeg-ajal läks võsalõikajate "kardaan"võlle katki. Vat nendest saigi teha väga hääd kruvikeerajad. Tuli ainult ots vaikselt (et mitte rikkuda termotöötlust) lapikuks käiata. Taha otsa sai keevitatud risti polt (vat sellega ma Markole just alla jäängi). Kõigepealt andsid vasaraga paar lopsu ja lahti sai peaaegu iga kruvi. Mõni jäi kinni sellepärast, et keerasid kruvi pea lihtsalt siledaks.
Vasta
#45

Ma hindan ikka asja praktilisust,mitte suurust. Big Grin  Ikka iga töö jaoks oma riist. Big Grin Big Grin Big Grin
Vasta
#46

Tänan tunnustuse eest! 
Pildil nähtav toe jõnks on vajalik kas Pobi või Volga mingi küljekarbi kuju tõttu.
Rein - haamriga motiveeritav löökkruvikeeraja, venelane ja vahetatavate otsikutega, tekkis majapidamisse umbes 5 aastat hiljem.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#47

(08-06-2017, 22:41 PM)Marko Kirjutas:  ...haamriga motiveeritav löökkruvikeeraja...

Esimest keeravat löökkruvikeerajat nägin siis, kui sõber selle valmis tegi. Algmaterjaliks oli starteri lülituse osa. Oi millal see oli, aasta oli siis või natuke hiljem ...
https://www.youtube.com/watch?v=F6SNsx4oETQ
Vasta
#48

Mind väga huvitab, kas tulevastel põlvkondadel on ka siia foorumisse midagi kirjutada? Mul on 8-aastane lapselaps, kes võtab kuurist niiduki, tõmbab käima ja teeb puude ja põõsaste alused korda, kuhu traktor ei ulatu. Vaatab ja aitab jõudumööda kui vanaisa (Viimsi) vanarauahunnikust võetud jalgrattakujulisest rauatükist kolmveerand tunniga sõidukõlbuliku seadme tinistab. Kasutab kettsaagi kreissaele ette tehes, saab mõõtudest aru.
Temal on koht, kuhu tulla ja kus teadmisi ammutada, paljudel neid veel on?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

Vaat sõber Marko. Lugu seande,et praegu huvitavad noori ainult nutikad seadmed. Istusin ühes söögikohas Tartus täna ja ootasin oma einet. Vaatan mööduvaid noori kes mööda koridore ja poode longivad. Kõigil telefon peos. Plikad vadistavad omavahel ka telefonidest ja kiitlevad millegi üle. Igal pool kuhu vaatad,ikka näed ühte ja sama pilti. Isegi kodus mul jõmpsikad muudkui jõllitavad... Big Grin  Kogu elu on vist kõigil selle telefoni ümber....
Mind vahest hämmastab mõte,et kas keegi enam viitsib niipalju vaeva näha kui ma ise siin mõne käki kallal olen toimetanud.....
Külastasin head sõpra Tartu ligidal kes ka pensionär. Ta tõi tagatoast välja oma näputööd. Igasugused puidust nagid,leivakapid,lauajalad,küünlaalused,telekalauad ja imeilusad lauaplated mustritega,käsitöö puha. Vaatad mehele otsa ja imestad,kuidas ometi nii aeglane ja väljast vaadates imelik sell on nooremast peast nii kõva polt olnud. Kuku või pikali. Smile
Vahest imestad,et osadele tegelastele on isegi väiksemad tööd nagu kangelastegu.... Big Grin Mis siin suurematest asjadest rääkida.... Võibolla kunagi jäävad nendel nutikatel poistel näpud ka kangeks ja peavad pissile ka kolmekesi minema... Big Grin  Praegu on mood selline,eks me näe veel mis moodi läheb edaspidi....
Aeg lihvib vist ka meid lõpuks nii siledaks,et kas me isegi enam midagi suurt ette võtame. Aga tahaks lõpuks veel midagi teha. No nagu midagi sellist mida enam ammu ei tehta. Aga näe,meie teeme raisk! Big Grin Ja meil phhui ka see enam ära tasub või ei tasu. Kasvõi vanast hoost mis sees. Smile Ja laseme selle uue aja oma tegemistega kokku. Sellepärast pole mõtet muretseda mis pärast saab. Las see uus põlvkond siis kõrbeb ja lakub haavu. Küll ka nemad aru saavad,et kunagi tuleb jälle neid vanu asju teha mida meie vanaisad tegid..... iseasi kuidas nad õige tee üles leiavad...
Vasta
#50

Meie Robinil on nutitelefon olemas, tänapäevasele pohhuismile omaselt mõraliseks istutud kuvariga muidugi, aga siin olles on see enamus aega toas laua peal ja nagamann kas löökruvikeerajaga õues onni ehitamas või siis midagi muud tegemas. Tobe nüanss - lapselapsel on kolmas telefoninumber juba, mina tola pean ikka selle 20+ aastat vana ja kulunuga läbi saama Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

(09-06-2017, 09:28 AM)mellpoiss Kirjutas:  Talupoeg kino sisse pandud ja sealt tema enam välja ei saa. Big Grin

https://vanamees.ee/?video=minu-lapsepolves
Big Grin
Liialdad kõvasti.
Esimest arvutit nägin vast Viljandis ühel mehel 85 aastal..... võin eksida natike aga ekraanil liikus mingi punkt...... aga omale sain alles vana mehena.....2010a.
Vasta
#52

See peaks ka osaliselt teemaga haakuma.
Juhul muidugi, kui kellelgi tänapäeval on aega 50.56 minutit paigal püsida ja kuulata.
Vasta
#53

Ei pea paigal püsima, et kuulata.
Appi tuleb nutitelefon ja kuula igas asendis Rolleyes .

Üldiselt kipub see elu vist nii olema, et kes ise nutikaga midagi mõistlikku peale ei oska hakata, see näebki ainut seda, kuis teised samuti tattipidi ekraanist tulevates lollustes kinni on. Tegelikult on aga taskus terve arvuti, mida saab kasutada kõikjal, kus vähegi andmeside läbipressimiseks vajalikku levi leidub.
Ma ei kujutaks oma elu küll enam ilma arvutita ette. Palju vajalikku infot jääks hankimata või peaksin siis käima kildhaaval raamatukogus leidmas.
Vasta
#54

(09-06-2017, 21:03 PM)Janka Kirjutas:  Ei pea paigal püsima, et kuulata.
Appi tuleb nutitelefon ja kuula igas asendis Rolleyes .

Üldiselt kipub see elu vist nii olema, et kes ise nutikaga midagi mõistlikku peale ei oska hakata, see näebki ainut seda, kuis teised samuti tattipidi ekraanist tulevates lollustes kinni on. Tegelikult on aga taskus terve arvuti, mida saab kasutada kõikjal, kus vähegi andmeside läbipressimiseks vajalikku levi leidub.
Ma ei kujutaks oma elu küll enam ilma arvutita ette. Palju vajalikku infot jääks hankimata või peaksin siis käima kildhaaval raamatukogus leidmas.

Sama siin.Nutikas pigem nn.tööriist.Minul keermesammud .kraadid ,vattenpassid ,kõikvõimalikud töömeeste APP id tõmmatud.Täpsuse üle ei hakka vaidlema  ,aga elementaarne abi alati olemas. Smile
Vasta
#55

Kummal siis suurem kruvikas on kas Markol või Talupojal ? Vaja oleks kruvid lahti keerata aga kõik mis proovinud olen lähevad pooleks kui ei kuumuta gaasiga.
Marko suursugune leiutis näeb mudugi imeline välja aga mõnel mehel lausa tehtud sõjaaegsest täägist mis nagu peaks ehmatama poldid ja mutrid lahti aga ikka pean mina kuumutama, kuna ei ole nii suure riista mees arvatavasti Big Grin
Kui kellegil pakkuda miinus peaga polte M6 keerme sammuga 1 siis oleks huvitatud.
Ikka taastan vana vene motikat ja kõik peab saama lõppuks 100% vähemaga ei leppi !
Vasta
#56

Meie nooruses oligi muru rohelisem ja taevas sinisem.
Pole sel tänapäevasel noorusel ka häda miskit. Pea igaüks suudab milleski (mis pole ainult arvuti/nuti teema) meid üllatada-ületada, lihtsalt vaja märgata, suunata ja võimalusi pakkuda.
Ja kui keegi tõesti oma järglastega rahul pole, siis vaja peeglisse kaeda. Kes oli parim lapsehoidja? telekas ja arvuti. Kes  unejuttu luges? telekas ja arvuti... Kes haamrit hoidma õpetas? juutuub...
Riigipoolne "abituse õpetus" on muidugi...@£$!"#¤! ... ei tohi, ei saa, ei või.


Vasta
#57

(09-06-2017, 22:02 PM)Qunts Kirjutas:  ... aga ikka pean mina kuumutama ...
http://www.tooriistamarket.ee/et/l%C3%B6...ompl-13-os
Hangi omale midagi sellist, elu läheb tüki maad lihtsamaks. Õigel asjal on umbes veerandpöördega suunavahetaja kuskil enne vahetatavat otsikut.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#58

(09-06-2017, 23:53 PM)Marko Kirjutas:  
(09-06-2017, 22:02 PM)Qunts Kirjutas:  ... aga ikka pean mina kuumutama ...
http://www.tooriistamarket.ee/et/l%C3%B6...ompl-13-os
Hangi omale midagi sellist, elu läheb tüki maad lihtsamaks. Õigel asjal on umbes veerandpöördega suunavahetaja kuskil enne vahetatavat otsikut.

See konkreetne komplekt olemas ja ka mõned korrad kasutatud. Senine statistika on, et igal teisel korral on murdunud see vahetatav otsik. Kui ikka kuuma ei anna, siis on lollist jõust ka vähe kasu Smile  Pean minema küsima, kas neid vahetatavaid otsikuid eraldi ka müüakse.

Edit!
Need otsikud on vähe suurema mõõduga, kui tavapärased.
Vasta
#59

(10-06-2017, 13:29 PM)Alts Kirjutas:  Edit!
Need otsikud on vähe suurema mõõduga, kui tavapärased.

Selle kruvikaga keerataksegi vähe suuremaid kruve  Wink
Lohuta ennast sellega, et ma olen ka kõik vahetatavad otsikud lõpuks katki saanud, aga palju poltkruvisid olen ka lahti saanud. Anna siis tääda, kui eraldi neid otsikuid leiad.
Vasta
#60

Jälle oli igav  Smile   Ja leidsin liipri,  kui keelegil vaja siis ca 2 m veel ( ise peab jupi maha lõikama)

http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/111024619
http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/111024615/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne