100000nda auto aegu oleks nagu kilp keskelt värvitud...

[Pilt: 0_12eeac_bbd441d2_orig.jpg]
Vasta

(20-02-2018, 12:48 PM)Taaviw126 Kirjutas:  100000nda auto aegu oleks nagu kilp keskelt värvitud...

[Pilt: 0_12eeac_bbd441d2_orig.jpg]

Mida ma rohkem neid pilte vaatan, seda asi segasemaks läheb. Sellel isendil on ilmunud täiesti teistsugused signaalid, lisa laternad, mida seni olen näinud ainult Fordidel. Kaks kojameest. Mingi kapoti kaunistus radika korgi küljes. Muidugi võib oletada, et 100 000-da auto puhul ehiti kuusepuud. Kas kellelgi on võimekust lugeda, mis seal radika peal kirjas. Ja tõesti paistab, et ilukilbi südamik on värvitud, mis teeb juba kolmanda versiooni.
Vasta

(20-02-2018, 13:34 PM)Formika Kirjutas:  Mida ma rohkem neid pilte vaatan, seda asi segasemaks läheb. Sellel isendil on ilmunud täiesti teistsugused signaalid, lisa laternad, mida seni olen näinud ainult Fordidel. Kaks kojameest. Mingi kapoti kaunistus radika korgi küljes. Muidugi võib oletada, et 100 000-da auto puhul ehiti kuusepuud. Kas kellelgi on võimekust lugeda, mis seal radika peal kirjas. Ja tõesti paistab, et ilukilbi südamik on värvitud, mis teeb juba kolmanda versiooni.

Tekst "Серго Орджоникидзе от коллектива Молотовцев" - erimudel rahvakomissarile.
Tsitaat:Юбилейная машина ГАЗ-А для наркома Серго Орджоникидзе



Несмотря на то, что на Горьковском автозаводе им. Молотова началась реконструкция, а кроме того, велись работы, связанные с подготовкой выпуска нового легкового автомобиля Ml, темпы производства уже освоенных моделей не снижались. Более того, 17 апреля 1935 года автозавод достиг определенной вехи в своей истории  со сборочного конвейера сошел стотысячный автомобиль. Сто тысяч советских автомобилей  еще несколько лет назад это представлялось утопией, а теперь стало явью.

Юбилейная машина ГАЗ-А, сделанная с особым старанием, получила имя наркома тяжелой промышленности Серго Орджоникидзе. Она имела яркую окраску, дополнительные фары и звуковые сигналы, решетку радиатора с хромированной надписью «100000 Серго Орджоникидзе от коллектива Молотовцев 17 IV 1935».Вручение машины наркому состоялось в Москве 3 мая. За рулем автомобиля сидел комсорг Горьковского автозавода В.Н. Сорокин. В беседе с наркомом Сорокин заявил, что завод способен давать больше машин, если «разжать узкие места». На что Орджоникидзе сделал такое предложение: мы вам даем Дворец культуры, а вы нам  производительность труда.
Vasta

(20-02-2018, 13:34 PM)Formika Kirjutas:  Mingi kapoti kaunistus radika korgi küljes.

Vaatame ikka liikuvat pilti Rolleyes 
Vasta

See mis kilbilt välja tuleb, on eriti naljakas,
nagu oleks tsaari kotkas...


Manustatud failid Pilt (pildid)
       

Do'nt panic
Vasta

Ma väga väga kahtlen et sellel ajaperioodil Venemaal tsaarikotkast kasutatud oleks. Pigem sirp ja vasar ja ehk ikka kiri Gaz?
Vasta

(20-02-2018, 21:07 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Ma väga väga kahtlen et sellel ajaperioodil Venemaal tsaarikotkast kasutatud oleks. Pigem sirp ja vasar ja ehk ikka kiri Gaz?
Sellest pole vaja isegi mõtelda, tsaari kotkas, tol ajal oleks selle eest seina äärde pandud. Pilt on närune, aga kahtlen, et seal nii palju detaile oli. Tegelikult selle ringi läbimõõt viis, no maksimum 6 cm. Ega sul Taavi mõnda selgemat pilti pole ette trehvanud. Tol ajal see fotograafia oli ju ka veel lapsekingades.
Vasta

(20-02-2018, 09:13 AM)Formika Kirjutas:  See lausa ajalooline pilt. Puna revolutsiooni 15-ndaks aastapäevaks on lubatud teha 5 autot. Tegelikult Gorki tehase ajaloolased väidavad, et 2 esimest autot valmisid 8 dets. 1932. See on 2 kuud pärast 15-t puna revolutsiooni aastapäeva. Propaganda, või aeti sinna mingid näidisteks toodud Fordid.
Kas kellelgi on head programmi, et töödelda seda ratta ilukilpi, nii et oleks näha, mis sinna keskele on kirjutatud. Kas GAZ või Ford või hoopiski midagi muud. Keegi isegi täpselt ei tea, mis seal originaalis oli. Vist pole ühtegi ilukilpi originaalis säilinud.

Tegin pildi pöördotsingu ja leidsin sellise tulemuse, mis kannab just Formika mainitud kuupäeva.
[Pilt: d181-1929-d0b3d0bed0b4d0b0-d0bdd0b0-d0b7...bed0b2.jpg]
Vasta

Üks tänapäeva GAZ A ratas on niimoodi taastatud. Selle tehase auto oma on küll täiesti teistsugune.
   
Vasta

Selline ei või olla?
http://www.primeportal.net/trucks/yuri_p...hp?Page=11
Vasta

(20-02-2018, 21:34 PM)Oliverk Kirjutas:  Selline ei või olla?
http://www.primeportal.net/trucks/yuri_p...hp?Page=11
Selle sama auto ratas mul ka eespool pildis aga ma kahtlen selle õiguses.
Vasta

Ma siin vaikselt vaatan neid pilte. Targemaks saanud ei ole. Ei tea kas mingi viisnurk ei võinud olla?
Pilt on aastast 1933...

[Pilt: 1933.png]

1933 aasta remondiraamatu pildilt on näha et mingi kontuur nagu oleks kapslil, aga need pildid võivad olla copy/paste Ford A raamatust...

[Pilt: 1933_remont.png]

Üks suvaline pilt ka...

[Pilt: ____________0012.jpg]
Vasta

(20-02-2018, 22:14 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Ma siin vaikselt vaatan neid pilte. Targemaks saanud ei ole. Ei tea kas mingi viisnurk ei võinud olla?
  Ennem küll viisnurk, kui kiri GAZ.
Vasta

Ei saa kuidagi neid pilte ka panemata jätta siia. Kui arvutiga midagi juhtub siis vist ei leiaks neid internetist enam üles...

[Pilt: TS-85-28.jpg]

[Pilt: 2-80_SARATOV.jpg]

[Pilt: 1977699_original.jpg]

[Pilt: A-90-84.jpg]

[Pilt: ACH_60-00.jpg]

[Pilt: gaz-a-06.jpg]

[Pilt: gaz-a-07.jpg]

[Pilt: K-92-31.jpg]

[Pilt: YA-27-11.jpg]

[Pilt: 1-44-89_DVK.jpg]
Vasta

(20-02-2018, 21:18 PM)Formika Kirjutas:  
(20-02-2018, 21:07 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Ma väga väga kahtlen et sellel ajaperioodil Venemaal tsaarikotkast kasutatud oleks. Pigem sirp ja vasar ja ehk ikka kiri Gaz?
Sellest pole vaja isegi mõtelda, tsaari kotkas, tol ajal oleks selle eest seina äärde pandud. Pilt on närune, aga kahtlen, et seal nii palju detaile oli. Tegelikult selle ringi läbimõõt viis, no maksimum 6 cm. Ega sul Taavi mõnda selgemat pilti pole ette trehvanud. Tol ajal see fotograafia oli ju ka veel lapsekingades.

Kui väga tahta, siis vasara ja GAZ võiks ju välja lugedagi, aga sirbiga on küll kehvasti:
   

Ja kui natuke veel rohkem tahta, võiks näha tagurpidi sirpiBig Grin
   
Vasta

Vana hea puutoki diagnostika ka pildile jäänudSmile

[Pilt: 0-02_UDMURTIYA.jpg]

[Pilt: 1-33-TATARIA.jpg]

[Pilt: 1-78-11_HARKOV.jpg]

[Pilt: 2-78_ZAPAD.jpg]

[Pilt: 4-62-14_ODESSA.jpg]

[Pilt: 5-99-73_CHERNIGOV.jpg]

[Pilt: 23-36_Z-SIBIR.jpg]

[Pilt: 37-54_IVANOVO.jpg]

[Pilt: 61-67_KUIBYSHEV.jpg]
Vasta

Kuna GAZ A on plaanis nii vähegi kui võimalik originaalsena, st need jupid, mis Venemaal tehti ikka siit või endisest N Liidust leida, siis Ukrainast jõudsid kohale veljed, mis on vaatamata vanusele ikka üliheas seisukorras. Natuke tahavad pahteldamast.
   
Vasta

(22-02-2018, 18:35 PM)Formika Kirjutas:  Kuna GAZ A on plaanis nii vähegi kui võimalik originaalsena, st need jupid, mis Venemaal tehti ikka siit või endisest N Liidust leida, siis Ukrainast jõudsid kohale veljed, mis on vaatamata vanusele ikka üliheas seisukorras. Natuke tahavad pahteldamast.
 Uskumattu, et nii häid velgi veel kuskil liigub. Paar tükki paistavad nagu oleks veel krundi all. Niikui nii USA-st ostsid.
Vasta

(22-02-2018, 19:58 PM)sfinks Kirjutas:  
(22-02-2018, 18:35 PM)Formika Kirjutas:  Kuna GAZ A on plaanis nii vähegi kui võimalik originaalsena, st need jupid, mis Venemaal tehti ikka siit või endisest N Liidust leida, siis Ukrainast jõudsid kohale veljed, mis on vaatamata vanusele ikka üliheas seisukorras. Natuke tahavad pahteldamast.
 Uskumattu, et nii häid velgi veel kuskil liigub. Paar tükki paistavad nagu oleks veel krundi all. Niikui nii USA-st ostsid.
 Kuule Sfinks, Need pole Usa,st. Eile tuli lõpuks auto Ukrainast. Tõi palju kraami, sest paljud kaasfoorumlased olid igasugust träni kokku tellinud. Kõige suurem ja kallim asi ZIM-i täiskomplektne mootor koos käigukastiga. Tohutu palju autode plekke ja kastide viisi pisemaid vidinaid. USA-st tuleb ka asju aga mitte enne suve, sest kogun asju tasapisi sugulaste poole ja suvel, kui Juulis sinna lähen, tuleb tellida konteiner, muidugi kui leian kere Gaz A-le. Praegu üks on saadaval aga ilma usteta, katuse konstruktsioonita, ede klaasita, istmeteta ja kõige selleta, mis jääb tulemüürist ette poole. Venemaalt leida Gaz A keret on lootusetu ettevõtmine. Pilt ka sulle tõestuseks, et veljed on siin, mitte Usa-s.
   
Vasta

Tõestuseks sobiks pilt, mis tehtud vene fotokaga, nädal tagasi ja kohaliku sealse ajalehega. Fotol peaks lisaks GAZ53-le, mil koormas need veljed, olema ka loosung - vperjod v Estoniju Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne