Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu

(02-03-2018, 12:55 PM)v6sa Kirjutas:  On ju täiesti loogiline, et võõrast krusa ei saa tasuta kasutada, vaid tuleb rentida.

Kui nii, siis muidugi! Mulle see nii loogiline ei tundunud.. ju siis rikutud mõtlemine, ikka tasuta tahaks kõike saada. Toungue
Vasta

(02-03-2018, 12:40 PM)v6sa Kirjutas:  
(01-03-2018, 21:56 PM)kuno666 Kirjutas:  Sain ka eile riiki toetada. Tõin tartust endale sadul veoauto. Ostsin siis ta endale mitte firmale. Maksin teemaksu ja kindlustuse ja hakkasime pärnu poole tulema . Ketast sisse ei pannud kuna igapäevaselt olen teise ameti peal ja polnud sellest teadlik ,et ka eraisikuna kui ma kaupa ei vea ja teenust ei tee pean kasutama ketast ja 28 päeva tõendit vms esitama.  Näitasime ostumüügi lepingut ja ütlesime ,et täna ostsime ja eraisikule jne aga hakati ajama ,et kus ma tean ,et sa mustalt kellegi all ei sõida jne. Ütlesin ,et kuidas ma seda teha saan kui mul pole tehtud ameti tunnistust ja alles täna läksin seda tegema. Ei uskund ja polnud võimalik midagi seal selgeks teha. Hakkas ka ähvardama ,et see ikka jube suur rikkumine ja teeb suht väikse summaga (320) ,et sellise rikkumise eest saaks 1200 teha.
Need eesti seadused on ikka suht nõmedad . Kui tahad eestis ettevõtlusega alustada siis juba algul tõmmatakse korralikult vesi peale ikka.

Järjekordselt nõustus keegi ülekohtuse kiirmenetlusega selmet oma õigusi üldmenetluse korras kaitsta...

Ma loodan, et Sa ei jäta seda nii ja teed avalduse võimupiiride ületamise kohta sisejuurdlusele?

Kõik see muidugi juhul, kui sõitsid haagiseta autoga ning autol olid kindlustus-ülevaatus kehtivad. Sest muidu saad protsessimise peale küll teise paragrahvi, aga summa võib isegi tõusta.
Nii töötan teisel alal ültse ja veo autodega kokku ei puutu. Olen rabas ekskavaatori peal ja vahest sõidan mõne traktoriga ka .
Ma ei osanud seal kuidagi ennast kaitsta ka kuna arvasime ,et pole isiklikule autole vaja ketast kui ma ei tee tööd. Tartus sai lastud eelmisel omanikul kiirelt auto arvele tagasi panna üv oli kehtiv ja kindlustuse tegime ka ära. Teemaksu maksin samuti ära. Haagist taga polnud oli tavaline 6x2 sadul veaok.
Hetkel uurime ,et mida teha saab kuna olin ju otsusega nõus aga kes ei oleks kui ähvartatakse 1200 euriga.
Hetkel nad siin pärnus täidavad korralikult riigi kassat.
Vasta

mismoodi see asi on, kas palgalisel juhil on igal juhul kutsetunnistus kohustuslik?
kas see on kuskil veebis andmebaasis ka olemas?
kui mõlemal juhul jah, siis peaks ju olema võimalik saata seltsimees miilits ilma pikema jututa sooja koha peale.
Vasta

(02-03-2018, 17:33 PM)diesel Kirjutas:  mismoodi see asi on, kas palgalisel juhil on igal juhul kutsetunnistus kohustuslik?
kas see on kuskil veebis andmebaasis ka olemas?
kui mõlemal juhul jah, siis peaks ju olema võimalik saata seltsimees miilits ilma pikema jututa sooja koha peale.

Teoorias jah ja jah. Aga praktikas on piisavalt kolhoose, kus paber on vaid kemmergus naela otsas.

Antud juhtumil oleks see muidugi veidi aidanud nihutada karistamise alust töö- ja puhkeaja pragrahvidelt millegi muu peale, kuna ilmselgelt oldi saama peal väljas.
Vasta

(02-03-2018, 17:35 PM)v6sa Kirjutas:  
(02-03-2018, 17:33 PM)diesel Kirjutas:  mismoodi see asi on, kas palgalisel juhil on igal juhul kutsetunnistus kohustuslik?
kas see on kuskil veebis andmebaasis ka olemas?
kui mõlemal juhul jah, siis peaks ju olema võimalik saata seltsimees miilits ilma pikema jututa sooja koha peale.

Teoorias jah ja jah. Aga praktikas on piisavalt kolhoose, kus paber on vaid kemmergus naela otsas.

Antud juhtumil oleks see muidugi veidi aidanud nihutada karistamise alust töö- ja puhkeaja pragrahvidelt millegi muu peale, kuna ilmselgelt oldi saama peal väljas.

Kas riigikassa juba nende hindadega üle ei aja???? Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(02-03-2018, 17:41 PM)impreza Kirjutas:  Kas riigikassa juba nende hindadega üle ei aja???? Big Grin

Aktsiisist ju puudujääk vaja kudiagi korvata.  Toungue

Kui juba kutsetunnistusest juttu tuli.. siis vähemalt selles osas olen ma küll (seni veel) arusaamal, et eraisikuna oma veokat juhtides seda ju ometi ei nõuta?? Samas ega vist enne kindel ei saa olla kui kah riiki toetama peab hakkama (mitte et seda väikeettevõtjana isegi päris suurtes summades juba ei teeks).
Vasta

(02-03-2018, 17:50 PM)olli Kirjutas:  Kui juba kutsetunnistusest juttu tuli.. siis vähemalt selles osas olen ma küll (seni veel) arusaamal, et eraisikuna oma veokat juhtides seda ju ometi ei nõuta??
...

Eraisikult oma veokat juhtides ei nõuta jah. Kui aga obrokid on makstud.

Aga kui sõiduk kuulub FIE-le või suisa on mingi ettevõtte hingekirjas, siis tuleb juba väga hästi vingerdada osata.
Vasta

(02-03-2018, 17:41 PM)impreza Kirjutas:  Kas riigikassa juba nende hindadega üle ei aja???? Big Grin

Riigikassa ei hakka kunagi üle ajama. Sad No võib-olla siis, kui kõik läbisõitvad krusad ka maksma pannaWink
Vasta

Kas mitte kutse tunnistust siis vaja pole kui sa tahad veoseid vedada ja saad teenuse eest palka.
Täna ameti koolituse õpetaja ütles ka ,et see otsus tuleb vaidlustada.  JA saama peal oli ta nagu nii väljas uuris kuidas auto on ,et äkki räägin mõnest veast vms . Kiitsin ,et hea auto jne . ennem kui sealt auto ukse vahelt alla minema hakkas siis ütles ,et su esi klaasis on kivi täke ja nii ei tohi. Tegi veel tiiru auto taha uuris ja puuris. Pärast enda autos ütles ,et ta võtaks sellel autol ülevaatuse hea meelega ära kuna klaas on katki ja taga kabiini peal on soome transiit nr (kleebitud mingi nr ) ta isegi ei teadnud mis nr see on aga ütles ,et see on VIST soome transiit . Oleks nende ketaste kohta seal veel vastu hakand oleks ta ilmselt üv ära veel võtnud ja mine tea mida veel .
Vasta

ment on seega ment ikka.
vabandused, et ta teeb oma tööd ja muud taolised, ei päde.
vaja diktofon tasku panna ja juhuse tekkides kohe väike ajakirjanduslik eksperiment teha.
Vasta

(02-03-2018, 18:03 PM)kuno666 Kirjutas:  Kas mitte kutse tunnistust siis vaja pole kui sa tahad veoseid vedada ja saad teenuse eest palka.
Täna ameti koolituse õpetaja ütles ka ,et see otsus tuleb vaidlustada.  JA saama peal oli ta nagu nii väljas uuris kuidas auto on ,et äkki räägin mõnest veast vms . Kiitsin ,et hea auto jne . ennem kui sealt auto ukse vahelt alla minema hakkas siis ütles ,et su esi klaasis on kivi täke ja nii ei tohi. Tegi veel tiiru auto taha uuris ja puuris. Pärast enda autos ütles ,et ta võtaks sellel autol ülevaatuse hea meelega ära kuna klaas on katki ja taga kabiini peal on soome transiit nr (kleebitud mingi nr ) ta isegi ei teadnud mis nr see on aga ütles ,et see on VIST soome transiit . Oleks nende ketaste kohta seal veel vastu hakand oleks ta ilmselt üv ära veel võtnud ja mine tea mida veel .

Ühesõnaga sulaselge võimuliialdus. Kahjuks kohalike veokajuhtide argipäev. Kinnipidamise korral ei teha trahvi mitte seepärast, et midagi oleks valesti, vaid otsitakse (ja tavaliselt leitakse) midagi, mille eest trahvi teha.

Selles mõttes läks sul üsna hästi, kui asi on veel värske, siis vaidlustada. Trahvi karmimaks teha nad ei saa, muude konksude alusel tagantjärgi karistada ei saa, sul on võimalik ainult võita.


Reeglina menetlejad ei ole sellised kuked nagu tavapatrullid, vaidlustamine tasub igal juhul ära.
Vasta

(02-03-2018, 18:01 PM)v6sa Kirjutas:  
(02-03-2018, 17:41 PM)impreza Kirjutas:  Kas riigikassa juba nende hindadega üle ei aja???? Big Grin

Riigikassa ei hakka kunagi üle ajama. Sad  No võib-olla siis, kui kõik läbisõitvad krusad ka maksma pannaWink

No pange nad siis maksma mitte ainult oma juhtidele pärasoolde......
Tekitaks putkad endistesse piiriületus punktidesse ja hakkate aga pileteid müüma ..
Näe kui palju töökohti saaks kah tekitatud

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(02-03-2018, 18:13 PM)zazik Kirjutas:  ...

Reeglina menetlejad ei ole sellised kuked nagu tavapatrullid, vaidlustamine tasub igal juhul ära.

Nii on. Seepärast ma alati ka ütlen, et ärge kusege püksi kiirmenetlust valides, vaid minge täismenetluse peale ning kindlasti kirjutage kohe paberile kogu vastulause! Nad võivad ähvardada aresti ja pagan teab millega, aga kui suuta ise rahulikuks jääda, siis pole alust.

Väike helimärge telefonis kulub alati ära. Oma sõnu võib alati salvestada, seda nad keelata ei saa. Muidugi  ei tasu seda salvestamist mainida korduvalt, tekitab kukkedes (sest normaalne politseinik ei nussi ajusid) ilmaasjata võitlushimu.
Vasta

(02-03-2018, 19:10 PM)impreza Kirjutas:  No pange nad siis maksma mitte ainult oma juhtidele pärasoolde......
Tekitaks putkad endistesse piiriületus punktidesse ja hakkate aga pileteid müüma ..
Näe kui palju töökohti saaks kah tekitatud

Sa ikka saad aru, et hetkel pöördusid valede inimeste poole?

Aga eks me jõudumööda ilmselt ka valitutele närvidele käime, et see ebavõrdsus lõpeks.
Vasta

Eestis ei pea kõiki dokumente kaasas kandma. Piisab ühest, et isikut tõestada. Aga Kutsetunnistus peab kaasas olema.
Vasta

Aga lugedes teemat on tore ,et välismaiseid autosid ei nokita Big Grin
Vasta

(02-03-2018, 21:24 PM)v6sa Kirjutas:  
(02-03-2018, 19:10 PM)impreza Kirjutas:  No pange nad siis maksma mitte ainult oma juhtidele pärasoolde......
Tekitaks putkad endistesse piiriületus punktidesse ja hakkate aga pileteid müüma ..
Näe kui palju töökohti saaks kah tekitatud

Sa ikka saad aru, et hetkel pöördusid valede inimeste poole?

Aga eks me jõudumööda ilmselt ka valitutele närvidele käime, et see ebavõrdsus lõpeks.

Millest siis selline ebavördsus,no kui kukk peab Poolaka kinni ja teemaks pole tasutud kas siis
soovib head teed ja laseb lihtsalt minema.Äkki seletaksid asja..............

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(02-03-2018, 21:41 PM)impreza Kirjutas:  Millest siis selline ebavördsus,no kui kukk peab  Poolaka kinni ja teemaks pole tasutud kas siis
soovib head teed ja laseb lihtsalt minema.Äkki seletaksid asja..............

Säärane ebavõrdsus tuleb peamiselt sellest, et viimase teistkümne aasta jooksul oleme Eestis lasknud riiki juhtida igasugustel käpikutel. Kes on optimeerinud PPA-d, kes säästnud tervishoidu, kes lubanud meid viia viie rikkaima riigi hulka. Selle kõige tulemuseks on muu hulgas krooniline alamehitatus politseis.

Asja ei tee kuskilt otsast paremaks meie suhtumine, et" ega õige mees ikka mendiks lähe!"... Sad Mistõttu politseinikeks jäävadki ainult peast mendid, kuna kõigil normaalse mõttetegevusega inimestel saabki lõpuks siiber. Õnneks mõned asutustväärivad Politseinikud veel töötavad, pikka meelt neile! On olnud au Teiega kohtuda.

Selle kõige tulemuseks on hambutu riik, mis küll on kehtestanud päris karmid seadused, aga ei suuda nende täitmist kontrollida. Sest mehi-naisi lihtsalt ei jätku trassidel. Ning neil vähestelgi puudub ka vajalik mehhanism, et mittemaksnud pan  tema enda kulu ja kirjadega ohutult majutada, kuniks papp on laekunud. Sest keegi vist ikkagi ei mõelnudki sellele, et vabatahtlikult ükski läbisõitja seda raha maksma ei hakka. Nüüd vabandatakse ja parandatakse järjekordset seaduspraaki Sad
Vasta

(02-03-2018, 21:55 PM)v6sa Kirjutas:  
(02-03-2018, 21:41 PM)impreza Kirjutas:  Millest siis selline ebavördsus,no kui kukk peab  Poolaka kinni ja teemaks pole tasutud kas siis
soovib head teed ja laseb lihtsalt minema.Äkki seletaksid asja..............

Säärane ebavõrdsus tuleb peamiselt sellest, et viimase teistkümne aasta jooksul oleme Eestis lasknud riiki juhtida igasugustel käpikutel. Kes on optimeerinud PPA-d, kes säästnud tervishoidu, kes lubanud meid viia viie rikkaima riigi hulka. Selle kõige tulemuseks on muu hulgas krooniline alamehitatus politseis.

Asja ei tee kuskilt otsast paremaks meie suhtumine, et" ega õige mees ikka mendiks lähe!"... Sad Mistõttu politseinikeks jäävadki ainult peast mendid, kuna kõigil normaalse mõttetegevusega inimestel saabki lõpuks siiber. Õnneks mõned asutustväärivad Politseinikud veel töötavad, pikka meelt neile! On olnud au Teiega kohtuda.

Selle kõige tulemuseks on hambutu riik, mis küll on kehtestanud päris karmid seadused, aga ei suuda nende täitmist kontrollida. Sest mehi-naisi lihtsalt ei jätku trassidel. Ning neil vähestelgi puudub ka vajalik mehhanism, et mittemaksnud pan  tema enda kulu ja kirjadega ohutult majutada, kuniks papp on laekunud. Sest keegi vist ikkagi ei mõelnudki sellele, et vabatahtlikult ükski läbisõitja seda raha maksma ei hakka. Nüüd vabandatakse ja parandatakse järjekordset seaduspraaki Sad

Mis kuradi ohutu majutamine,meil lähevad köik dokud ja vötmed hoiule kuniks köik laekund..........

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(02-03-2018, 22:13 PM)impreza Kirjutas:  
(02-03-2018, 21:55 PM)v6sa Kirjutas:  
(02-03-2018, 21:41 PM)impreza Kirjutas:  Millest siis selline ebavördsus,no kui kukk peab  Poolaka kinni ja teemaks pole tasutud kas siis
soovib head teed ja laseb lihtsalt minema.Äkki seletaksid asja..............

Ning neil vähestelgi puudub ka vajalik mehhanism, et mittemaksnud pan  tema enda kulu ja kirjadega ohutult majutada, kuniks papp on laekunud. Sest keegi vist ikkagi ei mõelnudki sellele, et vabatahtlikult ükski läbisõitja seda raha maksma ei hakka. Nüüd vabandatakse ja parandatakse järjekordset seaduspraaki Sad

Mis kuradi ohutu majutamine,meil lähevad köik dokud ja vötmed hoiule kuniks köik laekund..........
Põhiosa ongi selles, et meie seadused on tehtud nii hambutud, et väliskülaliste komposteerimist pole seadusega ette nähtud. Kuna Pan viskab trahvikviitungi lihtsalt minema (ilma igasuguse sanktsiooniohuta ka järgmisel kinnipidamisel), on PPA andnud mitteametliku korralduse välismaalasi mitte kinni pidada välja arvatud ilmse joobekahtluse korral. Sõiduautosid ka ikka suurte kiiruseületamiste peale peetakse kinni, kuna juhukülalistest võib oodata, et nad puhtast teadmatusest äkki isegi maksavad trahvi (või suurema teadlikkuse korral altkäemaksu, mida lätlastelt-leedukatelt heldekäeliselt vastu võetakse). Kutseliste juhtide puhul on üsna selge, et nad on olukorraga kursis ja käituvad vastavalt.

Ehk siis jama hakkab pihta sellest, et meie seadused ei võimalda auto arestimist kuni trahvide tasumiseni, mis mujal maailmas on tavapärane praktika. Sellest tulenevalt on ka politsei meil ainult kohalike represseerimise eesmärgil töötav organ.


Ma oleks võibolla isegi nõus kasvõi sotsidele hääle andma, kui nad sellele ebavõrdsusele piiri paneks ja hakkaks ka transiitliiklust politsei abil kontrollima-trahvima-maksustama. Aga kahjuks olen ma kindel, et sotsidelt võib oodata ainult uusi repressiivmakse kohalikele ja vaevalt, et keegi teinegi selle "pseudoprobleemiga" tegeleda viitsib. Välismaalastelt sissenõutavaid trahve on nii keeruline prognoosida, et neid ei saa eelarve-excelisse panna, järelikult pole meil seda raha vaja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne