Keevitus

Olen siin foorumis uus ja tervitus ka minupoolt kõigile! Mida arvata sellest keevitusseadmest? 3 faasiline pidavat parem olema?! ise olen algaja aga aegajalt vaja kodus teha nipet näpet siristamised säristamised  Smile , koju tuleb ka tööstusvool , nö peaelektrikilbil ( posti küljes) 3 x 20 a kaitsmed. Antud asjandus mis endale huvi pakub siis selline https://shop.koneita.com/et/metallintyos...tteri.html
Vasta

Elektroodkeevituse puhul ei tasu küll 3 faasilist võtta, kaob ju modulaarsus ära mis on elektroodkeevituse peamine pluss. 1 Faasilise keevitusega saad vabalt kuni 140A keevitada millest on maa ja ilm. Isiklikult vaataksin mõnda kasutatud ESAB, Kemppi keevitust mitte uut hiinakat.
Vasta

Mina lasen lõdvalt 1 faasilisega 180 amprise vooluga ja aparaat on hiinlane. Omatarbeks on seda hiinlast küll, ei ole suutnud 5 aasta jooksul veel maha põletada seda. Mul tava keevitusvool 120-155amp ja maks võimsus ongi 180 aga siis on vilin taga kui sellega lasta
Vasta

Mis asjad need siis on mis 4mm elektroodi keevituseks vajavad?
Vasta

(01-05-2018, 21:38 PM)maisalup Kirjutas:  Mina lasen lõdvalt 1 faasilisega 180 amprise vooluga ja aparaat on hiinlane. Mul tava keevitusvool 120-155amp ja maks võimsus ongi 180 aga siis on vilin taga kui sellega lasta

Sügavalt kahtlen, kas amprid on ikka sellised. Niipalju, kui mina olen neid näinud, on kõik olnud tambovi koefitsendiga korrutatud. Hiina max 180 võib vabalt olla 140 (tegelikult ju väga hea tulemus - kodutöödeks polegi rohkem tavaliselt tarvis) ilma, et hiinlane häbeneks. Uskuda ei tohi ei nupu ümber kirjutatud, ega ka elektrooniliselt displeilt nähtavaid. Vene poolel ütlevad teadjamad selle digitaalse displei kohta "показометр", ehk siis iroonilise maiguga "näidik", mitte ampermeeter. Sinna saab ühe potensiomeetri keeramisega misiganes numbri võluda. Näiteks minu (kah hiina-poola) aparaat: margi järgi 250A keevitus, kuid kahe transistoriga õlal, ehk nelja transistoriga muunduris kokku ja kuue dioodiga ei ole sealt reaalne kätte saada püsivalt üle 140-150 ampri.
Voolu tarbimine on 220v inverteriga 100 ampri juures umbes 6.3-7.5 ning 150 ampri juures 18-20 ampri ümber.

Termini "hiinakas" all võib igasuguseid aparaate leida - päris häid, vähevõimeikaid ja selget rämpsu. Kahjuks ei luba ükski müüja poes kaant maha võtta, et näeks mis sees on. Labaseim valik on siis otsustada kaalu järgi. Valides kõige raskema (inverteri, mõtlen) on võimalus, et äkki ei ole midagi väga ära ökonoomitatud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

No stahlwerk- projekteeritud sakslase poolt aga puhas hiinlane, isegi 4mm elektroodiga lõilab rauda kui 180 peale keerata, keevitamiseks sobib 140-160A 4mm puhul ja alates 5mm ja üle selle lasen 4mm, saab kiiremini ja kulub vähem elektroode. 2mm elektroosiga keevitan ainult 1mm plekki, 2.5mm ja paksemad asjad juba 3mm eektrood.
Mul ju hulga projekte käsil. Hetkel jälle tööd nii palju, et halumasina juurde ei jõua kui just väljas tugevat vihma ei saja
Vasta

(01-05-2018, 15:34 PM)sativa Kirjutas:  Olen siin foorumis uus ja tervitus ka minupoolt kõigile! Mida arvata sellest keevitusseadmest? 3 faasiline pidavat parem olema?! ise olen algaja aga aegajalt vaja kodus teha nipet näpet siristamised säristamised  Smile , koju tuleb ka tööstusvool , nö peaelektrikilbil ( posti küljes) 3 x 20 a kaitsmed. Antud asjandus mis endale huvi pakub siis selline https://shop.koneita.com/et/metallintyos...tteri.html

See 3 faasi jutt käib rohkem traatkeevituse kohta, elektroodkeevitus kodukasutuseks on tõesti mõistlik ühefaasiline võtta.
Endal on CEA Rainbow 150 ja pole probleemi olnud.
Vasta

Küsimus suuremale ringile(puht uudishimust): kas elektroodiga saab autot keevitada? Nt tagatiiba ja põhja lappida.
Vasta

Teoreetiliselt on (inverteriga vähemalt) võimalik. Praktiliselt on tööviljakus nii madal, et vangilaagris kümme aastat istudes võiks teha, tavaelus ei ole mõtet.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Praeguse aja sõiduautode plekid on nii õhukesed, et väga valulik protsess oleks see, muudkui aga lased auke sisse plekile ja siis püüad jälle ära täita. Rolleyes Eks kunagi vist tehti kuidagimoodi (siis ju polnud peale elektroodi ja gaasi midagi), aga plekk oli ka natuke paksem (omal kogemus puudub, aga nii räägitakse).
Vasta

Saab küll ja väga edukalt. Õpid ära tehnoloogia, et võtad kinni elektroodist, mitte käpast. On ka mingi tuubi video, ei viitsi hetkel otsida. Võimalik keevitada imeõhukesi asju kokku. Elektroodist hoidmisel peab meeles pidama, et ta soojeneb, seega isolaator vajalik. Parema puudumisel kärab ka tühi suitsupakk.
Kogemus baseerub Omnia46 isesüttivate elektroodide lühiajalisel kasutamisel, läbimõõt 2,5mm. Tootja - Lincoln Electric.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-05-2018, 23:53 PM)Marko Kirjutas:  Saab küll ja väga edukalt. Õpid ära tehnoloogia, et võtad kinni elektroodist, mitte käpast. On ka mingi tuubi video, ei viitsi hetkel otsida. Võimalik keevitada imeõhukesi asju kokku. Elektroodist hoidmisel peab meeles pidama, et ta soojeneb, seega isolaator vajalik. Parema puudumisel kärab ka tühi suitsupakk.
Kogemus baseerub Omnia46 isesüttivate elektroodide lühiajalisel kasutamisel, läbimõõt 2,5mm. Tootja - Lincoln Electric.

Töesti saab ,mina tegin elektroodi pooleks et nii palju ei väriseks,mingid ungari elektroodid olid..
Trafo ise tehtud 220V ja vägagi ilusti sai tehtud,polnud sellel ajal keegi veel kuulnudki
mingist inverterist.....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(02-05-2018, 23:53 PM)Marko Kirjutas:  Saab küll ja väga edukalt. Õpid ära tehnoloogia, et võtad kinni elektroodist, mitte käpast. On ka mingi tuubi video, ei viitsi hetkel otsida. Võimalik keevitada imeõhukesi asju kokku. Elektroodist hoidmisel peab meeles pidama, et ta soojeneb, seega isolaator vajalik. Parema puudumisel kärab ka tühi suitsupakk.
Kogemus baseerub Omnia46 isesüttivate elektroodide lühiajalisel kasutamisel, läbimõõt 2,5mm. Tootja - Lincoln Electric.
2,5mm elektrood mille keevitusvool on vahemikus (+-10%) 60-100A keevitad edukalt 0,6mm plekki teise samasugusega kokku? Ma kardan, et termini "edukalt" all peame silmas erinevaid asju.
Vasta

Ma olen pleki keevitamisel roostevaba elektroode kasutanud. Nendega natuke kergem. Aga autot ei viitsiks eales elektroodiga keevitama hakata. Oleneb inimesest. Minu närvid ei peaks vastuBig Grin. Kui põhjas on auk siis viska plekitükk silikoniga peale. Mõne neediga kinni ja pintsliga paksult mastiksit peale. Keegi ei saa aru ja asi poole tunniga tehtudSmile
Vasta

(03-05-2018, 07:54 AM)qwerty009 Kirjutas:   Ma kardan, et termini "edukalt" all peame silmas erinevaid asju.

Algne küsimus oli teoreetiline Smile
Vastasin puhtalt seepärast, et see on võimalik. Traadiga on muidugi 10x lahedam siristada, aga oma autole 3 paiga panekuks süsihapu soetada? Kaheldava väärtusega üritus, eriti siis kui inverter nurgas seisab.
No hard feelings!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(02-05-2018, 22:17 PM)HendrikR Kirjutas:  Küsimus suuremale ringile(puht uudishimust): kas elektroodiga saab autot keevitada? Nt tagatiiba ja põhja lappida.

Sulamatuga saab Toungue Big Grin Toungue

   

Teemasse ka, siin teemas on algajate hirmutamiseks palju juttu, et ala: alla 300 A poolautomaadiga pole midagi teha ja kindlasti peab olema Esab või Kemppi (ise olen rohkem froniuse usku aga mis teha), minuarust on sellega nii, et pole mõtet panna raha tarbetusse võimusesse, osa tuleks kõige kallim masin mida sa endale lubada saad, ja kui tunned, et masin on see mis takistab edasi arenemast, siis tead juba mis funktsioone ja võimekusi sa järgmiselt ootad ja oskad parema otsuse teha ja võib olla tuleb teepeal ette mõni kasutatud kvaliteet masin mõistliku hinnaga, mille saab ära napsata. Aga sellele lootma jääda ei tasu kuid keevitamist tasub kohe õppida kui huvi on.
Vasta

Kui juba üle 400eurost vaadatakse, siis kannatab ehk ka 180A telwin 1f inverterit vaadata
Vasta

(04-05-2018, 06:28 AM)maisalup Kirjutas:  Kui juba üle 400eurost vaadatakse, siis kannatab ehk ka 180A telwin 1f inverterit 
 vaatasin netist et esabi saaks selle raha eest umbes https://www.alas-kuul.ee/esab-buddy-arc-...0700300680
Vasta

no kui alas-kuulist ja esab buddy, siis koos maskiga saab odavamalt.

https://www.alas-kuul.ee/esab-keevitusma...-buddy-180
Vasta

(04-05-2018, 09:14 AM)Erik Kirjutas:  no kui alas-kuulist ja esab buddy, siis koos maskiga saab odavamalt.

https://www.alas-kuul.ee/esab-keevitusma...-buddy-180
No see esab keevitaks juba küll ja rohkem veel
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne