Tahaks osta aga kas kineetiline või hüdrauliline puulõhkuja?

(12-07-2018, 12:10 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-07-2018, 08:36 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kodanik Peakorraldaja "testib" üht sellist pisikest hiinlast ja 30sendiste ühtlaste (leht)puude jaoks on  piisav.

Ei saanud aru, mistüüpi hiinlasest jutt on? Kineetilisi justkui polegi pisikesi näinud, ikka 20-30 t, sõiduautohaagise mõõtu. Pisikesest hüdro hiinlasest pole mõtet rääkidagi, kui juba soomlaste halumasina suva okslik pakk kinni kiilub siis pole sellisega midagi peale hakata, seda enam et see aparaat teeb mitu aastat tööd, nii kuis suudab.

See ongi äkki mingi Bauhofi "võimaliku" toote katsenäidis testimisel. Väike "lauapealne" isend, u. meeter pikk, ja jalgu all ei ole. Ma ei tea, on nad otsustanud sellest Clint teha või mitte. Aga samasse majasse 60-sendist ahjupuud sellisega ei lõhu, saati veel sealsamas Päikese eest kõrged kuused kütteks teha. 
Tööpõhimõte suurtega sama, kaalud ja jõud väiksemad. Ehk tööala on ka lühike, täpselt saunapuuks. Aktiviseerimiskangi nõks pidi päris suur olema ja sinna peab midagi löögileevendavat vahele mõtlema. Muidu käib samamoodi randmele, kui haamer ja kirves.
Vasta

kaks mõtet.
esiteks kirve kuju. kui teil käiku piisab läbi kogu puu, siis tehke parem õhukesed kirved või õigemini noad.
läevad kordades väiksema jõuga läbi paku ja ei viska halge laiali ka.
kiilukujulised jätke piisavalt jõulistele hüdrodele.
teiseks oma näpud. kui töökäiku pooleli jätta ei saa häda korral, siis mõelge eriti põhjalikult näppude vahele jätmise välistamisele.
Vasta

Mul hüdro lõhkujal ka 15mm paksune risttera. Peaks puud nagu võid lõikama. Uurisin siin neid ülikiireid kineetilisi lõhkujaid- töö tsükkel 3sek+  mu hüdro tsükkel max 6sek.
30cm jämedat pakku lõhud 4ks vähemalt 3töökäiguga, mina lükkan selle 1käiguga 4ks. Kui on jändrik saan samamoodi ainult 2ks lõhkuda tagasi tõsta ja uuesti lõhkuda. Kätt ei põruta ja kõik vinksvonks. No ei ole kineetiline sümpaatne minu jaoks.
Vasta

(16-07-2018, 16:27 PM)maisalup Kirjutas:  Mul hüdro lõhkujal ka 15mm paksune risttera. Peaks puud nagu võid lõikama. Uurisin siin neid ülikiireid kineetilisi lõhkujaid- töö tsükkel 3sek+  mu hüdro tsükkel max 6sek.
30cm jämedat pakku lõhud 4ks vähemalt 3töökäiguga, mina lükkan selle 1käiguga 4ks. Kui on jändrik saan samamoodi ainult 2ks lõhkuda tagasi tõsta ja uuesti lõhkuda. Kätt ei põruta ja kõik vinksvonks. No ei ole kineetiline sümpaatne minu jaoks.

Palju neid 30 cm pakke on, tule võistleme näiteks 8-10cm 40 cm pliidipuude lõhkumises!   Piirame elektrijõu ka näiteks 2,2 kW! 

Resümee on selline:

Iga süsteem võimaldab ehitada eksemplari, mis on kehv.  
Igasuguse puidutööstuse alus on sorteerimine.
Igale mõõdule oma masin, igale töömahule oma masin.

Mul on olemas nii nn noname väike poe-hüdaulika, kui hiigelsuur king-size hüdraulika aga ka see "kuulus" omatehtud hoorattamasin. Kaks-ühes saag+hüdro ka.
Praegu pole puid, mida lõhkuda, aga tõde selguks üle-Eestilisel puulõhkujate-operaatorite kokkutulekul, kus iga mees oma aparaadi kohale tooks ja aja peale valiku puid lõhuks.
Vasta

(16-07-2018, 00:26 AM)viplala Kirjutas:  Ma ei taha tüli kiskuda, kuid mulle jääb aruaamatuks kudas saab perse tunde järgi meh puulõhkujat ehitada null teadmistega nii, et sa ei arvuta suurusi välja või nii, et sul ei ole piisavalt pappi, et persetunnetust kordistada igaks juhuks 3x, 5x 100x läbi materjali, läbi mootori, läbi kurat teab mille? 

Niisiis: Kui teooriat vaja on, siis mul poiss tegi baka töö, mille pealkirjaks "Hoorattaga puulõhkuja arendus"

Enne, kui ehitama hakkad, siis tule vaata minu oma üle, saab näidata-rääkida igast viimasest jupist kuni sinnamaani, miks enamikul lõhkujatest rattad valepidi all on.
Joonised on ka olemas, materjalide margid, mõõdud, kõik.
Meie kasutamise esimeses otsas tööstusspionaazi ehk kopeerimise meetodit, kus pildi alusel tuletati vajalikud suurused, mis praeguseks on ka reaalsel masinal reaalses töös tõestuse saanud.


Masin on see:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25547&pid=410142#pid410142
ja see
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25547&pid=409157#pid409157
https://lounapostimees.postimees.ee/3933...ri-tunniga
Vasta

(16-07-2018, 00:26 AM)viplala Kirjutas:  Ma ei taha tüli kiskuda, kuid mulle jääb aruaamatuks kudas saab perse tunde järgi meh puulõhkujat ehitada null teadmistega nii, et sa ei arvuta suurusi välja või nii, et sul ei ole piisavalt pappi, et persetunnetust kordistada igaks juhuks 3x, 5x 100x läbi materjali, läbi mootori, läbi kurat teab mille? 

Siis saab, kui oled varem palju teinud ja asjad läbi mõelnud. Muidu õigus - puusalt lahmides ja asju mitte läbi mõeldes paned puusse. Ega keegi ei saa kõigest kõike teada. Läbi mõeldes paned kogemusteta olukorras alati ka puusse, aga vähem.

Kogemuse pealt tegemine tuleb üldse kõne alla suht lihtsate süsteemide korral. Veidigi keerulisemas olukorras on kogemusel nö jalgade maapeal ja lauslolluste ärahoidmise funktsioon. Keerukas süsteem projekteeritakse läbi ning tõestatakse vigade avastamiseks mitmele inimesele.
Vasta

(16-07-2018, 16:59 PM)pkmp Kirjutas:  
(16-07-2018, 16:27 PM)maisalup Kirjutas:  Mul hüdro lõhkujal ka 15mm paksune risttera. Peaks puud nagu võid lõikama. Uurisin siin neid ülikiireid kineetilisi lõhkujaid- töö tsükkel 3sek+  mu hüdro tsükkel max 6sek.
30cm jämedat pakku lõhud 4ks vähemalt 3töökäiguga, mina lükkan selle 1käiguga 4ks. Kui on jändrik saan samamoodi ainult 2ks lõhkuda tagasi tõsta ja uuesti lõhkuda. Kätt ei põruta ja kõik vinksvonks. No ei ole kineetiline sümpaatne minu jaoks.

Palju neid 30 cm pakke on, tule võistleme näiteks 8-10cm 40 cm pliidipuude lõhkumises!   Piirame elektrijõu ka näiteks 2,2 kW! 

Resümee on selline:

Iga süsteem võimaldab ehitada eksemplari, mis on kehv.  
Igasuguse puidutööstuse alus on sorteerimine.
Igale mõõdule oma masin, igale töömahule oma masin.

Mul on olemas nii nn noname väike poe-hüdaulika, kui hiigelsuur king-size hüdraulika aga ka see "kuulus" omatehtud hoorattamasin. Kaks-ühes saag+hüdro ka.
Praegu pole puid, mida lõhkuda, aga tõde selguks üle-Eestilisel puulõhkujate-operaatorite kokkutulekul, kus iga mees oma aparaadi kohale tooks ja aja peale valiku puid lõhuks.

8-15 cm puid lõhun oma masinal tera tõstes ja 4tk korraga pooleks mitte igaühega ükshaaval sipsides, siin tulevad mängu juba töövõtted. Ka selliste peenete puhul on hüdro kiirem...
Võiks olla küll mingid katsetused kuskil. Keegi paneks kõik masinad joonele.
Vasta

Kas tehnikamaailm ei taha mingit sellist katset teha? Lisaks võiks ühest liigist olla nii lääne kui hiina masinad, et näha kas ikka on neil reaalset vahet
Vasta

Sõltumatud Šveitsi eksperdid teevad asja ära.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(16-07-2018, 20:35 PM)maisalup Kirjutas:  
(16-07-2018, 16:59 PM)pkmp Kirjutas:  
(16-07-2018, 16:27 PM)maisalup Kirjutas:  Mul ...

Resümee on selline:
 Ka selliste peenete puhul on hüdro kiirem...
Ei ole.

Tule joonele, proovime.  (ma räägin muidugi oma hoorattamasina nimel, mitte mõne misiganes ilunimelise tehasetoote eest... mis võiks muidugi ikka võrdluseks kõrval olla)

ja mitu kw on Sinu selle hüdro mootor?
Vasta

(16-07-2018, 20:37 PM)maisalup Kirjutas:  Kas tehnikamaailm ei taha mingit sellist katset teha? Lisaks võiks ühest liigist olla nii lääne kui hiina masinad, et näha kas ikka on neil reaalset vahet

Aga teeme ise sügisepoole.  Selleks ajaks metsast veidi toormaterjali ikka leiab.
Vasta

Minu masin lõikab pikkusesse ka ja hiljem pillub hunnikusse nii, et 8kw ja üpris piiri peal,võiks 12 olla. Võimalus etteande küna ära võtta ja üle 40 cm puhul mootorsaega lõigatud pakud küljepealt ette anda
Vasta

Sitta nendest puulõhkujatest. Peaks hoopis sellise tegema... https://www.facebook.com/AgricultureTech...130445506/

Katla saab teha vähe suurema avaga automaatseks söötmiseks. Palliga peaks mitu päeva välja vedama. 

Siloga läheks vähe raskeks, vaja tugevamat kilet. Lehmad küll nutavad, kuid evolutsiooni käigus saab pisaratest üle. Tulemuseks on soe tuba, lüpstav puupiiritus  ja puitbriketti sittuvad lehmad.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma nägin seda masinat aasta aega tagasi ja siiani tiksub mõte peas, et sellega oleks hea kõrgepingeliini aluseid hooldada. Liinu hoolduse eest makstakse pluss pallid saab katlamajale maha müüa. Annaks pank nii palju mulle laenu oleksin juba kõva võsa pallitaja Big Grin
Vasta

Küll on ikka juttu... Minu mätta otsast paistab asi üpris lihtne: talvepuitu kulub umbes 10 rummimeetrit. Igal talvel ei viitsi nagu ette valmistada, seega siis ületalve plõksutan 20 rummi valmis. Alguses tegin vanatviisi -kirvega. Siis võtsin sõbra käest prooviks 6 t survejõuga tavalise hüdrolõhkuja. Asi tundus olema hea. Ostsin omale 7 tonnise...sest juhtus olema  soodne pakkumine, mitte selle pärast, et olla naabrist parem. :Smile Ainus viga, mis häiris, oli see kahe käega manipuleerimine. Järgmiseks talveks tegin selle süsteemi ringi nii, et saab juhtida ainult varbaotsaga. Lülitus ja ka tagasilaskmist saab reguleerida varbaotsaga. Käed on vabad ja saab kenasti pakkude-halgudega manipuleerida. Lõhkuja taga on ka laua olemasolu mugav. 
Väidetakse, et on aeglane. Aga kuhu teil kiire on? Talv on nagunii pikk.... Tootmisprotsessiks on loomulikult teistsugused masinad, kõige paremad on need, mis puu jalalt maha võtavad, jupitavad, lõhuvad, halud otse koormasse viskavad ja vahepeal ka ära kuivatavad :Big Grin


Vasta

(21-07-2018, 08:17 AM)Tift Kirjutas:  ... Minu mätta otsast paistab asi üpris lihtne: talvepuitu kulub umbes 10 rummimeetrit. Igal talvel ei viitsi nagu ette valmistada, seega siis ületalve plõksutan 20 rummi valmis. Alguses tegin vanatviisi -kirvega. ... Ostsin omale 7 tonnise...
Väidetakse, et on aeglane. Aga kuhu teil kiire on? Talv on nagunii pikk. ...

No ei ole nii.
  1. Puid läheb sõltuvalt talvest 15-25 rummi + veel pliidipuud, nende kulu pole lugenud. Üle poole neist saunapuudeks, maist alates on mingi 3 rummi kulunud.
  2. Talvisel ajal tuleb puud maha võtta ja koju vedada, seda valget aega nagu polegi, seda enam, et nädalavahetused ehk töölt vabad päevad ju jahipäevad. Enamasti saab vaid märtsis alustada metsatöödega, kui ilm lubab ja maa kannab. Talveõhtutega ei jõua isegi tubase puutöö ehk nt mesilasinventari (raamid jms) valmistamisega valmis.
  3. kevadtööd ei anna töö kõrvalt enne puhkust lõikamise-lõhkumisega tegelema hakata.
  4. Vanasti ehk veel mingi 6-7 a tagasi lõhkusin kõik kirvega, nüüd enam ei jõua.
  5. Puhkuse ajast kulus jaanipäeva, laadapäeva ja surnuaiapüha, 2 ha muruniitmise ning trimmerdamise ning mesilastega tegemise kõrvalt kõik aeg ainult puulõhkumisele selle pisikese 7t hiinlasega. 
  6. Aga igasugu muud elamise remonditööd tahavad ka tegemist, kulutada kogu vaba aeg puude lõhkumisele kui seda saaks teha ca 10x kiiremini??? (3 sek tsükkel vs 24 sekki minu omal + jõupuudus ja pidev oksakohtadesse kinnikiilumine)
Vasta

Ksf Tift, sheeri ümberehituse inffi! Big Grin
Vasta

Nii, sai siis see Tööriistamarketi hoorattaga 30 t kineetiline hiinlane ära ostetud. Päev läks kokkupanekuks ja üleliigsete detailide (loe: turvaluku) eemaldamiseks, nüüd on  nädalapäevad saanud aeg-ajalt proovida, vast mingi 5 rummi ära lõhutud.
Mis öelda, esmapilgul suht korralikult tehtud ja 
1. Kiire nagu lubatud ja parajalt kiire, st et kui on mingi kõverik pakk, mis ei taha ise püsida vajalikus asendis, siis saab rahulikult kinni hoida ja jõuab käe ära võtta kui tera on pakku sisenenud. Esialgu tegin seda teise peenikese haluga.
2. Poolteist rummi kuiva kuuske läks läbi nii, et ühtegi oksa ei märganud, isegi mootori hääl ei muutunud. Jändriku saja-aastase õunapuu puhul tegi oksakohtades mootor madalamat urinat. Ühtegi ülejõukäivat puud pole veel leidnud.
3. Kuna lõhun alati peenikesteks halgudeks, kolmnurkse halu ümbermõõt ca 15 cm ehk halukülg ca 5 cm, siis aega kulub rohkem kui halumasinaga lõhkujatel aga bensiinikuluks tuleb minu puhul ca 1l/rummi kohta. Kui lõhkuda mitmekesi, ehk keegi annab ette ja viib halud eest ära ning lõhkuda nt poole jämedamaks, siis kindlasti on ka kütusekulu üle poole väiksem.
4. Lõhkuda saab ka 10 cm pakukesi, mis ahjupuude mõõtulõikamisel palgist üle jäänud. Nii tekkivad pliidipuude lisavarud. Minu vana pisikese hüdraulilisega selliseid lõhkuda ei õnnestunud või tuli selleks kasutada vahepakku, mis ohtlik.

Jääb üle vaid kontrollida vastupidavust aja jooksul. Aga muidu olen ostuga igati rahul.

P.S. Tänan neid ksf, eriti pkmp, kes julgustasid hoorattaga masinat proovima.
Vasta

Siis on ju hästi :-)
Vasta

(16-07-2018, 10:11 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Aktiviseerimiskangi nõks pidi päris suur olema ja sinna peab midagi löögileevendavat vahele mõtlema. Muidu käib samamoodi randmele, kui haamer ja kirves.

Muide, Tööriistamarketi omal ei ole seda nõksu kangi sisselükkamisel, mida paar ksf on maininud, randmega kõik korras. Algul jäi küll käsi valusaks sisselülitamisel, kuna kangi pidi lööma ettepoole. Aga korralik mehhanismi määrimine muutis olukorda ja nüüd saab pea ühe näpuga aktiveerida löögi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne