Tööriistadest

(01-11-2018, 00:28 AM)Marko Kirjutas:  Terase jaoks on teritus ja eriti kukaldus hoopis teine kui puidule. Kaasaegsed kruvid on kah kõvad kui kuradid. See ketas pidigi otsa saama.

Just nii ongi. Materjal võib ju sama olla, kuid kui nurk on liiga terav, peab lööke taluma, ning vastavalt sellele on ka etteanne kiire, siis on killud taga. Kõvasulamit on erinevat. Parim neist (ma arvan) on see treitera materjal, mis on mõeldud löögile, ehk siis esimese pinna maha võtmiseks. Edasi tulevad juba teise sulamiga terad. Treitera ma mainin siin selleks, et see on enamusele tuttav. Sae oma aga vaatavad enamus meist nagu jumalale otsa. Materjal on aga pea sama. Ma pakun, et puidu kõvasulam on vähe rohkem lööki mitte taluv, umbes nagu treitera mis on mõeldud puhta lõike jaoks. Seega tuleks seda teritada nürima nurga all ja valida vastav kiirus. 

Ma tulistan siin täiesti puusalt. Ma ei ole proovinud seda ja mul puuduvad ka vastavad teadmised selles vallas sügavuti, kuid... ma arvan, et see oleks võimalik. Kõvasulam on kõvasulam, ning alati annab lõigata pehmemat metalli kõvemaga, nii lihtsalt need asjad käivad. Samas peab jälgima ka tera joonkiirust, mille kohta ma metallurgia vaatevinklist ei oska midagi tarka kaasa rääkida. Kusagil seal vahel, joonkiiruse, tera tugevuse, materjali kõvaduse ning ketta deformatsiooni vahel käib see lõige. Ma usun (heh Big Grin)   ,et puidu saag saaks tavalise terasega hakkama kui parameetrid paika ajada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Puidu saega terast pole proovinud, aga 5cm paksust alumiinium lehte saab küll edukalt lõigata. Tera on küll poest spetsiaalne Al jaoks ostetud mu kogemuste puhul, aga saag täiesti tavaline puidu oma.

Selline näeb siis kasutuskõlbmatuks muutunud makita terase ketas välja: https://photos.app.goo.gl/kEGtiD7QDttifipp8
Vasta

Kuskil oli teema relaka ketastest, aga kordamine on tarkuse ema ja ellujäämise vanaema.
Luga 250mm ketast võib ainult vaenlasele soovitada, laperdab ja pillub tükke. Kolme ketast proovisin, siis loobusin. Lõikejälje algus oli 20mm lai...

Eile ehmatas Tööriistamarketi kompressor hirmsa kolinaga, esmamulje järgi pidi peidus olnud sisu päevavalgel olema. Silindripead tulikuumad aga muud silma ei jäänud. Silindripead, siis silindrid maha, aga kõik ok, keerasin käega vändast, lõtke pole... ja siis kolin mootori teisest otsast. Plastmassist ventikas laperdas vabalt võlli otsas, stopperseib hoidis veel lendu pääsemast.
Lappisin kokku tagasi, sisu muidu nagu uus, klapid ja tööpinnad said kerge lihvi, uus õli ja TM lubas paari päevaga uue ventika leida. Hea et niigi läks.


Vasta

Ja fere ketas on hullem kui luga kipub lappesse tõmbama ja julm vibra sees. Ühega sain ka vasta vahtimist turvaprillid ja terasninaga saapad päästsid hullemast
Vasta

Ma ei saagi aru miks osta neid odava otsa kettaid,mina kasutan würthi ketast,lõikan rohkem,elan kauem ja ei pea päästma mind prill ega turvasaabas.Lõigates pole ka nagu mölder,kokkuvõttes teeb rahaliselt pea sama välja kas ostad seda vene põhku peoga või võtad korraliku ketta.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(07-11-2018, 08:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Ma ei saagi aru miks osta neid odava otsa kettaid,mina kasutan würthi ketast,lõikan rohkem,elan kauem ja ei pea päästma mind prill ega turvasaabas.Lõigates pole ka nagu mölder,kokkuvõttes teeb rahaliselt pea sama välja kas ostad seda vene põhku peoga või võtad korraliku ketta.

ise kasutan purevat ja tükid taga kui kinni kiilub,natuke ettevaatlikult lasta ja ketas jälle sile ja saab normaaölselt lõigata.tavakettad kipuvad suurel relal laperdama,aga perfekt pidavat profi oma olema ,pisut kallim,aga ka parem.
Vasta

(07-11-2018, 08:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Ma ei saagi aru miks osta neid odava otsa kettaid...

Vaata korraks poes vms ringi: kas on kuskil riiuli silt: "s--t kaup, ohtlik"?
Vahel tulevadki sellised teadmised oma rahakoti kaudu ja see paar € on õnneks väike kooliraha.

ps. Mornas Würthi pole...


Vasta

Olen würthi ketast proovinud, oli hea küll. Aga kallis. Sama raha eest saan 8 odavat ketast.
Würthi oma kannatas lõhkumist ja painutamist, mida odav ei kannata üldse.

Ma olen tähelepannud, et rolli mängib ka relakas, millega lõigata. Mul on võimsam relakas reguleeritavate pööretega ning max võimsust just tihti ei kasuta. Jääb lõige stabiilsem ja ei lõhu kogemata ketast ära ka.

Hiljuti lõikusin 9mm paksusi täismass plaate ja suure kiirusega hakkas kilde välja lööma. Kiirus 1 astme peale ja lõige jäi väga kena, ideaalne praktiliselt. Teematkettaga siis, mingi 4 eurone kõige odava ketas. Madala kiirusega ketas ka ei kulunud üldse. Vett sai muidugi peale niristatud.
Vasta

Igas kohas vaata pole würthi ja tuleb katsetada sellega mis kätte satub. Coop poest saab neid fere kettaid ka öhtul 9 aeg kui ehituspoed ja ammugi würth kinni on....
Vasta

Vahel kui ise riiulist võtta, võib kogemata ka selllise ketta otsa sattuda, mis alumiiniumi jaoks on mõeldud. Terast lõikab see kehvasti... ja ka vastupidi, terase jaoks mõeldud kettaga pole alumiiniumit eriti hea lõigata.
Vasta

Teemant võtabki terast hästi, vastasel juhul jääksid kõik betoonist seinad ja postid lõikamata Smile  Tavalise odava, kivi/betooni jaoks mõeldud, teemantkettaga laseb metalli nigu võid. Igas seinas, postis ja muus ehitises on armatuur mille ketas peab läbi lõikama. Kaua selline ketas metalli valule vastu peab... pole proovinud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

http://www.makserv.ee/toode/akulookmutri...02z-akuta/

Kas kellelgi on kasutuses see konkreetne mudel ? Olen kuulnud, et millegipärast pole nii võimas, kui Dewalti sarnane masin, mida olen kasutanud, ja keerab kõik lahti.
Vasta

(29-11-2018, 13:01 PM)karl1 Kirjutas:  ...
Olen kuulnud, et millegipärast pole nii võimas, kui .... sarnane masin ...

Eks ikka enda ostetu on parem, siin pole kahtlustki. Big Grin

Kõnealust asja sai laenatud prooviks ja meetrise varre ning minu saja eluskaalu kilo peale irwitanud rattamutter tuli igatahes lahti, paraku koos keermeniitidega. Sad

Kas see oma hinda väärt on, peab igaüks ise kaaluma. Aga praeguse pakkumise juures jääb püssi enda hinnaks napp 300...
Vasta

mul on see. rattamutreid ei suuda sõiduautol lahti keerata. Midagi taga nagu teha ikka saab. Ei oska öelda, hea või halb, pole võrdlusmomenti Big Grin
Vasta

dünovõtmest ei tea midagi.
Kinni keerasin selle sama riistaga kevadel 1 tugevuse peal.
 Lahti 3 tugevusega enam ei tulnud... Smile
Vasta

(29-11-2018, 19:05 PM)pannkook Kirjutas:  mul on see. rattamutreid ei suuda sõiduautol lahti keerata. Midagi taga nagu teha ikka saab. Ei oska öelda, hea või halb, pole võrdlusmomenti Big Grin

Kindel, et tuhandene, mitte mõni lahjematest suguvendadest?

Igatahes oli selle priboori wääne piisav, et keerata lahti saska tagaratta mutter koos poldi keermetega.

Suvel tarvitasin 230 Nm mudelit ja sellest jaksasin mina ka pikendamata ristvõtmega rohkem. Kuigi mugavam oli ikka rattaid ringi visata akupärriga, kui ristvõtmegaWink
Vasta

tuhandene ikka jahh Cool
Vasta

Tere, kas keegi usin teab moodsate akutrellide padrunite hinge elu.
Sai täna ennast lõplikult välja vihastatud, oli paarsada 5,5 auku roostevabasse vaja puurida ja uuemad makita akutrellid ei taha mitte puuri pakkide vahel hoida
vanade lxt'd nagu enamvähem hoiavad aga uued üldse ei taha koostööd teha. Vanadel on Röhmi padrunid uued on kõik makita kirjadega.
Kas on mõni mudel mis on parema padruniga või on võimalik padruneid vahetada mingi mõistlikuma brändi vastu, kas keermed on standardsed jne.
Telli brändi vahetada ei tahaks, 18v akusid on mitukümmend.
Vasta

Makital muutus mingi aeg padruni lõugade kuju. Vanasti sai magnetpikenduse kuuskandi sirinal kinni lastud, nüüd jooksevad kandid risti lõugade vahele ja peab hakkama eraldi sättima. Põhimõtteliselt saab neid kõiki vahetada. Keerad seest kruvi lahti ja krutid otsast ära. Mõõdad keermed üle ning ostad uue. Näiteks sellise või millise iganes mida soovid sinna otsa või mis sobib sinna. https://www.aliexpress.com/item/0-10mm-3...19743.html

https://www.aliexpress.com/item/1PC-x-13...89230.html

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(05-12-2018, 01:17 AM)viplala Kirjutas:  Makital muutus mingi aeg padruni lõugade kuju. Vanasti sai magnetpikenduse kuuskandi sirinal kinni lastud, nüüd jooksevad kandid risti lõugade vahele ja peab hakkama eraldi sättima.

Ja, pole seda teadlikult tähele pannud, aga kui nüüd järele mõelda siis on sul õigus, see on tõesti ärritav.

Ei hakka aliexpressiga katsetma, eks ma vaikselt lootsin, et keegi siin mainib, et: " olen vanu makitaid lammutanud ja mull terve riiulitäis häid padruneid jne..."
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne