Tööriistadest

Metaboo ongi väga kerge üle kuumenema.
Korra ostsin nende kõige võimsamad riistad. Pikalt ei pidanud neid. Ebasümpaatsed Wink
Vasta

Ma endale ostsin Makita 18v 4Ah akutrelli. Kuna kasutan seda iga päev ja pea kõik eelmised makitad on kenasti vastu pidanud, siis ei hakanud firmat vahetama. Tänapäevased on juba harjavaba mootoriga. Akus on 10 elementi 18650. Neid saab ise vahetada. Vajadusel Ah tõsta. Parimad elemendid maailmas saab kätte 5euri tk umbes.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kui vaatad makitat ja omal ühtegi olemasolevat riista pole olemas, et juba akusid jagada, siis pane pisut juurde ja võta Milwaukee. Makital kestab vaid profiseeria, 12v akud ja tööriistade kvaliteet on niru. Akutrell sai suhteliselt vähe kasutust, kuid komplekti kahest akust üks suri suhteliselt enneaegselt. Tänasel päeval omal nii milwaukee mutrikeeraja 3a vana, null probleemi, 5Ah akud kestavad nagu uued praktiliselt. Suvel sai akutrell kõrvale võetud, samuti kahe akuga, nüüd hea akusid vahetada kui vaja peaks olema või tööriistu juurde osta Akude garantii milwaukeel muideks 2a ja tööriistale 3.
Vasta

Milwaukeel pole aiatööriistu. Seepärast koduseks pruukimiseks mina seda võtta ei saanud. Läksin ka Makita peale, valik kõige suurem. Nüüd juba päris mitu 18V aparaati, enamus harjavabad. Näiteks aku-relakas on üks asi, ilma milleta enam elu ette ei kujutaks. Olen sellega sõna otseses mõttes mitu tonni armatuuri ehituse peal ära tükeldanud. Pluss kõik väikesed "sutsud" mille jaoks enne oleks pidanud kõigepealt hakkama juhet vedama.
Vasta

no ma postitan ka.
mul mingist kampaaniamüügist miljon aastat tagasi soetet makitad, trell ja mutrikeeraja.
pisikesed mänguasjad. ei makst suurt midagi.
kestavad ja töötavad siiani. ja oluliselt rohkem kui välimuse järgi võiks arvata.

üldiselt pole vahet, misasja ostad. suurema ja tuntuma kaubamärgi puhul ehk on mõningane tõenäosus mingiks garantiiks ja ilmselt võib mingi aja jooksul ka mõne varuosa kuskilt saada.
Vasta

(03-01-2019, 20:44 PM)diesel Kirjutas:  ... tuntuma kaubamärgi puhul ehk on mõningane tõenäosus mingiks garantiiks ja ilmselt võib mingi aja jooksul ka mõne varuosa kuskilt saada.
Varuosade saadavus on noname asjade puhul kõige suurem probleem, mul uue eesti algusest mitu tööriista mingi olematu vea pärast seisab, pole varuosi ...
Seega service olemasolu ja varuosade saadavus ning selle kiirus on valikul olulised. Siin on Makita ilmselt eelisseisus.
Vasta

(03-01-2019, 11:49 AM)pannkook Kirjutas:  Ma ei suudaks omale nurka sellist asja osta, mille poole vaataminegi südame pahaks ajab Rolleyes
kusjuures ma jõudsin iseseisvalt sama mõtteni - kuna ilmselt tuleb asjadega nende võiduka lõpuni elada, olgu nad sellised, millega tahan elada Smile Sama mõttega sai kord Thule FreeRide vs ProRide rattaraamide puhul võrdse funktsionaalsuse, aga pea 2x kallima kasuks otsustatud ning olen ilmselt veel ka järgmised 20a selle otsusega rahul Big Grin

kisub ikka Makita poole - nii võrreldavate riistade kui akude hinnad on paremad. Ning Makital on valikut palju - sh ka aiatööriistu, mida ehk hetkel veel tahta ei oska.
probleemi-kogemust on mul nn hobikasutuses muidugi mõlemaga "üks ühik":
- Makita 10,8V akutrell (see ei olnud minu oma - nii "plastmass-kerget" trelli ma endale ei hangi Wink ) oli jama: aeglase kiiruse reduktor hävines päris kiirelt ja ilma lollusi tegemata
- DeWaldi lööktrelli pöörlemissuuna lüliti hakkas juba garantiiajal nöökima. Kusjuures see on vist tänaseks end ise terveks ravinud - pole enam ammu probleemi täheldanud.

Keskendusin DeWaldile ja Makitale ning tegin manusesoleva võrdlustabeli. Makita kasuks otsustades on kahju, et tolmuimejana sellist "kõigeimejat" (kuiv+märg) ja "kõigesööjat" (ehk nii aku- kui võrgutoide) nagu DeWaldil ei pakuta. Aga ehk pakutakse mõne aja pärast - praegu paistab Makita kolimine 18V akustandardiga riistade peale üpris jätkusuutlik (mis on hetkel mulle üks olulisemaid asju).

Seedin veidi, kas hakkan kõiki riistu kohe ostmagi - praegu on vaja vaid trelli ning kui tootjavalik (st akuvalik) on paigas, võib poole aasta pärast vajamineva asja alles siis osta - mis ta ikka jõude seisab ja garantiid kaotab. Summad ei ole ka nii suured, et võimalik nn volume dicount (mis on vast suurusjärgus ca 10% - sõelale jäänud riistad on enamus juba niiehknaa "aledega") pilli puhuks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Kus sa elad?
Tallinnas müüakse seda 482 trelli iga kahe nädala tagant 199 eest. Toungue
Bauhaus vist nimeks poel.
Vasta

Ma hakkan tasapisi aru saama, miks ainult Exceli tabelit kasutanud erakond pidi tüüri loovutama Smile
Paras sodipodi, aru ei saa eriti midagi.
Minu 12 punkti lähevad ka Makitale. Paar nädalat tagasi oli esimene kord 15+ aasta jooksul kui õnnestus siis lõpuks ühest trellist suits välja meelitada. Ise süüdi, ei viitsinud teise majja põristaja järele loivata. Tööd on kõik aparaadid teinud mehemoodi.
18V seeriaga kogemus puudub.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kui rohkem asju plaanis osta, siis kasvõi Osta.ee saadaval Makitasid poehinnast odavamalt.
Mutrikeeraja:
https://www.osta.ee/lookmutrikeeraja-mak...56138.html
5Ah aku:
https://www.osta.ee/uus-makita-aku-bl185...33610.html
Viimase kodaniku käest olen soetanud akuga trelli, mutrikeeraja, relaka, ketasae ja tiigersae. Kaks 5Ah akut. Trelli ja akude ostmisest on üle 3 aasta möödas ja toimivad. Teised asjad ridamisi nooremad.
Garantii küll jutu järgi on olemas, aga pole vaja olnud ja reaalset häda korral asja lahendamist pole kogenud. Küll aga sain poehindadega võrreldes tiigersae kokkuvõtteks niiöelda pealekauba.
Eks piiri tagant ilmselt peilib ehk veel paremaid hindasid välja.
Handymanni akutrell võib ju odav olla, aga 24Nm on ikka vähegi pikemate kruvide keeramiseks ilmselgelt lahja. Kodukasutus või mitte, aga kõike tuleb ka hobinokitsejal ette ja ega villis kätega pärast tummisemate kruvide keeramise vajadust targem ringi kõndida pole.
Võtaks vähemalt selle 95Nm trelli, on küll harjadega vanem mudel:
https://www.osta.ee/uus-makita-akutrell-...21489.html
Ise ostsin selle, oli vist kümnekas alla 200.-
http://www.makserv.ee/toode/akulooktrell...81z-akuta/
Igapäevaseks kerget momenti nõudvaks pikaajaliseks tööks on arvestatavalt kätt väsitav raskuse osas. Aga võtsin just seetõttu, et hobinokitsejana vaja nii ja naa töid teha ja tunde järjest käes teda hoida vaja ei ole, küll aga nii mõnedki tigedad kruvikeeramised on saanud lahendatud.
Vasta

(03-01-2019, 23:06 PM)Marko Kirjutas:  Ma hakkan tasapisi aru saama, miks ainult Exceli tabelit kasutanud erakond pidi tüüri loovutama Smile
Paras sodipodi, aru ei saa eriti midagi.
pardon - tabeli kasutajatel on eesmärk asjadele süsteemselt läheneda ja kui selleni ei küündi, siis ei ole see asi, mida kilgata.

osta.ee vms tööriistadest: kui need on nn poekaubast sobivasti 20..30% odavamad, siis see on üpris "maksud pluss natuke taskusse" suurusjärk. Ettevõtjad sellisel moel asjade ostmises pointi ei näe - pigem vastupidi.

muidu lahkasin eile põgusalt oma saba andnud 10a vana nn kalevipoja-Makitat (trell). Mootoril ilmselt üks mähis otsas, aga see on ilmselt tagajärg ja põhjus oli kohati kinnikiiluv padrun/reduktor. Seda lammutama ei hakanud - mulle sobib teadmine, et trellil said otsa nii (korra uuendatud) akud, reduktor kui mootor Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Meil suri ära kätte makita 482 samal ajal kui mu isiklik 456 veel töötab sama töö juures Big Grin sidur sai ka 482 ennem otsa kui 456 mudelil. Eks me hoorasime ka. 40mm augusaega 4mm paksusesse torusse auke saagida 2 pikka päeva jutti. 482 kuumenes nii tohutult et sellega ei saanudki puurida, läks augusaag uuesti 456 külge ja tuld. Akud olid mitme laadiaga seinas, drell puhata ei saanud nagu aku lõppes nii uus sappa ja tuld. Nüüd toodi asemele 483 mudel ja no vanaga võrreldes paistab üks sitanikerdis olema mitte karmiks tööks. Minu lemmik siiani drellitootjana milwaukee aga kahjuks jah tööriista valik väiksem ja hind vastavalt asjale...
Vasta

Parima hinna/kvaliteediga suhtega tööriistu leiab vanarauaplatsilt. Mõne kilo vanaraua väärtuse eest saab asju, mis on võimelised kodukasutaja käes veel aastaid töid tegema.

Viimati sai kaasa võetud keskpärase tootja relakas, mille ainus häda oli purunenud hari. Hari vahetatud, relakas töötab.

Nimed Bosch, Metabo, Makita on platsil päris sagedased külalised. Enamlevinud probleemid on just kulunud harjade ja jukerdavate lülititega. Päris küpsed asjad saab tavaliselt ninaga/näppude vahel keerutamisega välja praakida. Aga vahel on needki kasulikud doonoritena.

Minu lemmik on aga üks välismaine akulaadija, millel on kaks kaitset: üks kasutajatel vahetatav, teine aga korpuse sees peidus. See annab tavaliselt saba siis, kui pluss ja miinus sassi ajada. Vahetada seda aga ei osata/teata ja nii lõpetab tegelikult korras laadija vanarauaplatsil. Korpus lahti, vana kaitse välja, uus sisse ja asi täiesti töökorras. Kulud maksimaalselt mõni euro.


A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(04-01-2019, 12:50 PM)maisalup Kirjutas:  ...
40mm augusaega 4mm paksusesse torusse auke saagida 2 pikka päeva jutti. 482 kuumenes nii tohutult et sellega ei saanudki puurida, läks augusaag uuesti 456 külge ja tuld. Akud olid mitme laadiaga seinas, drell puhata ei saanud nagu aku lõppes nii uus sappa ja tuld. Nüüd toodi asemele 483 mudel ja no vanaga võrreldes paistab üks sitanikerdis olema
...

Jepjep, fekaal asi küll, kui 97% kasutuskoormust vastu ei pea. Big Grin

Kudias see teadmine "kodukasutusega" seondub?
Vasta

See aitabki sedasi, et uus suurema tugevusega trell suri ennen kui vana trell mis oli veel kasutamiseks mõeldud. Kiidetakse makitat aga aina enam inimesi kes ka päriselt kasutavad asja igapäevaselt kaugenevad makitast, sest aina enam on kvaliteet powerplussiga võrreldav...
Vasta

(04-01-2019, 15:16 PM)maisalup Kirjutas:  See aitabki sedasi, et uus suurema tugevusega trell suri ennen kui vana trell mis oli veel kasutamiseks mõeldud. Kiidetakse makitat aga aina enam inimesi kes ka päriselt kasutavad asja igapäevaselt kaugenevad makitast, sest aina enam on kvaliteet powerplussiga võrreldav...

Et seda väita, peaks teil olema ette näidata PP isendid, mis sama valu sama kaua vastu on pidanud. Ning mina tahaks jälle kuulda mida ütlevad operaatorid antud pribooride kasutusmugavuse kohta peale sellist maratoni  Big Grin 

Üks asi on lasta ülekoormusest üks profiriist pilbasteks (kui nii odavat asja üldse saab profiriistaks üldse nimetada, nagu siin Hilti kohta juba öeldi), teine asi seda võrdsustada halva koopiaga.

2 päeva hommikust õhtuni (ja äkki veel ületunnid lisaks) 40 mm auke saagida 4mm materjali on päris kõva andmine isegi siis, kui see oli 4mm PVC. Rolleyes
Vasta

Õli läks mõnusasti vahele, aga oli ikka korralik drelli tapmine küll. Peaks mingeid loomkatseid tegema millal mingi drell suitsu välja viskab. Mul kõige suurem augusaag on 85mm aga sellega kannatab ainult vineeri lõigata. Drell viskas juba 55mm saega kärsahaisu  Big Grin 40 on täitsa ok veel paksu rauda saagida ning koormus on võrreldav umbes 12-13mm puuriga.
Vasta

Umbes 4 aastat tagasi ostetud Metabo lööktrell, akutrell, ketaslõikur (150 mm ketas). Igapäevaselt nendega tööd ei tee, midagi ära pole lagunenud. Odaval Poola ketaslõikuril oli kunagi veelgi vähem kasutades juba laagreid vaja vahetada ja harjade vastupidavust ei julgenud ka pikaks hinnata kuna lisaharjad olid kohe komplektis kaasa pandud. Oleks võinud siis juba laagrid ka olla. Rolleyes
Vasta

(04-01-2019, 15:16 PM)maisalup Kirjutas:  See aitabki sedasi, et uus suurema tugevusega trell suri ennen kui vana trell mis oli veel kasutamiseks mõeldud. Kiidetakse makitat aga aina enam inimesi kes ka päriselt kasutavad asja igapäevaselt kaugenevad makitast, sest aina enam on kvaliteet powerplussiga võrreldav...

Kunagi olen minagi seda sama juttu kirjutanud.  Vana makita kestis vist 10 aastat,  uued on jamad.  Muidugi võib asi olla odavates hiina koopiates mida siingi müüakse. Äkki satuvad kauplustesse ka.  Igatahes töötan igapäevaselt ryobiga, ei viitsi poole tööpealt garantii vahet käia.  Praeguseks ryobi akud kestnud ligi 2 aastat ja nagu uued. Kasutan kolme 5 A akut ( kõik saavad korra päevas laadijas olla)  ja kaks 1,5 A-st seisab igaksjuhuks.
Kõige rohkem sööb akut rellakas ja teisel kohal ketas saag. Multi tr., tiiger ja tikk saag tundub et vähem.
Millegipärast keegi ei kiida hitachit. Käes meeldib mulle seda hoida kõige rohkem.  Kui rikkaks saan proovin ära.
Vasta

(04-01-2019, 18:13 PM)klemm Kirjutas:  
(04-01-2019, 15:16 PM)maisalup Kirjutas:  See aitabki sedasi, et uus suurema tugevusega trell suri ennen kui vana trell mis oli veel kasutamiseks mõeldud. Kiidetakse makitat aga aina enam inimesi kes ka päriselt kasutavad asja igapäevaselt kaugenevad makitast, sest aina enam on kvaliteet powerplussiga võrreldav...

Kunagi olen minagi seda sama juttu kirjutanud.  Vana makita kestis vist 10 aastat,  uued on jamad.  Muidugi võib asi olla odavates hiina koopiates mida siingi müüakse. Äkki satuvad kauplustesse ka.  Igatahes töötan igapäevaselt ryobiga, ei viitsi poole tööpealt garantii vahet käia.  Praeguseks ryobi akud kestnud ligi 2 aastat ja nagu uued. Kasutan kolme 5 A akut ( kõik saavad korra päevas laadijas olla)  ja kaks 1,5 A-st seisab igaksjuhuks.
Kõige rohkem sööb akut rellakas ja teisel kohal ketas saag. Multi tr., tiiger ja tikk saag tundub et vähem.
Millegipärast keegi ei kiida hitachit. Käes meeldib mulle seda hoida kõige rohkem.  Kui rikkaks saan proovin ära.
Rakvere TM kiitis küll, ütles, et mutrikeerajad keeravad vastavad Nm välja mis lubatud erinevalt Milwaukeest, olevat nende endi poolt proovitud töökojas. Eriliselt tõi esile 36V aku mis vajadusel ka 18v asju jooksutab. 
Liigse tõsidusega sellesse ma ei suhtuks. Eks brändi millel vähem nime/ostjaid tulebki rohkem kiita. Küll aga on õigus, et Hitachi hästi kätte istub.
Omal kaks relakat, suur  ja väike(2.2kw vs 500w või miskit) olid komplektina müügil ja toona sai 100 euri eest ostetud Rootsist segastel põhjustel. Tööd pole nad veel väga palju teha jõudnud kuna kaks suurt makitat olemas ja üks väike, ning need pole veel saba andnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne