Teeme ise söegrilli

       

Selline potsik siis. Tellimustöö, materjal peaaegu 100 protsenti teisel ringil. Kruvid ja pulbervärv on uued.

Kusjuures, täpselt nagu võsa kirjutas planetaarreduktori teemas - kui keegi arvab, et sellist asja peaks kilohinnaga saama, siis see on väga vale. Teoorias vaatad, et mis seal on, lased ballooni lõhki rellaga, hinged külge paari punktiga ja läbipõlenud hiinlase vankri külge sirtsti kinni, ongi valmis. Tegelikult on selline töö üllatavalt suuremahuline.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(23-05-2019, 23:19 PM)Marko Kirjutas:  Selline potsik siis. Tellimustöö, materjal peaaegu 100 protsenti teisel ringil. Kruvid ja pulbervärv on uued.

Kuidas on lahendatud õhu juurdevoolu juhtimine - kas all on mingid luugid?
Kas see puidust käepide kaane küljes ära ei põle - temp. läheb seal ikka päris suureks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Pigem kärssavad natuke külgmiste laudade grillipoolsed ääred. Mul on enam-vähem sama paigutusega aga külje peal on liigutamiseks käepide. Külgmine on õrnalt pruuniks tõmmanud ühelt poolt, kaane omal ei ole midagi.
Vasta

               

Rahva tungival soovil Smile  tegin mõned lisapildid. Mõni sõna selgituseks ka.
Kuna kuulume koos tellijaga sellesse koolkonda, kes grilli kord aastas tühjendab, siis ei tõusnud õhuvool põhjast kordagi teemaks. Seal on lihtsalt mõned drenaažiavad nö igaks juhuks. Vajadusel saab muidugi suuremad augud teha ja võrguga katta, reguleerida saab ülevalt näiteks kaanepiluga. See featuur on tegelikult olemas, kahe kõrgusega lingike, mis teadlikult paigutatud tule- ja söeala vahele, et ei peaks varraste vahelt linki koukima.
Kraani mahalõikamisest jäänud augu jätsin lihtsalt sisse, sealt puhub ka ehk mingi tuuleke. 
Tagaküljes on näha hingede väljajooksupiiraja, mis on veel paika toksimata. See on transpordi mugavuse mõttes edasi lükatud ja võtab õige kuju objektil. 
Käepidemest ei oska muud öelda kui et põsed on samuti kokkuvarisenud hiinlaselt, seega kaugus kaanest sama. Jäänukil oli käepide igatahes puidu värvi veel.
Eks ta selline katseprojekt on...
Ahjaa, ühel pildil on hästi näha, et pulgaga Smile  keevitades ei ole mõtet üritada 0,5se seinaga raami ja 3,0 seinaga vahejuppe kokku panna. Sodipodi on garanteeritud. Liivapritsionu puhus mu šlakist korgid kaduvikku ja nüüd on nii.
Ehk on mu lobast kellelgi kasu, kes balloonist ehitada kavatseb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(24-05-2019, 22:53 PM)Marko Kirjutas:  ... Kuna kuulume koos tellijaga sellesse koolkonda, kes grilli kord aastas tühjendab, siis ei tõusnud õhuvool põhjast kordagi teemaks. Seal on lihtsalt mõned drenaažiavad nö igaks juhuks. Vajadusel saab muidugi suuremad augud teha ja võrguga katta, reguleerida saab ülevalt näiteks kaanepiluga. ...
Kraani mahalõikamisest jäänud augu jätsin lihtsalt sisse, sealt puhub ka ehk mingi tuuleke. ...
Krt, ma ei saa vaatamata koolkondade erinevustele  Smile ikkagi aru, kuidas teil umbses grillis söed hõõguvad? Ma kunagi tegin ka ühe plekkkastist grilli vaid mõne väikse avaga põhjas, aga paned söed sisse, kerosiiniga üle ja põlema, kerosiin põleb ära, söed hõõguma ei jää kuna õhku peale ei tule, v.a. mõnel eriti tuulisel päeval pealtpoolt puhub. Ühesõnaga läks see projekt aia taha, järgmise tegin rattaveljest ja seal poldiaugud suuremad + keskava tegin väiksemaks, need andsid natuke õhku  ja söed hakkasid kohe hõõguma. 
Puhastamine ei ole ju üldse teemaks, ma ka ei viitsi aga tuhk/väiksed söetükid kukuvad ise grilli alla ...
edit jutt mõlemal juhul ilma kaaneta grillidest
Vasta

Ma ei kasuta ei poesüsi ega süütevedelikku. Siin näeb asi sedamoodi välja, et teen puutuld 2x kuhjaga täitmist, teise korra lõpus hukatakse leegid veega ja siis saab teha 3 - 4 restitäit ilma igasuguste probleemideta. Käis mul siin üks poolproff grillmeister ja oli hämmingus kui neljas kord laadima hakkas. Grill on, piinlik öelda, mingi gaasigrilli jäänuk, millel põletid elimineeritud, seega kestal ka soojusmahtuvus olematu. Enda propaaniballoonist asjapulk on ikka aia ääres sama poolik kahjuks. Mõtted liiguvad BBQ võimaluse suunas, see tähendab tooriku lammutamist kahjuks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(25-05-2019, 00:34 AM)Marko Kirjutas:  ... Siin näeb asi sedamoodi välja, et teen puutuld 2x kuhjaga täitmist, teise korra lõpus hukatakse leegid veega ja siis saab teha 3 - 4 restitäit ilma igasuguste probleemideta. ....
Ma sedasi teen vaid siis kui aega üleliia käes või pole sütt käepärast (muide toodan ka ise suitsuahju kõrvaltoodanguna sütt), tavaliselt ikka söed sisse, mõni minut põlemist, liha restile ja ise muid töid tegema, kui küpse liha lõhn ninna lööb siis söön kähku paar suutäit ja edasi toimetama, õhtul pärast arvuti ees nosin ülejäänu sisse ...
Vasta

Nõnda hästi mul küll pole õnnestunud oma aparaati käima saada et 5 minutikski järelvalveta jätta õnnestuks. Ikka pidevalt liiga kuum, siis jälle liiga külm, all rasv põlema läinud,  vaja liha keerata jne.
Vasta

Õhu juurdeandmisest rääkides.... olen ka selles suunas mõtteid mõlgutanud ja tavaliselt kerkivad need üles siis, kui oma pisigrillikasti kõrval süte valmimist ootan :Smile  MInu kast on ka kellegi seeriaviisiline toode, kahel küljel ca 20 mm avad õhu jaoks ja süte hõõgumise huvides pean siis kasti vastavalt tuule suunale keerama...
 Olen näinud sellist versiooni, kus süte alla on kasti kahele küljele paigaldatud kaks õhukanalit, mis ühes otsas kokku viidud ja kuhu on lisatud puhur või ventilaator, mille kiirust sai reguleerida. Väga äss lahendus ja ilmaski pole probleemi süte hõõgumisega. Ise olen seda asendanud lihtsalt tavalise fööniga - saab söed suht kiirelt punaseks :Smile Kui kustuma kipub, siis taas törts "kiirendust" ja asi läheb edasi.


Vasta

Kes soovib suuremat grilli teha?  Veeboiler realiseerida  5I57923 Tall-Lasnakoski.


   

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Kas mõnimees teist ka pöörlevate sazlõki varrastega asja valmis teinud ?
Vasta

(05-07-2019, 20:24 PM)Qunts Kirjutas:  Kas mõnimees teist ka pöörlevate sazlõki varrastega asja valmis teinud ?

Pöörlevaid vardaid pole veel proovinud teha aga ma tegin kukkuva šašlõkiga resti. Laod liha restile, pöörad resti ringi ja kõik liha kukub lõkkesse.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

No viplala nalja jätkuks pakuks teha h2rra ettepanekust maailmarekord.Saeks õige RusGasHimStroi Smile gaasitoru  Euroopast Vladivostokini pikuti lõhki oleks pool venemaad grillimas. Big Grin (Ehk siis terve venemaa ,mõlemal pool toru ju rahvast .Ja menüü oleks lammastest karudeni.)
Vasta

Nali naljaks, vahepeal jagan lihtsat varianti suvalise mahuti grilliks lõikamiseks. Neid lillepotte on erineva kõrgusega.
Tegelikult on piltidel ka vihje propaaniballoonide kasutamisel tüüpvea vältimiseks.

       

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sai ka ühest vanast balloonist grill tehtud. Midagi erilist ei tulnud, aga oma eesmärgi peaks ära täitma. 
Tänud ksf Talupoeg Taluja ballooni eest.

[Pilt: XahbezW.jpg]
Vasta

(14-07-2019, 13:52 PM)omaviga Kirjutas:  Sai ka ühest vanast balloonist grill tehtud. Midagi erilist ei tulnud, aga oma eesmärgi peaks ära täitma. 
Tänud ksf Talupoeg Taluja ballooni eest.

[Pilt: XahbezW.jpg]
Ei tea kas foto petab,aga oleks pidanud vaatama eelnevat pilti ja saama aru vihjest.
Vasta

Mille poolest siuke eelpool viidatud luuk (koos otstega) parem on?
Vasta

(14-07-2019, 19:03 PM)olli Kirjutas:  Mille poolest siuke eelpool viidatud luuk (koos otstega) parem on?
Minu kogemuste põhal: ei kisu kuumaga kõveraks.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(14-07-2019, 19:05 PM)rocker Kirjutas:  
(14-07-2019, 19:03 PM)olli Kirjutas:  Mille poolest siuke eelpool viidatud luuk (koos otstega) parem on?
Minu kogemuste põhal: ei kisu kuumaga kõveraks.

Minul pole ilma otsteta luuk siiani kõveraks kiskunud ( kasutuses kolmas aasta) , aga ma muidugi üle kolme korra nädalas teda kasuta ka .
Vasta

Eespool viidatud tüüpviga on pigem liiga väike resti ja söe vaheline kaugus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne