Milline on hea garaažiuks?
#41

Omadest kogemustes kiidaks ka puitust ust, kuna olemas nii kahele poole lahti käiv puituks kui ka korralik võilevast ülestõstetav uks.
Võilebuks ju ometigi mõeldud tööstushoonele ja pole ime ka, et ei ta pea sooja ega ka hoia tuul kinni.

-25C mõõtes oli puitukse temperatuur paar kraadi madalam, kui ruumi sisene temperatuud(15C)
Võileib ukse paneeli keskelt oli 9C ja paneeli ääred olid ca. -5C ruumis sees 23C( termomeeter kivist välisseinal, mille soojustus nigel)

Puitust võimalik ju samamoodi valmistada ülestõstetavana kas siis 1 terve paneelina või pisemate paneelidena.
Aga ilmselt korralik puidust uks omajagu kallim, kui need võileb uksed(ka need korralikud maksavad omajagu)
Vasta
#42

Ülestõstetaval uksel ei ole mina oma silmaga veel ega ka pildi peal näinu piida ja ukse ühendust mis näeks soojapidav välja. Kui keegi teab siis võiks seda lahendust teistelegi tutvustada.
Vasta
#43

Töökoda millel uksed käivad nagu nii kord tunnis ja vahel veel tihedamini üles alla, seal pole soojapidavus nii suure tähtsusega nagu nii. Ruumi tuleb kütta, kui on mugavad ja kerged liuguksed.  Rolleyes (eks see külma laine on ebameeldiv, mis uksest sisse viskab, kui tõmbad 5x4 liugukse taevasse ja ajad rekad uksest sisse, mis võtab aega nii 1-2 minutit) Aga see omadus kaasneb ametiga. Ei meeldi, vaheta ametit  Big Grin

Ruum millel uks käib kord nädalas lahti, seal on kaks võimalust. Kas ehitad metallist ukse, või puidust. Ise eelistan metalli, kuna metall ei mängi. (kellele ema, kellele tütar) Sellel teemal on mõtetu vaielda.  Rolleyes

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#44

(07-11-2014, 23:36 PM)nootsii Kirjutas:  Ülestõstetaval uksel ei ole mina oma silmaga veel ega ka pildi peal näinu piida ja ukse ühendust mis näeks soojapidav välja. Kui keegi teab siis võiks seda lahendust teistelegi tutvustada.

Kui teha uks avast veidi enam laiem, kui hädapärast vajalik, peaks ka soojapidavus selles sõlmes paranema. "Rohkem ust" jääb tihendi taha.
Vasta
#45

Kas on meil tartukandis mees kes teeks tiibuksed garaažile valmis kohapeal. Puidust või metallist ei oma tähtsust, vaid on oluline, et korralik välja näeks. Kohapeal keevituse kasutamise võimalus ning materjalitransport pole ka probleem. Sooviks saada hinnapakkumist sellisele asjale. Õhtuks saan ka avamõõdud öelda. aga enamvähem 2x2,5 või sinnakanti.
Vasta
#46

Kellelgi värskeid kogemusi ehk korraliku garaaziuksega? Mõtlen just väljapoole avaneva kahe lehega metallukse peale. Peaks olema soojustatud ja ka tuul ei tohi läbi puhuda. Ning ikka RAUAST. Need üleskäidavad kerg-uksed eriti usaldust ei tekita. Eriti ei ole leidnud, et kes-kus selliseid valmistaks.
Vasta
#47

No Saku Metall näiteks teeb kuni 2700 avale kahepoolset metallust. Vbl. eritellimusel laiematki. Doortecist võib ka küsida.
Vasta
#48

No mis peale hinna ülesrullitava ukse vastu on? Õhupüssi plönni jälg jääb jah peale, kui marakratid ette võtavad. Soe, sest vahttäidisega ja kummtihendiga.  Vedruga tasakaalustatud uksel peab sisenemiseks ka lukustatava, volditava käiguukse valima, puldiga juhitav saab ilma hakkama. Vijandis Laduks ja veel mingi door ka   teeb, paigaldab. Laduks- võtavad mõõdu, u kuu pärast toovad ja päevaga paigal. Korra sai ülestõstetud kopaga hullusti pihta. Helistasime, tuldi ja tehti probleemideta uus alumine leht(materjal kaasas, neil vist arvutis andmed olemas).
Vasta
#49

Neid minu viidatud kaasaegseid kahele poole avanevaid soojustatud metalluksi ei saa kohe kindlasti odavamalt kui tõstetavaid.
Vasta
#50

Hinnalt ei pea olema odavam kui ülestõstetav. Eesmärk on tugev ja soe uks. Ülestõstetavad pole kumbagi. Soojustus on neil õhuke (40mm), plekk on õhuke (0,5mm) jne. Lisaks on sillus väga madal (200mm), ehk standarduksed ei mahu ära. Ja laes on ka relss tali jaoks, mis tuleks siis ära võtta. Samuti tahaks ukse panna pigem seina välisküljele, kui et siseküljele nagu ülestõstetavad.
Vasta
#51

https://m.youtube.com/watch?v=I7_UglG-KaA&feature=share
Vasta
#52

Ülestõstetavat ei pea panema siseküljele. Piisavalt laia ava korral saab panna ka vahele.
Vasta
#53

Siis teed ise, kui ükski ei meeldi.
Ma tegin.
   
Hunnik nelikanttoru, natu vinklit ja lattrauda, hunnik plekki, perssetäis neete, lukud-sulused, hinged, kümnesendist peno mõni pakk, keevitus, relakas, roostesurm ja värvid. Vaba aeg ja töötahe.
Mis maksumuseks kujunes, seda pole tahtnud kokku lüüagi  Big Grin
Vasta
#54

Ülestõstetavat garaziust tarvis. Millist tootjat soovitate? Uks 6m lai.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#55

(08-10-2019, 10:20 AM)olli Kirjutas:  Kellelgi värskeid kogemusi ehk korraliku garaaziuksega? Mõtlen just väljapoole avaneva kahe lehega metallukse peale. Peaks olema soojustatud ja ka tuul ei tohi läbi puhuda. Ning ikka RAUAST. Need üleskäidavad kerg-uksed eriti usaldust ei tekita. Eriti ei ole leidnud, et kes-kus selliseid valmistaks.

teeb metalluksu majadele ja kuhu iganes korralikust ukseprofiilist ja kvaliteediga olen rahul. telefonile vastab laisalt kuna tööajal ei kuule.
Kogemusi tal jagub.

Asub Viimsis. 

urmas@rustygarage.ee
Vasta
#56

(08-10-2019, 16:55 PM)saarrand Kirjutas:  Ülestõstetavat garaziust tarvis. Millist tootjat soovitate? Uks 6m lai.

Endal Kinema 10a ja paar viimast aastat lisaks Hansadoor. Suht ühte auku on see kvaliteet, hinnast lähtuks.
 Kinemal selline imelik suhtumine ukse hooldusse ja üldse. Läks minul seestpoolt lukustatav riiv katki, eks sai suurt ust vahest sealt tõstetud ka kui mootorit veel polnud ja murdus ära. Helistan mina Kinemasse, et riivi vaja. Kena häälega naisterahvas vastab, et nii need asjad ei käi. Tuleb mehaanik kohale ja vaatab, et milline riiv on, siis tellivad ära ja tulevad paigaldama. Mina jorisen, et 4 poldiga kinni ja saan need ise ka lahti ja vahetatud, teie müüge mulle see riiv. Niisama riivi ei saa, kõik käib läbi hoolduse. Suhtumine oli küll sama paindlik kui raudkangil ja jäigi riiv ostmata ning hoodusmees tellimata. Uksega mingi jama pärast on, siis telli ainult hooldusmees kohale, ei müüda juppe ega midagi. Mõnes mõttes arusaadav ka.
Hansadooriga hoopis teine tera. Uks tellitud ja kokkulepitud ajal ees. (Kinemal läks 3 nädalat üle ja ei vabandust ega midagi, ise sai helistatud ja uuritud, et kas üldse saab). Paigaldaja lepib kokku, et millal saab, räägib asjad kõik lahti, et mida jälgida, mida saab ise hooldada jne. Suhtumine Kinemast küll positiivsem. Samas on uks suht hooldevaba aastaid.
Hinnas erilist vahet ei tule ilmselt, võtsin ise mingist 4 firmast hinnapakkumised ja suht ühte auku. Seega, et kui nende kahe vahel, millega endal kogemused on, siis võtaks ise Hansadoori.
Vasta
#57

(08-10-2019, 20:20 PM)Külahull Kirjutas:  
(08-10-2019, 16:55 PM)saarrand Kirjutas:  Ülestõstetavat garaziust tarvis. Millist tootjat soovitate? Uks 6m lai.

Endal Kinema 10a ja paar viimast aastat lisaks Hansadoor. Suht ühte auku on see kvaliteet, hinnast lähtuks.
 Kinemal selline imelik suhtumine ukse hooldusse ja üldse. Läks minul seestpoolt lukustatav riiv katki, eks sai suurt ust vahest sealt tõstetud ka kui mootorit veel polnud ja murdus ära. Helistan mina Kinemasse, et riivi vaja. Kena häälega naisterahvas vastab, et nii need asjad ei käi. Tuleb mehaanik kohale ja vaatab, et milline riiv on, siis tellivad ära ja tulevad paigaldama. Mina jorisen, et 4 poldiga kinni ja saan need ise ka lahti ja vahetatud, teie müüge mulle see riiv. Niisama riivi ei saa, kõik käib läbi hoolduse. Suhtumine oli küll sama paindlik kui raudkangil ja jäigi riiv ostmata ning hoodusmees tellimata. Uksega mingi jama pärast on, siis telli ainult hooldusmees kohale, ei müüda juppe ega midagi. Mõnes mõttes arusaadav ka.
Hansadooriga hoopis teine tera. Uks tellitud ja kokkulepitud ajal ees. (Kinemal läks 3 nädalat üle ja ei vabandust ega midagi, ise sai helistatud ja uuritud, et kas üldse saab). Paigaldaja lepib kokku, et millal saab, räägib asjad kõik lahti, et mida jälgida, mida saab ise hooldada jne. Suhtumine Kinemast küll positiivsem. Samas on uks suht hooldevaba aastaid.
Hinnas erilist vahet ei tule ilmselt, võtsin ise mingist 4 firmast hinnapakkumised ja suht ühte auku. Seega, et kui nende kahe vahel, millega endal kogemused on, siis võtaks ise Hansadoori.

paar kuud tagasi sai kiirelt aint kinemast nii laia ukse.  Uks ilus jne. a mootori ja ukse vaheline hoob läks paari tõstega kõveraks ( muidu kõik töötab, a inetu näeb välja)  pole veel viitsinud neid tüüdata selle probleemiga, aga korda nad selle peavad tegema, igatahes.  Muidu selle mõnekümne tõstega veel töötab.       
Kui omale siis võtsin ja võtan ka edaspidi saku metallist.   Uks hea, töötab, a mulle meeldib nende suhtumine. Isegi kui esimest korda lähed on tunne nagu kohtuks vana sõbraga, kõik sujub kiirelt ja ei mingit hämamist.   Kohati jääb tunne, et on ka kõikide klientide tel. nr. neil salvestatud, kui helistad siis tervitatakse nimepidi.     
Ei ole reklaam ja pole nendega kuidagi seotud.   Mulle lihtsalt meeldib kui saan mida tahan.
Vasta
#58

(08-10-2019, 16:50 PM)Janka Kirjutas:  Siis teed ise, kui ükski ei meeldi.
Ma tegin.

Hunnik nelikanttoru, natu vinklit ja lattrauda, hunnik plekki, perssetäis neete, lukud-sulused, hinged, kümnesendist peno mõni pakk, keevitus, relakas, roostesurm ja värvid. Vaba aeg ja töötahe.
Mis maksumuseks kujunes, seda pole tahtnud kokku lüüagi  Big Grin

Pole ju suurt vahet, mida teed. Teed garaažiuksed või korralikud aiaväravad. Kaalu ja hinnavahe. Täna on see, et lased kohe kõik mõõtu ka saagida. Materjal on 6-meetrine ja selllst lähtuvalt teed projekti omale. 

Aga kui tahta lasta teha, siis äkki rätsepatööna Temeko voldikuks?
Vasta
#59

Need volditavad on maruvahvad asjad, aga soojustamine tekitab koleda peavalu.

Kui ust planeerima hakkasin, oli raudkindlaks nõudmiseks 100mm soojustust raami sees. Vähemaga ma ei lepi.
Ja just sel põhjusel, et konstruktsioon oleks saanud väga massiivne, pluss veel vahede tuulekindlaks kinnitoppimine (kuidas???), jäigi teostamata selline üliäge vingerdis - https://youtu.be/Tzo7s146RMs - mis sobib meie kliimasse minu arvates ainult siseukseks. Või jalgväravaks.
Vasta
#60

(09-10-2019, 22:52 PM)Janka Kirjutas:  Need volditavad on maruvahvad asjad, aga soojustamine tekitab koleda peavalu.

Pigem tuuletõmme. Soojaks ei saa sedasorti avatäiteid kunagi, saab lihtsalt "vähem jahutavaks" neid teha ja 10 cm o nselge overkill! Tänane SPU on ise juba nii jõhkralt hea väikese 0,023 W/mK  soojusjuhtivusega, et sauna-satu 3 cm on peaaegu uksele juba piisav! Lisad viimistluse ja ongi olemas. Nende suurte tavaustega tekib kohe kaaluprobleem, mida lahendad paksema rauaga, mis on KOHE ise külmasild sest raud on ju ülihea soojusjuht. Mina mõtleks aga üldse klassikalise seina-sändvitsi peale  Big Grin Sellest peaks imelihtsalt väga soojad uksed saama!  
Tegelikult teeks ise ja kas vineeriga või OSBiga. See ,mis täna on võimalik tavaliste poetoodetega DIY teha on ju ulme! Nooruseas õhkasid ja ahhetasid sommide sändvitsidest Salvo tootmishoone jms peale! Meil tehti mingit punast penolaadset, mida siis kaarhalli reikade peale ladusid. Enen seda lõid käsitsi plekirivad, et vineer paigal püsiks... 

Täna võiks garaažiuksed vaakumiga tõmmates süsinikust ka teha! Paned veel paar kihti kevlarit ka ja saad kuulikindla paarikilose ukse. See on täiesti totter, mis võimalused täna DIYks on! Sõber ehitab koduhoovis 48-jalast pallipurjekat. Tuimalt teeb asju süsinikust ja ka niisama vaakumlaminaati! Ise, kilemajas...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne