Mõistusevastased manöövrid liikluses

Tere.

 Krt . kade tuli peale - kus nõmmekatele on E. Savisaar ja ülejäänud kesikla muinasjutuga võrreldava ühistranspordi korraldanud , kohe tõeliselt kade on .
Vasta

(17-01-2020, 22:06 PM)edvard Kirjutas:  Tere.

 Krt . kade tuli peale - kus nõmmekatele on E. Savisaar ja ülejäänud kesikla muinasjutuga võrreldava ühistranspordi korraldanud , kohe tõeliselt kade on .
Kusjuures mitte ainult nõmmekatele. Ühistransport, kui selline, on tervel planeedil suhteliselt levinud nähtus. Ise eelistan samuti ühistransporti, sest olgu ma omastarust autopede, siis närve jääb natuke omatarbeks alles ka, kui ei pea tahtmatult osalema igapäevastel taunode meistrivõistlustel liiklemises igasuguste x6-te ja muu rämpsu keskel. Sestap kasutan võimalusel alati linnadevahel liiklemiseks luksekspressi, partsuporgandit vms, sihtpunktis saab rendiauto ju alati võtta, kui muu enam ei päästa. A vähegi adekvaatse ilmaga ei tee väike jalutuskäik kindlasti halba. Kurb on muidugi see, et ega jalakäijagi pääse neist liiklemise meistrivõistlustest - alles paar päeva tagasi tahtis üks edukas kipsikujur mind kodujuures ülekäigurajal temajaoks keelava tulega allaajada. Ja see pole üksikjuhtum. Kahjuks meie seadused ei liigita sellist tegevust rünnakuks eluohtliku relvaga, paar näitlikustamist ei teeks olevustele paha ülejäänud vaimuhiiglaste distsiplineerimise võtmes. Kui ikka vile ülestõmmatakse, et karistus saabub kohapeal ja vältimatult, siis enesealalhoiuinstinkt on ka sellistel mingil määral olemas. Enamasti.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Liiklusest ikka ka.
Tuli ette üks kiirem käik Tallinna. Peterburi maanteel neljarealisel jõudsin täpselt 90 sõites järgi uuemale väiksemale Skodale mis sõitis parempoolsel rajal rekka sabas. Kui panin vasaku suuna sisse et minna vasakusse ritta ja neist mööduda vilgutas Skodillac ka vasakut suunatuld ja hakkas ise rekkast mööda minema. Tegelikult sõitis ca kümmekond kilomeetrit rekka kõrval vasakus reas nii 85-ga või alla selle, nii nagu rekka parasjagu vajutas. Lõpuks kannatus katkes ja vilgutasin tulesid, vanamees ei teinud väljagi ja jõllitas otse ette nagu palgamõrvar. Mingil hetkel jäi vana rekkast vähe maha ja tegin kiire põike läbi parema rea ja reastusin talle ette(muidugi ilusti suunatulesid näidates jne). Kus siis hakkasid vanal tuled vilkuma ja signaal tööle, olen kindel et vahutas nii et esiklaas oli ka tatti täis. Peeglist nägin et muidugi pidid ülejäänud meie taga tropis olnud autod sama manöövri tegema sest vana sõitis samas stiilis edasi.
Selliste kohta võib öelda et ükskord nad ikka selle saavad mida nad otsivad- kas paneb mõni madalalt lendav rullnokk talle tagant sisse või lükatakse Venemaa kombe kohaselt teelt minema....või situvad ennast täis kui mõni rekka neile paarikümne sentimeetri pealt pasunaid laseb....
Vasta

Ühest eesti audist. Mõned kuud tsgasi jõudsin öisel ajal enne poola leedu piiri järgi eessõitjale.  Oli kerge uduvihm. Auto oli uumat tõugu must audi. Ekipeeritud tagumiste lõõmavate udutuledega ja liikus ütleme, et alla igasugust mõistlikuse piiri. Kõver tee, topeltjoon ja vastutulev autode mass ei lasknud mööda sõita. 
Algul sellise üllatuse peale sattudes võtad ootava seisukoha....   Kontrolljoon võetud kulges audi samas vaimus. 60- 65 ja udutuled endiselt lõõmamas. Kerge uduvihm annab mingi optilise efekti nii et see udukas kiiskab etiti silmipimestavalt. Leedu uue lukoili juures sai kannatus otsa ja tõmbasin sellele klounile kaugtuled kuklasse. Tüüp lõi bremsed järsku põhja ja seisis kui vabadussammas keset teed ja pasundas nagu segane. Oli tegu eesti autoga. Sai lõpuks vähemalt mööda. Vilgutasin veel tagumisi udukaid talle mõned korrad. 
Käisin Kaunases tankimas ja sõin väikese "submarini". Pikk burgerilaadne toode. 
Kui kiirteele keerasin oli see igiliikur jälle ees. Kiirus oli kasvanud meeletuks. 75 80 lausa. Õnneks seal juba kiirtee ja kaks rada. 
Vot selliste pärlite peale sattudes mõtled küll, et mõnedel peaks load ära võtma ohutuse mõttes. Teistel kergem.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Miks peab elu kerge olema. Erinevus rikastab Big Grin
Vasta

Eks igalühel on huvid erinevad, kellel mesindus, kellel 10 aastat vana saksa auto käigus hoidmine  Big Grin
Vasta

Saksa autoga sõitnud koguaeg,mesilased on ka, ei suuda jaapani/korea autoga sõita enam , kütuse kulu ja lärmi ja juhitavuse pärast.Räägin 5 a ja noorematest.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(20-01-2020, 16:23 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Eks igalühel on huvid erinevad, kellel mesindus, kellel 10 aastat vana saksa auto käigus hoidmine  Big Grin
mul 3 sakslast.ühel vanust 29,teisel 10,kolmandal 3 aastat.palun kehtestage siis reeglid,milliste autodega on sobilik liigelda ja mitte siinses foorumis naerualuseks jääda.sooviks,et oleks koostatud tabel,vähemalt jaanuari kuu jooksul.tänud ette.
Vasta

(20-01-2020, 17:00 PM)diselist Kirjutas:  Saksa autoga sõitnud koguaeg,mesilased on ka, ei suuda jaapani/korea autoga sõita enam , kütuse kulu ja lärmi ja juhitavuse pärast.Räägin 5 a ja noorematest.
nojah, ma vastupidi, aeg-ajalt sattunud ka saksa autode peale ja ei suuda enam nendega sõita nigela töökindluse pärast, ei kannata pidevalt autot esindusse sõidutada, jaapanlaste/korealastega istud autosse ja sõidad hooldusest hoolduseni. Praegu sõidan peamiselt hoopis rumeenlasega, lärm on mureks aga muid muresid pole (4 a jooksul) ja hind on sakslasest kordades odavam Toungue .
Korralikud saksa autod jäävad 40 aasta tagusesse aega ...
Vasta

Kui veel ühistranspordist rääkida siis kaugeltki mitte kõik inimesed pole veel Tallinnasse kolinud ja ei kavatse ka.Laupäeval otsustasin üle aastate Kohla-Järve ühitransporti kasutada,õhtupoole oli valida kas kella viiene või kuuene buss ja peale 22 oli ainsaks ühistranspordiks takso.
Ühistransport on ikkagi suure linna teema kus inimesed üksteisel kukil elavad ja nii neid ka vedada tuleb.
Vasta

(20-01-2020, 20:10 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(20-01-2020, 16:23 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Eks igalühel on huvid erinevad, kellel mesindus, kellel 10 aastat vana saksa auto käigus hoidmine  Big Grin
mul 3 sakslast.ühel vanust 29,teisel 10,kolmandal 3 aastat.palun kehtestage siis reeglid,milliste autodega on sobilik liigelda ja mitte siinses foorumis naerualuseks jääda.sooviks,et oleks koostatud tabel,vähemalt jaanuari kuu jooksul.tänud ette.

Liiklemisega vist polegi suurt muret, aga parkimisega peab ettevaatlik olema. 
Pakun omalt poolt juhised.
29 a vanat võb parkida nõukogudeajal ehitatud paneelmaja juurde, mida ei ole eriti remonditud/renoveeritud või parklas ei ole valgustust. Võib parkida ka Comarketi parklas kuhugi keskele, Konsumi parkla kaugemasse pimedamasse nurka. Selverid jms tasuks ära unustada.
10 aastat vana enam renoveerimata nõukogudeagse renoveerimata paneelmaja juurde ei sobi parkida, maja peaks olema vähemalt väliselt korralikult renoveeritud. Comarketi  ja Konsumi parklas võib ässata nii nagu soov on, aga Selveri juures ei või peaukse lähedale parkida, peaks panema vähemalt 20 m eemale. Stockmanni juurde asja pole.
3 aastat vana ei või parkida vanemate kui 2000. a ehitatud kortermajade juurde. Comarketi ja Konsumi juures parkida ei sobi. Selveri parklas võib,  soovitatavalt invakohale. Võib juba ka Stockmanni peaukse lähedale (minimaalselt 3. koht uksest, mitte lähemale).
...
Big Grin
Vasta

(20-01-2020, 20:10 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(20-01-2020, 16:23 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Eks igalühel on huvid erinevad, kellel mesindus, kellel 10 aastat vana saksa auto käigus hoidmine  Big Grin
mul 3 sakslast.ühel vanust 29,teisel 10,kolmandal 3 aastat.palun kehtestage siis reeglid,milliste autodega on sobilik liigelda ja mitte siinses foorumis naerualuseks jääda.sooviks,et oleks koostatud tabel,vähemalt jaanuari kuu jooksul.tänud ette.

See on suhteliselt lihtne tabel. Autosid, marke ja mudeleid seal välja toodud pole, kuid all paremas nurgas on väikselt kirjas, et õrnapõrnaline omanik võib asjatu solvumisega narriks jääda küll.

Pole tänu väärt!
Vasta

Näiteks õnnestus mul parkida 80-ndate lõpus (ehk isegi 90a.) profiilipildil olev buss Viljandi EVE hotelli ette. Tol ajal polnud koolipoisil mingeid lube, ei olnud bussil pabereid, kindlustust ega reg. numbreid..... bussi kerest puhus juba tol ajal tuul läbi ja politsei oli nii vaene et ei tulnud isegi autost välja. Big Grin Ja mul läks ikka tükk kilomeetreid sõita, et aru saada miks teised  bussijuhid vastutulles lehvitasid. Big Grin  Ilusad ajad olid.
T.
Vasta

(17-01-2020, 21:40 PM)Viin Kirjutas:  
(17-01-2020, 11:54 AM)ivo86 Kirjutas:  Minu arust pole siin koomilist midagi.
Kui paneelikas ja Cayenne on oma valik, 

Maailmas on ikka kõik pahupidi. Endale tundub ka kentsakas kui paneelika ees on 2005a cayenne. Aga 2 autot eemal on 2014a Auris, mis maksab samapalju või isegi 2x rohkem. Ja see on justkui ,,OK".

Täiesti loogiline ju. Kui sa elad paneelikas, siis ilmselgelt ei ole tegemist palju teeniva firmajuhiga või tartu parima rondiärikaga, vaid inimesega, kes peab oma finantse planeerima. (sest paneelikas on nõme - on küll, siin pole midagi vaielda).
Cayenne hooldus + rehvid + kütus üheks aastaks=vähemalt 5 aastat aurise kütust, rehve ja hooldust. Olenemata sisseostust, on olemas ka ülalpidamis kulud, mis teatud perioodi peale on suuremad, kui auto enda hind.

Kui palju maksab näiteks 10 aastat vana Audi Q7 4.2 diisli vms kettide vahetus?
Kui palju maksab sarnane hooldus toyota corollale?

Selle kokkuhoitud raha paned kõrvale ja ostad parema kinnisvara, kui seda on näiteks paneelikas. Või kulutad oma laste peale, et nad saaks trennis käia ja ei peaks hiinalinnas narkot tegema. Vms. Valikud.
Kui raha jagub, on sul 3 saksa autot ja sa ei ela oma perega paneelikas. Või oled poissmeees, kes varsti naise võtab, lapse saab, cayenne maha müüb ja normaalse elamise ja volvo ostab.

Vanus ei puutu asjasse. Jutt käib ülalpidamiskuludest ja elu valikutest. Kuidas sellest nii raske aru on saada? Mentaliteet, elulaad,..
Kui plekki jagub, siis võib 10 autot ka olla ju..
Jutt kindlat laadi inimestest. Kui sa tõesti peaksid üks neist olema, siis mõtle selle peale, et miks sa nii ärritud selle välja toomise peale. Ja kui sa üks nendest ei ole, siis naera nende stjopade üle koos teistega. Mis siin arusaamatuks jääb?
Vasta

Ma tean-tunnen ühte kütuseärimeest, kes mulle konkreetselt ütles: ma ei taha koju tulles hakata muru niitma, ma tahan telekat vaadata. Edasi mõelge ise.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(21-01-2020, 02:01 AM)Marko Kirjutas:  Ma tean-tunnen ühte kütuseärimeest, kes mulle konkreetselt ütles: ma ei taha koju tulles hakata muru niitma, ma tahan telekat vaadata. Edasi mõelge ise.
Uuemaid kortereid pole olemas või? Kõik on vanad paneelikad?
Vasta

Eraldi teema tuleks teha sellest arutelust,mõtteid ja arvamusi jagub,mulle kodus muru niitmine ja lume rookimine(võiks ju tulla see aasta ka),just meeldib.Ja igasugune muu majaga kaasas käiv kehaline ja aeroobne tegevus.Oma majapidamine on eluviis.Kindlasti ei ostaks ma 150000 eur maksvat korterit Tallinna.Kui saad selle raha eest eemale korraliku maja, valdav osa inimesi on lihtsalt laisad.
Kasvatavad korteris kõhtu ja lilli.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(21-01-2020, 10:06 AM)diselist Kirjutas:  Eraldi teema tuleks teha sellest arutelust,mõtteid ja arvamusi jagub,mulle kodus muru niitmine ja lume rookimine(võiks ju tulla see aasta ka),just meeldib.Ja igasugune muu majaga kaasas käiv kehaline ja aeroobne tegevus.Oma majapidamine on eluviis.Kindlasti ei ostaks ma 150000 eur maksvat korterit  Tallinna.Kui saad selle raha eest eemale korraliku maja, valdav osa inimesi on lihtsalt laisad.
Kasvatavad korteris kõhtu ja lilli.
12 punkti selle mõtteavalduse eest. Lisan, et telerit vaadata, ka arvutist filme vms lihtsalt ei meeldi, küll nt lugeda, aga enamasti panen raamatu tahtejõuga riiulisse tagasi, sest muidu jäävad tööd tegemata.
Vasta

(21-01-2020, 08:48 AM)ivo86 Kirjutas:  
(21-01-2020, 02:01 AM)Marko Kirjutas:  Ma tean-tunnen ühte kütuseärimeest, kes mulle konkreetselt ütles: ma ei taha koju tulles hakata muru niitma, ma tahan telekat vaadata. Edasi mõelge ise.
Uuemaid kortereid pole olemas või? Kõik on vanad paneelikad?


Miks see maja vanus huvitama peaks? Lihtsalt põhimõtte pärast peaks aastaarv olema võimalikult uus? Rolleyes Iga kell elaks pigem 1968 a paneelmajas kui 2008 a põllu peale ehitatud kipsihunnikus.
Vasta

(21-01-2020, 10:06 AM)diselist Kirjutas:  Eraldi teema tuleks teha sellest arutelust,mõtteid ja arvamusi jagub,........

Täiesti nõus! Võiks lausa uue, eraldi foorumi teha!  Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne