Sauna laudise õlitamine
#1

Käsil sauna ehitus.

Sauna lavale ning laudisele on eraldi õlid. Milles nende vahe seisneb ja miks erinevaid vaja on?
Tekib küsimus, kuna istud lava peal ühe õli sees ja selg toetub laudisele, mis on teise õlige tehtud. Ikka saad ju laudiseõliga kokku?
Vasta
#2

Ma tegin aastaid tagasi sauna seinad ja lava kokku Saunasupiga. Oli algul küll ilus aga mõne aastaga läks käest ära. Kärbsed lasevad lae ja seinad täis ja pestes enam maha ei tule. Kõik puidu sisse imbunud. Seega mahavisatud raha ja aeg. Tõmbasin iga paari aasta takka uue peale aga ei midagi kasu.
Siis aga ostsin tavalist saunalava õli ja tegin sellega haavapuust lava üle. Tõmbas kenasti puusse ja seisis seal aastaid. Algul panin ikka nii et kõik lainetas. Ja  edaspidi teen ka seinad õliga. Vähemalt on sellest midagi kasu. Leiliruumi ei taha ju mingit keemiat panna. Ja muud head pole leidnud. Musta lepa lauad õnneks nii kähku värvi ei muuda kui haava omad. Haab läheb mustaks ja koledaks, ilma õlitamata ei saa kohe kuidagi.
Vasta
#3

Kui kavatsed istuda laval palja p... a siis ära õlita. 
Läheb laua pind kuumaks. 
Kui esteetika lubab siis jäta naturell. Puhasta tihemini ja vajadusel lihvi paberiga üle. 
Rätik istumise all aitab aga siis ei määrdu ka laud seega nokk kinni saba lahti.
Vasta
#4

See õli tõmbab ennast ära puu sisse ja ei määri enam ei peed ega kiusa pead. Big Grin

Võtke üks lauajupp ja tõmmake vana mootoriõliga kokku. Pange sooja ja oodake nädalakese. See ei määri isegi käsi enam, kõik on puu sisse ära tõmmanud, lauajupp ilus must.
Vasta
#5

(27-03-2020, 10:41 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma tegin aastaid tagasi sauna seinad ja lava kokku Saunasupiga. Oli algul küll ilus aga mõne aastaga läks käest ära. Kärbsed lasevad lae ja seinad täis ja pestes enam maha ei tule. Kõik puidu sisse imbunud. Seega mahavisatud raha ja aeg. Tõmbasin iga paari aasta takka uue peale aga ei midagi kasu.
Siis aga ostsin tavalist saunalava õli ja tegin sellega haavapuust lava üle. Tõmbas kenasti puusse ja seisis seal aastaid. Algul panin ikka nii et kõik lainetas. Ja  edaspidi teen ka seinad õliga. Vähemalt on sellest midagi kasu. Leiliruumi ei taha ju mingit keemiat panna. Ja muud head pole leidnud. Musta lepa lauad õnneks nii kähku värvi ei muuda kui haava omad. Haab läheb mustaks ja koledaks, ilma õlitamata ei saa kohe kuidagi.

Ei oska öelda kuidas saunalava õli käitub, kui panna nii et lainetab;
aga põrandaõliga ei soovita nii teha. On kurbi kogemusi Big Grin
Vasta
#6

Mina just lõpetan leiliruumi ehitust (puudu veel liisturing)
Selle mõne nädalaga on kogemused järgmised.
Voodrilaua tegin üle spets värvitu sauna lakiga, ei kahetse.
Lava on lepast, esimene nädal sai pruugitud naturaalsena. Oli mõnus jahe, mõnus istuda.
Pärast, aga tuli mõte, see ikkagi mingi kaitsevahendiga üle teha. Sai valitud spetsiaalne saunalava vaha. 
Pärast seda pind palju kuumem ja kuidagi ebameeldivam istuda. Midagi küll ei määri, aga kahetsen. 
Naturaalne puit on ikka naturaalne puit.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#7

(27-03-2020, 10:41 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma tegin aastaid tagasi sauna seinad ja lava kokku Saunasupiga. Oli algul küll ilus aga mõne aastaga läks käest ära. Kärbsed lasevad lae ja seinad täis ja pestes enam maha ei tule. Kõik puidu sisse imbunud. Seega mahavisatud raha ja aeg. Tõmbasin iga paari aasta takka uue peale aga ei midagi kasu.

Tegin ilmselt sama SaunaSupiga. Kõik seinad ja lava. 17a tagasi, rohkem hiljem pole teinud midagi. Lepp. Minul on see säilinud perfecto. Nagu uus. Elektrikeris. Samas on mul seinad-laed-lava-põrand tehtud raamatu järgi, õige konstrui ja kõikide ettenähtud auru tõkete ja vent vahedega, nii lae all kui seintes-põrandas. Siin võib see konks olla, sul ei kuiva laudis ära.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#8

Saunasuoja , kui selle all mõeldakse vastavat Tikkurila toodet, ei sobi lava õlitamiseks. Ta polegi ju õli. Mõeldud laudisele seina ja lakke, kus sa oma rõveda žopaga ei ulatu pindu määrima. Lava õlitamiseks on Laudesuoja. Nagu õlitamisel laias laastus ikka, tehakse seda liiaga üle ujutades, natuke seista lastes ja seejärel üleliigset maha pühkides.[/url][url=https://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remontvarvid/tooted/supi_saunasuoja]
 Vahel ei tee paha natuke toodetele trükitud jutte lugeda.
Vasta
#9

Lavaõli https://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remo...laudesuoja
Vasta
#10

(27-03-2020, 16:07 PM)spitfire Kirjutas:  
(27-03-2020, 10:41 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma tegin aastaid tagasi sauna seinad ja lava kokku Saunasupiga. Oli algul küll ilus aga mõne aastaga läks käest ära. Kärbsed lasevad lae ja seinad täis ja pestes enam maha ei tule. Kõik puidu sisse imbunud. Seega mahavisatud raha ja aeg. Tõmbasin iga paari aasta takka uue peale aga ei midagi kasu.

Tegin ilmselt sama SaunaSupiga. Kõik seinad ja lava. 17a tagasi, rohkem hiljem pole teinud midagi. Lepp. Minul on see säilinud perfecto. Nagu uus. Elektrikeris. Samas on mul seinad-laed-lava-põrand tehtud raamatu järgi, õige konstrui ja kõikide ettenähtud auru tõkete ja vent vahedega, nii lae all kui seintes-põrandas. Siin võib see konks olla, sul ei kuiva laudis ära.
Mul ka tõkked jne. ja kuivab ära jne. Aga asi lihtsalt selles, et see löga ei pea kärbse sitta, läheb läbi ja samuti puit läheb mustaks aastatega, maha pestes ei aita. Seega ei kõlba kuhugile. Igavest midagi pole aga... õli tundub parem olema.
Vasta
#11

Miks see saun neid kärbseid siis niimoodi täis on? Mõni agar leilivõtja on ära kärvand ja vedeleb kuskil lava all?
Vasta
#12

(27-03-2020, 18:49 PM)vant Kirjutas:  Miks see saun neid kärbseid siis niimoodi täis on? Mõni agar leilivõtja on ära kärvand ja vedeleb kuskil lava all?
No pajas sai ikka midagi head keedetud. Big Grin Toungue
Vasta
#13

minu kaks sauna:
- seinas ja laes lakk (kahes kihis kerge karestusega vahepeal)
- lavakarkassil õli
- lavalaudisel must peits + õli. Seda uuendan paari aasta tagant

ca kuu aja pärast valmis saav kolmas saun tuleb samal viisil.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#14

MA olen alati "imetlenud" neid, kes niiväga tahavad oma ihu vastu kuuma keemiat? Milleks??? Ja siis lõputult kulutada. 
Mul üks saun 51 aastat ilma igasuguse pinnakatteta, lava haab ja seinad enamuses taaskasutatud mänd ehk teadmata vanusega - töötab! Maakeldris saun, käepärastest materjalidest ja tuleb siis 18.suvi. Isegi haaba pole kasutusel... Saunal on vähe teised eesmärgid ja selle headust määrab küll kõik muu kui keemiaga töödeldud oksavaba koledus... Sry!
Vasta
#15

Tsitaat:pinnakatteta, lava haab ja seinad enamuses
Minu parooliga sisse ei saa. Maakeldrisse sain küll ja käitusin korralikult - konisid ja koroonat maha ei jätnud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#16

(27-03-2020, 14:25 PM)rocker Kirjutas:   Sai valitud spetsiaalne saunalava vaha. 
Pärast seda pind palju kuumem ja kuidagi ebameeldivam istuda.

Ma lödistasin eelmine suvi terrassi ja õuelaua üle, sai natuke palju, õliga siis. Pärast helpisin, st katsin ajalehtede ja kaltsude ja raskustega. Töötas küll, imas liigse ära isegi tavalisel õuetemperatuuril. Saunalaval peaks suure soojaga ka vaha kogust saama vähendada. Status quo taastamine ilmselt võimalik ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#17

No leiliruumi ja lava küll ei ole mõtet õlitada ega muu keemiaga rikkuda. Seintes lepp ja lava haavast, tumedamaks on aastatega läinud ja muud midagi. Lava tahab ikka aeg-ajalt sooja vee ja seebiga pesu, mingeid tripperi baktereid pole vaja sealse temperatuuri juures küll karta. Cool
Vasta
#18

Pakendi järgi on mõlemad naturaalsed õlid.
Palja puu võiks ikka katta millegagi. Kestab vast kauem.
Vasta
#19

Kestab kauem ilus aga ebamugav. 
Palju see lavalaud siis maksab istumise alla?
Vasta
#20

(27-03-2020, 21:30 PM)Marko Kirjutas:  
(27-03-2020, 14:25 PM)rocker Kirjutas:   Sai valitud spetsiaalne saunalava vaha. 
Pärast seda pind palju kuumem ja kuidagi ebameeldivam istuda.

Ma lödistasin eelmine suvi terrassi ja õuelaua üle, sai natuke palju, õliga siis. Pärast helpisin, st katsin ajalehtede ja kaltsude ja raskustega. Töötas küll, imas liigse ära isegi tavalisel õuetemperatuuril. Saunalaval peaks suure soojaga ka vaha kogust saama vähendada. Status quo taastamine ilmselt võimalik ei ole.
Liigset kogust nagu polegi. Vahatamisel ei tilkunud, ega jooksnud, sai ilusasti svammiga sisse hõõrutud. Aga palja perse all on tunne tõesti teine, kannika külge küll ei hakka ja neegri perset ei teki, kuid ikkagi, pole see mis ennem töötlemist (naturaalne lepp).
Kui kunagi järgmise lavani jõuan, siis jääb raudpolt naturaalne puu.

[Pilt: 112121212.jpg]

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne