Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

(01-04-2020, 09:45 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:   vana tööd, jäta see pooleli. Siis võtad järgmise hädalise ette ja teed tema asju. No aga mul juba jummala häbi, näe võtsin teise juba vahele.... Ja näiteks siis jookseb veel järgmine uksest sisse. No mida ma talle ütlen?

Käidud tee. Lahendasin asja nii, et väljaspool järjekorda garaaži saamine maksis 1000 EEK-i. Siis jäi minu mureks, mida ma viisakalt oodanutele kokku luuletan või teen öösel ka tööd, et kõik rahul oleksid. Vahest mõni maksis ka. See oli 2000ndate alguses.

TO: 2715
Siiamaani on alles liik inimesi, kes ei mõista, et enam pole treialil kolhoosi pingi taga kolhoosi rauajuppe. Nende maapeale toomine on täiesti võimatu. Näitad hinnakirja ette, null emotsiooni. Vaatab ringi, ja leiab jupi. Siin ju vedeleb!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(01-04-2020, 12:21 PM)Marko Kirjutas:  
(01-04-2020, 09:45 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:   vana tööd, jäta see pooleli. Siis võtad järgmise hädalise ette ja teed tema asju. No aga mul juba jummala häbi, näe võtsin teise juba vahele.... Ja näiteks siis jookseb veel järgmine uksest sisse. No mida ma talle ütlen?

Käidud tee. Lahendasin asja nii, et väljaspool järjekorda garaaži saamine maksis 1000 EEK-i. Siis jäi minu mureks, mida ma viisakalt oodanutele kokku luuletan või teen öösel ka tööd, et kõik rahul oleksid. Vahest mõni maksis ka. See oli 2000ndate alguses.

TO: 2715
Siiamaani on alles liik inimesi, kes ei mõista, et enam pole treialil kolhoosi pingi taga kolhoosi rauajuppe. Nende maapeale toomine on täiesti võimatu. Näitad hinnakirja ette, null emotsiooni. Vaatab ringi, ja leiab jupi. Siin ju vedeleb!
Samuse käidud peavalu lahendasin väikese karbiga, millel pilu peal. Karbil kiri " Küsimuse kuulamine  25 EEK ja vastuse-töö teostamine 1 EEK minut". Kasti kõrval oli male kell ja kui sisse tormajale seda näitasid, hakkas tema mõistus kiiresti tööle ja küsida nagu ei olnudki midagi.   Üks kurivaim oli, kes marssis uksest sisse ja 25 ka kasti surus ja kohest temapoole pöördumist nõudis.  See oli taksojuht, kellel närv mustaks tehtud ja kilekott söödava- joodavaga ühes oli ja töö lõppes jälle selleks korraks. Mis teha, nigu naisterahvas raha eest, aga õhtul oli kodus prouale pihutäis piltidega pabereid lauale panna ja kodurahu oli paigas.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA

See värk on muidugi huvitav-mees kellel 3 meest uksetaga ootamas teeb mingeid rämpspostitusi ja ka muud jama postitab on pidevalt liinil Toungue .Aga tänapäeva tehnika teeb imesi.

(01-04-2020, 15:58 PM)ahtos Kirjutas:  See värk on muidugi huvitav-mees kellel 3 meest uksetaga ootamas teeb mingeid rämpspostitusi ja ka muud jama postitab on pidevalt liinil Toungue .Aga tänapäeva tehnika teeb imesi.
  Ma ajasin nad kõik minema just. Big Grin Aga arvuti on mul mingi kiviaegne, ma ei lülita seda üldse välja. Heasti kütab tuba rsk.

ahtos - kuupäev selline, et ärme pahanda!

Aga vastuseks: maailma parandamine ei ole mitte töö vaid kutsumus. Pmst hobi, mille puhul makstakse peale. Ning nagu hobile kombeks, siis konkreetne väljund ja mahud on individuaalsed: vastavalt ressursside (aeg, raha) olemasolule!

Juhul, kui maailma parandamise panus ka kompenseeritakse, on tegemist tavalise tööga, mille kõrvalsaadusena paranes ka maailm. Üldjuhul kõrvalsaaduse puhul eraldi tasu ei kohaldata ja juhindutakse töösoorituste hinnakirjast.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

(01-04-2020, 15:58 PM)ahtos Kirjutas:  See värk on muidugi huvitav-mees kellel 3 meest uksetaga ootamas teeb mingeid rämpspostitusi ja ka muud jama postitab on pidevalt liinil Toungue .Aga tänapäeva tehnika teeb imesi.

Vaatamata sellele, et soovitati kuupäeva vaadata, küsin ikkagi - kas oskad viidata mõnele taluja rämpspostitusele?
Kui kriitika oli mulle, siis avaldan ka laiemale üldsusele, et minul saabus nõustamisperiood enne pinsiiga, umbes 6 aastat tagasi. Täpsustada ei taha.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(01-04-2020, 21:05 PM)Marko Kirjutas:  
(01-04-2020, 15:58 PM)ahtos Kirjutas:  See värk on muidugi huvitav-mees kellel 3 meest uksetaga ootamas teeb mingeid rämpspostitusi ja ka muud jama postitab on pidevalt liinil Toungue .Aga tänapäeva tehnika teeb imesi.

Vaatamata sellele, et soovitati kuupäeva vaadata, küsin ikkagi - kas oskad viidata mõnele taluja rämpspostitusele?
Kui kriitika oli mulle, siis avaldan ka laiemale üldsusele, et minul saabus nõustamisperiood enne pinsiiga, umbes 6 aastat tagasi. Täpsustada ei taha.


 Verdict: ei ole kunagi näinud ühtegi ksf! Talupoeg taluja või Marko räpspostitust. H2rra malekella-lahendus toob naerust pisaragi silma.

(01-04-2020, 21:36 PM)hydrofoil Kirjutas:  
(01-04-2020, 21:05 PM)Marko Kirjutas:  
(01-04-2020, 15:58 PM)ahtos Kirjutas:  See värk on muidugi huvitav-mees kellel 3 meest uksetaga ootamas teeb mingeid rämpspostitusi ja ka muud jama postitab on pidevalt liinil Toungue .Aga tänapäeva tehnika teeb imesi.

Vaatamata sellele, et soovitati kuupäeva vaadata, küsin ikkagi - kas oskad viidata mõnele taluja rämpspostitusele?
Kui kriitika oli mulle, siis avaldan ka laiemale üldsusele, et minul saabus nõustamisperiood enne pinsiiga, umbes 6 aastat tagasi. Täpsustada ei taha.


 Verdict: ei ole kunagi näinud ühtegi ksf! Talupoeg taluja või Marko räpspostitust. H2rra malekella-lahendus toob naerust pisaragi silma.

Siin foorumis on täiesti olemas pädevad liikmed, kes oskavad tuvastada mitte ainult rämpspostitusi, vaid ka seda, millesed neist on pask ja ila, samuti on asjatundjad, kes mõistavad viidata, millistel tegelastel oleks parem siit koos oma draama ja tragöödiaga minema kõndida. Kustutajast rääkimata! 
Toomas on sõber ja kuigi tõde on kallim, ma tema postitusi ei kommenteeri  Toungue , Marko omi ammugi mitte, elu ja foorum on õpetanud - postitamine hõbe, mittepostitamine....

Lugupeetud kass, ma sain oma õppetunni pedaali vasakkeermega juba kätte. Kas on vaja seda aastaid nina alla hõõruda?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Õhtust!

Aga palun, siin teile üks rämpspostitus:

Juba lapsest saati olen unistanud rahapaja leidmisest. Olen juba suht vana mees ja ausaltöeldes ma kahtlustan seda, et kõigile soovijatele ei jätku enam neid. Kurb küll, aga mis sa ikka teed. Kuna selg juba haige ja tuhkagi ei jõua labidaga kaevata, siis mõtlesin, et teeks siis selle rahapaja omale ise!  Võtsin siin mitu head aastat hoogu ja ükskord Suures laos jalutades märkasin, et keegi oli ühe väikse paja nii-öelda minu jaoks kõrvale pannud ja nihukese koha peale kust Isa Suur Käsi (Fuchs)ei oleks sellele ligi saanud. Igal juhul suured tänud sulle sõber! Märkasid head asja säästa. Mina aga muidugi kohe sangast kinni, nagu iga teinegi mees oleks sellises olukorras teinud.
Ja nagu isegi teate, pidevalt käib jutt, et raha ei ole ja raha ei tule! Ja polegi teist. Aga minuarvates kõik ikka natuke luiskavad ka eksole. Hakkad siis vaikselt uurima ja igas poldi-mutri kastis, sahtlis ja teab veel kuskohas, ikka mõni mündikene vedeleb. No ja mis mul siis üle jäigi, loopisin aga kõik patta mis leidsin. Kahjuks ei ole veel ääreni täis saanud. No eks tuleb veel vaeva näha. Nojah, ja välja paistab asi selline:

[Pilt: 2551062760de40_l.jpg]

No aga kes meist ei ole kuulnud neid ennemuistseid jutte varanduste leidmisest. Juba ammustest aegadest saati on unistatud-ihaletud rikkamaks saamisest. Et ikka elu paremaks läheks ja ei peaks näguripäevi nägema. No mis teha. Ses osas ei ole ajaga midagi muutunud. Big Grin 
Kadunud sõber Veteran kinkis mulle ükskord õige suure paja. Ma ausaltöeldes natuke veel mõtlen, et kas hakkan ka seda täitma. Toungue 
Ärge järgi tehke!

Toomas. Ikka toomas, vahest ka viimas. Big Grin

(01-04-2020, 22:02 PM)Marko Kirjutas:  Lugupeetud kass, ma sain oma õppetunni pedaali vasakkeermega juba kätte. Kas on vaja seda aastaid nina alla hõõruda?

Lugupeetud Marko, ei, ei ole vaja hõõruda, pole justkui see aast aveel hõõrunud ka! ?
Toomas, oled õigel teel, kes kopikat ei korja, see eurot ei teeni! Ise kogusin täna 1,2 kg vaske, ootan hindade tõusu!  Cool 
Olge terved!

(01-04-2020, 09:45 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Kõige hullem lugu on veel sellega, tahetakse et ma kohe ette võtaksin. Teen mina parasjagu siin oma töid, kargab sõber väratist sisse ja temal kohe vaja! Üsna pidevalt nii ja mul ausaltöeldes täitsa stress kohe. No kaua võib! Teen näiteks ühte vana tööd, jäta see pooleli. Siis võtad järgmise hädalise ette ja teed tema asju. No aga mul juba jummala häbi, näe võtsin teise juba vahele.... Ja näiteks siis jookseb veel järgmine uksest sisse. No mida ma talle ütlen? Viimasel ajal olen lihtsalt teinud nii et lükanud nimekirja ette ja seletanud, et näe sõber, siin on teisi ka kes ootavad....  Ja kõik kes tööd pakuvad, täitsa sõbrad kohe! Üks toredam kui teine. Ei saa neid isegi sinnasamusesse saata sest nad on mind vahel isegi aidanud. No küll on see maailmaparandamine ikka raske. Big Grin

Kuna minulgi meeldib asjade kallal nokitseda siis teinekord satub igasugu hädalisi uksetaha.
Olen leidnud ausa mooduse, kuidas terad sõkaltest eraldada.
Tuleb öelda, et teeme koos, ma aitan sind ja raha selle eest ei võta.
Vähemalt pooltel pole aega ega tahtmist ja käivadki ringi pilguga, et kes nende probleemi ära lahendab ilma, et ise peaks käsi määrima.

Hiljaaegu sirvisin ühe esimese vabariigi aegse rahamehe mälestusi. Tal käis pidevalt igasugu pooltuttavaid ja rohkem tuttavaid käsipikaltmehi külas. Kõik tahtsid aga väikest laenu teha, et noh maksan seks kuupäevaks tagasi jne. nagu see asi tihtipeale on. Algul ta andiski ja nagu ikka, küll seal venisid kuupäevad ja leiti kaalukaid vabandusi ja pidi ise neid taga otsima, jne. Täit summat ei maksnud keegi kunagi tagasi, ikka jäi lõpust puudu. Siis muutis rahaäss taktikat. Noh, tuli jälle hädaline. Mees kuulas aga jutu viisakalt ära, lasi lunijal kergelt marineerida ja tegi siis vastuettepaneku, et kuule, ma annan sulle poole sellest summast, mida sa laenuks tahad, täitsa niisama. Aga kokkulepe on ka - ära enam kunagi sellise murega külla tule. Enamus mõmises seepeale  midagi arusaamatut, mudis mütsi ja lahustus vaikselt ära. Aga leidus ka mõni eriti külma kõhuga vend, kes almuse vastu võtsi ja hiljem miskipärast silma alt ära püüdsid hoiduda. Lühikese ajaga vabanes ta suuremast osast tülitekitajaist ja ei pidanud tegema tüütu arvepidamise ja minikrediidi jäägi sissekasseerimisega sealt, kust vaevalt et midagi võtta oleks olnud.

See oli nüüd ksf! tõnni meenutuse peale meenunud tõik.

(02-04-2020, 09:15 AM)alfredo Kirjutas:  Hiljaaegu sirvisin ühe esimese vabariigi aegse rahamehe mälestusi. Tal käis pidevalt igasugu pooltuttavaid ja rohkem tuttavaid käsipikaltmehi külas. Kõik tahtsid aga väikest laenu teha, et noh maksan seks kuupäevaks tagasi jne. nagu see asi tihtipeale on. Algul ta andiski ja nagu ikka, küll seal venisid kuupäevad ja leiti kaalukaid vabandusi ja pidi ise neid taga otsima, jne. Täit summat ei maksnud keegi kunagi tagasi, ikka jäi lõpust puudu. Siis muutis rahaäss taktikat. Noh, tuli jälle hädaline. Mees kuulas aga jutu viisakalt ära, lasi lunijal kergelt marineerida ja tegi siis vastuettepaneku, et kuule, ma annan sulle poole sellest summast, mida sa laenuks tahad, täitsa niisama. Aga kokkulepe on ka - ära enam kunagi sellise murega külla tule. Enamus mõmises seepeale  midagi arusaamatut, mudis mütsi ja lahustus vaikselt ära. Aga leidus ka mõni eriti külma kõhuga vend, kes almuse vastu võtsi ja hiljem miskipärast silma alt ära püüdsid hoiduda. Lühikese ajaga vabanes ta suuremast osast tülitekitajaist ja ei pidanud tegema tüütu arvepidamise ja minikrediidi jäägi sissekasseerimisega sealt, kust vaevalt et midagi võtta oleks olnud.

See oli nüüd ksf! tõnni meenutuse peale meenunud tõik.
Big Grin Käivad samamoodi, joobarid, annad 5 eur, pisarsilmil lubab tagasi tuua, pärast väldib.Ongi hea ,ei käi pinda.See nagu katusemaks , maksad ära ja saad rahu tükiks ajaks.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816

Ma tegin ka mingihetk asja abipalujatele konkreetseks ja hinnakirjaliseks:
Esimene liigutus - 30€ (kuni tund, tavaliselt saab 10 minutiga hakkama). Teisest tunnist alates 20€.  Tulemuseks see, et enne abi küsimist mõeldakse ise läbi, mida tahetakse, mitte ei hakata minu ajast mõtlema ja ümber mõtlema. Kui mõni ka kalliks peab ja kauplema kukub siis kell tiksub ka sel ajal kui ma räägin töökoja ja tööriistade ja sõiduki amortisatsioonist ja riigimaksudest.
Kell tiksub ka linna pealt materjale kokku ajades. Enam ei viriseta kui ostan kogu kraami Espakist ära, mitte ei käi kümneeurost vidinat Lasnamäe Bauhausist sooduskampaania 7€ eest toomas.
Kõrvalekalded võimalikud headele sõpradele (kes tegelikult topivad poolvägisi ikka paberi taskusse), kuldsetele klientidele ja heategevuseks vastavalt isiklikule suvale.

Paraku sai sel moel hobikojast töökoda ja hobinokitsemisest leivatöö. Ei kurda. Või kui siis ainult usaldusväärse lisatööjõu ikalduse üle.. Isegi veel täna.

(01-04-2020, 22:52 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ....Juba lapsest saati olen unistanud rahapaja leidmisest. Olen juba suht vana mees ja ausaltöeldes ma kahtlustan seda, et kõigile soovijatele ei jätku enam neid...
See rahapaja leidmine koos kogu maailmale leiust kellamisega võib tuua päriselus pigem rohkem pettumust kui rõõmu. Üks Saaremaa 7. klassi koolipoiss leidis põllult kartuleid võttes 1999. aastal rahapaja, mille väärtus võis asjatundjate sõnul küündida miljoni kroonini. Samas artiklis kirjutati leidjale leiutasuks saavast 10% väärtusest. 2007. aastal kui samast kandist tuli välja järgmine rahapada, siis toodi artiklis välja, et siiani oli suurim makstud leitasu 50 000 krooni. Seega suuremat summat see koolipoiss reaalselt oma leiu eest saada ei saanud. Tõenäoliselt läks sealt veel tulumaks ka maha.

Muidugi ausus on kõige tähtsam ja oma riiki petta ega reeta ei tohi, kuid kogu ilmale väljahüütud miljoni kroonise asja eest 20 korda vähem raha saada ja sellest tulumaks ka veel maha on ka natukene nadivõitu. Omalajal kindlasti leidjale suuremat sorti pettumus, et aus inimene sai riigipoolt omamoodi lüpsta.

Eks igaüks võib ise järeldada, et kas tasub rahapada leida või mitte Big Grin

Ei tasu jah, lihtsam ise teha. Big Grin
Teema jätkuks niipalju, et oleksin seda edasi arendanud jne. aga sattus valesse teemasse see rämpspostitus. Mul oli veel mõtteid, et kuidas peaks seda pada katma, matma jne. et üles ei leitaks. Wink

(02-04-2020, 11:10 AM)mossepower Kirjutas:  
(01-04-2020, 22:52 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ....Juba lapsest saati olen unistanud rahapaja leidmisest. Olen juba suht vana mees ja ausaltöeldes ma kahtlustan seda, et kõigile soovijatele ei jätku enam neid...
See rahapaja leidmine koos kogu maailmale leiust kellamisega võib tuua päriselus pigem rohkem pettumust kui rõõmu. Üks Saaremaa 7. klassi koolipoiss leidis põllult kartuleid võttes 1999. aastal rahapaja, mille väärtus võis asjatundjate sõnul küündida miljoni kroonini. Samas artiklis kirjutati leidjale leiutasuks saavast 10% väärtusest. 2007. aastal kui samast kandist tuli välja järgmine rahapada, siis toodi artiklis välja, et siiani oli suurim makstud leitasu 50 000 krooni. Seega suuremat summat see koolipoiss reaalselt oma leiu eest saada ei saanud. Tõenäoliselt läks sealt veel tulumaks ka maha.

Muidugi ausus on kõige tähtsam ja oma riiki petta ega reeta ei tohi, kuid kogu ilmale väljahüütud miljoni kroonise asja eest 20 korda vähem raha saada ja sellest tulumaks ka veel maha on ka natukene nadivõitu. Omalajal kindlasti leidjale suuremat sorti pettumus, et aus inimene sai riigipoolt omamoodi lüpsta.

Eks igaüks võib ise järeldada, et kas tasub rahapada leida või mitte Big Grin
Miks sa kaevad neid 20 aasta taguseid fakte välja?
Tänapäeval võidakse leiutasu maksta kuni leiu turuväärtuse ulatuses.

https://tehnika.postimees.ee/3973157/rah...e-leiutasu

(02-04-2020, 13:16 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ei tasu jah, lihtsam ise teha. Big Grin
Teema jätkuks niipalju, et oleksin seda edasi arendanud jne. aga sattus valesse teemasse see rämpspostitus. Mul oli veel mõtteid, et kuidas peaks seda pada katma, matma jne. et üles ei leitaks. Wink
Pane sinna rahapatta ikka väärt asju, näiteks tsaari kuldkümnelisi, kehvemal juhul hõberublasid Smile . Mitte suvalist rämpsu

Moodsal ajal tuleb maha panna kemmergupaberit ja piiritust.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne