Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

(27-05-2020, 20:33 PM)v6sa Kirjutas:  Mis puust postid ja kaua on pidanud?
Kuusk,  10-15 aastat kestavad.  Mul praegu ca. kuu olnud Smile

(27-05-2020, 21:14 PM)tõnn Kirjutas:  Kui 5L tegid 150 posti siis vist lihtsalt pintseldasid peale?
Täpselt nii,  kuidas kodus muudmoodi ikka teha.  Tulemus enamvähem sama mis poe immutatud materjalil.   
Ainult hind tuleb viiskorda odavam.

Vahetasin kaitsme ja varistori ära, ükski tuluke põlema ei lähe, aga mõõtsin laadimis klemmidelt voolu ja 18v oma andis välja 17.0v ja 12v oma 5.0v. Kas peab nii olema või tuksis. Kui võimalik siis äkki saab keegi enda laadijal ära mõõta mis nad näitavad kui on vooluvõrgus.

[Pilt: y4mg9-O8mHoLSWeZeDH5jHGg_NdHHVVfRjqZdd-Z...pmode=none]

(28-05-2020, 08:38 AM)klemm Kirjutas:  
(27-05-2020, 21:14 PM)tõnn Kirjutas:  Kui 5L tegid 150 posti siis vist lihtsalt pintseldasid peale?
Täpselt nii,  kuidas kodus muudmoodi ikka teha.  Tulemus enamvähem sama mis poe immutatud materjalil.   
Ainult hind tuleb viiskorda odavam.


Selles väites ma siiralt kahtlen, et tulemus sama mis poe materjalil. 
Poe kaup käib ikka kambrist läbi. Vaakum,surve.
Tee proovi. Pintselda lauajupp kokku ja lõika pooöeks ning siis lõika poe immutus pooleks. 
Pintseldatul vaevalt 1mm värvi muutnud samas kui poe omal 6-7mm läbi imbunud.

Aquila captas non muscas.

(28-05-2020, 08:35 AM)klemm Kirjutas:  
(27-05-2020, 20:33 PM)v6sa Kirjutas:  Mis puust postid ja kaua on pidanud?
Kuusk,  10-15 aastat kestavad.  Mul praegu ca. kuu olnud Smile

Usun siis, kui kümne aasta pärast on need postid endiselt kahjustusteta. Ennustan, et esimesed kukuvad enne 2026 ümber.

Kooritud ja otsast põletatud kuuse ja männi postid pidasid liivases maas samuti 5-6 aastat vastu enne kui esimesed ümber vajusid. Järgneva 2 aastaga läksid kõik ülejäänud ka vahetusse.

Võtke kuiv post. Pange püsti seisma ja hakake otsast vana õli sisse ajama. Pintsliga rohkelt peale ja näete ise, kõik võtab vastu. Big Grin  Lõpuks kui enam ei võta, ikka vahest käin mööda ja annan juurde. No ümbert ka muidugi õliga kokku ja võib ka pärast korra lõkkesse torgata. Kellele meeldib., võib proovida. Aga igavest pole midagi, kunagi mädaneb ikka ära.
T.

Või siis kasutad videos nähtavat tehnoloogiat, eeldusel et on paar aega oodata, kuni tulevased postid vaiku täis tõmbavad ehk valmivad:
https://www.instagram.com/p/B-g1qy4l79B/

Sügavimmutatud puidule ise pintsliga vastu saada on naiivne lootus. Tehnoloogiselt pole võimalik immutust nii sügavale puu sisse ise saada ja materjalid pole ka päris need. Need kõige paremad on tänaseks ära keelatud, aga immutus käib ka täna erinevate ainetega ja erinevas "kanguses"
 Ehituspood pole immutatud puidu puhul paraku kvaliteedi garantii. Üks kett müüb sügavimmutatud puitu, mis paistab välja tõesti selline, nagu ise pintsliga tehes, teine korralikku toodet.

Esimesed postid said meilgi aastaid 6 tagasi maha panna.
Äiaga koos panime ning teine veel väitis, et tema eluea peavad vastu küll.
Siis vee ei teadnud, et tal äraminekuga nii kiire on.
Aed vajus enne kui valmis sai.

Nüüd teeme uue hooga uue aia.

Mina seevastu loodan, et minu eluiga on aia omast pikem.

Kõige mõistlikum tundub siiski idee, puurida paar auku diagonaalis ja valada sisse ükskõik mis õli.
Kork ette ja iga-aastase õlivahetusega korrata protseduuri.
Saab õlist lahti ja kauakestva aia.

mul karjaaed jämedatest okaspuu pindudest. vist viies sui läeb.
mõne olen vahetanud. ei ole õlitanud ega põletanud ega miskit muud teinud.
tundub, et lihtsam ja odavam on vajadusel poste vahetada kui proovida keemiaga mässata.
no ja alati on võimalik jämedam post võtta ja kestab jälle hulk aega kauem.

(28-05-2020, 17:20 PM)vant Kirjutas:  Sügavimmutatud puidule ise pintsliga vastu saada on naiivne lootus.
No kes see ikka tööstusega võistelda suudaks.

(28-05-2020, 21:37 PM)diesel Kirjutas:  ... lihtsam ja odavam on vajadusel poste vahetada kui proovida keemiaga mässata....
olen samale järeldusele jõudnud, eriti hästi mädanesid need poe rohelised sügavimmutatud postid, igasugu tõrvatud jms veel natuke kestsid kauem kui ilma töötlemata.

(28-05-2020, 22:27 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-05-2020, 21:37 PM)diesel Kirjutas:  ... lihtsam ja odavam on vajadusel poste vahetada kui proovida keemiaga mässata....
olen samale järeldusele jõudnud, eriti hästi mädanesid need poe rohelised sügavimmutatud postid, igasugu tõrvatud jms veel natuke kestsid kauem kui ilma töötlemata.
Ma tegin tiigile aia ümber just nendest immutatud postidest ja seda umbes 14 aastat tagasi. Siiani aed püsti ega pole häda midagi. Võib olla siis on tegemist(nagu juba öeldi) õnnemänguga millisest poest osta ja kas saad korralikku toodet või mitte. Tookord mul läks õnneks järelikult.

(28-05-2020, 11:02 AM)Daff Kirjutas:  
(28-05-2020, 08:38 AM)klemm Kirjutas:  
(27-05-2020, 21:14 PM)tõnn Kirjutas:  Kui 5L tegid 150 posti siis vist lihtsalt pintseldasid peale?
Täpselt nii,  kuidas kodus muudmoodi ikka teha.  Tulemus enamvähem sama mis poe immutatud materjalil.   
Ainult hind tuleb viiskorda odavam.


Selles väites ma siiralt kahtlen, et tulemus sama mis poe materjalil. 
Poe kaup käib ikka kambrist läbi. Vaakum,surve.
Tee proovi. Pintselda lauajupp kokku ja lõika pooöeks ning siis lõika poe immutus pooleks. 
Pintseldatul vaevalt 1mm värvi muutnud samas kui poe omal 6-7mm läbi imbunud.
Selles pole vaja kahelda, poe immutatud materjali saen pidevalt, sama valge seest kui ise pintseldatud. Sellist 3-5 mm sisse imbunud puitu nägin viimati vist 10-15 aastat tagasi. 
Ja selliselt tehtud postid mul seisavad 12 aastat püsti, veel seisavad a tundub, et lõpp hakkab lähenema.
Nagu siin ka kirjutatakse: aegajalt mõni post väljavahetada on lihtsam/odavam.  20.- post vs  2.- post.
Kui vahetada ei viitsi siis tsingitud metall ja betooni, aga vaadake palju maksab kolme meetrine post  Toungue

Keegi sellise lahendusega pole proovinud puidust postide eluiga pikendada?
http://www.imprest.ee/ET/posts/postsaver-posts/

(28-05-2020, 22:27 PM)honkomees Kirjutas:  
(28-05-2020, 21:37 PM)diesel Kirjutas:  ... lihtsam ja odavam on vajadusel poste vahetada kui proovida keemiaga mässata....
olen samale järeldusele jõudnud, eriti hästi mädanesid need poe rohelised sügavimmutatud postid, igasugu tõrvatud jms veel natuke kestsid kauem kui ilma töötlemata.

Huvitav märkamine. Meil on vanimad postid nüüd 7 aastat maas olnud. Ei mädane. Oma metsa immutamata postid on paar aastat ja küpse, välja arvatud mõni Eriti Winge Wend. 

Samas ma poest pole neid ostnudki, ma olen omad toonud otse tegijalt. Viimane kord paar aastat tagasi Tormast. Ühe suutsid hobused pooleks joosta ja murdekohast oli näha, et immutusvedelik oli ikka sentimeetri jagu sisse roninud.

Lasetaias sai kiigepostidele säärased varrukad ümber pistetud aastat kuus tagasi. Eelmisel sügisel igatahes olid veel kõvasti maakera küljes kinni. Aga lubatud kestust ei saagi teada, kuna lasteaed kolitakse mujale ja uues kohas on uus mänguväljak.

Puiduteema päris aktiivseks läinud mu küsimuse peale Smile

2005 aastal sai ehitatud aed, aiapostid süvaimmutatud tööstuslikult ehk vaakum värgid jne.
Viimased viis aastat seisab aed tugede najal, postid läbi.
Maapind ca 40cm mulda, edasi valge savi ehk paras rämps vihmavee imavuse suhtes.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...

Vahet pole mis pinnases, mereäärses liivapinnases kus vesi otse läbi jookseb kestsid naturaalsed kuusepostid ca 5 aastat.Ikka mädanesid maapinna kohalt läbi.

pange postideks 30-40 cm läbimõõdus terved tüvejupid.
kestavad. pikalt kestavad.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne