30-08-2020, 13:16 PM
HMK autost saab ka taastatud silla, paigaldanud neid mitmele prantslasele, vana tuleb vastu anda.
(29-08-2020, 17:50 PM)pannkook Kirjutas: need sindlid ei kõlba küll kuhugile. Keevitatav on veel, mis ta on....
(30-08-2020, 10:49 AM)Margusk Kirjutas: Häda mul Peugeot Partneriga 2006a 1,6hdi. Mured järgmised, tagumised rattad lääpas ja aegajalt koliseb korralikult - kas keegi kusagil remondib seda silda nii, et võtan ise alt ära viin kohale ja hiljem paigaldan ise tagasi? Teine mure, roolilatt jookseb nagu mahlakask ja aegajalt pööramisel (näiteks ringteel) muutub rool eriti kergeks ja tekib tunne nagu rool keerab ise soovitud suunda. Sellega sama lugu- maha, remonti viia ja hiljem ise paigaldada. Lihtsalt mõte selles, et arvutaks kokku mis selle auto remont kokku läheb. Saaks selguse kas sõidan kaua sõidab ja metallipress, või nokitseks ta uuesti sõidetavaks.
(31-08-2020, 08:18 AM)tõnn Kirjutas: Leidsin ühe hea lingi, seinte soojustamisest.Natuke see kinni ikka algmaterjalist puit-/kivihoone. Aurutõkke paigaldaks ka ja hydro alla niiskustõkke võiks ka lisada. Teine plaat kipsi taha on jäikuse lisamiseks - osb peaks ok olema.
https://www.rakennustieto.fi/rtnet/10793ee/data.htm
Põhjanaabrite koostatud ja maalasele arusaadavalt kirjapandud.
Kõik peaks olema siililegi selge kuid mina pole siil ja arusaamatuks jäi, kas okaspuuvineeri asemel võiks sinna konstruisse panna osb?
Vannitoa seina läbilõige väljastpoolt sisse oleks siis järgmine:
100mm peno
Tuhaplokk
Puitsõrestik ilma villata (eelmine ehitaja tegi villaga seestpoolt soojaks ja tulemuseks oli niiskuskahjustus)
Osb horisontaalselt
Niiskuskindel kips vertikaalselt.
Hüdroisalotsioon
Plaadid.
(31-08-2020, 09:05 AM)v6sa Kirjutas:Juu siiis tehakse seda tööd üle tü*a. Aga kui ringi vaatad, siis midagi head ei ole. Väga populaarne oli see USAs. Paraku ei peetud seda kauem katusel, kui 10knd aastat,. siis tulid mehhiklased ja ajasid labidaga alla ja uus jälle peale.....(29-08-2020, 17:50 PM)pannkook Kirjutas: need sindlid ei kõlba küll kuhugile. Keevitatav on veel, mis ta on....
Ja põhjendus sellele elumuutvale enesekindlusele on?
Nõuetekohaselt (min. kalle, aluspind, naelte arv ja paigutus, tööhügieen) pandud sindlil pole inimpõlve jooksul küll häda näinud. Ning neid katuseid on ikka üle kümne, mõned Soome rannikul.
Ület*ratöö on kõigi materjalide jaoks ülekohtune.
(31-08-2020, 08:18 AM)tõnn Kirjutas: Vannitoa seina läbilõige väljastpoolt sisse oleks siis järgmine:Ei ole ise ehitaja ja võibolla loll küsimus aga miks peab tuhaploki peale puitsõrestiku, osb - kipsiga majandama hakkama? Miks ei piisa sellest kui sein sirgeks, sinna hüdro ja kohe plaat?
100mm peno
Tuhaplokk
Puitsõrestik ilma villata (eelmine ehitaja tegi villaga seestpoolt soojaks ja tulemuseks oli niiskuskahjustus)
Osb horisontaalselt
Niiskuskindel kips vertikaalselt.
Hüdroisalotsioon
Plaadid.
(31-08-2020, 23:44 PM)tõnn Kirjutas: Esimese remondi ajal pandi seina karkass, kips ja siis valati põrand.aga miks peaks osb peale kips plaati veel panema? Omal panin vannitoas osb ja siis keramailine plaat peale (hüdroisolatsioon muidugi kah sai alla)
Nüüd jääb vana põrand kuid teen uued seinad ja kole palju pahtlit, krohvi jne kuluks et 7cm vahe kinni ehitada.
"Muidugi ehitajad soovitavad seinte krohvimist ning pahteldamist rohkem kui kipsi.
Kips pidavat mürgine olema ja neile liig vähe töötunde andma.
Osb+kips pidi meie kliimavööndis jällegi hallitama, osb + pahtel on jälle OK.
Soomlastel on teine kliima ja lausa vajalik neid kokku panna."
PS. viimased väited on minuarust huumor, lisasin neile ka jutumärgid.
(31-08-2020, 23:58 PM)Marko Kirjutas: OSB on absorbent, milleks sellest üldse räägitakse vannitoaseina kontekstis?
(01-09-2020, 08:38 AM)v6sa Kirjutas:(31-08-2020, 23:58 PM)Marko Kirjutas: OSB on absorbent, milleks sellest üldse räägitakse vannitoaseina kontekstis?
Korraliku niiskustõkke korral ei tohiks OSB rohkem imada, kui kips. Niiskumise korral ei kaota ka kandevõimet nii kiiresti ja drastiliselt. MA ütleks, et maitse asi: kumbki pole naturaalne materjal