Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

Ma vaataks aianduspoodi ja kastmissüsteemide riiulisse. Äkki.

(11-12-2020, 11:49 AM)Kalts Kirjutas:  Vaja oleks plastikust põlve, R 3/8" isa ja teises otsas kuusk 6mm voolikule. Materjal soovitatavalt PA/POM/PVDF.
Sirge kõlbab ka hädapärast, ei pea tingimata põlv olema. Teist päeva otsin ja no ei leia kohapealt midagi, on
keegi näinud midagi taolist müügis või kuskohast küsida?
Näide: https://www.landefeld.de/shop/media/produkte/wek.jpg
Tee kahest kokku - messingist peaks neid igas toruosakonnas leiduma.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

Messingust isetegemise variante olen juba mitu leiutanud. Ma pole kunagi toruosakonnast alla 10mm voolikule kuuski leidnud ja tund tagasi kolmest poest läbi lipates sain sellele järjekordselt kinnitust. Selliseid voolikukuuski millel oleks G3/8 keere pole üldse, ainult alates G1/2. Võibolla on Viljandi poed eriti kehva valikuga, aga kui akvedukt.ee pakkumisi vaadata, siis pole seal ka.

Membraanpumba (pöördosmoos) kolu on PA-st 3/8 avadega ja kaasa tulid sihukesed plastpõlved mille ühendus meenutab pneumosüsteemi pistikühendust, s.t. jäik 6mm välisdiam. toru pistetakse lihtsalt tihendiga auku. Kas 6mm pneumotoru (jäik nailontoru) otsa saab korralikult 6mm sisediam. vooliku klambriga kinni tõmmata? Töösurveks pakun 2-3 baari, muidu ei taha made in china WP20 käpast suurt midagi läbi voolata. Temperatuur kuni... nomaitea, 45 kraadi ehk ja sedagi ainult surveta tagasijooksul.

kas pneumoliide ise ei sobiks sinna? kindlasti olemas 10 mm torule nii push-in kui mustriga variant 3/8 keermega.

(11-12-2020, 11:49 AM)Kalts Kirjutas:  Vaja oleks plastikust põlve, R 3/8" isa ja teises otsas kuusk 6mm voolikule. Materjal soovitatavalt PA/POM/PVDF.
Sirge kõlbab ka hädapärast, ei pea tingimata põlv olema. Teist päeva otsin ja no ei leia kohapealt midagi, on
keegi näinud midagi taolist müügis või kuskohast küsida?
Näide: https://www.landefeld.de/shop/media/produkte/wek.jpg
https://avsk.ee/est/tooted/suruohu-toori...65517.html

Kas kellelgi on täpsemat infot, milline andmeside maht on vajalik päikesejaama sim-kaardile.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!

Paar pilti millega tegu. Pump on Triwin P-135A. Kolus on koonuskeere, samuti on kaasasolevad põlved koonusega.
Põlved olid teflonlindiga tihendatud. G3/8 läheb kaunis kergelt sisse kuni teatud piirini. Põlv istub käsitsi ilma
tihenduseta keerates kõrini sisse.
http://bsd.ee/~kalts/mem_pump1.jpg
http://bsd.ee/~kalts/mem_pump2.jpg

Ühendused tahan teha 6mm sisediam. voolikuga. Kui võimalik, siis väldiks messingust liitmikke pumba kolus.
Hetkel on mõttes kaks varianti:
1) Asendada need valged põlved sellistega millel on voolikukuusk 6mm voolikule. Paraku siinmail defka kaup.
2) Kasutada olemasolevaid valgeid põlvi, auku läheb 6mm välisdiam. jäik toru. Teab keegi kas vooliku saab 6mm nailontorule klambriga korralikult kinni tõmmata?

Teadmiseks:
Tootja vastas, et nad kasutavad kas JACO või EZ (pistikühendus) tüüpi toruliitmikke ning keere on NPT/NPTF.
Pumbaga tulid ilmselt põlved: EZ male elbow C-904-10 1/4" torule 3/8" NPTF keermega.
http://bsd.ee/~kalts/EZ-Fittings-1.jpg
http://bsd.ee/~kalts/EZ-Fittings-2.jpg

Ehitusspetsialistid teavad mis on selle tume halli "peno" nimi/tüüp millesse on tihti näiteks boilerid pakitud. Kuna tootjad eraldi ei paku seda halli vee paagi isolatsiooni siis mõtlesin et äkki saab seda ise kokku kleepida. Võin muidugi täitsa mööda mõelda kuna "peno" ei pruugi kleebitav ollagi.

Kui asjad ei upu, siis villaga katmine on kordades lihtsam. Vent torude villal (hea tugev) on ka foolium küljes - lihtne "lõika-teibi" tüüpi ülesanne.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

Tumehall peno on EPS Silver. Aga seda vaevalt boileritel kasutatakse. Torustike juures on kasutusel Armaflex. Aga boileritel pigem siiski vill. On ka võrguga kaetud võrkmatti, kus siis vill on traat võrguga läbi põimitud ja tänu sellele ülilihtne kinni siduda. Või siis erinevad foolium kattega villamatid.

Matkaauto põhjaaluste pilditde põhjal paistab olema sarnane materjal kui neis autodes paigaldatav boileri ümbris. Struktuurilt nagu penoplast aga tumehall. Penoplast on odavam ja kergem kui armaflex. Ka vormi hoiab paremini, mida teeb ka laevanduses kasutatav sarnane materjal. Aga kuna autotootjad ise kasutavad penoplasti laatset toodet alustasin kah selles suunas.

Sõiduauto haagise tuled. Mõlemale poole läheb kollane rohelise triibuga ja kolm musta. Oskab keegi öelda mis kollane rohelise triibuga on. Tegemist led tuledega.

(13-12-2020, 16:59 PM)juri73 Kirjutas:  Sõiduauto haagise tuled. Mõlemale poole läheb kollane rohelise triibuga ja kolm musta. Oskab keegi öelda mis kollane rohelise triibuga on. Tegemist led tuledega.
 Imelik standard, mingi hiinlaste omalooming? Puusalt pakuks et kollaroheline maandus ehk mass nagu majas Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

Haagisel on kollane, vasak suund ja roheline, parem suund. Võimalik, et suundadega midagi seotud?

Nagu ma aru saan, siis läheb see R/K mõlemale poole, siis ka mina panustaks massi peale. Aga ega muud moodi teada ei saa, kui lihtsalt proovida, kaotada pole ju midagi, kui õigesti ei ühenda, ei hakka lihtsalt põlema.
Muuseas, käru LED-tuledega on veel üks asi- paljud autod ei pruugi näiteks suundasid ära tunda. Mul vennal on 2011. aasta auto ja ostis uuena sellele LED-tuledega käru järgi ning just suundadega on see lugu, et teevad mingit tsirkust. Ei tea, kas annab autole neid kuidagi arvutiga tutvustada või takistid vahele panna, et auto aru saaks, et õiged nö pirnid tuledes on.
Ma ei tea, kas see info küll ksf juri73-le kasulik on- võibolla on sellele ka juba mõeldud.

(13-12-2020, 16:59 PM)juri73 Kirjutas:  Sõiduauto haagise tuled. Mõlemale poole läheb kollane rohelise triibuga ja kolm musta. Oskab keegi öelda mis kollane rohelise triibuga on. Tegemist led tuledega.

Kas need on asenduslühtrid? Siis võiks kahevärviline tõesti olla kereühendus ja kolm musta on loterii. Loodetavasti olid vähemalt odavad.

Kui on olemasoleva haagise juhtmepunt, siis on see kellegi omalooming ja võib olla KST, mis.

Kuidas kinnitada seinale Alma 300l vertikaalne boiler?

Tehasejuhendil on suu vett täis, väljaarvatud märkus, et kinnitusdetailid peaksid taluma vett täis boileri kolmekordset koormust ehk siis üle tonni.

Mingeid spetsiaalseid kinnitusdetaile ei paistnud kah kaasas olevat, või olid nii hästi ära peidetud, et ei ole suutnud üles leida.

Boileril on küljes sangad, pealtvaates meenutab ta supipotti, õigemini kahte üksteise otsa tõstetud supipotti, kuna sangasid on 4. Esimene mõte oli kahte sanga pidi üles riputada, aga sangadega ühel sirgel (mõlemal pool) paiknevad veeühendused (joonisel ringikesed). Ühel pool sisend ja väljund, teisel pool tühjendusauk ja ülerõhuklapp (või mis iganes ta on). Seega ei saa sangasid seina poole jätta, sest siis ei saa veeühendusi teha. Järelikult tuleks 90 kraadi keerata ja kõik 4 sanga kasutusele võtta. See eeldab aga umbes sellist konstruktsiooni:
   
Ehk siis täisnurkseid kolmnurki, mille kaatetite pikkus on ca 35...40cm, sest boileri läbimõõt on 59 cm.

Kust selliseid asju saada? Ise saaks kah loomulikult teha, aga ajafaktor pressib peale. Silm jäi peale sellisele asjale
aga ikkagi pole päris tema ise.

Tugijalast olen ka teadlik, aga koogelmoogel pakkus neid vaid Atlantic boileritele, pealegi väiksematele. Seinakinnituse "kohustusest" tugijalg ei vabasta ja pealagi olen ma antud koha põranda suhtes skeptiline.

Sellised siis rumala külamehe mõttekäigud, tänan kaasa mõtlemast.

Boilerit müüakse kui põrandale paigaldatav vertikaalne boiler. Kas sellel ültse on peale põhja muid tugipindasid?

Variant on panna alla piisava kandevõimega riiul ja ülevalt tõmmata rihma/varda/ribaga seina külge. Ei kao ka kuhugi, kui alumine riiul kanda jaksab.

Mul on kahesajane Atlantic seinas kahe originaalse plekkliistuga. Seni on püsinud, kuigi esimesel korral tundus konztruktsioon maru õbluke olema.

(15-12-2020, 15:55 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat: pealagi olen ma antud koha põranda suhtes skeptiline.


Kas lakke riputada ei kannata, mingid ketid, lattrauast ribad, isegi põhja alt läbi lattrauast kiigelaadne? Seinakinnitust hakkab kõige rohkem murdma, tüüblid peavad "raudsed" olema. Laekinnituse saad äkki pööningule läbi puurida.

Lae suhtes veel skeptilisem. Ja ei taha rohkem puurida, sest tean, et lae vahel on savi ja kivitükkide segu (puur nüri, puit tossas, trell tossas). Pealegi ei ole üleval pööning, vaid teine korrus, seega jäävad siis poldipead põrandat "ehtima". Seinakinnitus hakkaks olema kahe 100x100 prussi külge. Ja ei mingieid tüübleid, ikka julmalt "isased" poldid läbi.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne