Malmi keevitamine??
#21

(22-01-2021, 14:06 PM)MeelisV Kirjutas:  
(21-01-2021, 13:51 PM)muska71 Kirjutas:  ega otseselt ei pea keevitama,aga huvi pärast võiks.mootoril kolme soonega rihmaseib ja äärmine katki.varjant on ka jätta treipink 2 rihmaga ja kolmas soon üldse maha treida.hetkel nö ajutiselt mootorilt seib maha tõmmata või pressida ja uuele õigele mootorile pääle pressida.

sai vahepeal suht tige hüdropress valmis voolitud ja pressimine ei ole enam probleem.leidsin ka ca 250mm kolbega ühepoolse tigeda silindri ja see raske raudkolakas vaja nüüd pressiga paaritada ja välja mõelda kuidas kolb silindrisse tagasi pressida ja siis hää küll.

kui mõte on uusi kogemusi omandada siis jah ja kui katkine ratas on kulumata/uus - võiks ju proovida/õppida
samas kui ratas on kulunud profiiliga pole tal ju pikka iga enam
mõistlik mõte oleks asendada rihmaseib uuega mida ei pea pressima ja tõmbama ja ....
ei maksa täna rimarattad koos koonuspuksiga niipalju et peaks neeru panti panema
samas saad lihtsalt reguleeritava süsteemi millega rihmajooks sirgeks ajada ja vajadusel ka lihtsalt ratast maha võtta kasutades vaid kuuskant võtit ja ehk kruvikeerajat koonuse "avamiseks"
lihtsalt huvi pärast kindlasti katsetan keevitada.korras seibil poldiaugud sees ja maha tõmbamine tõmmitsaga kukepea ja korraliku seibi mootorile panemine ka sisult kukepea.seibi laseb pliidil kuumaks,nii 100C piisab ja kukub kolks võllile jahtub maha ja nii kinni,et isegi kiilu ega polti pole kinnitamas ja liikuma pole hakanud.
Vasta
#22

(22-01-2021, 17:54 PM)muska71 Kirjutas:  seibi mootorile panemine ka sisult kukepea.seibi laseb pliidil kuumaks,nii 100C piisab ja kukub kolks võllile jahtub maha ja nii kinni,et isegi kiilu ega polti pole kinnitamas ja liikuma pole hakanud.

Jutu algus sobib tehnikafoorumisse ülihästi. Lõpuotsas läks vist tiba laperdama? Wink

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

(22-01-2021, 18:28 PM)Marko Kirjutas:  
(22-01-2021, 17:54 PM)muska71 Kirjutas:  seibi mootorile panemine ka sisult kukepea.seibi laseb pliidil kuumaks,nii 100C piisab ja kukub kolks võllile jahtub maha ja nii kinni,et isegi kiilu ega polti pole kinnitamas ja liikuma pole hakanud.

Jutu algus sobib tehnikafoorumisse ülihästi. Lõpuotsas läks vist tiba laperdama? Wink
lappab või mitte,aga hetkel nii on seib 1-1 võlliga ja kinnitamata kujul võllil,ükspäev keerasin lerkaga 3/4 tolli torule keeret,pakid kinni hoida toru ei suutnud muidu kui keevitusega täpp peale,aga jõudu looma moodi ja isegi rihmad ei libisenud....tean,et pole õige ja pole ka õige mootor peal ja vale mootori panek oli ajutine hädatapp,aga jah ikkagi plaanis õige mootor lõpuks pääle panna.
Vasta
#24

saades siin postitustest ja teiste jagatud kogemustes julgust sai täna  aparaadi max voolul keetsin kakkuette võetud,mootor lahti pressil võllilt maha pressitud ja toimetama.servad puhtaks roostest,sirgeks ja niivõrd kuivõrd faasitud.siis 10x100 ribast äsja sebitud saega 25mm jupp maha lõigatud ja jupp lõigatud seibi ava kuju järgi ja siis suvalise traadiga ja co2 kinni punktitud,punktid pidasid hästi terase küljes,aga malmil paraku mitte.kuidagi püsis koos siis aparaadi max voolul keetsin kokku,võttis kenasti nii malmi kui ka terase punaseks.siis treipinki ja mm haaval maha nüsima üleliigset ja hoidsin pea eemal,et kui peaks minema lendama siis ei saa vähemalt vasta kurki.treimise pidas kenasti vastu ja seega võiks oletada,et sai piisavalt korralikult kokku.ca 8cm oli pikk see katkine koht ja seib ca 125mm jäme.pildid kehvad ja teloga tehtud,aga peaks pildi ette saama.


Manustatud failid Pilt (pildid)
               
Vasta
#25

Kes tahab nn."loomkatseid" sooritada siis katkised rauad saadaval!
Vasta
#26

Tirisin viimati otsimagnetiga kaevupillatud kangi üles. Suurest tarvitamisest (lantide päästmine)on M 8-ne tõsteaasa keere magnetis logisema hakanud. Ei julgegi järgmist tõsist hädalist enam aidata.  Proovisin keermestatud osa otsa jämedaks keevitada. Ei tule mul kuidagi välja. Elektroodi otsa lähedalt saab teise käega magnetismusega võidelda. Vilistab-undab sunnik ja suht peene poldi otsa keskele kasvab noku. Aga keermest peenem. Jämmeks neetida ka ei suuda. Toksu paned, siis murra haamrit magneti küljest lahti. Päris keermeliimiga igevest ei saa ka teha- vahel on sileda pinna küljest võimalik ainult tõsteaasa läbi magneti edasi keerates vahe sisse saada.
Vasta
#27

Keere on ju keere. Kui M10 peale ringi teha ei saa, siis keermestatud puks vahele?
Vasta
#28

No kuda ma teile seletan. Magnet ise on peopesasuurune kettake, keermestatud ava keskelt läbi. Keevitada püüdsin sinna sisse keeratud tõsteaasa e rõngaga poldi läbitulnud otsa jämedamaks. Sest keeret magnetis  ei suuda suuremat mõõtu ajada. Laastud ummistavad kohe tropis lõikuri ja tagasikeerates hakkab keermepuur murenema tükkideks. Muuseas tööruumi, õue on hea koristada plastämbri pandud magnetiga. Libistad1-2 cm kõrgusel maast ämbrit ja kuuled kuidas elektroodisabad, relapuru kobinal külge kargab. Metallijääkide kasti kohal tõstad magnetit ämbris ja kõik ämbrialune pudeneb kasti. Ka eurosente kogub otsimagnet hästi! Ju siis rauast tehtud nagu ostmargad Vilhelmil.
Vasta
#29

Kui sa saad lubada endale poldi otsa jämedamaks keevitamist, siis saad panna ju madala peaga poldi läbi magneti ja selle keerata sisekeermega tõsteaasa - pildil.
Lisan ka paar pilti IKH/riistamarketi koristusmagnetitest. See kaikakujuline on ideaalne ja mul lausa kaks tükki kasutusel eri osariikides. Ideaalne sodi korjamiseks ja ka naelte jms. väljasorteerimiseks tuha seest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#30

Tõsteaas on selline nagu esimesel pildil, ainult keermestatud poldiga ühes tükis tehtud. Poldipea ei sobi mette. Maksimaalseks hoidejõuks peab magneti pind sile olema. Idee poolest lahendasin asja. Neetimiseks on Jämejala laadale minnes väike magnet tasku pista ja leida seal roostevaba või titaanist haamer. Titaanheebleid on kaks tükki nagunii kaasas- päästavad igas olukorras magneti lahti. Ka DT lindilülist saab mittemagnetilise asja sepistada. Või gaasikeevitus nupu kasvatamiseks- selle leeki ikka magnetväli omatahtsi mujale ei tiri !
Vasta
#31

Kas M10 peale ümberpuurimine ja seejärel keermestamine ei ole võimalik?
Vasta
#32

Peitpea võiks ju toimida nagu lisatud pildil.
Netist tellides on sellise pildil oleva magneti hind alla 20 euro koos postikuludega, millele võivad lisanduda meie kohalikud maksud.
Saada on nii suuremaid, kui ka väiksemaid isendeid. Võibolla tasub lihtsalt kriitilisemate tööde jaoks värskem tööriist hankida?
Neetimise käigus võib magnet lihtsalt pooleks murduda ja gaasipõletiga lähenedes kaotab magnet omadused. Isegi 80 kraadi võib olla juba piisav.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#33

Kõik manipulatsioonid on tehtud enne manetiseerimist. Koos 115 kg hoidva magnetväljaga metalli krõhvitsemine ei taha mul õnnestuda.
Vasta
#34

(29-06-2021, 11:54 AM)v6sa Kirjutas:  Kas M10 peale ümberpuurimine ja seejärel keermestamine ei ole võimalik?

(29-06-2021, 00:26 AM)pen.skar Kirjutas:  Sest keeret magnetis  ei suuda suuremat mõõtu ajada. Laastud ummistavad kohe tropis lõikuri ja tagasikeerates hakkab keermepuur murenema tükkideks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#35

A kas suruõhk või laastuimur selle magneti vindistamise juures on ka juba ära proovitud?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne