Lada 2107

Nigu ma filmitekstist aru sain, oli too konkreetne söökla ikkagi itaallastestele mõeldud või mis? 
Suht selges vene keeles öeldud, et kohalikele kokkadele õpetati kuis macaroonede maitse tarvis spagetiveski käima panna, mille pääle venelastest tähtsamad direktorid asjast nii vaimustusid, et kah sinna hääd-paremat mekkima hiilisid.
Vasta

   
1972, Budapest, International Fair, Lada 1200 Zhiguli. (photo: Fortepan, donated by Gyula Nagy)

VAZ 2102 alla pandi vaid 5 tolli laiusi VAZ 2103 velgi?
https://youtu.be/8BFrE4GiSZU?t=145
Vasta

(30-01-2021, 17:22 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1972, Budapest, International Fair, Lada 1200 Zhiguli. (photo: Fortepan, donated by Gyula Nagy)

VAZ 2102 alla pandi vaid 5 tolli laiusi VAZ 2103 velgi?
https://youtu.be/8BFrE4GiSZU?t=145

Sellel autol on ka suured "kihvad" stangel. See on ju tunnus, et laia velge ei saanud neil veel kuidagi olla. Panin sellistest ju terve galerii üles. Aga ainumastki pilti mul pole, kus väikeste "kihvadega" 2102-l oleks kitsas velg. Peale selle on pilt suvine, 2103 tuli tootmisse aga aasta lõpus.
Vasta

(31-01-2021, 21:46 PM)taruvaras Kirjutas:  
(30-01-2021, 17:22 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1972, Budapest, International Fair, Lada 1200 Zhiguli. (photo: Fortepan, donated by Gyula Nagy)

VAZ 2102 alla pandi vaid 5 tolli laiusi VAZ 2103 velgi?
https://youtu.be/8BFrE4GiSZU?t=145

Sellel autol on ka suured "kihvad" stangel. See on ju tunnus, et laia velge ei saanud neil veel kuidagi olla. Panin sellistest ju terve galerii üles. Aga ainumastki pilti mul pole, kus väikeste "kihvadega" 2102-l oleks kitsas velg. Peale selle on pilt suvine, 2103 tuli tootmisse aga aasta lõpus.
Pane tähele, et Ameerika Ühendriikides New York Auto Show 1973. 6 aprillil on LADA mudelitest VAZ 2101, VAZ 2102 ja VAZ 2103. St. VAZ 2103 juba ammu väljas...
On olemas VAZ 2101 4 1/2 tolline velg, VAZ 2103 välimusega aga vaid 4 1/2 tolline velg ja VAZ 2103 5 tolli laiune velg.
Vasta

(31-01-2021, 22:21 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(31-01-2021, 21:46 PM)taruvaras Kirjutas:  
(30-01-2021, 17:22 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1972, Budapest, International Fair, Lada 1200 Zhiguli. (photo: Fortepan, donated by Gyula Nagy)

VAZ 2102 alla pandi vaid 5 tolli laiusi VAZ 2103 velgi?
https://youtu.be/8BFrE4GiSZU?t=145

Sellel autol on ka suured "kihvad" stangel. See on ju tunnus, et laia velge ei saanud neil veel kuidagi olla. Panin sellistest ju terve galerii üles. Aga ainumastki pilti mul pole, kus väikeste "kihvadega" 2102-l oleks kitsas velg. Peale selle on pilt suvine, 2103 tuli tootmisse aga aasta lõpus.
Pane tähele, et Ameerika Ühendriikides New York Auto Show 1973. 6 aprillil on LADA mudelitest VAZ 2101, VAZ 2102 ja VAZ 2103. St. VAZ 2103 juba ammu väljas...
On olemas VAZ 2101 4 1/2 tolline velg, VAZ 2103 välimusega aga vaid 4 1/2 tolline velg ja VAZ 2103 5 tolli laiune velg.

Ma ei saa aru, mida Sa tahad selgitada. Panin tähele, loomulikult on 1973. a 6. aprilliks VAZ 2103 ammu väljas. Vaata ka Sina neid pilte hoolega. VAZ 2103 on siin oma tavapäraste 5J kataloogi velgedega. Ka VAZ 2102, mille tagaratta juures härra põlvitab, omab 5J velgi. Esiratta juures on näha, et ilukilp on velje sees peidus. Seega ka 5J velg sellel ehk 2103 koodiga velg. https://twitter.com/sovietvisuals/status...55/photo/3
VAZ 2103 tootmine käivitati 1972. a. lõpus.
Vasta

Mehed kaua te jarate 07-me teemas 01-he velgedest ära tüütab juba,tehke eraldi teema!!!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(31-01-2021, 23:44 PM)taruvaras Kirjutas:  
(31-01-2021, 22:21 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(31-01-2021, 21:46 PM)taruvaras Kirjutas:  
(30-01-2021, 17:22 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1972, Budapest, International Fair, Lada 1200 Zhiguli. (photo: Fortepan, donated by Gyula Nagy)

VAZ 2102 alla pandi vaid 5 tolli laiusi VAZ 2103 velgi?
https://youtu.be/8BFrE4GiSZU?t=145

Sellel autol on ka suured "kihvad" stangel. See on ju tunnus, et laia velge ei saanud neil veel kuidagi olla. Panin sellistest ju terve galerii üles. Aga ainumastki pilti mul pole, kus väikeste "kihvadega" 2102-l oleks kitsas velg. Peale selle on pilt suvine, 2103 tuli tootmisse aga aasta lõpus.
Pane tähele, et Ameerika Ühendriikides New York Auto Show 1973. 6 aprillil on LADA mudelitest VAZ 2101, VAZ 2102 ja VAZ 2103. St. VAZ 2103 juba ammu väljas...
On olemas VAZ 2101 4 1/2 tolline velg, VAZ 2103 välimusega aga vaid 4 1/2 tolline velg ja VAZ 2103 5 tolli laiune velg.

Ma ei saa aru, mida Sa tahad selgitada. Panin tähele, loomulikult on 1973. a 6. aprilliks VAZ 2103 ammu väljas. Vaata ka Sina neid pilte hoolega. VAZ 2103 on siin oma tavapäraste 5J kataloogi velgedega. Ka VAZ 2102, mille tagaratta juures härra põlvitab, omab 5J velgi. Esiratta juures on näha, et ilukilp on velje sees peidus. Seega ka 5J velg sellel ehk 2103 koodiga velg. https://twitter.com/sovietvisuals/status...55/photo/3
VAZ 2103 tootmine käivitati 1972. a. lõpus.
Ja nüüd Sina vaata videos valget VAZ 2102-te! Selle auto all on konkreetselt VAZ 2101-e veljed!
See, et tumedal VAZ 2102-el on 5 tolline velg on Sul oletuslik. Mida härra küll seal teeb? Ilukilbid olid uutel autodel pagasnikus. Äkki härra alles paigaldab ilukilpe omale kohale? See ka oletuslik.

Teema võiks poolitada, kes teeb?
Vasta

(01-02-2021, 10:56 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Mida härra küll seal teeb? Ilukilbid olid uutel autodel pagasnikus. Äkki härra alles paigaldab ilukilpe omale kohale?
Ilmselgelt läks sel seltsimehel seal pauk lahti kui kapitalistlik tibi tissi ja tussi välgutas.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(01-02-2021, 10:56 AM)ZIL 131 Kirjutas:  
(31-01-2021, 23:44 PM)taruvaras Kirjutas:  
(31-01-2021, 22:21 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(31-01-2021, 21:46 PM)taruvaras Kirjutas:  
(30-01-2021, 17:22 PM)ZIL 131 Kirjutas:  1972, Budapest, International Fair, Lada 1200 Zhiguli. (photo: Fortepan, donated by Gyula Nagy)

VAZ 2102 alla pandi vaid 5 tolli laiusi VAZ 2103 velgi?
https://youtu.be/8BFrE4GiSZU?t=145

Sellel autol on ka suured "kihvad" stangel. See on ju tunnus, et laia velge ei saanud neil veel kuidagi olla. Panin sellistest ju terve galerii üles. Aga ainumastki pilti mul pole, kus väikeste "kihvadega" 2102-l oleks kitsas velg. Peale selle on pilt suvine, 2103 tuli tootmisse aga aasta lõpus.
Pane tähele, et Ameerika Ühendriikides New York Auto Show 1973. 6 aprillil on LADA mudelitest VAZ 2101, VAZ 2102 ja VAZ 2103. St. VAZ 2103 juba ammu väljas...
On olemas VAZ 2101 4 1/2 tolline velg, VAZ 2103 välimusega aga vaid 4 1/2 tolline velg ja VAZ 2103 5 tolli laiune velg.

Ma ei saa aru, mida Sa tahad selgitada. Panin tähele, loomulikult on 1973. a 6. aprilliks VAZ 2103 ammu väljas. Vaata ka Sina neid pilte hoolega. VAZ 2103 on siin oma tavapäraste 5J kataloogi velgedega. Ka VAZ 2102, mille tagaratta juures härra põlvitab, omab 5J velgi. Esiratta juures on näha, et ilukilp on velje sees peidus. Seega ka 5J velg sellel ehk 2103 koodiga velg. https://twitter.com/sovietvisuals/status...55/photo/3
VAZ 2103 tootmine käivitati 1972. a. lõpus.
Ja nüüd Sina vaata videos valget VAZ 2102-te! Selle auto all on konkreetselt VAZ 2101-e veljed!
See, et tumedal VAZ 2102-el on 5 tolline velg on Sul oletuslik. Mida härra küll seal teeb? Ilukilbid olid uutel autodel pagasnikus. Äkki härra alles paigaldab ilukilpe omale kohale? See ka oletuslik.

Teema võiks poolitada, kes teeb?

Tõmbame velje teemas otsad kokku. Ju ikka 2102-l kilbid juba peal. Lõpetuseks veel paar pilti New Yorki Auto Show seeriast. Üks neist lausa värviline ehkki teravus on vilets. Aga saab aimu vähemalt, mis värvi 2102 ja 2103 välja pandud, pluss silmailuks karvamütse ka.

         
Vasta

Kirsiks tordil.
Velje pilt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Mis selle veljega siis jälle lahti on? Mina enam kahjuks aru ei saa, mida siin keegi kellelegi tõestab!
Vasta

VAZ 2101 all VAZ 2101 (4 1/2 J) velje aga näeb välja, nagu oleks VAZ 2103 velje.
Vasta

Ärge hakake jälle,täitsa lõpp!!!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Sain kätte Vanasõidukiks tunnustamise akti.  Originaalsus 99,61 %. Kuhu kadus siis 0,39 %. Kõige suurem kurja juur paistab olevat elektriline antenn taga poritiival. Selle eest maha võetud 1 punkt. Ja 1 punkt veel kivitäkete eest värvipindadel ja esi klaasil. Antenni osas ei oska kommenteerida aga lülitite reas on antenni nupp olemas, et teda tõsta ja langetada, isegi antenni märk peal. Täkete osas pole midagi öelda, neid ju originaalis ei ole. Minu jaoks oli suurem väärtus originaal värv ja originaalne esiklaas.
Vasta

Antenni märgiga elektrilise antenni lüliti võib pärineda gaz 24-10 või gaz 3102 pealt. Lüliti pesad samad.
Vasta

(09-03-2021, 19:40 PM)Formika Kirjutas:  Sain kätte Vanasõidukiks tunnustamise akti.  Originaalsus 99,61 %. Kuhu kadus siis 0,39 %. Kõige suurem kurja juur paistab olevat elektriline antenn taga poritiival. Selle eest maha võetud 1 punkt. Ja 1 punkt veel kivitäkete eest värvipindadel ja esi klaasil. Antenni osas ei oska kommenteerida aga lülitite reas on antenni nupp olemas, et teda tõsta ja langetada, isegi antenni märk peal. Täkete osas pole midagi öelda, neid ju originaalis ei ole. Minu jaoks oli suurem väärtus originaal värv ja originaalne esiklaas.
Minu pähe ka ei mahu kuidas kivitäkkega auto vähem originaal on kui ilma täkketta?! Jopenpuhh see Eesti musta numbri kammajaa ikke.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Meenub põhikooliaegne eestikeele õpetaja, kes minu etteütlusi parandades ei saanud minule kunagi panna hindeks 5+ sest lihtsalt tema valemisse ei mahtunud, et minusugune võiks ka töö 100% õigesti teha. Seepärast pani sinise pastakaga ise komasid sinna kus need olla ei tohiks ja siis punasega märkis need veaks, et saaks hindeks panna 4 kahe pika miinusega.
Vasta

(09-03-2021, 21:31 PM)hundu615 Kirjutas:  
(09-03-2021, 19:40 PM)Formika Kirjutas:  Sain kätte Vanasõidukiks tunnustamise akti.  Originaalsus 99,61 %. Kuhu kadus siis 0,39 %. Kõige suurem kurja juur paistab olevat elektriline antenn taga poritiival. Selle eest maha võetud 1 punkt. Ja 1 punkt veel kivitäkete eest värvipindadel ja esi klaasil. Antenni osas ei oska kommenteerida aga lülitite reas on antenni nupp olemas, et teda tõsta ja langetada, isegi antenni märk peal. Täkete osas pole midagi öelda, neid ju originaalis ei ole. Minu jaoks oli suurem väärtus originaal värv ja originaalne esiklaas.
Minu pähe ka ei mahu kuidas kivitäkkega auto vähem originaal on kui ilma täkketta?! Jopenpuhh see Eesti musta numbri kammajaa ikke.
Ma pakun siin loogikat olevat selles, et kui peaks tulevikus leiduma täiesti kasutamata seisukorras ja seega ka ilma kivitäketeta säilinud (või ülevärvitud) 07, siis saab see selle võrra ka kõrgema originaalsusprotsendi. Muidu kui need kaks autot (kivitäketega ja ilma) oma 100%-ga kõrvuti peaks kunagi sattuma, siis oleks see küte kriitikute katlasse kinnitamaks nende väiteid, et omad inimesed saavat musta numbrit kergematel tingimustel. Kuidas muidu perfektse värvi ja kivitäketega masinad saavad paberil võrdsed olla.
Vasta

Mina pakun, et musta numbri "etalon" oleks justkui eile tehasest väljunud sõiduk.
Kuna kivitäkkeid tootmisliinidel ei saanud tekkida siis tuleb leppida nende väheste miinustega mille kõrvaldamine on siiski võimalik.
Vasta

Hinnang originaalsusele väljendub ka selles, kas tehasest väljus sõiduk sellises seisukorras. Värvikahjustused originaalvärvil, rebendid istmetel, määrdunud interjöör, õlilekked veermikus ja mootoril - need ei ole tehasest väljumise seisukord. 

Meie enda vanatehnikaharrastajad läbi Eesti Vanatehnika Klubide Liidu ümarlaudade tegid riigile ettepanekud vanasõidukite nõuetele 15 aastat tagasi sellisena, et pinnakattekahjustusi ei tohi vanasõidukina käsitletaval sõidukil üldse olla - viide õigusaktile https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/120..._lisa4.pdf#. 

Praktilises elus vanasõidukite tunnustamisel nii karmid ei oldud juba algusest peale, aga nüüdseks on kokku lepitud originaalse säilinud pinnakattega sõidukitele oluliselt leebemad nõuded. Kui vastavad määrused saavad ministri poolt allkirjastatud, siis saab ka lähemalt tutvustada. 

Kriitikat teinud kaasfoorumlastele teadmiseks, et kivitäketest tekkinud kahjustused kapotil, embleemidel ning esiklaasil vähendasid ksf!Formika sõidukil originaalsust kokku 0,18% võrra. Sellised hinnangud on kahtlemata teatava subjektiivsuse astmega, kuid marginaalsel määral originaalsusprotsendi vähendamine on eesmärgiga eristada seda sõidukit täiesti filigraanselt ja ühegi kahjustuseta sõidukist. Seejuures kiideti omanikku, et ta ei hakanud esiklaasi vahetama või värvitäkete eemaldamiseks näiteks kapotti või tervet autot üle värvima. 

Kivitäke on justkui väike asi, aga sellest areneb edasi veidi suurem korrosioonilaik ning lõpuks võib ka näpu või käe kereplekist läbi pista. Kui omanik mitte mingil viisil ei kõrvalda kasutamisel tekkinud vigastusi, siis on tema sõiduk 100% "originaalne" detailide koosluse poolest, kuid ta ei vasta valmistajatehase kvaliteedile ja seisukorrale tema valmistamise ajal. Seetõttu ei ole aktsepteeritav ka traatideni siledaks kulunud tehases paigaldatud rehv, kuigi see on täiesti originaalne. 

Eelneva mõte oli selles, et originaal vajab hoidmist ja säilitamist. Kui aga originaal on siiski kahjustunud, siis ta enam 100,00% hinnangut ei saa. Küll aga hinnatakse originaalsena säilinud värvil olevaid kahjustusi oluliselt leebemalt, kui ülevärvitud sõidukil. Piiri tõmbamine ei ole lihtne ning selles on teatavat subjektiivsust. Musta numbri puhul on oluline, et hinnatud sõidukid oleksid võrreldavad ning matemaatiliselt üle 100% ei ole kahjuks võimalik saada. Subjektiivselt annan mina ksf! Formikale hinde 5+, kuna auto originaalsust on säilitatud maksimaalselt ning võrreldes ostu hetkega on täna auto oluliselt suuremas originaalsuses ning tehase seisundile lähemas seisukorras. Suurepärane töö ja hea eeskuju sellest, kuidas vältida ülerestaureerimist ning püüelda originaalsuse poole. Objektiivselt on auto hinne ikkagi 5, kuna statistika on ikkagi number ning erinevalt inimese loovuse hindamisest on auto hindamine kiretu ja ei saa laskuda emotsioonidesse.  

Olen täiesti veendunud, et eksperdid ei teinud neid kivitäkkeid ksf! Formika autole. Sellised võrdlused on kohatud ja ebaõiglased. 

Ekspertide õppepäevad on avatud kõigile huvilistele. Tulge tutvuma ekspertidega ning hindamise meetoditega (täpsem info klubidest). Viriseda ja kritiseerida on lihtne, midagi reaalselt teha ning seda anonüümsete kommentaatorite ees kaitsta oluliselt keerulisem. Kuigi mina ekspertide nimekirja ei kuulu, siis olen siiski kogu selle tegevuse köögipoolega kursis. Tööd tehakse südamega ja entusiastlikult, vahel eksitakse, aga üldist pilti vaadates ei peaks me häbenema ei oma vanasõidukeid, hindamise süsteemi ega eksperte. 

Teemaks olev VAZ 2107 on täna kehtiva korra alusel (kehtib alates 2006. aastast) vanasõidukina tunnustatud 711. sõiduk. Kui suur on Eesti vanatehnikakogukond? EVKL liikmesklubides oli 2020. aasta alguses 404 inimest (seejuures on inimesi, kes on korraga mitmes klubis), vanasõiduki omanike ring on loomulikult palju laiem. 

Kritiika on vajalik ning edasiviiv jõud. Aitäh kriitikutele, et hoiate süsteemil välist pinget peal ning tekitate diskussiooni. Muidu jääksimegi oma naba imetlema ja asi võiks käest minna. 

Indrek Sirk
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne