Lintsaag kodukasutusse
#21

See Holzstar tundub pildilt sama hiina kas olevat mis Scheppachi.
Vasta
#22

(13-03-2021, 18:26 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  See Holzstar tundub pildilt sama hiina kas olevat mis Scheppachi.
Nii ongi Cool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#23

(13-03-2021, 20:07 PM)metsakohin Kirjutas:  
(13-03-2021, 18:26 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  See Holzstar tundub pildilt sama hiina kas olevat mis Scheppachi.
Nii ongi Cool
Kõik kolm Eestis müüdavat 2240 mm ehk 12-tollist saagi + sinine ja veel mõned, on hiinlased. Küsimus on kaubamärgi Omaniku kontrollis. Näiteks austerlaste Holzmann'il on sama saag ka nimekirjas. Tegu pole miski suvalise uue kaubamärgi või saasttootjaga vaid väga vana ja kuulsa tegelasega. Ehk kui nemad julgevad sama asja OMA kaubamärgi all müüa, ju siis on ka hea asi? 2016 kohta kirjutavad ju nii:

Tsitaat:Branch establishment in China (QINGDAO HOLZMANN INTL. TRADING CO., LTD.) for advanced quality assurance in the Far East and faster communication with the industrial premises.

500-600 ongi hinnatase neil. Järgmine hinnasamm on 1500+eurot, pigem 2000+. Ühed tuttavad kolisid oma puutöökoja ära ja õnnetuseks kukkus neil nõukaaegse malm-masina ratas maha ja katki! See oli katastroof, sest tehakse ülikallist ja täpset mööblit, kus millimeeter jagataske ka kümneks. Ma ei mäleta, MIS täpselt asemele osteti aga see võttis neil aega ja minu arust oli miskine 8K€ masin... Muidugi on hinnanumber seotud töölaua suurusega ehk siis üldise raua kaaluga aga pealtnähalihtne masin ei olegi nii lihtne. Loogika ütleb muidugi, et väiksema sildeavaga ei tohisk nii palju mure tolal. Ja kodus pilli lõhk iajada pole ka mõtet. Aga too entry leveli odav on küll tegelikult saast.
Vasta
#24

Igasugu Holzman Holzstar Bernardo Scheppach HBS jnee võivad olla täpselt sama asi ja ainult värvi erinevus. Kõik mudelid ei pruugi alati nii olla kuid enamasti leiab netist otsimise peale ka mõne analoogi. Tulevad samast tehasest ja lihtsalt topitakse erinevat värvi plastikud ja plekid ümber. Võta see Metabo BAS 318 ligi. Sellel ka 2240 lint ja vähemalt varuosad saada. Näiteks kasvõi rihm stokkeril laos olemas ja letikas 9 euri.
Vasta
#25

Scheppachil päris tõsised lintsaed ka valikus mis pigem juba natuke rohkem kui lihtsalt kodukasutus.
https://www.youtube.com/watch?v=SxLuccFgWqQ

Siin mingi Scheppachi fänn teeb väikse lintsae ja ülejäänud vidinatega rohkem kui mõni mees margi pillidega  Smile
https://www.youtube.com/watch?v=Tjb3ZN5VpC4
Vasta
#26

(13-03-2021, 18:26 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  See Holzstar tundub pildilt sama hiina kas olevat mis Scheppachi.
Kas sama või mitte ei oska öelda, aga töö juures on üks Holzstari pink, restaureerimise juures ei ole vaja palju puutööd teha ja sai siis sihuke universaalne platesaag-freespink soetatud. Ütleme et töötab, aga tehasest on haltuurat tehtud ja ise peab mõistusega lähenema ning hind ei ole kvaliteediga vastavuses.
Vasta
#27

(13-03-2021, 21:04 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(13-03-2021, 20:07 PM)metsakohin Kirjutas:  
(13-03-2021, 18:26 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  See Holzstar tundub pildilt sama hiina kas olevat mis Scheppachi.
Nii ongi Cool
 Tegu pole miski suvalise uue kaubamärgi või saasttootjaga vaid väga vana ja kuulsa tegelasega.
Scheppach on ka vana ja kuulus kaubamärk, mis kahjuks ei takista neil tänapäeval oma nime all hiina sodi müüa. Eelpool viidatud kollase korpusega Scheppachid peaksid olema endiselt Made in Germany aga kodukasutaja hinnaklassist väljas. 

Näiteks puurpingi või treipingi kohta ma olen kindel et pigem tasub otsida nõukaaegne ja veidi korrastada kui uus hiinakas aga kas venelased lintsaage üldse tootsid? Mõned üksikud vanad lintsaed mis ma näinud olen on kõik välismaised ( ja väga suured kolakad)
Vasta
#28

(13-03-2021, 22:30 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...
Näiteks puurpingi või treipingi kohta ma olen kindel et pigem tasub otsida nõukaaegne ja veidi korrastada kui uus hiinakas aga kas venelased lintsaage üldse tootsid? Mõned üksikud vanad lintsaed mis ma näinud olen on kõik välismaised ( ja väga suured kolakad)
Jagan arvamust. Pisukese otsimise ja ootamise järel, leidsin suuremat sorti lintsae, made in ussr, 60-70-test, oli teine täiesti korras, mõned lindid kaasas ja maksis vähem kui tuliuus Sheppach vms. Voolutarve on suuruse (2,5m kõrge) ja 1+tn massiga võrdeline. Kitsam kael on 80cm, töölaud üle ruutmeetri. Suurimad puudused on kehv saepuru eemaldus ja lindijuhikuteks puitklotsid, võtan hoogu, et vähemalt üleval laagritele ümber teha. Lõikab 15-20cm materjali ka, kui ainult detaili kinni jõuad hoida. Kasutatud lääne masinaid pakutakse +/-1k€ eest. Kui ruumi ja voolu jagub, siis soovitan.


Vasta
#29

Kes mu postitused antud teemas läbi loeb saab aru, et elan üüripinnal ja hobiruumina kasutan vaba magamistuba. Seega jah, pole mõtet pakkuda asju mis kaaluvad rohkem kui 2 meest tõsta jõuaks ja mis ei mahu läbi tavalise ukseava normaalselt.
Vasta
#30

(14-03-2021, 13:03 PM)Vetu Kirjutas:  Kes mu postitused antud teemas läbi loeb saab aru, et elan üüripinnal ja hobiruumina kasutan vaba magamistuba. Seega jah, pole mõtet pakkuda asju mis kaaluvad rohkem kui 2 meest tõsta jõuaks ja mis ei mahu läbi tavalise ukseava normaalselt.
Siis on ikkagi too pisike ainus lahendus. 50 kilo ja peale on ju tegelikult korterisse selgelt overkill. Siis pigem juba mikropink, näiteks selline mis jätab pildi ja video põhjal päris kabeda mulje. Kaubamärk peaks ka hea olema. Korterimudelismiks pole muud vaja.
Vasta
#31

Ma ju hoiatasin, et siin tuleb üllatusi. Viimati pakutu sobib, kui tahad seda sahtlis hoiustada, vaata ka töölaua suurust, kui lint jookseb keskel, siis vaba ruumi jääb 10 cm. Olen kasutanud mõningaid Proxxoni asju, ei ütleks, et kvaliteet on väga parem Scheppachi omadest. Pealegi on Proxxonil kindel sihtgrupp - mudelistid, arvestades ka nende materjali kulu, siis pole ime, et kestavad.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#32

Töölaua teed niisuure kui vaja on tavalisest filmivineerist, peitpea poltidega tõmbad olemasoleva külge kinni. Kui kõõluma hakkab siis paned paar täpset klotsi toeks alla ja tõmbad väikse pitskruviga laua külge kinni. Kuna toimetad toas siis vast hiiglaslike detailidega ei tegele?
Vasta
#33

(14-03-2021, 21:43 PM)metsakohin Kirjutas:  Ma ju hoiatasin, et siin tuleb üllatusi. Viimati pakutu sobib, kui tahad seda sahtlis hoiustada, vaata ka töölaua suurust, kui lint jookseb keskel, siis vaba ruumi jääb 10 cm. Olen kasutanud mõningaid Proxxoni asju, ei ütleks, et kvaliteet on väga parem Scheppachi omadest. Pealegi on Proxxonil kindel sihtgrupp - mudelistid, arvestades ka nende materjali kulu, siis pole ime, et kestavad.
 8 cm paksus ka aga ma ei kujuta ette, mida jämedamat toas ikka lõigata? Jutt oli ju 3-sendises tammest. Ja see magamistoas tegemine kõlab ju justnimelt mudelismi-laadse tegevusena. A'la teed mingeid pildiraame, oled kunstnik ja teed mingeid pisemaid auhindasid (a'la mida Janne on meile Talverallideks välja mõelnud) jne. Isegi see, milleks mina ju selle lintsae ostsin, mahub mõiste alla "nikerdamine" ja on toas tehtav.
Vasta
#34

Mul päris korter ei ole, osa maamajast.  Big Grin Aga jah, otstarve ikkagi lõikelaudu, võinugasid jms nokitseda õlle kõrvale vihmase ilmaga. Et see 3cm tammeplank oleks ka kõige rängem asi mida see saag nägema peab. Kuna poolelioleva sauna materjal see nädal ei jõudnud Eestist kohale siis just oleks vaja ennast muud moodi välja elada. Õues ka lumi maas jälle, ei saa terrassi ka ehitama hakata veel. Aga kuna minu kandis kõik poed kinni siis peab kas ootama kuni avatakse või kaubareisi ette võtma. Tööriistu mina tahan ikka enne käega katsuda kui ostma hakkan.
Vasta
#35

Ma ei kirjutanud jämedusest, vaid sellest, et tugisamba ja lindi vahe on ainult 10 sentimeetrit. Tee see töölaud või kilomeetri laiuseks, lindi ja samba vahe ei muutu. Viitsige lugeda Cool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#36

Kõik sõltub detaili kujust. Vajadusel lõikad muu saega jämedalt maha ja siis lintsaega teed puhta lõike. Haapsalu stiilis pitsi voodrilaua otsa saad selle 10cm vahega saagida küll.

Aga 10cm on kindlasti oluline piirang.
Vasta
#37

Lõikamine ei toimu ju mitte samba suunas vaid nö vasakult paremale antud taskusaega. Seega see 10cm ei mängi erilist rolli. Tikksaega kuju ette ja siis lindiga täpne lõige. Antud asja kg hind on küll paigast ära minu jaoks  Smile
Vasta
#38

(15-03-2021, 13:08 PM)metsakohin Kirjutas:  Ma ei kirjutanud jämedusest, vaid sellest, et tugisamba ja lindi vahe on ainult 10 sentimeetrit. Tee see töölaud või kilomeetri laiuseks, lindi ja samba vahe ei muutu. Viitsige lugeda Cool
Sa viitsi vaadata - samba ja lindi vahele jääb vaat et 15 cm!!! Töölaud on 200X200 ehk laua servani on 10 cm aga sealt on raamini veel maad. Ütleme nii, et suurim klots, mida saaks tekitada, oleks seesinane 8X15 cm. See 15 cm on ju mõõt, mille saad SERVAST MAHA lõigata, ei muu!!! Minu üliodaval masinal on see 20 cm, mis ei tee kuidagi õnnelikumaks! 
Kui mul on vaja nelinurksest plaadist ring lõigata, tuleb lihtsalt enne robustselt nukad maha lõigata. Lintsaega ei lõigatagi suuri tükke MAHA - ideaalis peaks olema paremal kuulidel rull-laud, mille peal on enamus materjalist ja MAHA lõigatakse väga väike osa. Kui ma Laevatehases lõikasin 100-kilosest tammenotist vöörtäävi suure lintsae peal kus sildeava oli vaat et meeter, siis ega tääv lindi ja raami vahelt ei joosknud, ikka pisikesed maha lõigatud liistakad! Ma ise arvan, et ratas oli meil 200cm (jube kolakas oli) ja puhas mõõt malmraami vahel 70-80 cm. 
Reaalsuses ei ole seda lõikelaua laiust üldse vaja, see on "paratamatus" suuremast rattast. Muidugi on tore, kui on laiem vahe aga lintsaele mõeldud töö jaoks pole see oluline. Isegi saeraamina seda kasutades lõikad maha liistaka ja jäme osa on lindist paremal. Risti järkamiseks on teised saed...

edit PS: Eestis on see kirjeldusest välja jäänud:Throat 150mm, maximum height 80mm. Weight approx. 8kg
Vasta
#39

Kui sa tahad lõigata väljastpoolt servast natuke, siis muidugi, saad kuitahes suurt tükki närida. Kui su kujundid eeldavad seestpoolt saagimist või on muidu keerulisemaid kurve, hakkab post segama. Jah, osaliselt muidugi saad leevendada seeläbi, et keerad detaili 180 kraadi ja saed teiselt poolt, aga siis pead ju märkima ka mõlemale poole.

Mina vaatan seda lintsaagi ja mõtlen, et saaks ilusad sarikaotsad teha Smile
Vasta
#40

(15-03-2021, 13:59 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(15-03-2021, 13:08 PM)metsakohin Kirjutas:  Ma ei kirjutanud jämedusest, vaid sellest, et tugisamba ja lindi vahe on ainult 10 sentimeetrit. Tee see töölaud või kilomeetri laiuseks, lindi ja samba vahe ei muutu. Viitsige lugeda Cool
Sa viitsi vaadata - samba ja lindi vahele jääb vaat et 15 cm!!! Töölaud on 200X200 ehk laua servani on 10 cm aga sealt on raamini veel maad. Ütleme nii, et suurim klots, mida saaks tekitada, oleks seesinane 8X15 cm. See 15 cm on ju mõõt, mille saad SERVAST MAHA lõigata, ei muu!!! Minu üliodaval masinal on see 20 cm, mis ei tee kuidagi õnnelikumaks! 
Kui mul on vaja nelinurksest plaadist ring lõigata, tuleb lihtsalt enne robustselt nukad maha lõigata. Lintsaega ei lõigatagi suuri tükke MAHA - ideaalis peaks olema paremal kuulidel rull-laud, mille peal on enamus materjalist ja MAHA lõigatakse väga väike osa. Kui ma Laevatehases lõikasin 100-kilosest tammenotist vöörtäävi suure lintsae peal kus sildeava oli vaat et meeter, siis ega tääv lindi ja raami vahelt ei joosknud, ikka pisikesed maha lõigatud liistakad! Ma ise arvan, et ratas oli meil 200cm (jube kolakas oli) ja puhas mõõt malmraami vahel 70-80 cm. 
Reaalsuses ei ole seda lõikelaua laiust üldse vaja, see on "paratamatus" suuremast rattast. Muidugi on tore, kui on laiem vahe aga lintsaele mõeldud töö jaoks pole see oluline. Isegi saeraamina seda kasutades lõikad maha liistaka ja jäme osa on lindist paremal. Risti järkamiseks on teised saed...

edit PS: Eestis on see kirjeldusest välja jäänud:Throat 150mm, maximum height 80mm. Weight approx. 8kg
Ei midagi isiklikku, aga ei tule seda sinu 5 lisa sentimeetrit ei vaadates, ei mõõtes, kahjuks ka lugedes mitte.  Kindlasti ei soovi enamus endale lintsaagi vorsti või kadaka viilutamisks, kui asi juba olemas, siis võiks olla ka natuke võimalusi midagikeerukamat teha. Viie millimeetri laiune lint on mudelimeistritele suurepärane, aga 80 mm paksuse tamme jaoks ikka natuke vähe.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne