Tööriistadest

(15-05-2023, 10:13 AM)sugraM Kirjutas:  Paar aastat tagasi keegi küsis Drillpro (makita analoog) mutrikeeraja ja ketaslõikuri kohta. Küsiks uuesti. Kas tasub osta või pigem vaadata ikkagi Makita poole?
Minul on nii löögikas kui relakas. Löögikas on lahja, kui pea igapäev vaja rattapoltide jaoks, siis peaks Makita kõige võimsama nö väikse löögika võtma.
Relakas on täitsa toimiv, vbolla vähe lahjem kui Makita oma aga hind on ka vastav. Määret tuli mõlemale juurde panna, kuna seda oli neis suht minimaalselt.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Mul on ka mõlemad olemas ja vahelduva eduga töötavad kodus kolmandat aastat.See aasta sattusid keerajale esimesed rattapoldid ühel rattal, mis ülejõu käisid(originaalse honda rattavõtme keerasin kah kõveraks), muidu on Makita 5a/h akuga kõik lahti tulnud, vahepikendusi ei tasu kasutada. Minu jaoks on oma hinda väärt(üks originaalaku maksis samapalju kui kaks tööriista).
Vasta

Relaka suutsin peale 3 aastast tööd ära lõpetada (mootori akupoolse otsa laagrikuulid eraldusid) Peale laagri vahetust käima läheb aga eks mähised said viga ning elektroonika sekkub ja lülitab asja välja. Soovitan, plaanin isegi uue tellida.
Vasta

Kas pmkaubamajas müüdavad odavama otsa Powermat kaubamärki kandvad MMA keevitusaparaadid (näide) kannatavad kriitikat? 

Endine inverterkeevitus otsustas ootamatult ära lõppeda ja nüüd oleks kiirelt uut vaja. Vajan kodusesse kasutusse kus teen näiteks 2mm seinapakusega rv torust mööblit või lapin/valmistan 10+mm terasest põllutööriistu ja kõik mis sinna vahele jääb. Kellegil kogemust?
Vasta

(25-05-2023, 19:40 PM)meeterkeere Kirjutas:  Kas pmkaubamajas müüdavad odavama otsa Powermat kaubamärki kandvad MMA keevitusaparaadid (näide) kannatavad kriitikat? 

Endine inverterkeevitus otsustas ootamatult ära lõppeda ja nüüd oleks kiirelt uut vaja. Vajan kodusesse kasutusse kus teen näiteks 2mm seinapakusega rv torust mööblit või lapin/valmistan 10+mm terasest põllutööriistu ja kõik mis sinna vahele jääb. Kellegil kogemust?
MMa ja 2mm siis küsiks kui kõva ja hea keevitaja oled?Mina olen koolitatud ja alla 3mm elektroodiga no ei oska...300A iseeneset laseb 10mm kokku küll ette faasides ja mitme läbimiga,aga jällegi eeldab keevitamise oskust.Mul ka mingi hiina junn 250A max vool ja juba hulk aastaid kasutanud.Kaableid olen vahetanud,käppa ka ja jahutus ventikas andis saba ja oomi poest sai uue.Selle raha eest minu arvates masinat küll.
Vasta

(25-05-2023, 20:21 PM)muska71 Kirjutas:  
(25-05-2023, 19:40 PM)meeterkeere Kirjutas:  Kas pmkaubamajas müüdavad odavama otsa Powermat kaubamärki kandvad MMA keevitusaparaadid (näide) kannatavad kriitikat? 

Endine inverterkeevitus otsustas ootamatult ära lõppeda ja nüüd oleks kiirelt uut vaja. Vajan kodusesse kasutusse kus teen näiteks 2mm seinapakusega rv torust mööblit või lapin/valmistan 10+mm terasest põllutööriistu ja kõik mis sinna vahele jääb. Kellegil kogemust?
MMa ja 2mm siis küsiks kui kõva ja hea keevitaja oled?Mina olen koolitatud ja alla 3mm elektroodiga no ei oska...300A iseeneset laseb 10mm kokku küll ette faasides ja mitme läbimiga,aga jällegi eeldab keevitamise oskust.Mul ka mingi hiina junn 250A max vool ja juba hulk aastaid kasutanud.Kaableid olen vahetanud,käppa ka ja jahutus ventikas andis saba ja oomi poest sai uue.Selle raha eest minu arvates masinat küll.
Roostevabat veidi lihtsam, musta nii õhukest pole proovinud aga õige ja kuivas olnud 1.6mm elektrood väike vool, mõne tüki peal veidi proovida ja on tehtud saanud. Eks toorik peab ka hea olema - täpselt mõõdus ja mitte oksüdeerinud/roostes.
Vasta

(25-05-2023, 19:40 PM)meeterkeere Kirjutas:  Kas pmkaubamajas müüdavad odavama otsa Powermat kaubamärki kandvad MMA keevitusaparaadid (näide) kannatavad kriitikat? 

Endine inverterkeevitus otsustas ootamatult ära lõppeda ja nüüd oleks kiirelt uut vaja. Vajan kodusesse kasutusse kus teen näiteks 2mm seinapakusega rv torust mööblit või lapin/valmistan 10+mm terasest põllutööriistu ja kõik mis sinna vahele jääb. Kellegil kogemust?

See 300 amprit lubatud maksimaalset keevitusvoolu seal on puhas muinasjutt. 16 amprisest kaitsmest ühel faasil elektroodiga üle 180 Ampri välja ei võlu ja see eeldab FPC ehk võimsusteguri korrigeerimise lisaahelat, mida 90 euro eest kindlasti ei saa. Pakun, et reaalsuses annab see aparaat välja maksimaalselt 120-130 amprit mehise sisendvoolutarbega. Lisaks on seal komplektis olevad kaablid väga lühikesed, väikese pistikuga ning suure tõenäsusega ka alumiiniumist mitte vasest.

Kahjuks küll 3 korda kallim, kuid selle eest komplektis kandeokohvri ning kvaliteetsete Binzeli komponentidega keevituskaablitega (millede eest Stokker küsib 100 € kokku) soovitaks seda aparaati Paton ECO-160 või siis proovida leida järelturult mõni Euroopa tootja aparaat.
Vasta

Hiinlaste amprid on natuke pisemad, nagu nad isegi, seetõttu mahubki neid keevituse spetsi poole rohkem. Ma ei saa üldse aru, miks peab tööriista puhul, mis soetatakse aastateks, vaid ja ainult hinda taga ajama. Sott- paar juurde ja saab aparatuse, millega ka keevitada kannatab, ESAB-i näiteks.
Vasta

(26-05-2023, 08:08 AM)vant Kirjutas:  Hiinlaste amprid on natuke pisemad, nagu nad isegi, seetõttu mahubki neid keevituse spetsi poole rohkem. Ma ei saa üldse aru, miks peab tööriista puhul, mis soetatakse aastateks, vaid ja ainult hinda taga ajama. Sott- paar juurde ja saab aparatuse, millega ka keevitada kannatab, ESAB-i näiteks.
Ega ei peagi senti pooleks saagima, täitsa õigus. Pigem antud teemapüstitus pool-uudishimust, lihtsalt kirjade järgi tegu võrdlemisi võimekate seadmetega, näiteks lubatakse 100% 232A juures 75€ maksval seadmel, kui see tõele vastaks oleks minu kasutuses tegu ideaalse aparaadiga aga tundub, et taaskord kehtib ka siin see hea ja odava pöördvõrdeline suhe...

Muidugi jah selle peale ma ei tulnud, et meie kaupmehed ka rahuliku südamega hiina ampreid välja reklaamivad. Eks tuleb nüüd 2-400€ kuskil "päris" tööriistapoes letile visata ja aastateks jälle mureta.
Vasta

"Meie kaupmees" ei hakka muutma karbile kleebitud numbreid. Hiinlane aga kleebib seda, mida telliti. No poolakad tellisid 300 A.

300 A tuleks 3520 W (mida saab 16 A 220 V pealt kätte) teoreetiliselt välja alles pingel 11,7 V. Kadusid arvestamata Sad

Samas saab minusugune pühapäevakeevitaja sellega (mul on samasugune noname, aga punane) asjad kokku küll, seega milles probleem? Hinda ju ei ole. Masina taha tulemus enamasti ei jää, oskusi on puudu.
Vasta

Maksimaalne amperaaš niipalju isegi minu jaoks määrav pole, sest palju ikka kodukasutuses keegi 300 ampirga keevitab, pigem on oluline töötsükli pikkus, eriti mõne suurema projekti juures kus pidev masina jahtumise ootamine võib pigem frustreerivaks kogu kogemuse teha. Ega ma ise ka olen "jääb pidama küll" ja "relakas ja värv" tüüpi keevitaja ja ega hea seade ka minust proffi ei tee aga pigem tahaks asja mis lihtsalt kestaks ja ei peaks mitu korda ostma.
Vasta

(25-05-2023, 19:40 PM)meeterkeere Kirjutas:  Kas pmkaubamajas müüdavad odavama otsa Powermat kaubamärki kandvad MMA keevitusaparaadid (näide) kannatavad kriitikat? 

Endine inverterkeevitus otsustas ootamatult ära lõppeda ja nüüd oleks kiirelt uut vaja. Vajan kodusesse kasutusse kus teen näiteks 2mm seinapakusega rv torust mööblit või lapin/valmistan 10+mm terasest põllutööriistu ja kõik mis sinna vahele jääb. Kellegil kogemust?

Mina ostsin selle 1,5 aastat tagasi. Olen kasutanud ca 4 korda selle aja jooksul ja ei oska kurta. Keevitada ka ei oska, seega minu "proffesionaalne" hinnang oleks ilmselt täiesti kasutu Big Grin

Ostsin just seepärast, et oli odav ja kerge. Kadunud isast jäänud trafo oli raske, suur ja kippus kaitsmeid välja lööma. Seega sai võetud midagi, mis olekski odav, kuna kasutusvajadus on olematu, lõpptulemus peab minema kategooriasse "käib kah" ja keevitusliite välimus pole tähtis. Kasutatud vist 3 ja 2.5mm elektroodi.

Subjektiivse hinnangu järgi on selle tekitatud vool "teravam" kui trafo omal, ehk tuli natukene harjutada ja minu hinnangul displei peal olevat numbrit ei tasu usaldada, nõks maha või nõks peale keerata ja hüpe embas - kumbas suunas on hoopis suurem kui numbrite järgi tuleks arvata.

Töötsükli pikkust ei oska isegi hinnata, ma rohkem siristanud väiksemaid asju kokku (ja siis uuest siristanud, kuna ise pole ülesande kõrgusel), ehk siis asi on saanud kahe tegevuse vahel minuti-kaks puhata ja ennast jahutada.
Vasta

elu on näidanud ,et kui keevitaja algaja ja aparaat ,noh ...... ,siis parim alternatiiv on korralik roostevaba elektrood .polaarsus katse exitus, sõltuvalt aparaadist.
Vasta

Kas keegi kärcheri survepesurite hingeelu tunneb täpsemalt?
Üks K5 on ,töötab siis kui heaks arvab.
Nagu vool ei tuleks peale.
Korra vahetasin pihusti ära ,siis oli selge ,oli ainult madalsurve,lõi selle plastpihusti lõhki.Peale seda 3-4 aastat pole muret olnud.Nüüd lihtsalt mingi hetk ei reageeri üldse,siis järgmine päev võtad ,töötab ilusti.
Ei ole neid lammutanud ,mõtlesin ,et ei hakka jalgratast leiutama,küsin siit.
Esimene mõte oli ,et juhe kuskilt pooleks,aga tavaliselt hakkavad sellised vead juhtme liigutamisega märku andma.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Tsitaat:töötab siis kui heaks arvab.

Nagu vool ei tuleks peale.
Ega nad jurtsutamist salli, ikka pikalt tuleb lasta. Muidu surverelee kontaktid kuluvad läbi. Need ju ??? materjalist.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(26-05-2023, 17:14 PM)diselist Kirjutas:  Kas keegi kärcheri survepesurite hingeelu tunneb täpsemalt?
Üks K5 on ,töötab siis kui heaks arvab.
Nagu vool ei tuleks peale.
Korra vahetasin pihusti ära ,siis oli selge ,oli ainult madalsurve,lõi selle plastpihusti lõhki.Peale seda 3-4 aastat pole muret olnud.Nüüd lihtsalt mingi hetk ei reageeri üldse,siis järgmine päev võtad ,töötab ilusti.
Ei ole neid lammutanud ,mõtlesin ,et ei  hakka  jalgratast leiutama,küsin siit.
Esimene mõte oli ,et juhe kuskilt pooleks,aga tavaliselt hakkavad sellised vead juhtme liigutamisega märku andma.
Mul k3 juba garantii lõpus tegi sarnast pulli ja viisin stokkerisse ja mingi klapp või sarnane asi sees ja pidi määre kuivama,määriti vist ja toimib jälle.pulli pärast uurisin,et teenustööna see oleks mingi 10-20 rutsi olnud.ma kakuks laiali ja tutvuks hingeeluga.
Vasta

(26-05-2023, 18:40 PM)muska71 Kirjutas:  Mul k3 juba garantii lõpus tegi sarnast pulli, mingi klapp või sarnane asi sees ja pidi määre kuivama

Sama jant üle elatud. Soovitan natuke YT uurida, ma enda omale leidsin ilusa täisjuhendi liikuva pildiga koos. Noaotsatäis vaseliini pärast vana määrde eemaldamist ja asi korras.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ksf võttis ühendust ,kes igapäevaselt tegeleb sellega ,ja just täpselt nii ongi ,nagu te siin kirjeldate.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kärheri puhul paneb mind imestama nende kvaliteedi tase,sest mul täiesti hobikasutus ja harva kasutan ja isegi garantii aega ei suuda klapp vastu panna ja ilmselt tehasest juba kuivalt kokku...
Vasta

(28-05-2023, 11:04 AM)muska71 Kirjutas:  Kärheri puhul paneb mind imestama nende kvaliteedi tase,sest mul täiesti hobikasutus ja harva kasutan ja isegi garantii aega ei suuda klapp vastu panna ja ilmselt tehasest juba kuivalt kokku...


Rikki lähevadki need pillid mida harva kasutatakse.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne