Ikka ja jälle seda automaksu!

Ajaloo huvides tasuks kõik need 58 poolt hääletanute nimed üles lugeda. 

Mul ausalt pole usku,et Kadriorg selle seaduse välja kuulutamata jätab. Pigem avati nüüd pandoora laegas järgmiste vara maksude suunas.
Vasta

(12-06-2024, 19:11 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Ajaloo huvides tasuks kõik need 58 poolt hääletanute nimed üles lugeda. 
Mitte lugeda, vaid hoopis üles kirjutada, kiletada, raamida ja panna Presidendi pildi kõrvale seina!  Et ei läheks meelest ära nende inimeste nimed!


T.
Vasta

Eks koalitsioonile tulid appi Keskerakonnast ülejooksikud, kes hüppasid liberaalidega punti ja hakkasid eraomandi vihkamist toetama. Sealt need lisahääled tulid.
Enne järgmisi riigikoguvalimisi tuleks nende 58 poliitiku pildid avalikesse kohtadesse kleepida sildiga " Toetasin automaksu!"
Eesti 200 Uibo täna andis järjekordselt lubaduse - Lähitulevikus teeme automaksu seaduse ümber ja hakkame tegelema "romudega", lisaks mainis ära registrist ajutiselt kustutatud sõidukite mittemaksustamise. Aga nagu kombeks, siis selle seltskonna sõnu ei tasu uskuda.
Võrklaev naerunäoga kuulutas kõigile, et temal valulävega mure pole. Eks teatud sümptomitega kodanikel teiste kannatustest polegi sooja ega külma.
Vasta

(12-06-2024, 19:25 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(12-06-2024, 19:11 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Ajaloo huvides tasuks kõik need 58 poolt hääletanute nimed üles lugeda. 
Mitte lugeda, vaid hoopis üles kirjutada, kiletada, raamida ja panna Presidendi pildi kõrvale seina!  Et ei läheks meelest ära nende inimeste nimed!


T.

Võin vabalt trükkida ja kiletada. Organiseerige nimekiri.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Selle sigaduse poolt hääletasid reformist:

Annely Akkermann
Yoko Alender
Anti Haugas
Karmen Joller
Mario Kadastik
Siim Kallas
Erkki Keldo
Liina Kersna
Meelis Kiili
Signe Kivi
Toomas Kivimägi
Mait Klaassen
Urmas Kruuse
Katrin Kuusemäe
Ants Laaneots
Kalle Laanet
Hanah Lahe
Maris Lauri
Jürgen Ligi
Eero Merilind
Õnne Pillak
Mati Raidma
Valdo Randpere
Maido Ruusmann
Andrus Seeme
Pipi-Liis Siemann
Timo Suslov
Margit Sutrop
Andres Sutt
Aivar Sõerd
Urve Tiidus
Vilja Toomast
Kristo Enn Vaga
Kristina Šmigun-Vähi

sotsidest hääletasid poolt:

Raimond Kaljulaid
Madis Kallas
Priit Lomp
Eduard Odinets
Heljo Pikhof
Reili Rand

kahesajalastest hääletas poolt:

Lauri Hussar
Irja Lutsifer
Liisa-Ly Pakosta
Juku-Kalle Raid
Marek Reinaas
Kadri Tali
Peeter Tali
Tarmo Tamm
Igor Taro
Tanel Tein
Toomas Uibo

Erakondadesse mittekuuluvad liikmed:

Jaak Aab
Andre Hanimägi
Züleyxa Izmailova
Maria Jufereva Skuratovski
Ester Karuse
Tanel Kiik


Mäletagem oma kangelasi ka järgmistel valimistel ja ülejärgmistel ning isegi üleülejärgmistel.
Vasta

Tänud nimekirja koostamise eest!

Seda nimekirja lugedes tekkis küll mõte, et huvitav, mida tehti või lubati inimestele, et nad automaksu poolt hääletaksid. Ma ei suuda siiani aru saada sellest, et mispärast nimekaim Toomas Uibo 200-st selle seaduse poolt hääletas. See valmistas kõige suurema pettumuse mulle. Samuti on ka nimekirjas teisi kellelt ei oleks uskunud sellist tulemust. Kurb. Ma tõesti loodan, et rahvas jääb mäletama oma "sangareid" ja käitub uutel valimistel vastavalt.
T.
Vasta

Miks inimesed poolt hääletasid - selle asja nimi on parteidistsipliin.
Teisiti pole võimalik riigikogus võimu teostada, sõltumata partei nimest, olgu otsused konkreetse inimese arvates õiged või mitte. Hakkad isetsema, visatakse sind välja.
Vasta

(13-06-2024, 10:18 AM)Peeter2 Kirjutas:  Miks inimesed poolt hääletasid - selle asja nimi on parteidistsipliin.
Teisiti pole võimalik riigikogus võimu teostada, sõltumata partei nimest, olgu otsused konkreetse inimese arvates õiged või mitte. Hakkad isetsema, visatakse sind välja.
Riigikogust ei saa välja visata, poliitgrupeeringust väljaviskamine ei ole häbiasi. Parteidistsipliini järgi hääletamine on pahatihti hääletaja moraalse palge kvaliteedimärk.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(12-06-2024, 23:29 PM)isandpauk Kirjutas:  
(12-06-2024, 19:25 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(12-06-2024, 19:11 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Ajaloo huvides tasuks kõik need 58 poolt hääletanute nimed üles lugeda. 
Mitte lugeda, vaid hoopis üles kirjutada, kiletada, raamida ja panna Presidendi pildi kõrvale seina!  Et ei läheks meelest ära nende inimeste nimed!


T.

Võin vabalt trükkida ja kiletada. Organiseerige nimekiri.

Aga kui tellida mõned plakatid ... Mina hääletasin automaksu poolt ja järgi kõik nimed.
Eurovalimiste plakatid võetakse nüüd maha, saaks ehk mõne asemele koha osta.
Oleksin valmis panustama.
Vasta

(13-06-2024, 12:13 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(13-06-2024, 10:18 AM)Peeter2 Kirjutas:  Miks inimesed poolt hääletasid - selle asja nimi on parteidistsipliin.
Teisiti pole võimalik riigikogus võimu teostada, sõltumata partei nimest, olgu otsused konkreetse inimese arvates õiged või mitte. Hakkad isetsema, visatakse sind välja.
Riigikogust ei saa välja visata, poliitgrupeeringust väljaviskamine ei ole häbiasi. Parteidistsipliini järgi hääletamine on pahatihti hääletaja moraalse palge kvaliteedimärk.
Sa saad väga hästi aru et nii ei saaks sisuliselt ühtki seadust vastu võtta kui parteilastel lastaks "südametunnistuse" järgi hääletada nii nagu igaüks ise tahab. Või siis saaks aga see muutuks ettearvamatuks ja sellega oleks ohtralt jama. See on kogu aeg nii olnud. Koalitsioonivalitsuse mõte ongi et teostatakse enamuse toel oma poliitikat. 
See mis sa räägid väljaviskamisest, on elementaarne ja kõigile teada, ehk siis siin ja praegu kasutu jutt. Võid ühe koosseisu ajal lolli mängida, lasta ennast parteist välja visata aga edaspidi on sinu poliitkarjääriga kõik. Jah loomulikult on poliitikategemine moraalselt küsitav, igasuguste tõbrastega peab koostööd tegema, selleks et üldse midagi ära teha. Mulle selline asi ka ei sobiks.
Vasta

Nende poolt hääletajate nimed kleebiksin hea meelega auto klaasile. Las rahva vaatab ja saab mõtteainet endale.  Big Grin
Vasta

(13-06-2024, 13:17 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Nende poolt hääletajate nimed kleebiksin hea meelega auto klaasile. Las rahva vaatab ja saab mõtteainet endale.  Big Grin
 N1 kaubiku külgedele ja tagaluugile sobiks oivaliselt!
Vasta

Küll eestlased ikka armastavad nimekirju...
Vasta

(13-06-2024, 14:48 PM)Telc Kirjutas:  Küll eestlased ikka armastavad nimekirju...

Mälu on ju kehv, mis teha?
Järgmiste valimiste nimekirja saab siit:
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Kellele sellest nimekirjast muidu hääle oleks andnud siis?
Vasta

Mis sellise kleepsu hind tuleks? Võtaks pataka neid.
Vasta

Ma niisama teema arendamiseks (et leek ei kustuks) muidu küsin, et mis näitaja see 77442 vastuhäälega petitsioon muidu on?
Eestis on Transpordiameti statistika järgi ~662 000 sõiduautot (NB Registreeritud M1 ja M1G, ei sisalda "registrikanne peatatud" sõidukeid). Kui palju on keskmisel autoomanikul sõidukeid? Pakun et vähem kui ~1,5!? (aga kasutame arvutamisel siiski 1,5) Siit võiks statistiliselt järeldad, et meil on ca 441 000 autoomanikku, kellest siis 77442 olid vastu =17,5% Kusjuures ilmselt andis vastuhääle ka mõni inimene, kellel polegi autot :-) (mõni lihtsalt on alati vastu, igale asjale)
Ülejäänutele maks siis justkui sobib?!
Jah, mina hakkan kah maksma automaksu, tänase teadmise järgi ~520 €/a ja mul on kõiki neid sõidukeid vaja.
77442 häält on muidugi suur arv, aga kas kõikide suurte arvudega ikka peab arvestama?
Võrdluseks RK 2019a valimistel sai EKRE kokku 99761 häält - kas nende seisukohad peavad nüüd seaduseks saama?
Vasta

(14-06-2024, 09:23 AM)maaks Kirjutas:  Ülejäänutele maks siis justkui sobib?!
Noh, kolme auto ja kahe tsikli pealt tuleb järgmisel aastal mingi ~300€ automaksu. Tulumaksu küüru kaotamisest samas ~2000€ säästu. Suht no-brainer muarust.
Vasta

(14-06-2024, 10:25 AM)Jesper Kirjutas:  
(14-06-2024, 09:23 AM)maaks Kirjutas:  Ülejäänutele maks siis justkui sobib?!
Noh, kolme auto ja kahe tsikli pealt tuleb järgmisel aastal mingi ~300€ automaksu. Tulumaksu küüru kaotamisest samas ~2000€ säästu. Suht no-brainer muarust.
Kui läheb hästi ja on tulu, siis sellelt midagi maksta ongi ok. Aga maksustada kodus olevat vara, sõltumata inimese tulust, ei muuda ju elu paremaks vaid loob vastasseise. 
 Autod on ka kellegi hobi, kellegi enda rõõm ja eneseteostus, nii nagu näiteks jalgpall, staadioneid ehitame ühisest rahast, riigina toetame lume tootmist suusaradadele . Ühed laulavad , tantsivad või koovad sokke, ehitame ja hooldame selleks kultuurimajasid , aga autohuvilistele loome maksu.
 See tekitab isiklikult minus rahulolematust ja ma ei taha enam maksta staadionite või kultuurimajade eest, sest minu hobi, minu kodus, minu enda raha eest saab maksustatud.  Kas siis 50 või 300 aastas.... küsimus pigem miks üldse?
Jah, ma mõistan Tallinna autostumise muresid, aga kes mõistab ”Talupoega”?
Vasta

Ma ei tea, minuarust pole midagi demotiveerivamat kui sissetulekute kõrge maksustamine - olgu muuga kuidas on, kui raha on minu käes, siis ma saan ise reguleerida, et kas osta veini või mingi järjekordne ront garaažinurka ruumi tolmu koguma või kütust ringi paarutamiseks või jalgpallipileteid või mida iganes muud rohkem või vähem olulist.

Oleks see maksuküür siis tegeliku palgatasemega kuidagi sünkroonis, aga see ülaltoodud 2000€ säästu tekib juba keskmise palga juures, ehk siis pmst riik jätab keskmisele Jussile 40 (vana)auto aastamaksu raha kätte ja küsib tagasi niimitme eest, kui neid tegelikult hingekirjas on.

Ega ma muidugi ei looda kellegi maailmavaadet ümber veenda, eks trükkige oma plakateid ja nimekirju ja asju, teil on see õigus ja ma olen sügavalt iga ihurakuni selle pooldaja, et teil oleks see õigus - lihtsalt kui tekib küsimus, et "miks ainult 17,5% hääletas/protestis/meeleavaldas", siis ülaltoodud arvutus on üks üsna levinud põhjus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne