Ikka ja jälle seda automaksu!

(13-06-2024, 12:13 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(13-06-2024, 10:18 AM)Peeter2 Kirjutas:  Miks inimesed poolt hääletasid - selle asja nimi on parteidistsipliin.
Teisiti pole võimalik riigikogus võimu teostada, sõltumata partei nimest, olgu otsused konkreetse inimese arvates õiged või mitte. Hakkad isetsema, visatakse sind välja.
Riigikogust ei saa välja visata, poliitgrupeeringust väljaviskamine ei ole häbiasi. Parteidistsipliini järgi hääletamine on pahatihti hääletaja moraalse palge kvaliteedimärk.
Sa saad väga hästi aru et nii ei saaks sisuliselt ühtki seadust vastu võtta kui parteilastel lastaks "südametunnistuse" järgi hääletada nii nagu igaüks ise tahab. Või siis saaks aga see muutuks ettearvamatuks ja sellega oleks ohtralt jama. See on kogu aeg nii olnud. Koalitsioonivalitsuse mõte ongi et teostatakse enamuse toel oma poliitikat. 
See mis sa räägid väljaviskamisest, on elementaarne ja kõigile teada, ehk siis siin ja praegu kasutu jutt. Võid ühe koosseisu ajal lolli mängida, lasta ennast parteist välja visata aga edaspidi on sinu poliitkarjääriga kõik. Jah loomulikult on poliitikategemine moraalselt küsitav, igasuguste tõbrastega peab koostööd tegema, selleks et üldse midagi ära teha. Mulle selline asi ka ei sobiks.
Vasta

Nende poolt hääletajate nimed kleebiksin hea meelega auto klaasile. Las rahva vaatab ja saab mõtteainet endale.  Big Grin
Vasta

(13-06-2024, 13:17 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Nende poolt hääletajate nimed kleebiksin hea meelega auto klaasile. Las rahva vaatab ja saab mõtteainet endale.  Big Grin
 N1 kaubiku külgedele ja tagaluugile sobiks oivaliselt!
Vasta

Küll eestlased ikka armastavad nimekirju...
Vasta

(13-06-2024, 14:48 PM)Telc Kirjutas:  Küll eestlased ikka armastavad nimekirju...

Mälu on ju kehv, mis teha?
Järgmiste valimiste nimekirja saab siit:
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Kellele sellest nimekirjast muidu hääle oleks andnud siis?
Vasta

Mis sellise kleepsu hind tuleks? Võtaks pataka neid.
Vasta

Ma niisama teema arendamiseks (et leek ei kustuks) muidu küsin, et mis näitaja see 77442 vastuhäälega petitsioon muidu on?
Eestis on Transpordiameti statistika järgi ~662 000 sõiduautot (NB Registreeritud M1 ja M1G, ei sisalda "registrikanne peatatud" sõidukeid). Kui palju on keskmisel autoomanikul sõidukeid? Pakun et vähem kui ~1,5!? (aga kasutame arvutamisel siiski 1,5) Siit võiks statistiliselt järeldad, et meil on ca 441 000 autoomanikku, kellest siis 77442 olid vastu =17,5% Kusjuures ilmselt andis vastuhääle ka mõni inimene, kellel polegi autot :-) (mõni lihtsalt on alati vastu, igale asjale)
Ülejäänutele maks siis justkui sobib?!
Jah, mina hakkan kah maksma automaksu, tänase teadmise järgi ~520 €/a ja mul on kõiki neid sõidukeid vaja.
77442 häält on muidugi suur arv, aga kas kõikide suurte arvudega ikka peab arvestama?
Võrdluseks RK 2019a valimistel sai EKRE kokku 99761 häält - kas nende seisukohad peavad nüüd seaduseks saama?
Vasta

(14-06-2024, 09:23 AM)maaks Kirjutas:  Ülejäänutele maks siis justkui sobib?!
Noh, kolme auto ja kahe tsikli pealt tuleb järgmisel aastal mingi ~300€ automaksu. Tulumaksu küüru kaotamisest samas ~2000€ säästu. Suht no-brainer muarust.
Vasta

(14-06-2024, 10:25 AM)Jesper Kirjutas:  
(14-06-2024, 09:23 AM)maaks Kirjutas:  Ülejäänutele maks siis justkui sobib?!
Noh, kolme auto ja kahe tsikli pealt tuleb järgmisel aastal mingi ~300€ automaksu. Tulumaksu küüru kaotamisest samas ~2000€ säästu. Suht no-brainer muarust.
Kui läheb hästi ja on tulu, siis sellelt midagi maksta ongi ok. Aga maksustada kodus olevat vara, sõltumata inimese tulust, ei muuda ju elu paremaks vaid loob vastasseise. 
 Autod on ka kellegi hobi, kellegi enda rõõm ja eneseteostus, nii nagu näiteks jalgpall, staadioneid ehitame ühisest rahast, riigina toetame lume tootmist suusaradadele . Ühed laulavad , tantsivad või koovad sokke, ehitame ja hooldame selleks kultuurimajasid , aga autohuvilistele loome maksu.
 See tekitab isiklikult minus rahulolematust ja ma ei taha enam maksta staadionite või kultuurimajade eest, sest minu hobi, minu kodus, minu enda raha eest saab maksustatud.  Kas siis 50 või 300 aastas.... küsimus pigem miks üldse?
Jah, ma mõistan Tallinna autostumise muresid, aga kes mõistab ”Talupoega”?
Vasta

Ma ei tea, minuarust pole midagi demotiveerivamat kui sissetulekute kõrge maksustamine - olgu muuga kuidas on, kui raha on minu käes, siis ma saan ise reguleerida, et kas osta veini või mingi järjekordne ront garaažinurka ruumi tolmu koguma või kütust ringi paarutamiseks või jalgpallipileteid või mida iganes muud rohkem või vähem olulist.

Oleks see maksuküür siis tegeliku palgatasemega kuidagi sünkroonis, aga see ülaltoodud 2000€ säästu tekib juba keskmise palga juures, ehk siis pmst riik jätab keskmisele Jussile 40 (vana)auto aastamaksu raha kätte ja küsib tagasi niimitme eest, kui neid tegelikult hingekirjas on.

Ega ma muidugi ei looda kellegi maailmavaadet ümber veenda, eks trükkige oma plakateid ja nimekirju ja asju, teil on see õigus ja ma olen sügavalt iga ihurakuni selle pooldaja, et teil oleks see õigus - lihtsalt kui tekib küsimus, et "miks ainult 17,5% hääletas/protestis/meeleavaldas", siis ülaltoodud arvutus on üks üsna levinud põhjus.
Vasta

Lihtsale talupojale arusaadavas keeles: vara maksustamisega maksustatakse just "rikkaid", sest nemad on need, kas käibe- ja tulumaksu maksmisest jokk skeemidega kõrvaje hoiavad. Piltlikult, sõidavad oma "OÜ-tatud X5-ga" ja lasevad vaikset vilet. Nüüd kui tuleb mootorsõidukimaks ja (suurem)maamaks jääb vile ehk vaiksemaks ja G-d, X-id, Q-d ja "cayennid" asenduvad ehk mõistlikuma sõidukiga ...
(räägib eht eestlaslik kadedus, mis muu  Big Grin )
Vasta

(14-06-2024, 12:00 PM)Jesper Kirjutas:  Oleks see maksuküür siis tegeliku palgatasemega kuidagi sünkroonis, aga see ülaltoodud 2000€ säästu tekib juba keskmise palga juures
2000 eurot netosäästu aastas maksuküüru kaotamise tõttu ei teki mitte ühegi palgataseme juures.
Vasta

Seadusliku rahalise karistuse ähvardusel sunnitakse nüüd Eesti elanikke oma vanu masinaid koski saatma või muul moel registrist kustutama?
Kas nüüd viimase versiooni järgi sõidukid, mille staatus on "Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist" on samuti maksustatavad?
Mina aru ei saa, mis krt toimub? Kohustuslik kindlustus on. Kui sõidad, siis maksad. Kütuse- ja elektriaktsiis on. Mida rohkem sõidad, seda rohkem maksad. Nüüd tuleb automaks, mis täidab lünga - kui ei sõida, siis maksad ikka.

Kui kellelgi on infot, kui palju prognoositi automaksust laekuvat tulu 2025. aastaks, pange siia kirja. mõne aasta pärast hea vaadata.
Hea ka teada teisi numbreid nagu automaksu IT lahenduse ja maksukogumise süsteemi väljatöötamise hind ning edasised, iga-aastased püsikulud lihtsalt selleks, et saaks koguda uut maksu.
Võtame nüüd kanasoolikad, klaaskuulid, seapõrnad jt. abivahendid välja ning hakkame ennustama, mis maks tuleb järgmisena?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

(14-06-2024, 12:29 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(14-06-2024, 12:00 PM)Jesper Kirjutas:  Oleks see maksuküür siis tegeliku palgatasemega kuidagi sünkroonis, aga see ülaltoodud 2000€ säästu tekib juba keskmise palga juures
2000 eurot netosäästu aastas maksuküüru kaotamise tõttu ei teki mitte ühegi palgataseme juures.
Jah, tõepoolest korrektne number on 1726.56 - seega maksimum on 34,5 vanaautot 40 asemel (ma peast kirjutades arvasin, et miinimumpalk ja tm-vaba miinimum on juba ära võrdsustatud, aga tundub et siiski mitte). Keskmise palgaga veidi vähem, aga rohkem täpseid numbreid otsida ei viitsi, jutu mõtet see ei muuda ja täpne olles me veel ei tea ka 2025.a. keskmist palka.
Vasta

(14-06-2024, 12:00 PM)Jesper Kirjutas:  Ma ei tea, minuarust pole midagi demotiveerivamat kui sissetulekute kõrge maksustamine - olgu muuga kuidas on, kui raha on minu käes, siis ma saan ise reguleerida, et kas osta veini või mingi järjekordne ront garaažinurka ruumi tolmu koguma või kütust ringi paarutamiseks või jalgpallipileteid või mida iganes muud rohkem või vähem olulist.
...
Vot ma ei tea, mu arust on varamaksud täiesti demotiveerivad - mina olen oma väikese palga juures kokkuhoidlik, pole elus kordagi lõunamaareisil käinud ja kõik puhkused oma majapidamises tööd teinud ning soetanud endale vanaduspõlveks auto(d) (maa vms), maksnud soetamisel Eesti riigile makse ja siis tulevad mu vara maksustama. Samas see, kes on kogu oma kõrge sissetuleku kord kvartalis väljamaale lennates ja kõrtsides maha laristanud, teda ei maksustata (või täpsemini on ta oma maksud jätnud võõramaalastele). Äärmiselt ebaõiglane, maksustada tuleb tulusid ja korrektselt ning astmeliselt kuid majanduslikku initsiatiivi mittepärssivalt.
Vasta

(03-06-2024, 00:00 AM)honkomees Kirjutas:  
(14-05-2024, 06:40 AM)honkomees Kirjutas:  
(13-05-2024, 11:31 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...
Postimehe kalkulaator on uus, pirukamosse aastamaks on nüüd 50 EUR, see roheauto näitab veel vana.
... nüüdse järgi vanal 115 ja uuel 848  Sad , rohkem kui kuupension. ...
Nüüd ka roheautol uus kalkulaatori variant ja selle järgi hoopis teised numbrid, palju väiksemad.

Kas on ka mõni kalkulaator, mis praeguse seaduseprojekti järgi tõeselt arvutab selle maksu suuruse?
noh, seadus on läbi koputatud, kas keegi oskab ka korrektse kalkulaatori juhatada? Mul POSTIMEHE järgi tuleb 3 auto summa üle 1000 ja ROHEAUTO järgi pisut üle 300 !!!
Tahaks mingit selgust, et hakata vastavaid liigutusi tegema ... millise autoga mismoodi toimetada.
Vasta

(14-06-2024, 12:51 PM)Jesper Kirjutas:  
(14-06-2024, 12:29 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(14-06-2024, 12:00 PM)Jesper Kirjutas:  Oleks see maksuküür siis tegeliku palgatasemega kuidagi sünkroonis, aga see ülaltoodud 2000€ säästu tekib juba keskmise palga juures
2000 eurot netosäästu aastas maksuküüru kaotamise tõttu ei teki mitte ühegi palgataseme juures.
Jah, tõepoolest korrektne number on 1726.56 - seega maksimum on 34,5 vanaautot 40 asemel, keskmise palgaga veidi vähem, aga rohkem täpseid numbreid otsida ei viitsi, jutu mõtet see ei muuda.
Lisa arvutuskäik. Oravate endi veebilehel olev kalkulaator selliseid numbreid ei anna.
Vasta

Ilma ennustamata võin öelda, et järgmine maks on kinnisvara maks. Ehk on sul vaja 3 kinnisvara, saad ühega ka hakkama.
Vasta

Okei, mul on peas sassis juba kõik need muudatused ja millal üks või teine pidi või ei pidanud kehtima hakkama. Keskmise palga 1900€/kuus saajale jääb aastas rohkem kätte 1200€, ehk 24 autot, mulle mõni vähem. 

40 oligi liiga ilus, et tõsi olla, aga põhimõte jääb ikka samaks, pead olema kas väga madala või väga kõrge palgaga, et enam-vähem mõistuse piiridesse jääva rondikollektsiooni (ups, lootustandvate hobiautoprojektide ikka) pidamine neid kahte maksumuudatust koos vaadates järgmisest aastast kallimaks läheks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne