Ikka ja jälle seda automaksu!

Lugesime jah. Ei tohi unustada, et koalitsioonis on siseopositsioon, kellele ei meeldi seisvate autode maksustamine! See on viimane õlekõrs, mis veel päris pooleks ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(25-06-2024, 13:01 PM)hobiautod Kirjutas:  Tubli President !

 Oleks vaja ka artikli  sisuga tutvuda. See vabandus millele tuginedes seadus välja kuulutamata jäeti on nii õhkõrn. Tehakse väike parandus seaduses ja tuleb see maks mis mühin.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(25-06-2024, 13:42 PM)Daff Kirjutas:  
(25-06-2024, 13:01 PM)hobiautod Kirjutas:  Tubli President !

 Oleks vaja ka artikli  sisuga tutvuda. See vabandus millele tuginedes seadus välja kuulutamata jäeti on nii õhkõrn. Tehakse väike parandus seaduses ja tuleb see maks mis mühin.

Ma kuulasin raadiot esiteks. Parem õhkõrn kui listalt nätaki ära kinnitada.
Vasta

Artikliga saab tutvuda ka riigimeedias:
https://www.err.ee/1609380782/president-...uulutamata
Vasta

See et president selle tagasi lükkas, tähendab ühtlasi seda, et jooksujalu loodetud 1.jaanuar, ei realiseeru.
https://www.err.ee/1609380884/akkermann-...-ei-joustu
Vasta

Ullike lobises kogemata riigisaladuse välja:
https://www.delfi.ee/artikkel/120303060/...teks-katet

Maksuraha ei plaanitudki kasutada rohelise maakera loomiseks,
vaenlase kaugtapmiseks ega ka lihtsalt igale poole ära kulutada,
vaid see on hoopis puudega inimeste viimane ellujäämislootus. Nii nunnu.
Vasta

Rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann loodab, et tagasilöökidest hoolimatta hakkab automaks siiski 1. jaanuarist kehtima.

https://www.delfi.ee/artikkel/120304382/...ima-hakkab
Vasta

(01-07-2024, 17:22 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann loodab, et tagasilöökidest hoolimatta hakkab automaks siiski 1. jaanuarist kehtima.

https://www.delfi.ee/artikkel/120304382/...ima-hakkab

Siin ERR-i link https://www.err.ee/1609385882/rahandusko...-tulevikku

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Millejärgi MNT otsustab, et mul on romusõiduk ja võiksin selle lasta tasuta ära viia? Kas kõik museaalide omanikele tehti samasugune pakkumine?
Vasta

[Pilt: Transpordiamet_3lovi_est_rgb.png]
Hea sõidukiomanik, lase oma romusõiduk tasuta ära viia!
 
Kliimaministeeriumi eestvedamisel on taaskord käimas romusõidukite kokku kogumise kampaania, mille raames on võimalus tellida sõidukile (olenemata kui halvas seisukorras see on) lammutamiseks tasuta äravedu. Kui ka Sinul on kasutuseta seisma jäänud sõiduk ning oled mõelnud selle lammutusse viimisele, on selleks praegu väga hea võimalus!
 
Romukampaania raames äraveetavate romusõidukite eest raha ei maksta.
 
Sõiduki üleandmiseks tuleb võtta ühendust Autolammutuste Liiduga (kontakt 57877233) või Kuusakoski AS-iga (kontakt 13 660), kes tulevad sõidukile tasuta järele ning seisavad hea selle eest, et sõiduk saaks nõuetekohaselt lammutatud ja liiklusregistrist kustutatud. Kampaania kestab veel kuni 14. juulini. Täpsema info, kontaktid ja üksikasjalikud juhised leiab Kliimaministeeriumi kodulehelt: https://www.kliimaministeerium.ee/romusoidukid (oзнакомиться с информацией на русском языке можно здесь).
 
Turvalist liiklemist soovides,
 
Transpordiamet
 
Vasta

Selle kampaania puutumus automaksu on milline?

Põgusal veebiotsingul nentisin, et seda on korraldatud vähemalt alates 2018 vähemalt iga-aastaselt.
Vasta

(05-07-2024, 21:24 PM)Telc Kirjutas:  Selle kampaania puutumus automaksu on milline?

Põgusal veebiotsingul nentisin, et seda on korraldatud vähemalt alates 2018 vähemalt iga-aastaselt.

Eks seal, et seoses ärahirmutatud autoomanikega on seekord profit ilmselt oluliselt rammusam.
Leebemad nõuded omandi tõestamisele juurde muidugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-07-2024, 21:24 PM)Telc Kirjutas:  Selle kampaania puutumus automaksu on milline?

Põgusal veebiotsingul nentisin, et seda on korraldatud vähemalt alates 2018 vähemalt iga-aastaselt.

See puutumus on väga seotud  Eriti vanatehnika omanikega. See, et mul on ajutiselt kustutatud vanasõidukid ei pea seda kohe romuks pidama
Vasta

(05-07-2024, 22:15 PM)hobiautod Kirjutas:   See, et mul on ajutiselt kustutatud vanasõidukid ei pea seda kohe romuks pidama

Viimasel ajal kumab pidevalt välja see, et kui kuskil , kasvõi põllul seisab mingi auto, arvatakse see kohe romu olema ja hirmus häda, et reostab! Unustatakse see asjaolu, et reostamine hakkas juba ennem pihta, kui see auto loodi ehk valmistati. Ja isegi peale lammutamist ei lõpe reostus. See lõpeb alles siis, kui viimane inimene maamunalt on pühitud! Ja isegi siis reostab emake maa täie auruga edasi! Masendav.Big Grin
Vasta

(05-07-2024, 18:41 PM)hobiautod Kirjutas:  Millejärgi MNT otsustab, et mul on romusõiduk ja võiksin selle lasta tasuta ära viia? Kas kõik museaalide omanikele tehti samasugune pakkumine?

Mul tuli lausa kaks kirja  Big Grin
Vasta

Mulle tuli ka kaks kirja, äkki loendavad isendeid

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Ma sain ka igaks juhuks kaks kirja MNT-lt. 
See aasta on see kampaania kuidagi eriti pealekäiv. Ühele inimesele kellel ka paar peldikut hoovis seisavad ja kes suurest kartusest oli rõõmus,et saab TASUTA ära anda autod enne maksu, tegin natuke selgitustööd. Tal on autode dokumendid ka kenasti olemas ja autod tema nimel. Miks peaks TASUTA ära andma? Metalli kokkuostus makstakse ju raha selle eest.
Sebisin talle tegelase,kes need romud tal kokkuostu viis ja volikirja alusel lasi ära vormistada. Treila vend teenis natuke sebimise eest ja romude omaniku nägu oli ka meeldivalt rõõmus. 
Ma pole nüüd natuke jälginud,et mis sellest jamast sai lõpuks. Kas üritavad mingi nipiga ikka 01.01.2025 kehtestada?

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Nojah, see ei ole nii ühene tehe - kui kokkuost on lähedal, siis muidugi, aga kui see "põld" asub kuskil karulaanes, kuhu treila saamiseks peab kahe otsa eest maksma, selle vastu võtmiseks vaba päeva võtma ning vanaraua hind juhtub madal olema, võib tehing vabalt ka punases lõppeda. Andsin ka vanasti laia suuga samalaadset nõu, kuni ükskord pooltuttava käest põhjalikult sõimata sain, edaspidi olen kuss Smile
Vasta

Seda küll jah. Mul tuttav siin kodukandis(Viimsi) ja kokkuost betoonis vist(mitte Kuusakoski). Üks auto oli USA buss ja teine oli mingi konnasööjate suurem sõiduauto. Aga jah kui kusagil karu mustikas romud on,on asi teine. Aga alati kannatab kalkuleerida natuke.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(05-07-2024, 23:09 PM)wagoneer Kirjutas:  Ma pole nüüd natuke jälginud,et mis sellest jamast sai lõpuks. Kas üritavad mingi nipiga ikka 01.01.2025 kehtestada?

1. jaanuar 2025 on normaalse õigusloome korral võimatu eesmärk. Üldiselt jõustuvad maksumuudatused tõesti 1. jaanuaril, kuid mu teada peab maksumuudatuse vastuvõtmise ja rakendamise vahel min 6 kuud olema, aga ei viitsi hetkel otsida, kas ja kuidas see seadusesse kirjutatud. Realistlik aeg on ilmselt 1.juuli 2025, kui kellegi käed väga teerulli järele sügelema ei hakka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne