Abi puulõhkujaga

ma olen ikka oma paarsada ruumi lõhkunud taoliste masinatega, pole veel näinud, et sealt ilgema jõuga mõni nott oleks minema lennanud. Isegi natuke mitte Rolleyes
Vasta

Metsakuiv kuusk ja mänd võivad lennata küll.
Märg puu ei lenda.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Ma hiljuti sain litaka, nii et alul tundus, et õlavarreluu läks mitmeks osaks.
Jändrik läbikasvanud poolkuiv kask hargnemiskohast, mis kiilust tagasi lendas ja silindripoolne munaga tõukepind + paku viltune külg soosis minema lendamist.
Nastiku modi plaani võetud mingil kujul. Tahaks vist miskit teravat ja koonilist nurkadesse keevitada.
   
Puuklotsiga timmin tühikäigu miinimumini, 50cm käik ja 38cm pakud/halud.

Lisa: välja kukkus selline ja pärast katsetusi 3 männi kallal, kust 15" latist jäi kännu juures paar tolli puudu, võib lugeda kordaläinuks. Keskel ka pisike koonus, mis halvasti näha.
   
Vasta

Mind paneb imestama, et selles suures euroturvaohutusnõuete tuhinas nii oluline asi nagu seesama tõukepind selline sile jäetakse. 
Lülitama peab kahe käega, aga notid lendavad kahte lehte, vastu pead ja õlgu.
Ilmselt on need masinad juurutanud inimesed, kes neid vaid juutuubist vaadanud on.
Muuseas, kui neid lõhkujaid vaadata, siis raami konstruktsioon on ka kuidagi jube kipakas ja raskuskese ka kõrgel.
Vasta

(12-09-2023, 22:05 PM)v6sa Kirjutas:  Päriselt ohtliku jõuga minemalendavat pakku sa kinni ei hoia. Küll aitab käega tunnetamine ennetada minemalendamist, kuna pakk hakkab end kohendama ja saab õigel ajal survet maha anda.
Ma siin kevade poole küünis lõhkusin kuiva ja surumise ajal on käsi paku peal ja kohati jõuga hoiad ja see hoiab ära näkku paku lendamise.Mul lendasid pakud ilge vingaaliga kiilu poolt ja mitu meetrit eemale puuvirna vastu.Kas see konstrui ikka on nii nigel?Sai lõhutud vahtra jämedaid pakkusi,üksi andis masinale upitada+mööda paku serva meelitades hakkas hargnema,keskelt oli lootusetu lõhkuda ja ei saa kurta konstrui nõrkust.Ma ei tea enda masina vanust,aga mullu lendas jahutustiivik ribadeks ja stokker tarnis uue ja need tiivakesed mis silindri kõrval pakku masinal peavad hoidma need kah pisut lagunenud,aga see võib ka minu viga olla.
Vasta

(13-09-2023, 09:08 AM)margus61 Kirjutas:  Ma hiljuti sain litaka, nii et alul tundus, et õlavarreluu läks mitmeks osaks.
Jändrik läbikasvanud poolkuiv kask hargnemiskohast, mis kiilust tagasi lendas ja silindripoolne munaga tõukepind + paku viltune külg soosis minema lendamist.
Nastiku modi plaani võetud mingil kujul. Tahaks vist miskit teravat ja koonilist nurkadesse keevitada.

Puuklotsiga timmin tühikäigu miinimumini, 50cm käik ja 38cm pakud/halud.
Seda tüüpi aparaadiga kus silindri vars otse puud pressib peab ettevaatlik olema, kui lükkepinna ümber teed. Enam pakk ära ei lenda, kuid nüüd on oht silindri vars kõveraks lükata. Onule sai samale aparaadile ühe käe juhtimine ning lükkepind ümber tehtud ning vidi aja pärast oli vars kõver. Enne lugesin muidugi sõnad peale, kuidei olnud abiks nagu näha.

Sellise konstruktsiooniga nagu nastiku masin eelmisel lehel seda probleemi ei ole.
Vasta

Sellisele saaks kiilu teise otsa ka panna ju, või on ühepoolne silinder?
Vasta

(13-09-2023, 14:26 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Sellisele saaks kiilu teise otsa ka panna ju, või on ühepoolne silinder?
Ühepoolne.
Vasta

Täna jõudis mulle õuele 240€ + 22€ transa eest kuni 41 senti lõhkuv kiirlõhkuja. Näoraaamatu turuplatsil üks naeserahvas Põlvast müüb neid ja ma vaatasin, et 262 raha eest ei saa enam peksa ka, varsti maksab Fiskarsi kirves samapalju. Muidu hinnad on sellised... Kargupuss toob ära kel on see optsioon lähim, seega kiirustage, kaupa vast lõputult ei jagu.  Teeb kuuri aluslaua ja ongi tore. Samas on hea ka kaasa võtta, 61 kilo pole ülemäära. Tundub Soome iinlane vms, igaljuhul põhjanaabrite jaoks/tellimusel tehtud sest ei usu Soome originaalpäritolusse. Aga kiire on küll! 1600W mootor ja tsükkel 2 sekundit.
edit: küsisin, 5tk kiirematele alles Smile

[Pilt: ADCreHcGq3bfLmN6IiSGHy9yphNc-zLKN96p0OSD...authuser=0]
Vasta

Üks ohutusmeede kirvega peenema tulehakatuse tegemisel. Nimetatakse seda mongoolia meetodiks.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(28-09-2023, 14:48 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Täna jõudis mulle õuele 240€ + 22€ transa eest kuni 41 senti lõhkuv kiirlõhkuja. Näoraaamatu turuplatsil üks naeserahvas Põlvast müüb neid ja ma vaatasin, et 262 raha eest 
Ostsin ka sellise omale , pool ruumi lasin läbi, sai selgeks, et tööloom see ei ole ja müüsin ruttu maha, enne kui laiali läheb.
Vasta

(28-09-2023, 14:48 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Täna jõudis mulle õuele 240€ + 22€ transa eest kuni 41 senti lõhkuv kiirlõhkuja. Näoraaamatu turuplatsil üks naeserahvas Põlvast müüb neid ja ma vaatasin, et 262 raha eest ei saa enam peksa ka, varsti maksab Fiskarsi kirves samapalju. Muidu hinnad on sellised... Kargupuss toob ära kel on see optsioon lähim, seega kiirustage, kaupa vast lõputult ei jagu.  Teeb kuuri aluslaua ja ongi tore. Samas on hea ka kaasa võtta, 61 kilo pole ülemäära. Tundub Soome iinlane vms, igaljuhul põhjanaabrite jaoks/tellimusel tehtud sest ei usu Soome originaalpäritolusse. Aga kiire on küll! 1600W mootor ja tsükkel 2 sekundit.
edit: küsisin, 5tk kiirematele alles Smile

[Pilt: ADCreHcGq3bfLmN6IiSGHy9yphNc-zLKN96p0OSD...authuser=0]
Kas muuvit ei olegi vä?
Vasta

Midagi sellist?
https://m.made-in-china.com/product/Fact...48695.html

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Jälle mingi hiina odavporri reklaam käib siin.
Teeks maha-
61kg masina kaal juba ütleb kõik. Selline suurema paku kaaluga masin, millega ilmselt paras valitud 30cm oksavaba leppa halgudeks pressida. Korralik fiskarsi kirves on igast otsast kiirem ja tõhusam. Odavam, pea hooldusvaba ja lihtsam transportida ka.
Mõistliku puulõhkuja kaal ikkagi algab 200-st kilost. Komponendid ei saa vähe kaaluda, et ta üldse koos püsiks ja eesmärgipärast tööd suudaks teha.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=KHwSCRVA4cQ

Kerge otsing andis sellise video, ehk lähim analoog oma 10tonnise survejõuga. Paras sitanikerdis ja selle info saamiseks pole seda vaja osta...
Ootame kodanik Plyvali videot edukast tööpäevast!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-09-2023, 02:08 AM)Marko Kirjutas:  https://www.youtube.com/watch?v=KHwSCRVA4cQ

Kerge otsing andis sellise video, ehk lähim analoog oma 10tonnise survejõuga. Paras sitanikerdis ja selle info saamiseks pole seda vaja osta...
Ootame kodanik Plyvali videot edukast tööpäevast!
Tööasend juba on selline, et mis selg teeb peale esimest tundi võib vaid arvata, kes probleemiga kokku puutunud.
Videos olev masin tundub pehmelt öeldes suht vähesuutlik.
Mul on tekkinud küsimus, kas kineetiliste puulõhkujate survetonnid on erinevad hüdrauliliste omast? Vahepeal oli siinmail populaarne "34 ton" hiinlane. Jannseni ja muude nimede all. Videoid vaadates ta lõhub küll kiiresti kuid ei lõhu ikka ca 15t hüdraulilisega võrdväärselt. Seisukoht on subjektiivne, kuna pole ju ise proovinud sama pakuga üht kui teist masnat.
Vasta

(30-09-2023, 02:22 AM)ak75 Kirjutas:  ...
Tööasend juba on selline, et mis selg teeb peale esimest tundi võib vaid arvata, kes probleemiga kokku puutunud.
Videos olev masin tundub pehmelt öeldes suht vähesuutlik.
Mul on tekkinud küsimus, kas kineetiliste puulõhkujate survetonnid on erinevad hüdrauliliste omast? Vahepeal oli siinmail populaarne "34 ton" hiinlane. Jannseni ja muude nimede all. Videoid vaadates ta lõhub küll kiiresti kuid ei lõhu ikka ca 15t hüdraulilisega võrdväärselt. Seisukoht on subjektiivne, kuna pole ju ise proovinud sama pakuga üht kui teist masnat.
Mul sarnane https://www.cnlogsplitter.com/kientic-lo...itter.html riistamarketist ostetud hiinlane juba aastaid (ei mäleta millal tegin siia ostmise teema) ja ainukeseks puuduseks on natuke madal tööasend, 715 mm. Tavaliselt paigutan rataste ja toe alla plokid, et saaks sirge seljaga töötada ja siis on kõik ok. Mul kulub aastas küttepuud ikka keskeltläbi 25+ rummi, nii et lõhkumise kogemust jagub.

(30-09-2023, 02:22 AM)ak75 Kirjutas:  ... Videos olev masin tundub pehmelt öeldes suht vähesuutlik. ...
tõenäoliselt mitte, kui arvestada paku mõõte. Ehk arvan, et kui antud pliidipuude lõhkujale alla ehitada sobivas kõrguses töölaud/pukk, siis ta täidab oma ülesande. Laguneda seal eriti millelgi ei ole.
Mul on varasemast olemas ka väike, mingi 5-7 t hüdrauliline ja see on nikats, aeglane ja jõuetu. Aga sellele on mul ka puidust alus tehtud õigel kõrgusel töötamiseks.
(30-09-2023, 02:22 AM)ak75 Kirjutas:  ... Mul on tekkinud küsimus, kas kineetiliste puulõhkujate survetonnid on erinevad hüdrauliliste omast? Vahepeal oli siinmail populaarne "34 ton" hiinlane. Jannseni ja muude nimede all. Videoid vaadates ta lõhub küll kiiresti kuid ei lõhu ikka ca 15t hüdraulilisega võrdväärselt. Seisukoht on subjektiivne, kuna pole ju ise proovinud sama pakuga üht kui teist masnat. ...
Mul pole ühtegi sellist pakku õnnestunud leida, mis minu 30T alla ei annaks. Kiiruses jääb nõrgimaks osaks ikka inimene, kes notte ette annab. Kineetilise masinaga ei lõhuta tegelikult toore jõuga nagu hüdro puhul vaid löögiga nagu kirvega lõhkudes ja igasugu oksakohad jms lõigatakse läbi.
Vasta

mina kahtlesin selles sõlmes, kuhu vedru sõrme sälku tõmbab sel hetkel, kui hoog sees ja läheb lõhkumiseks.
See sälk oli väikese ajaga deformeerunud, vahest viskas ka üle.
Vasta

(30-09-2023, 09:28 AM)pannkook Kirjutas:  mina kahtlesin selles sõlmes, kuhu vedru sõrme sälku tõmbab sel hetkel, kui hoog sees ja läheb lõhkumiseks.
See sälk oli väikese ajaga deformeerunud, vahest viskas ka üle.
Üleviskamine on vedru viga, mina olen regulaarselt (nii umbes korra aastas) lahti võtnud ja vedru pikemaks venitanud. Silmale tundub, et sälk on viga saanud aga kui vedru korralikult toimib, siis pole aastatega midagi juhtunud. Selle deformatsiooni põhjus ongi üleviskamine nõrga vedruga. Tegelt oleks õige otsida mingi tsutt jäigem õiges mõõdus vedru, aga siis võib kujuneda tõsiseks probleemiks selle sõlme masina küljes kokku pressimine, vedru tuleb ju käte jõul paika litsuda ...
Vasta

Tegu siis pliidipuulõhkujaga kodustesse oludesse. Miskipärast arvatakse et ma olen lollakas või??? Ei ole, lollust paiskub siin viimasel ajal teistest koormatega... 

Mahtu (mis meil ~1000 tihu pealt metsakuiva ja muud kütet tuli) teeme ikka nii ja seda vanatehnika kaasabil: 
[Pilt: ADCreHdGF3D3vjllQjRtt9ve3aOMhXjhDIRTUyMK...authuser=0]

Japa 355 on ka vana aga kiire ja efektiivne, mitte nagu pisemad mängu-rendimasinad. See on ka oksjonilt olematu rahaga ostetud, 3700 äkki? Vito täie elik 3 kuupi teeb tunniga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne