Tööriistadest

Sellest määrimisest juba mitu head aastat möödas ja nüüd töötab nagu peab ja kasutus sagedus endine...
Vasta

(28-05-2023, 11:56 AM)Daff Kirjutas:  
(28-05-2023, 11:04 AM)muska71 Kirjutas:  Kärheri puhul paneb mind imestama nende kvaliteedi tase,sest mul täiesti hobikasutus ja harva kasutan ja isegi garantii aega ei suuda klapp vastu panna ja ilmselt tehasest juba kuivalt kokku...
Rikki lähevadki need pillid mida harva kasutatakse.
Mulle Stokkeri remondivana tagant toast õpetas, et alati tuleb voolikust/peast surve maha lasta, kui peale tööd seisma jääb. Varemal ajal olla alates K5 metallist peaga olnud, viimast ostes miski 5...7a tagasi nimetati juba plastikut. Ju see siis surve alla jäädes kuidagi ikkagi ajaga deformeerub. Aga klapp on tahtnud jah määrimist eelmistel, viimane K5 on täitsa toiminud.
Vasta

(26-05-2023, 09:04 AM)v6sa Kirjutas:  "Meie kaupmees" ei hakka muutma karbile kleebitud numbreid. Hiinlane aga kleebib seda, mida telliti. No poolakad tellisid 300 A.

300 A tuleks 3520 W (mida saab 16 A 220 V pealt kätte) teoreetiliselt välja alles pingel 11,7 V. Kadusid arvestamata Sad

Samas saab minusugune pühapäevakeevitaja sellega (mul on samasugune noname, aga punane) asjad kokku küll, seega milles probleem? Hinda ju ei ole. Masina taha tulemus enamasti ei jää, oskusi on puudu.

Keevitusaparaatide juurde veel korraks tagasi tulles.
Kuna keevitusest on kujunenud mulle raskekujuline hobi, siis vaatan ka YT-st erinevaid keevitusteemalisi videoid. Ühe venelaste "venestatud" hiinlase ülevaatel, kus maksimumkoormusel väljundvoolu mõõtmistel tuli välja samuti, et Hiina amper on ca 0,5 Euroopa amprit, mis oli igati ootuspärane. Huvitav oli aga üks video kommentaar, kus öeldi, et sama aparaadi Hiina siseturule müüdaval versioonil on andmesildil kõik andmed ausad, kuna partei ei luba siseturule muinasjutte produtseerida.

Seega võib varsti juhtuda, et samast tehasest tulnud aparaat on hiinlaste koduturul lisaks austele andmetele ka kvaliteetsem/parematest juppidest koostatud kui ekspordiks tehtud verisoon. Euroopa liit ja ka Ühendkuningriigid on ka keevitusaparaatidele kehtestanud tehnilised nõuded, kuid seda peamiselt rohepöörde vaimus energiatõhususe ja ka tehnilise teabe/remonditavuse tagamiseks. Kirjutasin sellest natuke pikemalt siin.
Vasta

Palun täpsustust - kas ausad tähendab, et andmesildil on väiksemad numbrid või et annab päriselt lubatud amprid välja?
Vasta

(29-05-2023, 12:06 PM)Mahno Kirjutas:  Palun täpsustust - kas ausad tähendab, et andmesildil on väiksemad numbrid või et annab päriselt lubatud amprid välja?
Seda, et andmesilt ja tegelikkus langevad kokku.
Vasta

Kuidagi sobivalt tuli youtube kanalis Project Farm välja just video kus ta võrdleb odavate keevituste lubatud ja tegelikke ampreid ja muid asju. Täitsa 0.5 ei olnud aga täpne ka mitte, kellel huvi see otsib ja vaatab.
Vasta

3mm elektroodi nominaalne vool on 70-90A.
Mida fakki seal on teha 325A? Elektrood põleb nagu säraküünal....

P.S.
3mm elektrood peaks põlema nagu säraküünal 325A juures aga hiina amprid
on sellised erilised, need on sellised põlemisvastased amprid.
Tegelikkus on aga ilmselt see, et võrgus või seadmes tekkiv pingelang paneb need amprid pihta.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Elektroodi pakil on kirjas palju ampreid soovib antud elektrood,hiina inverteriga lisan rahumeeli +50A.Kas mitte 1mm terase keevitamiseks vajalik voolutugevus suurusjärk 40A ei ole?

Mullu kevael käis pool siinset foorumit keevitukursustel ja seal pandi meile mma praktikatunnis tabel ette,lisan manusena.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Ma küll kursustel ei käinud (paberid juba vene ajast) aga mis tähendab "Kõrge taastavusega" ja "pinna kaarlikaja"?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(10-06-2023, 12:03 PM)Walter Kirjutas:  Ma küll kursustel ei käinud (paberid juba vene ajast) aga mis tähendab "Kõrge taastavusega" ja "pinna kaarlikaja"?

Sama pilt inglisekeelsena Lincolni Electric Europe MMA kataloogist, aga need Google tõlked tegid laupäeva hommikul küll meele mõruks. 
 
High Recovery on vähemalt Andres Laansoo materjalide järgi emakeeles kõrgtootlik elektrood. Ehk lühidalt elktroodi kattesse lisatakse metallipulbrit, mis võimaldab õmblusesse suunata rohkem metalli kui on ainult elektroodi südamikus.
Arc gouge - süsielektroodiga lõikamine


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tänud täpsustamast!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Kas selle "arc gouge" all mõeldakse ikka söepulka(süsielektrood), mitte tavalist lõikeelektroodi(näiteks: ESAB OK21.03)? Kui oleks söepulk siis oleks "air arc gouge"
Vasta

(11-06-2023, 15:53 PM)Kult Kirjutas:  Kas selle "arc gouge" all mõeldakse ikka söepulka(süsielektrood), mitte tavalist lõikeelektroodi(näiteks: ESAB OK21.03)? Kui oleks söepulk siis oleks "air arc gouge"

Sul on õigus Arc gouge protsessis tekitab sulemetalli ära juhtiva gaasivoolu elektroodi räbu sulamine/põlemine ja Air arc gouge puhul puhutakse sulametalli eemale põleti küljest väljuva eraldi suruõhujoa toimel.
Vasta

Makitale vahelduseks+ hinnad.   
https://fb.watch/l9sG9jb-OM/

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

mingi jura Rolleyes
Vasta

Sattusin bauhofi, hetkel seal tööriistakast ratastel, scheppahi oma korraliku alega. See kvaliteet ei tohiks neil riistadel nii kehva olla, et hobiks ei kõlba, seega soovitan. Kast ise tundus ka üsna kobe olevat selle raha eest. Tunnen ka ise sarnasest puudust, kuid hetkel pole eelarves sees.
Vasta

Mia arvata makita akurelakast?Kuidas jõudu on,nt lõikamiseks?Kevadel läks ühel tavarelakal ankur,eile läks teisel ja tunuva suht sitad olema väiksed 700w relakad.Kodukasutus ja enaus ajast seisavad.hetkel espak pakub head hinda mingi piduriga akukas.Tahaks midagi kestvat.
Vasta

Mul on laual mitu makita kõige odavamat ja väiksemat juhtmega relakat mis on saanud aastaid juba vatti. Maksid vist 50-60 eur tükk ja mitu on seetõttu, et peaks ketast vahetama. Võrreldes akuriistaga on need kõige lahjemad juhtmega masinad ikkagi palju võimsamad, kergemad, kiirema pöördega ja mugavamad kasutada.
Akuga relakat kasutan ainult siis, kui tööd on vähe ja/või ei viitsi juhet vedada. Soovitan sul samuti kõrgeid ootusi akurelakale mitte seada vaid kasutada seda justnimelt väikeste asjade tegemiseks kiirelt ja sellisel distantsil, kuhu sa juhet ei viitsi vedada. Üks akurelakas kulub majapidamisse alati ära.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Jõudu väga rakendada ei saa, kaitse sekkub kiiresti. Aga üldiselt kannatab kasutada küll. Akut sööb suht isuga. See suuremat tüüpi raudtee relss, on üks läbilõige ja viiene aku tühi. Ok, selleks see mõeldud polegi Big Grin Aga ise kasutan pidevalt koos elektrilisega, ühega lõikan, teisega lihvin või faasin vms. Ja enam ei kujuta ettegi, et peaks paari lõike pärast mingi pikendusjuhtmega mässama.
Vasta

Makita akurella muutus tööriistaks siis kui mudeli esimene number hakkas 5 olema. See tähendab siis DGA504, 506, 511 jne. Enne seda kõlbasid rohkem küüneviiliks. Endal on 511, saab lõigata ja lihvida küll. Juhtmega asja nad muidugi ei asenda, see on õige jutt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne