#21

Küsisin selle värvi tüübi kohta ja öeldi pentafaal värv .
Vasta
#22

(19-03-2013, 15:07 PM)tweeter Kirjutas:  Küsisin selle värvi tüübi kohta ja öeldi pentafaal värv .
Kindlasti kõlbab kaasutada siseruumides näiteks metallkappide jne värvimiseks. Välitingimustes kasutatavate masinate värvimiseks mina seda värvi ei pruugiks. Või ainult juhul, kui masinat igal kevadel nii ehk naa on plaanis üle võõbata.
Muuseas, nõukaaegsete värvide markeeringu esimene number näitas kasutamise sihtotstarvet:
1 - välistööde värv (näiteks ПФ-115)
2 - sisetööde värv (näiteks ПФ-213)

Ja veel nii palju, et kui kasutama hakkad, siis tuleb värv väga hoolikalt läbi segada, et nõu põhja mitte mingit sadet ei jääks. Õigem oleks muidugi läbi värviveski lasta, aga saab ka käsitsi.
Vasta
#23
Information 

Tünni peal on kirjas BN 476/5046-02 ja tünn ise 50 l .Samas ei tea kas värv seal tünnis on õige lisaks on ka mingi logo tünni peal .
Vasta
#24

Õlivärviga saab edukalt oma garaazi betoonpõranda ja kiviseinad tolmuvabaks muuta... imbub kenasti sisse ja kiirelt kuiv. Samuti vanad talumajad on ju enamus värvitud õlivärviga ja sinna peale muu värv ei kõlba kui õlivärv või kogu vana maha kraaapida. samuti vanad metallgaraazid ja kohe ilma krundita võib värvida ja paksult Big Grin Nii et kuivade ja soojade ilmadega kohe vanad majad-garaazid ilusaks. Kollane; valge; pruun krunt kõigest 1 euro/kg Värv on raskem kui vesi. Samas ka vaat värnitsat ja (nitro) lakki 5157923 elisa. Ja naised kiidavad.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#25

Meenub.et nõukaaja lõpus sai tolle kollase värviga millega talleks traktoreid värvis terve suur talumaja üle värvitud.kuivas normaalse temperatuuri juures.
Vasta
#26

Kadrinas EPT-s värviti kapitaalremondi traktoreid T-150 ML värvidega. Põhiliselt mereroheline aga aeg-ajalt ka oranžiks, siniseks või beežiks. Kabiinid olid alati hallikasvalged. Raamatu järgi oli ML-12 värvide kuivamine 130-140 kraadi juures 20 minutit, ML-152-l 80-85kraadi juures 60 minutit, 100 kraadi juures 35 minutit. Kuna EPT värvikambri temperatuur tõusis vist kuni 70 kraadini, siis hoiti traktoreid seal 4-5 tundi. Linttraktoreid T-74 värviti aga pentaftaalvärviga PF halliks.
Vasta
#27

(19-03-2013, 16:27 PM)tweeter Kirjutas:  Tünni peal on kirjas BN 476/5046-02 ja tünn ise 50 l .Samas ei tea kas värv seal tünnis on õige lisaks on ka mingi logo tünni peal .
-see võib ka trükivärv olla!
Seda liikus ka althõlma ja kollasel oli ilus toon- minu onu maja on sellega üle võõbatud.

Ja kui keegi tahab PF-i, GF-i või NC (nitro)- ga betooni tolmuvabaks teha, siis kindlasti vedeldada suhtega umb.50:50 sobiva lahustiga(vähemalt esimene kiht). Sellega parandab aine imbumist ja püsivust.
Vasta
#28

Ära anda 40 liitrit, valget МЛ'i. Täitsa originaal ja täitsa kuivamatu toa temperatuuril, võibolla kunagi kuivab. Ma proovisin ühte lage sellega värvida. Enam ei proovi. Kui kellelgi vaja peaks minema, siis andku teada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#29

Varsti kohe õige aeg värvida,kuni kärbes ei lenda veel... korralikult pindpuhastatud traktoreid-GAZ autosi ja muid liikureid, kui hommikul soe päike metalli soojaks kütab ja paar tilka hapet pritsi kohta sisse tilgutada ja siis õhtuks on ... OK...ja külma langeva veega üle uhada võib juba külapeal laiama minna...Tehtud värk.
Ega keegi ei muidu kasuta seda värvi ära... Big Grin
Parimat Margus.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#30

h2ärra kirjutas, et külma ja langeva veega ......
Tuli mul kunagi peale pritsi kokkukerimist vahetult külm ja langev vesi taevast kaela. 06 millele sai Belarussi värv selga tõmmatud oli ilus mummuline nagu oleks tapeediga üle kleebitud.
Vasta
#31

(12-04-2013, 10:51 AM)Daff Kirjutas:  h2ärra kirjutas, et külma ja langeva veega ......
Tuli mul kunagi peale pritsi kokkukerimist vahetult külm ja langev vesi taevast kaela. 06 millele sai Belarussi värv selga tõmmatud oli ilus mummuline nagu oleks tapeediga üle kleebitud.

Kisub offtopic'uks aga las ta siis minna – Mina oma igapäevaliikurit värvisin (ja värvin edasi) KÕIKI korraliku värvimise reegleid eirates – suure hurraa, rulli ja pintsliga, vabas õhus. Tooni andsid asjaolud, nagu see, et sattus kuidagi ERITI karva ajav rull ning tagatipuks olin sättinud värvitava liikuri otse õitseva õunapuu alla, nii et ühe värvimissessiooni lõppedes puistas tuuleiil veel naksuvale värvipinnale ilusaid valgeid õisi. Big Grin (muust tolmust ja kärbestest me ei räägigi)
Tulemus – igati 5+ Cool

[Pilt: Psyhhobuss.jpg]
Vasta
#32

Ilus metsaautu ju.

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne