Kurtna/Tagadi kullakoormad
#81

(07-10-2013, 12:39 PM)Aspelund Kirjutas:  Mitu korda Sina oled aidanud Tagadi laada korraldamisele kaasa?

A.

0+0 korda!
Aga hetkel ei olenenud asjad inimeste vähesusest aga hoopis süsteemis.
Ja kui nüüd tegelikult ausalt öelda,mulle meeldiks samuti korraldajatega olla,rüübata paltsil õlut,lõksutada kõigiga lõugu ja käia kaks kätt taskus edasi-tagasi...... saan hakkama....Big Grin Platsil müüja olla on kordi hullem,sest seisa paigal,tõsta aastast -aastasse oma koli mida keegi osta ei taha,pärast selg haige....jne...
Aga mul on ka mõjuvaid põhjusi olnud,miks ei ole abis olnud. Targemad ja sõbrad teavad sellest. Ja sellepärast aitan alati nõuga.....Big Grin
Vasta
#82

(07-10-2013, 13:57 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ja kui nüüd tegelikult ausalt öelda,mulle meeldiks samuti korraldajatega olla,rüübata paltsil õlut,lõksutada kõigiga lõugu ja käia kaks kätt taskus edasi-tagasi......
Kõige austuse juures aga sa oled laada korraldamisest vist natuke valesti aru saanud. Inimesed kes asjadega tegelevad, tegelevad sellega tegelikult juba kevadest alates, kes rohkem sügavuti, kes vähem kuidas keegi oma vabast ajast jõuab. Eks nii mõnigi arusaamatus või ebakõla võib kanda ka toimkonna põlvkonna vahetuse arvele aga ühinen Ksf! Aspelundi üleskutsega: kes vähegi suudab-tahab-oskab aidata, on alati teretulnud asju paremini ja õigemas suunas lükkama.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#83

(07-10-2013, 14:40 PM)Walter Kirjutas:  
(07-10-2013, 13:57 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  .
Kõige austuse juures aga sa oled laada korraldamisest vist natuke valesti aru saanud.
Olen asjaga täitsa kursis. Korraldamine,eriti sellise asja korraldamine võtab tükk aega. Ja kindlasti tekitab halle juukseid,sest kõike pole ka kõige parema tahtmise juures võimalik teha nii nagu peab. Kõik ju on pidevas muutumises. Ja paljude kõrvaltvaatajate silmade läbi võibki asi nii välja paista.....nagu eelpool kirjutasin........Big Grin
Vasta
#84

(07-10-2013, 12:39 PM)Aspelund Kirjutas:  Kõikidele tublidele nõuandjatele, nii klubist kui väljastpoolt: kus viga näed laita, seal tule ja aita.

Kahjuks on aga nii, et kui on vaja vabatahtlike laada korraldamiseks, jäävad lapsed haigeks, kütuseraha on vähe, päev on juba planeeritud või laadaplats juba ammu võetud ning seekord tuleb kindlasti mitu miljonitehingut, millest loobuda ei saa.

Ehk siis vabatahtlikud klubilased ja muud sõbrad on alati oodatud appi aitama ülejäänud laadarahva elu parandama. Kontakti korraldajatega saab siit foorumist või veebilehelt Unic-Moto.

Mitu korda Sina oled aidanud Tagadi laada korraldamisele kaasa?

A.
NO MA VÕTAKS SEDA ASJA SEDASI ,ET IGA KORD KUI MA PLATSI OSTAN AITAN ÜRITUSE TOIMUMISELE KAASA.
ütleks veel seda et oli see Reinu orgunn ,mis ta oli , ning susserdamist oli kõvasti, aga vana tegi asja ära . millegipärast on jubepalju indiviide ,kes normaalsest jutust aru ei saa , aga kellele kõvema häälega rääkimine siiski mõjub. sellest aspektist oli vanameister mees omalkohal, kisa oli kõvasti ja korda ka.
Vasta
#85

Mis siin ikka hindade üle nuriseda. Kõik, mida raha eest on võimalik saada, on soodne. Olgem optimistid - hea, KUI üldse soovitud kaupa pakutakse. Oluliselt nigelam variant oleks see kui mitte mingi raha eest enam vajaminevaid vidinaid ei leiduks. Vat see oleks kurb Wink

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#86

Käisin ka kaemas, piletihind ok ju, kõik tahavad elada, mida aga natukene palju oli näha; sööki-jooki ja roostetanud katkiseid raualaadseid esemeid, mida isegi taibukamad meistrimehed ei suuda parandada ja kaasaega tagasi tuua.Smile

m 402
saab 96
Vasta
#87

(07-10-2013, 12:39 PM)Aspelund Kirjutas:  Mitu korda Sina oled aidanud Tagadi laada korraldamisele kaasa?


Ooot, ei saa nüüd hästi aru.... Pole veel tähele pannud et poes käies kliendid ning müüjad peaksid samaaegselt poe juhatuse ülesandeid täitma...

Tulen laadale, maksan osalustasu ja seejärel tuleb hakata kohapeal veel ise organiseerima... Vaat see on juba vene bisness Wink

(07-10-2013, 18:57 PM)Rimsi Kirjutas:  Mis siin ikka hindade üle nuriseda. Kõik, mida raha eest on võimalik saada, on soodne. Olgem optimistid - hea, KUI üldse soovitud kaupa pakutakse. Oluliselt nigelam variant oleks see kui mitte mingi raha eest enam vajaminevaid vidinaid ei leiduks. Vat see oleks kurb Wink



Täpselt kümnesse.
Nähtud piisavalt seda aega kui lihtsalt polnud...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#88

Teist korda Tagadile. GPS juhatas kohale. Parkimine hästi korraldatud. Ostud siis: Punatähe orden (numbri järgi umbes Velikie Luki lahingute ajast) 50.-, siis 2 ks.plaadiga treitera suuremale koolipingile kokku 1.-. Veel Tsernobili meenutuseks fljaga (sõjaväe joogipudel presendis) 5.-. Väga normaalsed hinnad ju. Dosimeeter Dp eest küsiti 3.-, kohe ei võtnud ja hiljem ei suutnud uuesti üles leida. Natuke filmisin multipillimeest, kes sai üksi lauldud, kandle, lõõtsa ja tümpsuga hakkama + Cd müümine. Ja pool jäi üldse käimata, sest meie sohver oli oma emmile sumpsid leidnud ja kibeles koju. Ilm soosis- soe, ähvardas vaid sadama hakata. Kordaläinud päev paljudele.
Vasta
#89

Tegemist on EVMK "Unic-Moto" vabatahtlike liikmete korraldatud üritusega, kuhu tulevad vabatahtlikult erinevad inimesed. Mille üle te nurisete, kui asi on igat pidi vabatahtlik?

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#90

(07-10-2013, 13:43 PM)ryblik1 Kirjutas:  Muidugist ongi juba omalgi tekkinud arusaam et selle laada korraldamine on korraldajatele läinud kommertsürituseks kätte kus oma jama müüma pääsevad kõik: Võltsmütse ja plastikautomaate ja muud vanatehnikaga mitteseonduvat müüjad. Saan aru et neid koitanud kohvreid ja kummist loomi tahavad ka mingid inimsed(???) aga eelisseisuses peaksid siiski olema vanatehnika inimesed ja tööriistad.


Vaat see on küll sul valearusaam. Kunagi see oli jah, motorratturite swap meet, enam ei ole. Ei ole see enam nii. Kõik külastajad ning kõik müüjad on võrdsed ning teretulnud. Ning nendel, kes ostab/müüb mett või roostes asju on sama õigus seal olla, kui nendel kes otsivad varuosad. Ja mina näiteks olen väga õnnelik, et ka minu naine ja laps käisid huviga ringi, samal ajal, kui mina otsisin oma asju.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#91

Okei... räägime siis veelkord asjast. Eelkõige neile, kes "poe" külalised on.

Viimased x aastat olen ma üks neist lollpeadest, kes igal kevadel ja sügisel on Tagadil selleks, et aidata kaasa ürituse toimumisele. Seda mitte piletiraha makstes või vanarauda lohistades, vaid taustal. Esimesel aastal seitse tundi vahetuseta väravas pileteid müües, ülejäänud aastad parklas saabujaid suunates.

Mis ma selle eest saanud olen? Peamiselt sõimata, soovitusi minna sinna ja tänna, kamaluga enda pihta suunatud roppusi, korra autoga pihta. Suurim reaalne töötasu on olnud paar tassi kohvi ja teist samapalju suppi. Raha mitte, sest kõik see tegevus toimub vabatahtlikult.

Loomulikult pole kõik läinud ideaalselt ja on ette tulnud probleeme. Vahepeal tööd alustanud meeskonnast pole keegi elukutseline üritusekorraldaja. Kõik teevad seda vabast tahtest ja parima võimaliku tulemuse nimel. Sel aastal uuenes meie viimane kitsaskoht, platside broneerimise süsteem. See, et inimesed ei suuda väravas meenutada, millise platsi nad broneerisid või kelle nimel see on, on küll peamiselt nende endi saamatuse probleem, aga samas ka probleem meile. Paar jobu müügiplatsi väraval toppamas on hea alusmaterjal pikkadele ummikutele.

Nüüd veel taustast. Igal sügisel ja kevadel algab klubiliste seas telefonimäng "Kes tahab saada Tagadi laada abitööliseks." Mõned (vähesed) tahavad ja tulevad. Mõned lubavad, aga ei tee midagi. Kolmandad ei tee midagi. Nagu väike Eesti Vabariik. Olgu siis põhjuseks lihtsalt täielik laiskus, pohhuism või lihtsalt soov üritust mingi kummaliste solvumiste valguses saboteerida. Seda kentsakam on hiljem foorumites või eravestlustes kuulata nende samade inimeste kiunumist, kuidas kõik on sitasti ja korraldajad on lollid ja saamatud.

Ja siis on organiseerijad süüdi veel ka selles, et midagi pole saada, et kõik, mis on saada, on sitaks kallis ja Ebay's on muru rohelisem ning Ikskiles säravam ning üldse on korraldajad munnid.

Aitäh.

Ja kui keegi ennast nüüd puudutatuna tundis, siis teadke, et see puudutus ja sõrmega näitamine oli sihilik.

Good night and good luck.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#92

Igati normis üritus. Mõnus pühapäevane jalutuskäik lahedate vidinate vahel. Kola peabki olema seinast seina, sest kui vaadata aint enda mätta otsast siis piisanuks ja vaid kolmest asjast (sest sa ostsid ju ainult 3 asjaBig Grin).
Mis puudutab tolmuseid koitanud kohvreid, siis kevadel otsisin 2 kuud kõigist antiigi poodidest kuni Kurtna laadani välja ja... kui leidsin Kurtnast sobiva(kevadel) ja küsisin jope käest hinda, mis oli jummala ok, aga moe pärast mõtlesin, et kauplex viis alla.. siis ulatas kõrval seisnud (tänane euro saadik brüsselis) küsitud summa ja sai õnnelikuks "koitanud kohvri" omanikuks. Mina pika ninaga.., aga nii saavadki asjad omale loo ja muutub nende väärtus uue omaniku jaoks. Ma ei imestaks kui see müüja seda kohvrit sinna mitu aastat vedanud oli ja nüüd äkki kaks ostjat korraga.
Ise ostsin purgi mett, lati vorsti, käntsaka suitsu liha.. a sobivat kohvrit ikka netu.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#93

Ma juba ootan seda koitanud kohvrite teemat siia retrofoorumisse..... Big Grin

A: Ja siis on organiseerijad süüdi veel ka selles, et midagi pole saada, et kõik, mis on saada, on sitaks kallis ja Ebay's on muru rohelisem ning Ikskiles säravam ning üldse on korraldajad munnid.

Ma ei saa, tegi õhtu lõbusaks. Ju see sul tuli südamest. Aegajalt on mõnedes muudes asjades omal sama teema.

Selles osas et: Hea et inimesed ikkagi teevad seda asja!

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#94

(07-10-2013, 23:00 PM)Aspelund Kirjutas:  Ja siis on organiseerijad süüdi veel ka selles, et midagi pole saada, et kõik, mis on saada, on sitaks kallis ja Ebay's on muru rohelisem ning Ikskiles säravam ning üldse on korraldajad munnid.

Aitäh.

Küll on tore, et sa ise ka oled aru saanud oma tegelikust olemusest Wink

Võta heaks.

Dad.
Vasta
#95

Ma sain ühe "kahepoolese" Jawa omanikuks. Hinda polnd teisel ollagi. Minust jäi sinna veel vähemalt kaks kolmepoolest Jawat mille hinnad samuti päris head olid. Peoga Planeta Spordile sobivat nodi nagu, peeglid, lingid ja esitule reflektor sain kah.


E


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#96

Ärge võrrelge seda üritust kaubamajaga, kus kõik on "juhatuse" organiseeritud ning suured ja veel suuremad härrakesed tulevad kaupa kaema või...pakkuma.
Tegu ju klubi vabatahtlike poolt tehtud üritusega ning seda massi , mille hulgas rida süüdimatuid jobusid, on ikka väga raske kähku paika panna.
Müts maha tegijate ees! Kritiseerijaile on tervitatav järgmistel kordadel korraldajate ridu täiendama tulla!
Palju on räägitud laadaliste grupeerimisest vanatehnika, samovari- mööbli- portselani jms.aladeks. Kuna toimub eelregistreerimine ja kohtade jagamine, siis peaks see ju olema teostatav?

Tervitab Veteran.
Vasta
#97

nii mõnigi müüs tehnilist vana rauda ja koitanud puitu koos - nende jaoks siis mingi segasumma plats Big Grin isegi ostsin 5 tooli omale koju Cool
pooldan ka seda, et müüakse laia valikut vanavara ja mitte vaid vana auto/moto kraami see annab võimaluse tulla koos perega.
kui jah selle "parklasse" sissesõidu ehk pudelikaela saaks jagada mitmeks oleks kõik väga bueno.

tegelikult lisan ühe asja mis sügelema jäi
müütati seal ka ühte vana lapsevankri jäänuseid - sellise vankri:
[Pilt: 162229t41h8327.jpg]

ehk vedeleb kellegil veel sellise käru jäänuseid?
tegelikuses hakkasid mind huvitama ainult selle vankri "seinad" ehk pole vaja ei sanga ega rattaid ega .... samas võik seinad olla mõistlikult taastatavad.
või siis loeb ise või teab kes neid müüs

edit: see kontakt sai nüüd leitud, tänud tähelepanelikule. kui keegi veel sellist ei paku siis mine tea mis lähipäevil jälle "projektiplaanidesse" võetakse Cool
Vasta
#98

(08-10-2013, 08:50 AM)dad Kirjutas:  
(07-10-2013, 23:00 PM)Aspelund Kirjutas:  Ja siis on organiseerijad süüdi veel ka selles, et midagi pole saada, et kõik, mis on saada, on sitaks kallis ja Ebay's on muru rohelisem ning Ikskiles säravam ning üldse on korraldajad munnid.

Aitäh.

Küll on tore, et sa ise ka oled aru saanud oma tegelikust olemusest Wink

Võta heaks.

Dad.
tea kas nad nüüd päris kõik on ....
aga üritus pole tegelikult ju sugugi halb , kui siin iskelet välja toodi võrdluseks siis isegi väga hea. lätlased on ikka päris kreenis koitavate asjade ja viimases roostetamise astmes metsa-kaeviku leidude poole.ka on hinnad seal minu subjektiivsel hinnangul soolasemad.
meil on hea üritus , seda tuleb hoida. võib proovida teha analoogilist kuskil mujal , kellegi teise poolt ,aga see pole see ja ei kipu õnnestuma. lätlased üritavad bikernekis ka miskit korraldada juba mitu aastat ,no ei lähe käima ,ainult lubab. ilma traditsioonita , ilma mingi loogilise valemita toimumise osas(esimene pühapäev jne) ei saa vedama kuidagi, kuigi koht oleks ju kõva, ruumi laialt, muda vähe,kõik asfaldi peal jne.
Vasta
#99

Möödunud üritus andis kinnitust, et huvitavaid asju liigub ka tänasel päeval. Pühapäeval valmistas üllatuse suureformaadiline album nõukogude autode tehnilistest joonistest 40ndate lõpust. Kokku 5 köidet, varem pole sellist oma silmaga näinud. Tagantjärgi vaadates oli ka hind õiglane, sest õige varsti oli antud kaup letilt ka kadunud.
Vasta

Hmm... üks huvitav tähelepanek jäi silma, et väidetavalt teevad töötajad, vähemalt piletimüüjad ja parkimiskorraldajad (ongi vist ainukesed, keda tavakülastaja üldse näeb) vabatahtliku tasustamata tööd (kui 2 tassi kohvi välja jätta).

Samas täpset külastaja piletihinda ei tea, kuna pole aastaid käinud üritusel, kuid eelmistel aastatel on olnud nurinat, et tavakülastajale piletihind kõrge. Samas külastajaid pole ju mitte vähe antud üritusel ja kui kõik tasuta tööd teevad siis peaks nagu... või äkki siit tulebki erakondade tundmatu päritoluga sularaha?

Et mitte niisama tühja juttu ajada teen ettepaneku edaspidi parkimisjuhendajale ja piletimüüjale südametunnistuse järgi jootraha anda ja viisakalt tänada meeldiva klienditeeninduse eest, et neil ka pärast laata hea tuju oleks. Ja kui juba autojuhid on suutnud kodust ilma avariita parkimisplatsile kohale jõuda siis võiks veel natuke pingutada ja parkimisjuhendajale ka mitte otsa sõita!

Kullakoormate kohapealt ei julge sõna võttagi, kui televiisoris näidatud hiire pesaga koitand raadioaparaat maksis kõigest 50 euri, siis ei oska muude asjade hindu ette kujutadagi.
Nüüd tuleb meelde, et esimesel euroraha ajal (kevad 2011) peetud laadal uurisin D4 võrri mootori (uuem tüüp) kasutatud karteripoolte hindu ning kui vastuseks sain, et 40 euri, leidsin, et olen vist nii vaeseks jäänud, et ei jõua või ei tihka enam kasutatud võrri karteritki osta ja õnneks pole siiamaani mitte midagi ostnud ka enam.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne