Roostega võitlemine uuele tasemele!
#41

Ma võtsin seda lahust aga pole veel katseid teinud. aga eks lähiajal pistan mõne asja likku.
Vasta
#42

(17-01-2012, 17:23 PM)jurkman Kirjutas:  ... Paraku nagu hadode ja muu möga korral, "imet" ei sündinud ja tuleb ikka jääda tavapäraste vahendite juurde...
Mina nägin "imet" ja sobival juhul kasutan siiani, edaspidigi. Sõida korra oma autoga ilma õlita. Aamen.
Smile


Vasta
#43

Kusjuures oluline täpsustus jah: üpriski oluline on kasutada peenete harjastega terasharja. Mul endal on suhteliselt jäme hari ja sellega ei saa päris hästi.

Paksema roostekihi puhul on tegemist suurel määral nn harjatööga: vahend ei lahusta paksemat roostekihti tervikuna vaid pehmendab ja töötleb roostet pinnalt üsna õhukese kihina. Seda pehmenenud kihti harjates pääseb vahend edasisisele toimele. Mida soojem on ruum, seda vedelam on geel ja seda paremini ta roostesse imbub.

Või kui nii võtta, siis ongi klassikaline lähenemine: rooste mahaharjamine on üks klassikalisemaid võtteid korrosiooni tõrjel Big Grin Geeliga harjates oli minupoolt vaadatuna boonuseks tolmu puudumine.
Vasta
#44

jah, tolmu puudumine on suur pluss, aga samas see mäkerdamine ka eriti meeldiv pole. Jään esialgu enda roostetõrje vahendi juurde, 3 kuuga pole roostet tekkinud ning põhja all, kõige hullemas kohas on metall siiani haljas, pole lõhna ka, ainult nii palju roostet kui see sinna alles jäi, pärast harjaga üle käimist. jah, vedelik haiseb alguses nagu kanalisatsiooni kaev, kuid teeb tööd hästi Smile
Vasta
#45


Ei taha küll nõustuda, et see mäkerdamine geeliga ja harjaga nühkimine korduvalt ja ikka ja veel kord on uus tase! Aga raskesti ligipääsetavad kohad? Tolmu puudumine lohutab vähe...

Olen leidnud, et liiva - või haavliprits on ikka üle kõige. Ja laskja peab muidugi oskama plekki lasta. Sügavate roostejälgedega kohti töötlen Buvanoliga ning liivapritsiga veelkord üle. Oleks mr. Holmesiga nõus, kui ta ütleks-- elementaarne!

Tervitab Veteran.
Vasta
#46

Loomulikult on see uus tase! Rikub ju allesolevat metalli võrreldes liivapritsiga ülivähe.
Samas on loomulik, et igalühel on valik, mis töövõtteid kasutab.

Niiet julgemini mehed, kes te eelmisel aastal ämbriga tormata tahtsite, nüüd on aeg käes.

(18-01-2012, 20:41 PM)Veteran Kirjutas:  Ei taha küll nõustuda, et see mäkerdamine geeliga ja harjaga nühkimine korduvalt ja ikka ja veel kord on uus tase! Aga raskesti ligipääsetavad kohad? Tolmu puudumine lohutab vähe...

Olen leidnud, et liiva - või haavliprits on ikka üle kõige. Ja laskja peab muidugi oskama plekki lasta. Sügavate roostejälgedega kohti töötlen Buvanoliga ning liivapritsiga veelkord üle. Oleks mr. Holmesiga nõus, kui ta ütleks-- elementaarne!


Do'nt panic
Vasta
#47

rikkub jah vähem aga mis sellest kasu kui boorid jäävad ikka alles ning metalli peab töötlema pärast seda. suuremate pindade puhul tõesti, on asjalik, aga mõne poritiiva pärast küll ei muretseks.
Vasta
#48

Samas, milleks on vaja õlita sõita? Hadolt ootaks ikka seda mootori remondi imet, proovisin kolme erineva mootoriga ja tulemus oli positiivne ńull. Lisaks üks tuttav TTK õpilane tegi koolis mõõtmised enne hadotamist ja pärast, arva ära, mis oli tulemus.


(18-01-2012, 15:00 PM)motamees Kirjutas:  
(17-01-2012, 17:23 PM)jurkman Kirjutas:  ... Paraku nagu hadode ja muu möga korral, "imet" ei sündinud ja tuleb ikka jääda tavapäraste vahendite juurde...
Mina nägin "imet" ja sobival juhul kasutan siiani, edaspidigi. Sõida korra oma autoga ilma õlita. Aamen.
Smile

Vasta
#49

(19-01-2012, 10:00 AM)jurkman Kirjutas:  Samas, milleks on vaja õlita sõita? ...
Selleks, et uskmatud saaksid imet "käega katsuda". Wink
See ei ole õige teema seda arutama...
Oleks võinud ju oma kolm proovi ka eraldi teemasse kätkeda. Kindlasti oleks huvitav ka tuttava tuttava uuringuid lugeda. Mis tulemused ja kuda saavutatud.
Ja äkki pöörad siis imeusklikud tavameetoditeusklikuks. Lõpeks olid ka tänased tavameetodid kunagi imed.
...vabandan OT pärast. Enam ei tee.
Halleluuja Smile
Vasta
#50

Käsil auto põhja lappimine. Sooviksin saada infot õige põhja salongi poolt kaitsmise kohta rooste eest. Nimelt keevitused lasen käiaga maha ja siis kas krundin keevitused? Või panen enne kruntmist keevitustele keevitusmastiksit (http://www.rivor.ee/toode_410UV.html) ja siis krunt? Kõige peale siis Dinitrol ML ja siis pigimatt.
Vasta
#51

ma küsiks kah selle rumala küsimuse et millises järjekorras see roostekaitse siis käima peaks

teemaks oleks näiteks uued küljekarbid
uus haljas põhjaplekk
tiivaääred
lapid siin ja seal põhja alla ja koobastes.

ehk keevitused maha lihvitud ja siis ?
kereliim, ML, põhjamastiks, krunt, pahtel, värv - mis see järjekord siis oleks

näiteks haljas põhjaplekk - pahtlit ja värvi ei tule aga keevituskohtdade katmine ja halja pleki katmine millega ?
põhjapleki alused tugevdused, karbid seest ja väljast,

näiteks kui mul on auto põhi alt selline - millega ma talle nüüd esmalt lähenema peaks ja siis ....

[Pilt: 20120205201904.jpg]

või siis selline jätkukoht karbi ja tagumise tiiva vahel
lisaks siis karp õuest ja "toast" ning põhja alt ja seest poolt ?

[Pilt: 20111126191945.jpg]

Vasta
#52

Nüüd oli põhjust ja vajadus proovida rooste tõrjumist selle uue vahendiga.
Leotasin mis ma leotasin seda tagaluuki, siis ei juhtunud sellega mittemingisugust imet Sad

Tavaline Bauhofist ostetud antirust tappis lõpuks seal rooste.
Vasta
#53

(06-02-2012, 10:35 AM)MeelisV Kirjutas:  ma küsiks kah selle rumala küsimuse et millises järjekorras see roostekaitse siis käima peaks
näiteks kui mul on auto põhi alt selline - millega ma talle nüüd esmalt lähenema peaks ja siis ....
Kõigepealt roostetõrjevann, siis kruntvärvivann ja siis juba edasi.. Big GrinBig Grin !
Et kõikvõimalikud "kohad" kaitstud saaks.. No sinna sissepoole ei saa sa enam kuidagimoodi... mõtle, mis mõtled, aga pähe tuleb...ikka vann!



Vasta
#54

Nagu öeldakse, siis üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Mul on kaks pilti, seega peaks eriti palju enda eest rääkima.

Töö pooleli:
   

Lõpptulemus:
   

Ma ei saa asja promomisest mitte mingisugust (rahalist) kasu. Samas ei tahaks ka, et asjalik asi niisama asja eest teist taga väga maha tehakse. Ehk siis mina olen väga tänulik, et on olemas selline vahend, millega on mõtet minna kaabitsetud pinnalt roostet eemaldama.

Eemaldamine ise käis löga ja harjamisega: suht paks kiht löga ja harjaga kohe kraapima. Löga laiali piisavalt suurele pinnale, et ühest otsast käib harjaga nühkimine, teises seisab pisut, hari käib koguaeg. Löga teeb rooste harjamise efektiivseks, lõpuks pind kaltsuga hoolikalt puhtaks. Mina olen tulemusega rahul.
Vasta
#55

(29-06-2012, 10:53 AM)Envir Kirjutas:  Ma ei saa asja promomisest mitte mingisugust (rahalist) kasu. Samas ei tahaks ka, et asjalik asi niisama asja eest teist taga väga maha tehakse.
Põhimõtteliselt pole mul muud öelda kui "+1". Ei ole minagi kuidagi edasimüüjaga seotud ning sai proovitud seda roostes mootoriploki peal. Ei ole miskine imerelv stiilis "kannad vahendi pinnale, ootad pool minutit ja tõmbad lapiga rooste maha", kuid toimib ja lihtsustab rooste eemaldamist. Samuti üllatas selle geelivariandi väike kulu: minu kasutuse juures jätkub vist lastele ka Big Grin
Vasta
#56

Viimasel ajal on mujal maailmas autode tarbeks hakatud pakkuma elektroonilisi korrosioonivastaseid seadmeid.

>Siin valik eBay pakkumisest<

Hinnad jäävad seal vahemikku 45-150€.
Kas on keegi katsetanud?
Vasta
#57

(03-07-2014, 10:21 AM)Romka Kirjutas:  Viimasel ajal on mujal maailmas autode tarbeks hakatud pakkuma elektroonilisi korrosioonivastaseid seadmeid.

>Siin valik eBay pakkumisest<

Hinnad jäävad seal vahemikku 45-150€.
Kas on keegi katsetanud?
Selliseid asju pakuti juba vene ajal müügivõrgus ning skeeme leidus ka autoajakirjades (väga elementaarne elektroonika) aga miskipärast pole suurt maailmaimet ja revolutsiooni nendega tekkinud roostevastases võitluses. Kui küsimusele vastata siis kogemused kahjuks puuduvad.Sad

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#58

Äkki on need täiustatud versioonid, mis raudoksiidi taas metalliks muudavad?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#59

Keegi laseriga on proovinud roostet eemaldada? 

https://www.facebook.com/Ads305Miami/vid...=2&theater
Vasta
#60

Maksab hullult. 
Tsitaat:Dear Friends, we have currently over 42,000,000 hits on a video published on Facebook. Please note that the CL1000 used in the video costs over $450,000. If a laser is the proper tool for you, please have some patience and contact us... Thanks
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne