LED valgustid ehk saagu valgus!

http://translate.google.ee/translate?hl=et&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/SMD_LED_Module&prev=search
Vasta

Kas led lisakaugtulesi on keegi kohanud,vanade kuju umbes selline[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcRH0b3KAmTZu5u3yxfi8bq...lBnDX8YFsF]Ülevaataja praakis välja,vaja millegiga asendada.Suuri jurakaid kah ei tahaks.Nende mõõt 170x110
Vasta

Hellal ikka on mõned:

http://www.myhellalights.com/index.php/p...lamps/led/

Hiinakatega peab jälgima, et vajalik markeering peal oleks.

Kaugtuledes võiks xenon ka täitsa pädev olla.
Vasta

Karm tõde odava hiina led-õuevalgusti kohta:

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Lisaks veel selle Hiina ime kohta, et kes tahab raadiot kuulata ja telefoni kasutada ei peaks neid lampe ostma.
Nimelt sai neid paar tükki prooviks garaazi ja nagu põlema paned on raadios selline sumin nagu oleks herilasepesa alajaamas ja telefoni levi ka naksti kadunud.
Kasutan küll kandelambiks ühte lakke käivat lampi sest see paistab suure pinnaga ja varjud on väiksed.
Paraku tuleb siis raadio kinni panna ja telefon jätta 6m kaugemale.
Igatahes, kes kardab telefonist tekkivat kiirgust peaks kartma vooluvõrgust toituvaid led lampe nagu heinakuhi tuld.
Vasta

tellisin hiinamaalt 15W RGB E27 pirni, avasin kupli ja mis ma näen, kokku oli pandud nii, nagu pildil:
https://www.dropbox.com/s/jpymlovsybl7iu...3.jpg?dl=0

ja siiditrükk LED-i juures ütles et tegu 3W RGB lediga Smile

Tellisin nüüd 5050 LED riba, sooja valge ja veekindla. LED riba paistab olema aus, ainult 1 LED oli surnud riba kohta, aga toiteplokile kruvikeeraja sisselöödes (no tahan teada, mis karul kõhus), oli pinge võetud ühe kondensaatori pealt, lõpus olev impulsstoite kaitseahel oli konkreetselt vahelt välja jäetud, juhtmed tilpnesid 2cm plaadi pealt väljas. Hiinlaed teevad kõik, et asi oleks odav ja põleks varsti maha Big Grin
Vasta

Enda kogemustest ei kipu ka see 5050 riba veekindel variant väga vastu pidama. See et üks led juba hakatuseks surnud, on halb märk. 5050 tahab natuke jahutust, mida sült takistab. Ise olen ostnud viimases otsas 3528 ledidega riba ja vajadusel üle lakkinud. Kestab palju paremini, ka niiskes. Kui tahad eriti erka, mis asendaks 1:1 päevavalgustoru, siis 5630 lajatab päris korralikult. Endale panin kuuri räästa alla selle:
http://www.ebay.com/itm/5M-12V-5630-5730-SMD-300-Leds-Flexible-Tape-Roll-strip-for-Party-Lamp-Light-/131347660832?var=430667585638&_trksid=p2056016.l4276
Kahjuks ei oska öelda kuidas see pidevale tambile vastu peab, mul lülitab seda PIR umbes 20 sekundiks ja sedagi vaid pimedal ajal. Varem oli selle koha peal 5050 riba, mis suri ära. Uus riba on kõvasti valgem.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Sai traktorile ka need led tuled peale pandud mida PM kaubamajas müüakse aga nüüd on jama . Peal on meil lällarid ja masina ümber kohe lällarid sahisevad kui  tuled põlevad. Kas selle vastu mingit rohtu leiab ,et seda sahinat ära saaks ? Kusagilt olen kuulnud ,et tuleb mingid kondekad vahele panna vms. 
Vasta

Filtrist lambi toites võib abi olla.
https://www.google.ee/search?q=lc+filter&client=ubuntu&hs=B7q&channel=fs&tbm=isch&imgil=Junc5_paPNI9hM%253A%253BHfRDvXf0gZKpLM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fen.wikipedia.org%25252Fwiki%25252FConstant_k_filter&source=iu&pf=m&fir=Junc5_paPNI9hM%253A%252CHfRDvXf0gZKpLM%252C_&usg=__kTTyW4KV0CJrf01Ysb3MF2j7UDE%3D
Kui aga lambi juhtelektroonika raadioeetrit edasi reostab, võib abi olla elektroonika varjestamisest.
Probleemsed valgustid võivad ka Tehnilisele Järelevalve Ametile huvi pakkuda. Cool
Vasta

Kas juhe sisaldab sama mis teisel pildil?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

 30 w led prosektoril kooles ära ballast. Pigi täis valatud. kuna huvi oli suur, siis andsin kuumaõhu püstolit talle. Üks lüüt läks pauguga , teised tundmatu kujuga lapikud koorusid aeglaselt nagu ussike. tulemus oli selline.


[Pilt: 24220065b38b64_o.jpg]

http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2422...et/378061/

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Sain äsja kätte kena vidina, mis võiks huvitada teisigi 12V ledribadega illumineerijaid:
http://www.ebay.com/itm/321735622559?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Muldodav puldiga dimmer. Toide kannatab kirja järgi 5-24V. Parem on ehk siiski 12V kandis kasutada. Raadiohäirete kohta ei tea öelda, võin vajadusel loomkatseid teha. Töötab 433MHz bändis, nii et teoreetiliselt võib Walkie-Talkiele ja lällarile "sisse sõita". Leviala siiski väike ja pult töötab ainult vajutamise hetkel korraks, nii et pole hullu. Tore vidin, millega saab voodist valgustust lülitada või hämaramaks timmida. Töökojas või õueski võib osutuda praktiliseks võimalus tulesid otse püksitaskust lülitada, ntx pimedas koju saabudes.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(05-04-2015, 16:32 PM)linnuke Kirjutas:  Ülevaataja praakis välja,vaja millegiga asendada.

Miks ta need välja praakis?
Referens 37,5? Kui jah, siis olen huvitatud...

Edit: ei vaadanud üldse postituse kuupäeva, aga ehk on vedelema jäänud?
Vasta

(30-07-2015, 11:04 AM)aavu Kirjutas:  Kas juhe sisaldab sama mis teisel pildil?

Esimese pildi juhe sisaldab seda ferriitrõngast, millel teisel pildil on punast juhet mitu keerdu peale keritud. Teise pildi must kirjadega pütt on kondensaator, mida kaablite kokkuvalatud junnides kindlasti ei esine.

Hiina päritolu juhtme võiks igaks juhuks magnetiga üle kontrollida. Kui mustale junnile külge hakkab, on hästi. Kui ei hakka, on kulusid "optimeeritud" ja kogu tükk plastmassist - sellisel juhul pole tast mitte mingisugust tolku.
Vasta

Ootamatult avastasin, et osades valgustites veel hõõglambid kasutusel. Ja et olla ikka eriti roheline ja kesk konna säästlik (loe: kooner), tekkis mõte ca 10-20 leedidega pirni soetada. Umbes nii 7-10w, paar 4w lisaks. Kõik E27 soklile, paar suundvalgusega E14 lisaks.

Jätaks kõrvale kõik keerulised terminid ja termopasta ja toitepinged jms millest ma siin just lehekülgede kaupa üritasin läbi närida, siis vaid üks lihtne küsimus: Kust, kellelt ja mida osta, et oleks silmale hea, saaks enne ostu katsu ja kaeda, kestaks lubatud 10aastat ja kannataks osta ilma pisaraid poetamata? Ebaid, amazoonid jms jätaks esiotsa kõrvale.


Vasta

(21-09-2015, 10:28 AM)hulgus Kirjutas:  Ootamatult avastasin, et osades valgustites veel hõõglambid kasutusel. Ja et olla ikka eriti roheline ja kesk konna säästlik (loe: kooner), tekkis mõte ca 10-20 leedidega pirni soetada. Umbes nii 7-10w, paar 4w lisaks. Kõik E27 soklile, paar suundvalgusega E14 lisaks.

Jätaks kõrvale kõik keerulised terminid ja termopasta ja toitepinged jms millest ma siin just lehekülgede kaupa üritasin läbi närida, siis vaid üks lihtne küsimus: Kust, kellelt ja mida osta, et oleks silmale hea, saaks enne ostu katsu ja kaeda, kestaks lubatud 10aastat ja kannataks osta ilma pisaraid poetamata? Ebaid, amazoonid jms jätaks esiotsa kõrvale.

Ma usun, et ei ole selliseid LED-e saada, mis on ühekorraga head, odavad, kauakestvad, käiks E27/E14 soklisse ja kasutaks traditsioonilist 220V vahelduvpinget.
Mine mõnda ehitus- või lambipoodi, kus on võimalik lampe ise proovida. Võta paar tükki alguses prooviks (mõõda võimsus ja vaata valgustugevus üle) ja kui sobib asenda ka ülejäänud.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(21-09-2015, 10:59 AM)isandpauk Kirjutas:  hulgusOotamatult avastasin, et osades valgustites veel hõõglambid kasutusel. Ja et olla ikka eriti roheline ja kesk konna säästlik (loe: kooner), tekkis mõte ca 10-20 leedidega pirni soetada. Umbes nii 7-10w, paar 4w lisaks. Kõik E27 soklile, paar suundvalgusega E14 lisaks.

Jätaks kõrvale kõik keerulised terminid ja termopasta ja toitepinged jms millest ma siin just lehekülgede kaupa üritasin läbi närida, siis vaid üks lihtne küsimus: Kust, kellelt ja mida osta, et oleks silmale hea, saaks enne ostu katsu ja kaeda, kestaks lubatud 10aastat ja kannataks osta ilma pisaraid poetamata? Ebaid, amazoonid jms jätaks esiotsa kõrvale.

Ma usun, et ei ole selliseid LED-e saada, mis on ühekorraga head, odavad, kauakestvad, käiks E27/E14 soklisse ja kasutaks traditsioonilist 220V vahelduvpinget.
Mine mõnda ehitus- või lambipoodi, kus on võimalik lampe ise proovida. Võta paar tükki alguses prooviks (mõõda võimsus ja vaata valgustugevus üle) ja kui sobib asenda ka ülejäänud.
Minu postituses puudus sõna odavalt...
Mis puutub ehituspoe valikutesse, siis Philipsi 7W karbi sisu on äravahetamiseni sarnane netis leiduvaga, ainult... poes ilupakendis odavaimad 7-9 raha, kohalikus netis isegi 19,99/10tk. numbrilised näitajad samad.

ps. vahel võib ehitus ehk lambipood olla kättesaamatus kauguses ja pakendid poes sama kinnised kui netist ostes


Vasta

(21-09-2015, 11:58 AM)hulgus Kirjutas:  ps. vahel võib ehitus ehk lambipood olla kättesaamatus kauguses ja pakendid poes sama kinnised kui netist ostes

Nuu...
Ma ostsin aasta eest Bauhofist küll neid leedisid sellise moega, et tegin suu lahti ja palusin saali teenindajalt luba kaemaks, mis põrssaid nad kotis müüvad.
Kõik sain läbi katsetatud, värvusega tutvutud, sobimatud uuesti pakendisse topitud, riiulile tagasi asetatud ja oma valiku eest kassas makstud.
Vasta

(21-09-2015, 11:58 AM)hulgus Kirjutas:  Minu postituses puudus sõna odavalt...

Kannataks osta ilma pisaraid poetamata ei tähendagi odavat?
Igaühe vajadused ja rahakoti suurus on erinev, mistõttu on lõppude lõpuks ikkagi sinu enda otsus, mida sa ostad. Lähed poodi, valid sobivad välja, saad garantii ning teadmise, et tegemist oli parima valikuga, kuna tegid selle ise.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

ahh sa mait, kuskile tuleks nüüd suur rist teha, kui just ksf! janka millegagi ei eksinud.
pole ma veel eluilmaski üheski bauhofis näind saalis mõnd teenindajat-müüjat-midaiganes.
a tont temaga. ledidega on lihtne. võta mõni prooviks koju. poepidajaga saab ka kaupa hõõruda, et võtab sobimatud tagasi. poes vaatamine täit selgust ei anna.
minu kogemus on, et igal juhul on vaja neutraalset valget. või häda pärast sooja. need külmad, mida kõik kiidavad, ei kõlba koera hänna alla ka mitte.
no ja vähmasti netist ostetutel on 7w olnud üsna maksimum, mida mina veel lambi sees näha tahaks. kui valgust vähe siis ise paneks rohkem ühikuid. üks võimas junn häirib isegi siis, kui silmanurgastki õieti ei näe teist.
ise just hiljaaegu mõtsi, et peaks ledide asemel hõõglambid tagasi panema. ikka justkui parem oli see valgus. kannatas ka raamatut lugeda ja puha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne