LED valgustid ehk saagu valgus!

Kui pakendil on kirjutatud, et on dimmerdatav, siis selle lambi valgustugevust saab reguleerida.
Kui märget "dimmerdatav" pakendil pole, siis seda teha ei saa - kas ainult põleb või siis mitte, ilma mingite vaheastmeteta.
Läbipõlemise probleemis ma veidike kahtlen.
Vasta

Pakun, et tavalise lambi toitekas üritab lampi sisendpingest olenemata ühesuguse heledusega põlemas hoida. Kui enam ei jaksa, siis lülitub välja.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(15-10-2015, 15:25 PM)cyber Kirjutas:  
(15-10-2015, 14:09 PM)spark Kirjutas:  muidugi väismaalt tellides tuleb odavam

Selleks ei ole vaja isegi välismaale pöörduda. Selliseid oli Espakis riiulis ja kui mälu ei peta, siis ~10€ hinnaga. 

jah, aga need pole seal kahjuks dimmerdatavad.
Vasta

Kui päris ehtsat hiina koopiat osta ei jõua, siis tee see kodus ise.
Vasta

Kuna vanade luminofoortorude valgusviljakus jättis soovida, sai sõbra eeskujul selline valgusti töökohale muretsetud.
Kordades valgem sai. Nüüd võiks 12m ruumi veel 7tk soetada, siis oleks kui suvel...


Vasta

Ilmsel oleks olnud odavam uued Luminofoortorud panna.
Olen ise ka juba mitu aastad vahelduv eduga uurinud, et midagi Luminofoori asemele panna aga paraku on ka LEDil W ja Lm suhe sama mis luminofooril, rusikareegel 1W=100Lm Väiksema suhtega kestab LED kauem ja valgus on soojem suuremaga enamjaolt liialt sinakas, et oleks tööruumis hea.
Muidugi luminofoori viga on, et teda peab iga paari aasta tagant vahetama, et oleks hea valge!!!
Vasta

Kuna on üle kaks kasti luminofoor torusi  30 W siis pakun ka  siinsetele, ehk on abiks. Kuna 30 w toru on sutsu lühem kui 40w ja 38 w siis lihtsalt lõikasin rällakaga armatuuri korpuse läbi ja needitangidega sai õige pikkus ülekattega kinni needitud  Drosselid ja muu jäi sama ja valgustugevus on sama.  
Kellel töötoad pimedad ja kott rahast tühi,ja ise 10 pöialt ei oma, saab siit abi.

Parimat  h2rra   5157923

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(20-11-2015, 17:41 PM)juss Kirjutas:  Ilmsel oleks olnud odavam uued Luminofoortorud panna.
Olen ise ka juba mitu aastad vahelduv eduga uurinud, et midagi Luminofoori asemele panna aga paraku on ka LEDil W ja Lm suhe sama mis luminofooril, rusikareegel 1W=100Lm Väiksema suhtega kestab LED kauem ja valgus on soojem suuremaga enamjaolt liialt sinakas, et oleks tööruumis hea.
Muidugi luminofoori viga on, et teda peab iga paari aasta tagant vahetama, et oleks hea valge!!!

Kindlasti oleks odavam, aga kas ka valgem? kahtlane... Hetkel lae all 8 "armatuuri", nõukaaegsed, plekist varjukite ja lahtiste torudega. Paljas mõte mõnest lendupääsend jurakast, tekitab hirmu. Valgus tundu sama, ehk gramm soojemgi, kui luminofooril. Ja muidugi see, et... võõras ruum kah.

täiendatud:

Uurides lähemalt, mis karul kõhus, vaatas sealt siis vastu riba, kus 2835 ledid kenasti reas, umbkaudu lugedes, siis 60tk/meetril.
Vaadates tulemit ja tudeerides internetis, tekkis sportlik huvi näha, mida suudaks 5730/5630 ledide ribad?, mis peaks siis küll lux/w suhtes kehvemad olema, kuid valgust siiski rohkem andma.
Ehk on kellelgi jupike riba 5730 vms proovimiseks laenata/müüa, enne kui jõuluvanale kirjutada?


Vasta

kellegil viiteid kust võiks minna nõutama järgmist:

Led pirn E14 sokliga,
vähemalt 5w max 7.
dimmerdatav,
kujult "kõveratipuline küünal"
soovitavalt valge ehk matt klaasiga või siis läbipaistvana nn. "luubiga" (ei sobi need pikad kollased "led niidid")
valgus soe ehk seal 2700 juures

lähevad lühtrisse ja on täies ulatuses nähtavad peale sokli osa.

ehk on kellegil teada kus müüakse ja mis pood on usaldusväärne või on kellegil käpp sees kuskil ja tellimus varsti tulemas, ühineks siis.
kogus korraga kasutuses 8 tk seega võtaks varuga s.t. 10 tk.

mõned poed on läbi otsitud ja ikka jääb midagi puudu
küll on vähe võimsust küll vale kuju või mitte dimmerdatav jms.
Vasta

MeelisV.

Tegin hiljuti läbi nende E14 sokliga lampide ostmise protsessi Aliekspressist ja  oskaks natuke kokkuvõtteks mõned soovitused jagada. Esiteks siis see, et enamus pirnimüüjaid tegeleb seal petmisega. Eks too muidugi rohkem enesepetmine ole neil, sest ei ole ma seni veel ebakvaliteetse kraami eest jätnud raha tagasi küsimata ja tavaliselt maksavadki, osaliselt. Aga et vältida seesugust olukorda üldse, siis peab omama asjadest väikest ülevaadet.

Ütleme siis nii, et sellise asja nimi, mida sa otsid, on filament LED või kuidagi niimoodi. Ja tehakse neid 2-4-6 ledribaga. Jämedalt võib ühe "niidi" võimsuseks arvestada 1W. Seega siis on reaalselt võtta 2W-4W-6W lambid. Müüjad üritavad jällegi neid pakkuda 4W-8W-12W-ste pähe. Omavahelistes vestlustes nad muidugi tunnistavad seda kui fakti, aga õigustuseks oleks umbes midagi sellist, et "teised teevad ju kaa niimoodi",lisaks  ütlevad et naisena on bisnessit selles meestekeskses maailmas ajada ikka väga raske ja saadavad sulle leheküljesuuruse roosetavate põskedega smaili vabanduseks. Seni ma pole veel murdunud.
Teine asi on dimmerdamisega. Seni ei ole ma mingit vahet märganud. Dimmerduvad ka mittedimmerduvad pirnid sama hästi kui nn.dimmerduvad, aga muidugi ei saa pead anda, et ma millestki valesti aru pole saanud.
Osad ostjad kurdavad veel vilkumise üle, aga ise seda kinnitada ei saa, et kuidagi häiriv oleks. Tõestuseks on lisatud siis videomaterjali, kus vilgub ja katseks proovisin ise ka filmida/pildistada. Sõltuvalt kaamerakaugusest hakkavad tõepoolest kaadrid jooksma, kuid kahtlustan,et see kuidagi seoses kaamera enda pildisageduse vms.

Kuna tuleristsed olen omal nahal läbi teinud, siis oskan sulle ostmiseks sellist kohta soovitada. Kaup tuli ühetaoline(mõnikord nad panevad ühte pakki erineva valgustemperatuuriga pirnid), karbi peal oli korrektne märgistus millega tegu ja saatmine kiire, hind mõistlik.
Shenzeng Pirnfabriiken NR.1
Loomulikult saab ka ise juurde otsida, aga siis arvesta sellega, et 2W-4W-6W.
Kui sa juba oma ostud sooritanud oled, ehk siis kulub selline info kellegile teisele ära.
Vasta

Oleks vaja natuke valgust autoremondi juures. Nimelt 2.2m kõrge buss 2.5m garaazis. Laes olevatest torudes miskit tolku pole, bussis sees täitsa pime. Aga tööd oleks vaja teha kõvasti ja seepärast kuluks ka mingi korralikum valgus ära. Olen mingit patareidega LED kandelampi kasutanud. Saab nii konksu kui magnetiga kinnitada, mis iseenesest väga mugav. Samas eelistaks juhtmega lampi, kuna akude laadimisega eriti tegeleda ei viitsi ning tegelikult tahaks ikka tublisti eredamat valgust kah. Iseenesest saada on igasuguseid erinevaid. Hinnad 5 eur kuni 150 eur. Või unustada LED üldse ära ja võtta need kummiümbrisega luminofoor kandelambid? Neil vist magnetkinnitust üldjuhul pole. Aga kuidas valgustugevus?
Vasta

Omale ostsin 50w ja 100w Led õuevalgustid ja panin halogeenidest jäänud jalgadele. W.meetriga mõõtes tarbisid nad küll enamvähem 25 ja 50w. See selleks, valgus vägev ja ümber kukkudes pole kohe pimedus majas. Süttimine paar sekundit, raadiot veidi segab. Mäts lund või tilk vett peale satub- pole hullu.
Vasta

Kusjuures see juhtis mu mõtet nii palju edasi, et meenus kaks riiulil seisvat tutikat auto LED töötuld. Kumbki vist 12W. Panen neile miski jala alla ja proovin ära. Vähemalt saab aimu palju neid vatte tarvis läheb et autos sees või auto all normaalne toimetada oleks. Eks 12V toide on kah mõnes mõttes pluss, ei saa kogemata 230v pinge all juhet kuhugi ukse vahele lajatada.
Vasta

(20-12-2015, 21:25 PM)MeelisV Kirjutas:  kellegil viiteid kust võiks minna nõutama järgmist:

Led pirn E14 sokliga,
vähemalt 5w max 7.
dimmerdatav,
kujult "kõveratipuline küünal"
soovitavalt valge ehk matt klaasiga või siis läbipaistvana nn. "luubiga" (ei sobi need pikad kollased "led niidid")
valgus soe ehk seal 2700 juures

huvitav kas selliseid valgeid "piimja" klaasiga üldse on?

aga igasuguseid erinevaid hõõgpirnide kujuga LED-e http://edisonlightglobes.com/Shop/
Vasta

Oleneb tehtavast tööst. Mul on tavaline klaasiga päevavalguslamp püsti pandud. Jalg veekindlast vineerist konstruktsioon, aluseks suur piduriketas(vedeles riiulis paar uut kaubiku oma)=lamp nagu jonnipunn, mida suhteliselt raske ümber ajada. Valgus ühtlane, ei tekita nõmedaid varje jnejne. Sarnaseid lahendusi võib teha igasuguseid- erinev lambi nurk ja erinev lambi mõõt. Led on mul ainult pealamp ja akuga kandelamp(seinast laetav, hea valgus ja hea aku kestvus, lisaks korralik magnet ja korpuses jalg, et fikseerida ka põrandal püstises asendis), aga muul ajal on led ikkagi saadanast. Iseenesest võib aga suvalisele led prosele juhtme sappa panna ja kaissu võtta, kui auto all või sees tööd teha. Praegu ka moodsad akuga led prosed. Oleneb jälle tööst, aga kui paar korda oled kogemata prožektorisse otse sisse vaadanud, siis viskad selle vidina kiiresti kuhugi nurka.
Vasta

Küsimus led töötulede kohta. Kas see on normaalne, et led põledes häält teeb? 16x 3w töötuli sai paigaldatud traktorile taha, aga mitte püsti, vaid nö külili, püsti ei saa kinnitada. Kas see võib põhjustada häält põlemise ajal. Päris särin nagu see poleks, aga midagi undamise laadset. Led muidugi odav ka.
Vasta

(26-01-2016, 20:12 PM)Flammable Kirjutas:  akuga kandelamp(seinast laetav, hea valgus ja hea aku kestvus, lisaks korralik magnet ja korpuses jalg, et fikseerida ka põrandal püstises asendis)

Äkki mingit konkreetsemat viidet või pilti? Tahaks natuke aimu et mis hinnaklassi umbes see hea valgusega aku kandelamp jääb. Nende auto töötuledega sain põhja all töötamise päris mõnusaks juba. Aga ega neid ju iga mutri keeramiseks välja otsida ei viitsi, selles mõttes võiks üks akukas lisaks olla.
Vasta

Ma eile Rimis avastasin, et LEDid on hea hinnaga, GU10, mida siiani kasutan 5,5W = 50W peab täitsa paika. 6 LEDiga pirn, tarbib siis 5,5W ja tõepoolest valgustab 50W halogeenimõõtu.
Soe valgus, dimmerdatav, energiaklass A+. Julgen soovitada. 
Hind 2.50

[Pilt: 20160207_120406.jpg]


[Pilt: 20160207_120432.jpg]
Vasta

ega keegi pole proovinud led-i taskulampi panna, nimelt mul 18v akuga lamp, mis trelliga kaasas oli, näitab väga hästi, kuid tekkis sportlik huvi asja vastu mis saaks led pirniga. Hetkel on seal sees 10watine halogeen pirn
Vasta

Kui see 18V teda maha ei tapa, siis miks mitte.
Lihtsalt LEDide voolutarve on tavaliselt minuteada 12V, seega pead miski takisti sinna vahele kompunnima. 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne