Käivitusmootor PD-10

Iskra AZJ 3367 24V 5,5kW otsevedu
        AZJ 3353 24V 4,0kW  ( mõningatel andmetel 4,5 kW )  otsevedu

Iskra/Letrika  AZF 4617 (11131214 ) 24V  5,5 kW reduktor


Vene; Katek  20.3708   24V  5,9 kW  otse  ( 6,25kW 1940 p/min;  3,5 kW 1900 p/min  )
                   24.3708   12V  4,0 kW  otse

5,9 kW soov tekkis selle ajel, et omal ajal Soomes müüduile oli just selline paigaldatud. 
Peale seda kui Iskra muutus Letrikaks ei tundu jah Letrika enav valmistavat otseveoga starterit MTZ jaoks.

4kW tundub mulle lahja veel sellel põhjusel, et olen käes hoidnud Renault Masteri püsimagnetitega 2,8 kw reduktorstarterit.   Mootor on 2,8 l turbodiisel, kiire ja lühikese käiguga võrreldes Belarussi mootoriga, vajab käivituseks ikka tunduvalt vähem pöördemomenti.  Selle järgi töömaht= kW.  Nii et alla 4 kW mina endale pean nõrgaks. Kuna aga kasutan talvel vähe siis veel vahetusega ei kiirusta.
Vasta

Tegin starterite arutelu jaoks eraldi teema. Jätkame seal puhta elekterkäivituse  variantide üle arutlemist.

Kui mõni moderaator vaevaks võtab üle tõsta, siis, kuuluks tegelikult ka akumahu ning starteri paaritamise teema käivutusmootori ülekandega samasse.
Vasta

VOH VOH. Saaks sellest viimasest pildist veel paar ülevaatlikumat pilti ning teen omale sarnase asja. Just seda hammakate süsteemi, kas see starteri pendiksi hammakas hambub otse käivitusmootori omadesse?
Vasta

       
 Starter hambub samuti vahehammasrettaga. 


Lisaks video, millelt on näha ja kuulda kuidas starter, mis on paigaldatud ilmselt magneeto asemele mootorit pööritab: https://www.youtube.com/watch?v=tS_LPosega8#t=14

Pole küll väga ergas.

Pilt, kus starter on paigaldatud käivitusmootori töödeldud vaheplaadile;
   


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Lisan pilte võimalikest variantidest idanaabrilt mida eile ei saanud mahu tõttu üles laadida, kindlasti on keegi juba näinud aga lisab kellelgi võimalusi edasi mõelda.
               
Vasta

No ma vaatan,et tehase asju muudkui ratsitakse. Big Grin 
Tegelt käib see käivitusmootor päris kenasti aga asja peab tundma põhjalikult. Kui ei jaga siis on kohe jamad majas. Kui masinatega suur sõber oled,ei ole miski takistuseks. Et mootor korralikult käivituks ja töötaks,tuleb endale kõik selle ehitus ja toimimine selgeks teha. Tänapäeval,kus kõik inimeste elu lihtsaks tehtud,piisab võtme keeramisest..... ja enamus saabki sellega kenasti hakkama.
Iseasi on muidugi ka see,et milleks traktorit kasutatakse ja palju käivitatakse. Kui igapäevaselt ei kasuta,pole mõtet akudele raha kulutada. Eks olen seda juttu ka ennem rääkinud.
Vasta

   Õige jutt. Aga inimene teeb seda mida ise õigeks peab oma soove ja võimalusi silmas pidades.  Foorum on aga aruteluks, pilte laetakse üles silmaringi avardamiseks et ka nii saab.
   Oma 75 käivitusmootor käivitub peale poole aastast seismist 2. tõmbest- olen rahul, sest kasutan vähe ja akudele raha ei raiska.
Vasta

(18-06-2015, 11:57 AM)tamburiin Kirjutas:     Õige jutt. Aga inimene teeb seda mida ise õigeks peab oma soove ja võimalusi silmas pidades.  Foorum on aga aruteluks, pilte laetakse üles silmaringi avardamiseks et ka nii saab.
   Oma 75 käivitusmootor käivitub peale poole aastast seismist 2. tõmbest- olen rahul, sest kasutan vähe ja akudele raha ei raiska.

Selge see. Tuleb tõesti vaadata,et ise hakkama saaks. Olgu siis originull,rats või muu asi. Ja eks me ju teame ka ,et tihtilugu tehase asjad ei toimi nii heasti,et asjad aetud saaks. Ja ütleme veel nii,et palju siis neid aretusi avalikkuse ette satub. Pigem ikka üsna vähe. Sellepärast ongi vahel hea vaadata mis naabrimees teeb. Wink
Vasta

Nii. Tegin antud starter käivitusmootor " vidina " omale ka. Hirmu oli ilmselt rohkem kui asi väärt. Alustan algusest.. Köigepealt ostsin 3.2kw 12v starteri 134€ ja kaks pikemat kütusevoolikut 3.60€tk. Söit koju, starteril ots lahti ja pendiks välja. Köne treialile, poest 2 ölut( treimise eest) ja treiali juurde. Tegu on siiski karastatud hammasrattaga ja treimisele kulus oodatust rohkem aega, kuid tulemus on seda väärt. Edasi tuleb vaheplaat teha, ise tegin selle 10mm plaadist. Punktid " uue" hammaka pendiksi otsa ja saad määrata starteri kauguse, asukoha ja muu vajaliku. Punktid tikud mis hoiavad starterit paigal kinni, jällegi jälgid hambumist. Kui köik klapib keevitad kinni, kui ei muudad mida vaja. Lapid köik lahtivöetu kokku tagasi ja teed esimese proovi paigalduse. PS mahub nibin nabin vahele st starter läheb vastu kütusepumpa, kuid " aidates " mölemat natuke viiliga, suhteliselt vähe vaja aidata, siis mahub kenasti. Kütuse filter tuleb mujale liigutada muidu jääks starterile ette. Tegin 3 proovi käivitust ja ei olnud probleemi. Siiani olen rahul Big Grin

Siin kohal tänaks kasutajat AT100, tänu kellele mina seda üldse teha sain. Tänan!
Vasta

(20-06-2015, 14:06 PM)labtec4 Kirjutas:  ...
Tegin 3 proovi käivitust ja ei olnud probleemi. Siiani olen rahul Big Grin
...

Lihtne ja ülevaatlik kirjeldus, tubli töö.

Palun heliga videot käivitamisest.

Kuhu kütusefiltri riputasid?
Vasta

Jõudsime ka meie järgmisesse ajastusse, meil läks see mäng kokku 240 euri (3,2kw starter 120eur ja siis reduktor 120 euri). Alguses sai proovimise mõttes peenem juhe pandud aga sellega ei toimetanud suurt midagi. Panime korraliku kaabli ja täitsa hästi läheb kohe käima, mingit ketramist pole, alguses muidugi kompressioon maha. Kui reduktor kohale jõudis selgus, et peenfiltri potti tuleb radika poole liigutada, seega jäi ta ainult ühe poldi alla ning tuli veel mõni madalrõhu toru ning kõrgsurve toru painutada, et sobiksid. Akust ka siis andmeid, täitsa piisab sellisest. Sidurikang sai ka igaksjuhuks otsa jäetud, et kui kogemata ei peaks pendiksit välja viskama Big Grin
   
   
   
   

Ja Jumz täna Smile
   
Vasta

(10-06-2015, 14:09 PM)AT100 Kirjutas:  Sai selline asi ise tehtud vanast käivitusmootori korpusest. Praeguse ilmaga käivitub normaalselt, mis miinustega teeb ei tea.

Lisan video, minu oma käivitub nii. Küttefiltri tõstsin ülespoole, jääb kapoti varju.
Vasta

Veab täitsa kenasti. Cool  Mootor ka mineja.

Poole aasta pärast küsin talvist videotWink
Vasta

(22-06-2015, 08:58 AM)v6sa Kirjutas:  Veab täitsa kenasti. Cool  Mootor ka mineja.

Poole aasta pärast küsin talvist videotWink

No see oleks ka lausa ime,kui sellise soojaga pikkade pihustitega mootor ei käivituks. Tegelt tahaks näha,kaua kannatab kedrata,kui küte maha tõmmata. Kas minuti-paar jutti kedrata kannatab,või väsitab aku ära.
Vasta

(22-06-2015, 11:04 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-06-2015, 08:58 AM)v6sa Kirjutas:  Veab täitsa kenasti. Cool  Mootor ka mineja.

Poole aasta pärast küsin talvist videotWink

No see oleks ka lausa ime,kui sellise soojaga pikkade pihustitega mootor ei käivituks. Tegelt tahaks näha,kaua kannatab kedrata,kui küte maha tõmmata. Kas minuti-paar jutti kedrata kannatab,või väsitab aku ära.

Kas sellise kohtlemisega starter mitte ära ei koole?  Sad
Vasta

(22-06-2015, 11:55 AM)raivo45 Kirjutas:  Kas sellise kohtlemisega starter mitte ära ei koole?  Sad
No seda kardan minagi. Sest tänapäeva asjad on liiga täpsed ja ehitatud ilma suurema varuta. Tasub siis käsi peal hoida ja mitte liiga lõpuni minna. Aga ikkagi huvitav teada,mis juhtub peale pikemat ketramist.
Vasta

(22-06-2015, 12:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-06-2015, 11:55 AM)raivo45 Kirjutas:  Kas sellise kohtlemisega starter mitte ära ei koole?  Sad
No seda kardan minagi. Sest tänapäeva asjad on liiga täpsed ja ehitatud ilma suurema varuta. Tasub siis käsi peal hoida ja mitte liiga lõpuni minna. Aga ikkagi huvitav teada,mis juhtub peale pikemat ketramist.

Soojasurm saabub säärasele starterile umbes minutiga. Mõnikümmend sekundit siia-sinna, sõltuvalt isendi koostamistkvaliteedist ja tegelikult arendatud võimsusest. Ja algtemperatuurist...

Ega see 30 sekundine soovitus nüüd päris laest ka võetud ole. Rolleyes
Vasta

Starteriga ketrab mootorit minuteid vaid idioot. Totaalne idioot.  Keegi, kellel puudub absoolutselt tehniline kirjaoskus.

Või siis keegi, kellel on raha nii palju, et saab regulaarselt uusi startereid osta.

Repliigina elust enesest: selliseid (eelkõige esimesena toodud kategooria) sisepõlemismootoriga liikurite omanikke on kahjuks palju. Hirmuäratavalt palju...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(22-06-2015, 14:39 PM)Aspelund Kirjutas:  Starteriga ketrab mootorit minuteid vaid idioot. Totaalne idioot.  Keegi, kellel puudub absoolutselt tehniline kirjaoskus.

Või siis keegi, kellel on raha nii palju, et saab regulaarselt uusi startereid osta.

Repliigina elust enesest: selliseid (eelkõige esimesena toodud kategooria) sisepõlemismootoriga liikurite omanikke on kahjuks palju. Hirmuäratavalt palju...

A.

No ei ole nii. Arvatakse,et küll läheb. Peab minema! Ikka tahetakse käima saada,maksku mis maksab! Big Grin  Ei oodata. Ja kui mootor vigane siis kedratakse,lootuses et käivitub. Tegelt peaksidki mootorid nii korras olema,et esimesest naksust. Paraku vanatüübilised ei karga käima nii lihtsalt. Olen ise kõrvalt näinud,kui 40 starter ära suitsetati.... Neid vandumisi jne. ei saa ka edasi anda kirja teel....
Vasta

Ma olen siis ka ju idioot Smile
Olen kasutanud starteri pööritamise võimekust kordi ja kordi tundmatu aku kvaliteedi hindamiseks. Kahjud siiamaani 0
Jutt oli 80ndate sõiduautodest alla 3liitrise mootoriga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne