Gaz 53 hüdropump

(01-03-2013, 12:35 PM)v126 Kirjutas:  Mul on neid poolpiduseid pumpasid igasugu numbritega riiul täis. Vaja oli tõstukile 215 baari, sai lastud mitmeid neist ka korduvalt remontida ja tulemust polnud. Lõpuks aretasin kolbpumba peale ja rahu majas, surve olemas nii külma kui kuuma õliga, kolbpump ka vene oma.

Vaata, NS pumpa võid remontida niipalju kui jõuad, aga kui pumba max surve on 200bar siis rohkem ei pigista sealt Chuck Norris ka välja...

NS pumpade puhul on rõhku pandud tootlikusele, õli vooluhulk on suur ning surved madalamad. Kui üritada nüüd kogu seda õli läbi lukuaugu pressida ning loota et sealt ka lubatud surve kätte saab, pole nagu suurt mõtet. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(01-03-2013, 10:04 AM)tammetonu Kirjutas:  Kui kasutada vene NS pumpa,siis tuleb arvestada tegelikuks töörõhuks mitte üle 100 atm.

Kust küll sellised andmed?
Vasta

On sul paremaid kogemusi nendega?
Vasta

(01-03-2013, 15:40 PM)Tift Kirjutas:  Isand maitusele lisan siia ühe lingi, kus räägitakse natuke hüdromootoritest, pealiskaudselt küll, aga natuke harimist ei tee kellelegi paha. Siit nähtub, et kui on tarvis suuremat jõudu ja pöördeid alates nullist, siis tuleks hammaspump kõrvale jätta.

Või lasta hammaspumba suuremad pöörded läbi reduktori Smile.
Tänan lingi eest, minu hariduse juures väga õpetlik Smile
Vasta

miks sa sinna gazi välja võtte otsa näiteks niva vahekasti ei pane? saad nii kiired kui aeglased põõrded ja esisilla kardaani otsa pane õlipump ja tagasilla kardaani asemele modi jõuvõtu võll. mingil ajal saad mõlemat kasutada aga seega kui esisilla asemele pump panna käib jõu võll kah kaasa.kui pumba sisse paned. niva vahekastist saad mõlemad välja lükata ja gazi omast kah.mis jutt et need vene pumbad pisikese aiatraktori peal lahjaks jäävad, kui suurtel trakatsitel, mtz ja jumz toimivad ni mõnedki tõsisemad asjad. kui sul on mõni pump olemas, tee proovi saad ise kah reaalse ettekujutuse kuidas asjad toimivad. siis mõtle edasi.
Vasta

(02-03-2013, 00:10 AM)maitus Kirjutas:  Või lasta hammaspumba suuremad pöörded läbi reduktori Smile.
Tänan lingi eest, minu hariduse juures väga õpetlik Smile

Mehhosa ehitama hakates kaotab algne idee jumet.Rolleyes

Tee üks variant valmis ja siis saamegi teada. NŠ10 mina ei kasutaks, ikka 32. Kümned paneks masinate külge.

Niikuinii ei tee enamus iseehitajaid standardset rippsüsteemi, vaid kohandab kättejuhtunud materjalid oma soovile vastavaks... Mistõttu ka CATI/CATII riistad otse külge ei sobi.
Vasta

Kas ns 16 on võimalik teha hüdromootor(hetkel hüdropump)? Ja et hammasratas liiguks päripäeva, kui pumba tagakülg on minu poole.
Vabandan, kui ei ole päris teemakohane aga lugesin Teie vestlust ja putitan lumepuhuri kallal.
Vasta

Loen ise oma teemat kõige tähelepanelikumalt ja selline asi on mullle selgeks saandud, et hüdropumpa mootorina kasutada ei ole mõtekas. Flindist on saada üsna odava hinnaga uusi mootoreid...Smile
Vasta

(01-03-2013, 23:01 PM)pen.skar Kirjutas:  On sul paremaid kogemusi nendega?

On küll.Nt vene tõstukil pe-0,8 ns-50-4
Surve 180bar,masti küljes selline vigur http://www.youtube.com/watch?v=6cb_tWuDA...re=related
Pump väskelt vahetatud kuna üle kümne aasta töötanud vana univesaal 32-ne jäi lahjaks.Oleksin ostnud nr.lõpuga 5 aga sellist peab tellima,riiulist võtta neil pole,maksab vist liiga palju.
Väetisekülvikuga aetakse õli kuumaks sellega et tagasivool viiakse läbi jagaja aga peab viima otse paaki,läbi filtri muidugi(uutel vene russidel tehase poolt vaba vool paaki,filtrist mööda)
Vasta

Siin on tekkinud üsna tobe vastasseis NS pumpadele,kus mõned foorumlased tunneksid nagu isiklikult solvatuna end kui keegi püüab väita NS pumba kohta midagi negatiivset.Teema algas ju sellest,kas tasub antud pumpa kasutada pump-hüdromootor süsteemis!Minul endal on T40 le paiutatud NS-46 pump aastal 1996 ja ma ei näe põhjust tema väljavahetamiseks,kuigi olen temaga selle aja jooksul palju tööd teinud.Küsimus on ikka kus kohas antud pumpa kasutatakse.
Selliseid videos näidatud puutegemisi on muidugi ajaviiteks lõbus vaadata,kuid meil väljakujunenud majandusruumis on sellisesse asja juba sisse kirjutatud nii palju jamasid,mis algavad sellise traktori soetamis-ja ekspluatatsioonimaksumusest ja lõpetades sellega,et selliste puude õnnestunud mahamüümise järel kuuled telefonis veel nädalaid ,milline pätt,varas,kaabakas,tõbras ja lurjus sa oled,et ka rauast närvidega mehed lõpetavad tegevuse vabatahtlikult.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta

(03-03-2013, 12:15 PM)tammetonu Kirjutas:  Siin on tekkinud üsna tobe vastasseis NS pumpadele,kus mõned foorumlased tunneksid nagu isiklikult solvatuna end kui keegi püüab väita NS pumba kohta midagi negatiivset.Teema algas ju sellest,kas tasub antud pumpa kasutada pump-hüdromootor süsteemis!Minul endal on T40 le paiutatud NS-46 pump aastal 1996 ja ma ei näe põhjust tema väljavahetamiseks,kuigi olen temaga selle aja jooksul palju tööd teinud.Küsimus on ikka kus kohas antud pumpa kasutatakse.
Selliseid videos näidatud puutegemisi on muidugi ajaviiteks lõbus vaadata,kuid meil väljakujunenud majandusruumis on sellisesse asja juba sisse kirjutatud nii palju jamasid,mis algavad sellise traktori soetamis-ja ekspluatatsioonimaksumusest ja lõpetades sellega,et selliste puude õnnestunud mahamüümise järel kuuled telefonis veel nädalaid ,milline pätt,varas,kaabakas,tõbras ja lurjus sa oled,et ka rauast närvidega mehed lõpetavad tegevuse vabatahtlikult.
Kui ma ei eksi siis originaalis on ju T-40 NS32 pump. Nii et maitus, kui tahad, tee see hüdrovärk ära ja kui pumbast puudu jääb saad 46-se pumba samasse auku pista. Jõudu tööle.
Vasta

21. veebruaril alustatud teema ja täna 03 märtsil juba 6. lehekülg täis...populaarne teema Big Grin .
Lugesin 3. postitust... # Ma küsin parem nii, et kas hüropump saab töötada ka sõidu ajal kui see eelnevalt sisse lülitada ? . Plaan teha esilaadur ja see eeldab seda, et sõidu ajal töötab ka pump...#

Ja mõte tuli selline, et on olemas ju mootoreid, millel on juba ülekanded ja pumbad plokis küljes ja töötavad samapalju, kui mootor... näiteks Bulgaaria 3,2 tonnine diisel tõstuki mootor...
http://www.savoauto.ee/balkancar-tostuki...ostukitele (varuosad ja sealt 14 pilt viimane) ... mootor ise ju pommikindel "BERKINS" ja seda saab pärast ka turbotada, kui vajadus
http://www.youtube.com/watch?v=GmBlToEY-Rk&noredirect=1
vot sellised mõtted tulid pühapäeval. Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

A mes tal ikka häda, õlis vabalt veereb. Tööd peab vaid siis tegema, kui jagaja hooba sikutatakse või rooli keeratakse
Vasta

(03-03-2013, 15:20 PM)valdy Kirjutas:  Kui ma ei eksi siis originaalis on ju T-40 NS32 pump. Nii et maitus, kui tahad, tee see hüdrovärk ära ja kui pumbast puudu jääb saad 46-se pumba samasse auku pista. Jõudu tööle.
Tänan valdy, ma arvan, et teengi selle hüdrovärgi ära aga siiski koos õlijahutusradiaatoriga, sest tammeonu on mu selle kuumenemisjutuga väga ära ehmatanud ja mingi osa minust ka usub teda Smile. Samas ta väidab, et see on ka ainuke põhjus miks hammaspump sellseks tööks ei kõlba. Õlijahutus peaks sellise "vea" ära parandama. Teen selle süsteemi esialgu Nš-32 peale ja vaatan mootoriks sama mahuga kolbmootori. Kui see ära ei toida, siis pistan sinna auku selle 46 -se. Vahele pistan ka kolme asendiga jagaja koos reduktsiooniklapiga, kus viimane aitab ära hoida purunemisi mõne kännu otsas kinnijäämisel, selline võimalus kardaanülekandel puhul puudub.
Kogu selle kupatuse juures on mul aga veel kaks arusaamatut asja. Nimelt: mis on siiski õlipumba ja mootori pöörete suhe. Keegi pakkus siin välja, et 1:2 aga kas see on ikka õige ja kas siis pump pöörleb 2x kiiremini või aeglasemini kui mootor. Ma ei ole suutnud seda infi ka vene saitidelt leida ??? Kui selgub, et kiiremini, siis saan aru, et on palju peenemaid, paremaid ja samas ka kindlasti kallimaid võimalusi jvv-i pöörete muutmiseks kui mingi kägukast, aga miks ei peaks käigukast hüdromootori otsas toimima samamoodi kui mootori otsas. Enamus k-kastidel on kõrgem käik 1:1 ja esimene 6x ja üle selle aeglustav ja sinna vahele jääb veel valikuvõimalust vähemalt kahe käigu võrra. Lihtne teha ja odav...käigukast ongi ju sisuliselt reduktor..? Paarkümmend kilo lisakaalu ei tohiks ju ka traktorile halvasti mõjuda ..Smile.
Mul on küll natuke piinlik selliste ideeda ja mõtetega siin hiilata, sest nädal aega tagasi ei teadnud ma veel hüdraulikast midagi, reaalsest praktikast rääkimata Smile. Natuke taipu mul aga on mehhaanikas. Paari aasta eest tegin omale sellise kingsepamasina, kus tuli ka välja arvutada terve rida ülekandeid ja kiirusi ja reguleerimisvõimalusi. Riist töötab suurepäraselt, tal on teatud eeliseid vabrikutoodangu ees ja hinna suhtes võrreldes üliodav..Smile :http://s1105.beta.photobucket.com/user/maitus/library/finishing%20machine
Vasta

selline võimalus kardaanülekandel puhul puudub.
Selleks puhuks kasutataks kardaanülekandes hammassidureid, purunevaid tifte jne. võimalusi on palju
Hüdromootori pöörded suhtes pumba pööretesse määrab ära õli kulu, kuna õli on praktiliselt kokkusurumatu siis määrab mootori pöörded ära õlikulu ühele pöördele, pumba tootlikust sa ju tead. Ma ei ole küll mootorite markidega kursis kuid see number peaks kuskil kirjas olema
Vasta

Nš-32 ja 46 pumpadel oli kinnitus ja võlli mõõdud samad, ainult pumba mõõtmed natuke erinevad ja sisse/väljavoolu avad erinevad.
Kolbpumbad või kuidas keegi neid ka nimetab, erinevad mootorist sisseimemise ava poolest. Mootoril avad võrdsed, pumbal pealejooks suurem, samas on pump edukalt kasutatav mootorina.
Leiutada on tore, eriti kui aega ja raha jagub, saab kõik variandid ära katsetada. Lisaks ühe väikese soovituse: kui tahad lihtsalt pöörlevat liikumist, kasuta hammasrataspumpa ja mootorit; kui tahad tööd teha, siis peab ikka kolbpump ja mootor olema.
Hea idee on muidugi igale käitatavale riistale oma mootor, kas selline lahendus hobikorras kasutatavale asjale ka rahaliselt ära tasub. Kindlasti tuleb mehhaaniline lahendus odavam.
Ah ja, üks põhjus õli kuumenemiseks on liiga väikese läbimõõduga voolikud/torud, isegi vene tehnikal olid paak-pump-jagaja ühendused jämedama toruga, kui väljavõtted silindritesse.

Eelnev on lihtsalt arvamus, mis põhineb suurel osal kogemustel ja erinevate seadmete tööpõhimõtete tundmisel.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(03-03-2013, 23:39 PM)metsakohin Kirjutas:  ...
Hea idee on muidugi igale käitatavale riistale oma mootor, kas selline lahendus hobikorras kasutatavale asjale ka rahaliselt ära tasub. Kindlasti tuleb mehhaaniline lahendus odavam.
...

Siin on küsimus, mitu aktiivseadet tuleb? Ühe puhul võib säästa, kahe puhul jääb ilmselt viiki, kolme ja enama puhul võiks teemaksolev hüdromehh lahendus abikski olla.

Jaguri panek süsteemi teeb asja kordades keerukamaks... Ei soovita.

Mis puudutab pumba pöörlemissagedust, siis teema algatuses on mainitud kaasiku kast koos pumbaväljavõttega. See on tehtud vahevõlli konkreetse käigu hammasrattalt ehk pump pöörleb alati sama kiirusega. Kiirustega mängimiseks pead pumba paigaldama veetavale võllile, mis muudab ajami sünkroonseks, kuna veetav võll pöörleb vaid koos veoratasega.

Vaid pumba jaoks rööpse jõuülekande paigaldamine ei ole aga otstarbekas. Kuigi võimalik.
Vasta

Ei, see mõte ei meeldi mulle kohe üldse. Jvv-i peaks olema võimalus kasutada ka seisva põka korral ja vedavalt võllilt jääks mootori võimsus arvatavasti madala käiguga väga mannetuks.
Mis sellest siis on kui pump pöörleb ühtlase kiirusega mootori suhtes, mootori pöördeid saab ju muuta gaasipedaaliga ja põka kiirust käiguga...?
Tegelikult hakkab mul peas käärima mõte, et saadaks selle 53-e kägukasti kus seda ja teist, paneks korraliku pumba pukaga vedama rihmarattalt, et põka liiga pikaks ei veniks ja see ajaks mul ringi nii jvv- i kui ka esilaadurit Smile. Aga inimene on juba korra selline elukas, et kui tal midagi olemas on, siis tahaks ta sellele asjale ka rakendust leida. Kas sellel aga mõtet on....on iseasi ! Big Grin
Asi hakkab lõhnama uue teema järgi, aga mitte ennem kui mul Multicari sild kuuri all on. Hetkel on see lume all Big Grin
Vasta

Hea video minusugustele lollidele- puust ette ja punaseks Smile :
http://www.youtube.com/watch?v=wlRbmVE0iqI
Vasta

Kuna siin teemas hüdropumba-mootori kombinatsioon põhjalikult läbi jahvatatud, hüppan ka sekka.

Mütsihoidjas tiksub zajoob aretada motoplokile vedav käru. "Klassikaline" mehaaniline lahendus paraku kõne alla ei tule, on vaja midagi "libisevat". Seetõttu jäigi tähelepanu alla siin teemas käsitletud kombinatsioon. Arvan, et NŠ pump ajaks asja ära, sest käruvedu ei ole pidev, ainult äärmise vajaduse korral. Samal põhjusel ei pea valikuks ka õli "200-liitrise vaadiga" kaasa tassida.

Hüdromootor peaks tegema 250...300 rpm. Samas on sellise pöörlemissagedusega mootorid enamasti mahuga 200+ cm3. Kui suur peaks sel juhul pump olema? Pumbale on võimalik anda jõuvõtuvõllilt kuni 790 rpm, mis peaks olema enam-vähem. Kuidas tundub?

Kui selline konstruktsioon ei ole hea, siis olen muidugi vastuvõtlik ka alternatiivsetele lahendustele. Aga rõhutan veelkord, süsteem peab olema "libisev". 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne