Minu T-40 AM

(26-09-2022, 12:18 PM)2715 Kirjutas:  Isiklik kogemus küll näitab, et õli vahetades metallipuru kättesaamine väga ei õnnestu.
On ta siiski võimeline põhja sadestuma ja koos õliga välja ei voola.
...
Paagipõhja kontroll, et seal ei läigiks midagi õlivahetusel ja veelparem magneti kasutamine paagipõhjas hoiab hulga raha ja aega kokku hüdraulikas.
...

Kuldsed sõnad. Cool

Julgen siia lisada, et seda magnetit tasub siis ka igal võimalikul juhul puhastada.
Vasta

kahjuks ei tulnud selle peale. oleks võinud sinna ühe hulpima jätta ju. Alumise korgi küljes oli miski vidin ka, aga selle külge puru polnud jäänud.
Kõik oli filtri ketastel...
Vasta

Tere
Kas see on nn T-40 töösilinder? Mul tõstab ja langetab see sahka. Aga nüüd tekkis nii suur õlileke, et enam kasutamine ei ole mõeldav.
 Kindlasti on neid lugematutes koguses, erinevate garaazide riiulitel, aga leia see üles. Pakkuge kel üle!
Kas selle remontimine on mõttekas või on asjata vaev? Remontkomplekte vist müüakse.
Õli tilgub selle varre otsast.  Selle seibi üks polt oli pool lahti, keerasin selle imelise seibi päris lahti, mis nelja m10 poldiga, seal all on miski punn ka veel, see ka ilatseb.
[Pilt: 20231213_125248.jpg]

[Pilt: 20231213_132220.jpg]
Vasta

Uued tihendid Baltflexist ja käib jälle 2 inimpõlve.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Nagu juba öeldud siis võta lahti ja vanade tihendite järgi uued panna, seal tihenditeks O rõngad. Üldiselt silindrid mis lugematud aastad seisnud on lekivad samamoodi.
Vasta

Kui säär tuksis siis selle saad uue traktori poest.Muud tihendid on kõik saadaval hüdropoes,kaku lahti ja mine poodi nigu kass poegadega,mõõdu järgi otsivad uued lääne 0 rõngad ja see mis on ümber varra see on tibla orginaalis o rõngas,aga hüdroskänn sauel pani minu silindrile spets riistaga spets manseti o rõnga asemele ja nüüd on silinder tihe aastakümneteks,vene sõnnikuga saad igaaasta vahetada...
Vasta

hetkel ostsin traktoripoest  uute 0 rõngaste komplekti.
Mul aastas paari päeva jagu töötunde tuleb ehk, loodan et kestab ikka, kui ei, siis aastapärast panen lääne kummid Big Grin
Vasta

(14-12-2023, 14:33 PM)pannkook Kirjutas:  hetkel ostsin traktoripoest  uute 0 rõngaste komplekti.
Mul aastas paari päeva jagu töötunde tuleb ehk, loodan et kestab ikka, kui ei, siis aastapärast panen lääne kummid Big Grin
Mul sama kasutus ja eluiga on eemoises postis kirjas...See ikka rõve sõnnik mis orginaal on,käsi ei tõuse lolli mängima ja neid sisse toppima,möödu saamiseks sobivad ainult.
Vasta

sitad rõngad küljes ja esialgu toimib. Leket ei tuvasta.  
Kuidas sa neid plastikrõngaid tervelt paika saad? Ei panegi?
Vene saidil näitas et nuia keskel oli üldse kaks kummirõngast ühel....
Vasta

(15-12-2023, 14:45 PM)pannkook Kirjutas:  sitad rõngad küljes ja esialgu toimib. Leket ei tuvasta.  
Kuidas sa neid plastikrõngaid tervelt paika saad? Ei panegi?
Vene saidil näitas et nuia keskel oli üldse kaks kummirõngast ühel....
Plastrõngaste paika saamine mõtlemisülesanne...Mina mõtlesin natuke ja sain paika.Lääne omadel ka vist huulega spets tihendid?Äkki peaks sinna ka aretama?
Vasta



Paistab et kusagil on moodsaid rõngaid ka saadaval. Need paistavad paljulubavad. Big Grin
Vasta

Pakun ,e täkki lääne omad...
Vasta

(14-12-2023, 14:05 PM)muska71 Kirjutas:  Kui säär tuksis siis selle saad uue traktori poest.Muud tihendid on kõik saadaval hüdropoes,kaku lahti ja mine poodi nigu kass poegadega,mõõdu järgi otsivad uued lääne 0 rõngad ja see mis on ümber varra see on tibla orginaalis o rõngas,aga hüdroskänn sauel pani minu silindrile spets riistaga spets manseti o rõnga asemele ja nüüd on silinder tihe aastakümneteks,vene sõnnikuga saad igaaasta vahetada...

Olen kuulnud, et peale vene sõnniku on veel hullemat p***a, hiina ja poola.
Üks tubli mees remondib Eestis vene traktoreid ja täna pidi olema olukord selline, et vene varuosa on parim, mis saada.
Eks kõikvõimalike tihenditega on veidi teine lugu.
Vasta

Mul selline jama ka, et masin läheb pidevalt lõhkuma. Avastasin, et pööreteregulaatoriruumi õli juurde valades sai korda, aga vaid mõneks ajaks. 
Midagi seal ei toimi päris õigesti. Pöörded kõiguvad, kui ta arvab, et peaks abistama gaasiandmisega, siis teeb seda nii, et lükkab põhja ja nii, et korstnast sädemed väljas.
Kas seda regulaatorit OFFida ei saa, et tiomiks vaid see gaas, mida ise varbaga annad? Kündmas ma ei käi, transpordivahend pigem....
Vasta

(20-12-2023, 22:54 PM)pannkook Kirjutas:  Mul selline jama ka, et masin läheb pidevalt lõhkuma. Avastasin, et pööreteregulaatoriruumi õli juurde valades sai korda, aga vaid mõneks ajaks. 
Midagi seal ei toimi päris õigesti. Pöörded kõiguvad, kui ta arvab, et peaks abistama gaasiandmisega, siis teeb seda nii, et lükkab põhja ja nii, et korstnast sädemed väljas.
Kas seda regulaatorit OFFida ei saa, et tiomiks vaid see gaas, mida ise varbaga annad? Kündmas ma ei käi, transpordivahend pigem....
Ilma regulaatorita diiselmootori pump paraku ei toimi. Isegi kui hooba paigal hoida hakkab kas pööre langema ja sellega suureneb plunsrist lekkimise aeg mis veelgi küttekogust vähendab ning mootor sureb välja.
Kui jälle tõusma peaks siis tühikäigult tõuseb juba üle 3000 sest lekkimise aeg järjest väheneb ja kogus suureneb.
Kui see rootorpump on siis ma soovitaks 4 kruviga luugi maha võtta ja seisva mootoriga gaas põhjas hoovaga trenni teha paarsada korda kuni vabalt liikuma hakkab.
Samuti võiks õli alt välja lasta ja vaadata mis sees oli ning panna õige kogus sisse sest kui teda palju on takistab see regulaatori tööd.
Vasta

(20-12-2023, 22:54 PM)pannkook Kirjutas:  Mul selline jama ka, et masin läheb pidevalt lõhkuma. ...
Kas seda regulaatorit OFFida ei saa, et tiomiks vaid see gaas, mida ise varbaga annad? Kündmas ma ei käi, transpordivahend pigem....

Lühidalt: saab, aga siis ei toimi KSP enam juhitavalt ja see lõpeb kolbide sissesulamisega. Sel on põhjus, miks survesüütega mootori KSP-d juhib regulaator ja mitte juht otse.

Soovitav kirjandus: "Ratastraktorid", Tallinn, 1978.  lk. 80...86. Või mõni teine traktori ehitust ja talitlust kirjeldav trükis.

Samuti siinse foorumi kasutaja 2715 kõrgesurvapumbateemalised postitused MTZ kasutuskõlbliku traktori ehitamise teemas.
Vasta

(23-02-2014, 16:41 PM)pannkook Kirjutas:  Mul siis selline pump.
Neid punne on seal omajagu.
Kas välja laskmine käib kollasest ja pealevalamine käsipumba kõrvalt sinisest paremalt?
Mis need ülejäänud rohelised on?
Ja üleval punane?
[Pilt: attachment.php?thumbnail=47125]
Vaatan et olen juba siia temasse korra sellise postituse teinud.  Rolleyes
Vastuse ka mingi sain:
(23-02-2014, 17:42 PM)reljo86 Kirjutas:  Kõige ülemine roheline on pumba õhutamiseks
Punane regulaatori kaanel oli vist tuulutus (uuematel, mis saavad oma õli mootorilt, ei ole seda enam).
Helesinine on õli täitmisava(uuematel käib kork ühes tükis ära mitte ei ole kahe osaline)
Etteande pumba kõrval olev roheline on õlitaseme kontrollava.
Kõige alumine roheline regulaatori korpuses on regulaatori hoovastiku telje kork(vajalik vaid hoovastiku eemaldamiseks)
Kollane on õli ja muu vedela mis sinna tekkind ja lekkind väljalaskmiseks
Proovin siis algatuseks kõik välja lasta, äkki on tõesti liiga palju seal ollust.... Rolleyes
Vasta

Mis õli sinna sisse valada?
Tänapäevane täis sünt mootoriõli või käepärane punane ATF sobib?

Kui ammu pole vahetanud siis pesta diisliga läbi?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(21-12-2023, 09:35 AM)tõnn Kirjutas:  Mis õli sinna sisse valada?
Tänapäevane täis sünt mootoriõli või käepärane punane ATF sobib?

Kui ammu pole vahetanud siis pesta diisliga läbi?
Mootori õli käib sinna, pesta võib, aga ei usu et seal eriti midagi pesta on.
Vasta

Mälu on kehvaks jäänud, selge see. Ma mäletasin, et see auk, kust sisse valatakse, see näitabki, palju sees peab olema. Järelikult oli liiast seda ollust. Lasin vana soga välja ja uus kamaz asemele, kuni mõõteaugust hakkas välja nirisema.
Panin käima, sain sõita 200m, siis suretasin välja. Uuesti käima pannes, kõik endine. Lähb nii pöördesse, et kui ma ise gaasi vajutan, siis ma isegi ei saavuta selliseid pöördeid. Tuli korstnast väljas Sad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne