Täna 25 aastat tagasi
#41

tolleaegse varajase pubekana tean meenutada veel bikini beibe nätsusid ja kleepsusid Big Grin Olid tunduvalt ahvatlevamad kui turbo nätsud Big Grin
Vasta
#42

See siin kisub kangesti rubriigiks, mis juba olemas ("Nostalgia atribuutika").
Aga Eesti elust – mina ei ole rõkkav pimepadupatrioot, olen suhteliselt skeptiline inimene aga kurat võtaks – alles oli meil eelmine riik, kus pidime elama ning selle pasaauguga - mis kandis nime CCCP - võrreldes on Eesti paradiis. Ning ärgu julgegu keegi hakata ajama iba stiilis "kuidas SIIS oli tasuta arstiabi ja tasuta haridus ja tasuta see-ja-teine"!!!

Ja kas see, et suurte hoobade (võimu) juurde imbuvadki võimu ja raha taga ajavad ärikad, on tõepoolest mingi eriliselt just Eestiga seonduv nähtus või inimesi äkitsi šokeeriv asi? Täpselt sama olukord valitseb kõikides maailma riikides ning mitte kuskil ei ole "ideaalset valitsust" millega kõik riigi kodanikud rahul on.

Meil on VABA riik, selle juurde kuulub inimesel, kellele siin nii halb elada tundub, õigus ja võimalus asjad kokku pakkida ning sirge seljaga lennujaama jalutada, pileti ükskõik millisesse maailmajakku osta ning lennuki peale astuda. Kas see pole mitte vabadus?!?
Vasta
#43

(20-09-2013, 20:11 PM)Tom Kirjutas:  Aga Eesti elust – mina ei ole rõkkav pimepadupatrioot, olen suhteliselt skeptiline inimene aga kurat võtaks – alles oli meil eelmine riik, kus pidime elama ning selle pasaauguga - mis kandis nime CCCP - võrreldes on Eesti paradiis. Ning ärgu julgegu keegi hakata ajama iba stiilis "kuidas SIIS oli tasuta arstiabi ja tasuta haridus ja tasuta see-ja-teine"!!!

Kas see, et suurte hoobade (võimu) juurde imbuvadki võimu ja raha taga ajavad ärikad, on tõepoolest mingi Eestiga eriliselt seonduv nähtus või äkitsi šokeeriv asi? Täpselt sama olukord valitseb kõikides maailma riikides ning mitte kuskil ei ole "ideaalset valitsust" millega kõik riigi kodanikud rahul on.

Meil on VABA riik, selle juurde kuulub inimesel, kellele siin nii halb elada tundub, õigus ja võimalus asjad kokku pakkida ning sirge seljaga lennujaama jalutada, pileti ükskõik millisesse maailmajakku osta ning lennuki peale astuda. Kas see pole mitte vabadus?!?

10 points to TOM !

Aamen selle peale.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#44

(20-09-2013, 20:11 PM)Tom Kirjutas:  Meil on VABA riik, selle juurde kuulub inimesel, kellele siin nii halb elada tundub, õigus ja võimalus asjad kokku pakkida ning sirge seljaga lennujaama jalutada, pileti ükskõik millisesse maailmajakku osta ning lennuki peale astuda. Kas see pole mitte vabadus?!?

Tore jah aga kui kõik tublid ja normaalsed kasutavad seda vabadust.....ja mulle tundub,et vist juba ongi kasutanud.......Big Grin
Vasta
#45

(20-09-2013, 21:02 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tore jah aga kui kõik tublid ja normaalsed kasutavad seda vabadust.....ja mulle tundub,et vist juba ongi kasutanud.......Big Grin

Ära iiialda. "Kõik". Osad lähevad muidugi, see on ju normaalne. Osad aga jäävad ja teevad siin tegusid. Suuri ja väikeseid, häid ja halbu. Ning osa neist, kes läksid, tulevad varsti tagasi, kogemuse võrra rikkamad. Mis selles kõiges halba on? See ongi vaba maa ja avatud ühiskond.
Vasta
#46

(20-09-2013, 21:08 PM)Tom Kirjutas:  
(20-09-2013, 21:02 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tore jah aga kui kõik tublid ja normaalsed kasutavad seda vabadust.....ja mulle tundub,et vist juba ongi kasutanud.......Big Grin

Ära iiialda. "Kõik". Osad lähevad muidugi, see on ju normaalne. Osad aga jäävad ja teevad siin tegusid. Suuri ja väikeseid, häid ja halbu. Ning osa neist, kes läksid, tulevad varsti tagasi, kogemuse võrra rikkamad. Mis selles kõiges halba on? See ongi vaba maa ja avatud ühiskond.
Ei-ei Tom halba pole selles midagi.Pigem ajab närvi se jutt et..
"Osta piletid ja lenda ükskõik kuhu"
No kuhu kurat sa lendad kui su pere ja elu/töökoht ikka siin Eestis.
Ei lenda sa midagi nagu nõuka-ajalgi sest palk võimaldab ära elada aga mitte reisidele(lennureisedele) mõelda.
Vasta
#47

(20-09-2013, 21:26 PM)krossifänn Kirjutas:  Ei-ei Tom halba pole selles midagi.Pigem ajab närvi se jutt et..
"Osta piletid ja lenda ükskõik kuhu"
No kuhu kurat sa lendad kui su pere ja elu/töökoht ikka siin Eestis.
Ei lenda sa midagi nagu nõuka-ajalgi sest palk võimaldab ära elada aga mitte reisidele(lennureisedele) mõelda.

Sa vist ei saanud mu mõttest aru ...aga las ta olla.
Vasta
#48

Suur sotsiaalne ebavõrdsus ühiskonnas, eriti väikeriigis, on ohtlik asi. Ei hakka sellest siin pikemalt rääkima, see vääriks uut teemat "täna 73 aastat tagasi". Aga kes on koolis mõnikord ajalootunde külastanud, teab niigi.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#49

kui nüüd uuesti teemasse tulla siis kaheksakümne kaheksanda märksõnad minu jaoks on jawa, kamaz ja enamus aastast valgeid kitleid.
masendav aasta oli.
Vasta
#50

(20-09-2013, 22:26 PM)diesel Kirjutas:  kui nüüd uuesti teemasse tulla siis kaheksakümne kaheksanda märksõnad minu jaoks on jawa, kamaz ja enamus aastast valgeid kitleid.
masendav aasta oli.

Olid jawa osakonnas? Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#51

jawa osakond?
seuke oli kuskil haiglas või on mul lihtsalt pikad juhtmed?
alustasin üht kena päeva sadulas ja siis seltsis jawaga tutvusime umbes sajase hoo pealt kamazi külgvaatega. seejärel sai poolteist tundi oodatud reanimobiili. olgu kiidetud n liidu tasuta meditsiiniabi.
ja edasi oli mu koduks tükk aega seppo kliinik (väga asjalik koht) ja siis edasi kuni sügiseni mustamäe haigla (ka asjalik ja lisaks palju kenakesi õdesid).
jawa osakonda ei trehvanud. seppos oli veel üks tehnikaga seotud patsient. kaugelt gruusiast pärit mägede poeg, kellest oli joss üle sõitnud.
Vasta
#52

70-ndate algul oli Jawadega nii palju matse, et haiglates olid niinimetatud osakonnad. Endal õnnestus sinna sattumist küll vältida.
Vasta
#53

(20-09-2013, 23:00 PM)v126 Kirjutas:  70-ndate algul oli Jawadega nii palju matse, et haiglates olid niinimetatud osakonnad. Endal õnnestus sinna sattumist küll vältida.

Seda juttu räägiti vist juba kuuekümnendatel,et vastav osakond oli olemas. Kiivrikasutus oli vist ka kehva tol ajal..
Vasta
#54

(20-09-2013, 22:47 PM)diesel Kirjutas:  jawa osakond?
seuke oli kuskil haiglas või on mul lihtsalt pikad juhtmed?
alustasin üht kena päeva sadulas ja siis seltsis jawaga tutvusime umbes sajase hoo pealt kamazi külgvaatega. seejärel sai poolteist tundi oodatud reanimobiili. olgu kiidetud n liidu tasuta meditsiiniabi.
ja edasi oli mu koduks tükk aega seppo kliinik (väga asjalik koht) ja siis edasi kuni sügiseni mustamäe haigla (ka asjalik ja lisaks palju kenakesi õdesid).
jawa osakonda ei trehvanud. seppos oli veel üks tehnikaga seotud patsient. kaugelt gruusiast pärit mägede poeg, kellest oli joss üle sõitnud.
Ehk on viitsimist rohkem pajatada. Kas enda liigne uljus Jawkiniga oli põhjuseks Kamaziga tutvumisel ?
Kas reanimobiil oli toonane luks variant(Mercedes) või Latvia peal? Meenutuseks et üks Mercedes reanimobiil keerati Tartus nii korralikult üle võlli et sellest autost enam asja saanud.Sistusest miskit tõsteti Latvia peale ümber.
Veel huvitab mägedepoja jutt.Kuis võimalik et jossi alla jäänul veel eluvaim sees...?
Vasta
#55

Kui peale tulemusteta hinnalanduse kauplemist kurvalt nende tegelastega hüvasti hakkasin jätma, lasid nad hinna esialgsega võrreldes poole peale ja nii sai minust sellekandi teine videomaki omanik, kuigi ka kaks ja pool tuhat rubla oli tol ajal veel väga suur raha - pea pool Ziguli 01 poehinnast.
[/quote]


jah omal ajal oli videomakk ikka eriline tase , praegu visatakse neid ära , keegi seda mitte väga head pilti vaadata ei taha

ostsin just mingilt taaskasutuslaadalt 1 maki koos puldiga 50 sendiga ja 1 ilma puldita 10 sendiga ja isegi toimivad

eks testsin ja vaatasin mõnda vana videosalvestist ning vedelama nad jäävad Smile

elektrooniline tehnika vananeb väga kiiresti moraalselt , eriti arvutid ja mobiiltelefonid

1 mobiil mis sai osta oli Nokia 1611 - mingi lehekuulutuse peale sai osta , oli uus pakendis , 3800 eeku ainult Toungue

(poes oli sel ajal umbes 5000-6000 eeku sama )

mobiilidest olid osadel veel sel ajal vanad NMT 450 mudelid mis kasutasid vaba kodeeringut ja neid oli täiesti võimalik raadioscanneriga pealt kuulata ilma mingi lisaseadmeta
Vasta
#56

Seisuga 20 september 1988 hõljusin veel lootevees emaüsas ja ei omanud aimu murrangulistest sündmustest väljaspool, ega osanud hinnata N.Liidu ja sotsmaade tehnikasaavutusi.
Sünnini jäi veel neli kuud. Pere esimene auto, IŽ Kombi oli neli kuud tagasi IžMaši tehasest välja veerenud. JAWAni 2 aastat.

Kuna enda mälestused on hägused siis tsiteerin lõigu raamatust "Eestimaa kuum suvi 1988 ajakirjanduskroonika"

*Täna saab teatavaks, et mõni aasta tagasi olevat Soome televisioon avalikult näidanud K. Vaino salajast kirja NSV Liidu Vastavaile organeile, kus väidetakse et eestlased on natsionalistid ja sellepärast tuleb Eestisse sisse tuua võimalikult palju migranre et eetslasi vähemusse jätta. (Eesti Raadio)

* Toomas Sildam täpsustab et, kompetentsetel andmetel on "mustad baretid" siiski olemas ja nad ei allu sisevägedele. "Mustad baretid" tegutsesid ennast tutvustavalt 5. septembril Moskvas Puškini väljakul "Demokraatia Liidu" demontsratsiooni laiali ajades (Noorte Hääl)

Edit:
Turbo nätsud olid ka minu "ajal" hinnatud kaup, nii 30-50 senti tükk. Kuskil olemas tubli patakas neist, alates esimestest ja haruldasematest kuni lõpuni välja kus enam andmeid väga ei kajastatud ja autodeks olid dragsterid või ideeautod.
Vasta
#57

(20-09-2013, 21:02 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tore jah aga kui kõik tublid ja normaalsed kasutavad seda vabadust.....ja mulle tundub,et vist juba ongi kasutanud.......Big Grin

Selle lausega lased muu hulgas ennast peldikupotist alla...Sad

Ära lähevad arad ja selgrootud, kes tahavad mugavalt ära elada teiste loodud majas, selmet endale sobiv luua!
Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole...Toungue

Vähem virinat ja rohkem tegusid.Cool

Teemasse: veerandsajandit tagasi asusime hoogsalt talu rajama, ühes teiste sinisilmsetega, kes arvutada ei osanud. Aeg oli ilus ja optimistlik.Cool

Huvitav nüanss - umbes täpselt veerand sajandit tagasi (17. septembril 1988) sai meie pere rattad alla: mingist kaubandusettevõttest tarbetuna ostetud lombakas, kuid oma ERAZ oli ikka parem, kui toonased liinibussid...
Vasta
#58

(21-09-2013, 09:11 AM)v6sa Kirjutas:  Selle lausega lased muu hulgas ennast peldikupotist alla...Sad

Ära lähevad arad ja selgrootud, kes tahavad mugavalt ära elada teiste loodud majas, selmet endale sobiv luua!
Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole...Toungue

Vähem virinat ja rohkem tegusid.Cool

Teemasse: veerandsajandit tagasi asusime hoogsalt talu rajama, ühes teiste sinisilmsetega, kes arvutada ei osanud. Aeg oli ilus ja optimistlik.Cool

Huvitav nüanss - umbes täpselt veerand sajandit tagasi (17. septembril 1988) sai meie pere rattad alla: mingist kaubandusettevõttest tarbetuna ostetud lombakas, kuid oma ERAZ oli ikka parem, kui toonased liinibussid...
Väga tabav kommentaar, eriti kui lõikude järjekorda muuta:

veerand sajandit tagasi asuti hoogsalt talusid rajama (ütle siis, et eestlane pole ettevõtlik!),

oli vähe virinat ja rohkelt tegusid;

siis lasti kogu see altpoolt tulev initsiatiiv peldikupotist alla;

ja nüüd lahkutakse, sest enda jaoks sobiv sai kord juba loodud, aga kus on see loodu täna? Vanarauaplatsidel roostes ja sammaldunud tehnika näol.

See, et minnakse sinna, kus on parem, on lihtne loodusseadus. Loomadki põgenevad üleujutuse või metsatulekahju eest, ega's nad seepärast veel arad või selgrootud pole. Lihtsalt ellujäämisinstinkt.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#59

(21-09-2013, 09:11 AM)v6sa Kirjutas:  
(20-09-2013, 21:02 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tore jah aga kui kõik tublid ja normaalsed kasutavad seda vabadust.....ja mulle tundub,et vist juba ongi kasutanud.......Big Grin

Selle lausega lased muu hulgas ennast peldikupotist alla...Sad

Ära lähevad arad ja selgrootud, kes tahavad mugavalt ära elada teiste loodud majas, selmet endale sobiv luua!
Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole...Toungue

Vähem virinat ja rohkem tegusid.Cool

Teemasse: veerandsajandit tagasi asusime hoogsalt talu rajama, ühes teiste sinisilmsetega, kes arvutada ei osanud. Aeg oli ilus ja optimistlik.Cool

Sõber,sul on üsna perverssed mõtted!
Vaidleks vasta selle koha peal,et ära lähevad arad ja selgrootud??!! No kuule,et siit ära minna,on ka mõistust ja selgroogu vaja ja ära arva,et mujal lolle ja saamatuid avasüli oodatakse. Kahtlustan,et seal kuskil vast laisad ja lollid ellu ei jää,siin saab pigem lorutada,lolli mängida ja ära viilida..... kes sihukesi tööle võtab. Pigem vast lähevad need,kes suudavad ennast teostada ja majandada.
Vasta
#60

(21-09-2013, 09:11 AM)v6sa Kirjutas:  
(20-09-2013, 21:02 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tore jah aga kui kõik tublid ja normaalsed kasutavad seda vabadust.....ja mulle tundub,et vist juba ongi kasutanud.......Big Grin

Selle lausega lased muu hulgas ennast peldikupotist alla...Sad

Ära lähevad arad ja selgrootud, kes tahavad mugavalt ära elada teiste loodud majas, selmet endale sobiv luua!
Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole...Toungue

Vähem virinat ja rohkem tegusid.Cool

Kas ma olen arg ja selgrootu kui ma valin töökoha kus mind koheldakse kui inimest, mitte kui orja ja viimast raibet?
Kas ma olen arga ja selgrootu kui ma valin töökoha, kus mulle makstakse mu töö eest väärilist tasu?
Kas ma olen arg ja selgrootu, kui mulle ei ole antud looduse poolt olla piisavalt ettevötlik ja asjaajaja, et teha oma firma vms Eestimaal?
Kas ma olen arg ja selgrootu, kui mulle meeldib see töö, mida ma teen kuigi teen seda Tallinnast sada kilomeetrit pöhja pool?
Kas ma olen arg ja selgrootu kui ma vöiksin sama tööd teha Eestis kolm korda väiksema raha eest ja igal hommikul ärgates on mu esimene möte, et mille kuradi pärast ma üldse vaeva näen?

Ma ei ela mugavalt. Ma teen tööd iga päev selleks, et elada inimväärset elu.
Eelnevas postituses on mainitud juba, et laisad ja lorud ei löö läbi mujal maailmas. Eestis saab pigem lorutada,lolli mängida ja ära viilida.....

Ma olen esimene, kes tuleb Eestisse tööle tagasi, kui ma saan oma töö eest sama palga kui Soomes töötades.
Ma pole ehitaja ega mingi uhke insener ... ma olen tavaline labidamees, viskan hobusetallis sitta. Ja mulle meeldib see töö, on väga palju lihtsam kui inimestega töötada.
Niikaua kuni Eestis ei olda vöimelised väärtustama lihttöölist (ja praegu see seis on selline), ei ole midagi imestada, et rahvast otsib ja leiab paremaid kohti.

Teemast rääkides, siis 25 aastat tagasi läksin esimesse klassi, isa viis mossega mind kooli, ostis veel teepealt kuskilt putkast mulle nätsu. tore oli. Smile

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne