Weobagi 2
#21

Vägev värk.

Kui vedrukandureid tagasi panema hakkad, siis vali sellised poldid, mis istuga sisse lähevad. Muidu loksutab pikapeale avad ovaalseks ja poldid pooleks.

Palju jõudu ja jaksu!

3D modeleerimine.
Vasta
#22

Oma bagist ei viitsi kirjutada.Poldid istuga saad Baldik Poldist, mina vähemalt sain.Veidi OT aga seal kestab ka täitsa tavaline polt ka,ajalugu on näidanud.Kas raami on mõtet relaga nühkida,minu bagi raam pritsiti ja krunditi Koeraveres 50 uue rubla eest.
Vasta
#23

(14-12-2013, 17:46 PM)tarko Kirjutas:  ...Kui vedrukandureid tagasi panema hakkad, siis vali sellised poldid, mis istuga sisse lähevad...
Ainult poldi valimisest on vähe abi. Augud sai ka, koos vedrukapiga, üle hõõritsetud. Siis on täpne/ümargune auk ja treial tegi selle järgi väikse istuga poldi.
Usun ka, et sellise projekti juures nii täpselt lähenema ei pea. Koormused ju oluliselt väiksemad, kui ületonnaasis veokas igapäevasel tööl.
Vasta
#24

Täna üritasin poisile ka bagi vaimu sisse sööta aga läks nii nagu alatiBig Grin Poisi sainSmile tagumisi rehve vahetama ja kui rattad autol all põrutas isa kohe vastu garaazi ust ja nüüd esiratas pilbasteksSadSad Aga noh poisil rõõmu kui paljuRolleyes sai teine kiiremini arvuti tahaToungue

Kapi poltidega on nii jah et eks ikka täpsemad ja parem kui istuga sisse lähevadSmile Olgugi et tonne venitama ei pea kuid selle eest hüppamist on rohkemBig Grin

Raami puhastuseks sai pritsi värki ka mõeldud aga peamehaanik arvas et las poi õpib ametitSmile ja ei muud kui terasharjale valuRolleyes

Paar päeva olen arutanud mootorit lahti ja noh, eks neid kapi. mootoreid nähtud ka aga seda pole veel näinud et teise surve rõnga asemele on pandud kolm õhukest õlirõngastBig Grin Arvata on et sellel mootoril oli siis seda jõudu ka pisut vähem. Aga muidu oli teine päris viisakas. Ehk homme jõuab ploki ja muud vajaminevad tükid ära vannitada ja siis juppide ooteleSmile

Sai hülsid ka välispinnalt ära mõõdetud ja 8tk. jagunes kolmeks ehk siis 4- 105mm, 2-103,5mm, 2-102mm. On ikke see vene värkBig Grin, nii palju erinevat mõõtu. Aga sellest pole midagi kahe mooturi peale saan paksema seinaga hülsid kokkuSmile

Veel niipalju hääd uudist ka, et eile sai leitud gaz 63-me tagasildSmileSmile Millises seisukorras veel ei teaRolleyes aga eks siis saa teada kui kohale tuuakse. Foorumi kuulutuse peale kahjuks ei ulatanud abistavat kätt keegiSad aga sai helistatud ühele ja teisele ning läbi oma kalli Õe raasu leitud saiSmile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#25

Ma ei saa hästi aru mileks sul gaz 63 silda vaja on.Ülekande saab ju niisama panna 51 silla sisse pluss lukku,63 sild on kitsam ka 51 sillast.
Vasta
#26

Eks see silla teema tuleb sellest et käin ja kuulan mes teistel ja noh eks igaüks kiidab oma. Selgeks on saanud see et gaz 53 sild on raske, gaz 51 sillal on rummuotsad pikalt väljas ja lõpuks tulebki kombineerida 63, 51 ja 66 omastRolleyes

Täna tegelesin mootori detailidelt kultuur kihi eemaldamisega, hommikul pritsisin leotusainega ja mõnetunni pärast uuesti. Kodu kahjuks survepesu rohkem mänguasja eest aga vähe abiks ikke oli. Viimaks kui isu leotamisest täis oli võtsin kasutusele vana hea nipiCool bensiin ja pintsel ning edusammud tunduvalt paremad. Big Grin
Plokki uurides siis millegi pärast on teist siduri poolt otsast keevitatud küll siit ja küll sealtSad Samuti jahutussärk ka küllaltki ussitanudSad Nüüd nagu ei teagi kas peab hakkama kolmandat mootorit otsimaSad


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                       
Vasta
#27

Ja siis üks pikalt oodatud pakk jõudis saksast kohaleSmile Kuna kooliajal ja ka nüüd ei ole viitsinud neid välismaa keeli õppida siis ebays ümbes klahve vajutades võib asi ikke käest minna aga tänu arusaajale ja vastutulelikule müüjale laabus kõik hästiSmile
Holley Vergaser 650 cfm - Race Typ 4150 karbussi aitas väljavalida LauriRolleyes


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#28

Kas 650cfm suureks ei jää? Sellele mootorile oleks paras 400cfm, äärmisel juhul 500cmf. 650cfm tapab alumise otsa ära, suurendab mõtetult küttekulu, ning ei anna ka kõrgetel midagi juurde võrreldes väikesemaga, pigem vastupidi.
Max mis sa sealt mootorist välja pigistad on mingi 6000rpm, arvatavalt isegi vähem, äkki 5000 kanti. 650cfm on selge overkill sinna.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#29

Arvasin sama enne kui 750cfm gaz 66 korralikult söitma pani....Smile
Vöta kinni siis.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#30

(16-12-2013, 20:53 PM)90Deville Kirjutas:  Arvasin sama enne kui 750cfm gaz 66 korralikult söitma pani....Smile
Vöta kinni siis.

Ma olen üsna kindel, et tegemist võis olla peetis karpaga või valede düüsidega, vastasel juhul ei suuda 750 ealeski parem olla 500'sest, 66 mootori peal.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

Tegu oli kaatri pealt tulnud karpaga ja enne paigadamist visati sellesse ka uus remondikomplekt sisse, niiet kui miskit peetis sai olla siis 66Smile
Ma ei uskunud seda köike ka, a nii see oli
Otsisin usast 400cfm'ist karpat talle, a mingi 5-600 euriga mis minuarust on 66'e neljakordne turuhind, ei raatsinud kohe ostma hakata. Saigi siis mul vedelenud holley katsetamiseks antud ja köik rahul-mis seal enam öelda.

Rohkem Eino teemat omaltpoolt ei risustaWink

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#32

Huvitav, mis need Gaz mootorid niimoodi seespoolt ussitama paneb? Kas vale või vana jahutusvedelik? Endal ka ühel mootoril sarnased uurded sees.
Vasta
#33

(16-12-2013, 21:23 PM)Romka Kirjutas:  Huvitav, mis need Gaz mootorid niimoodi seespoolt ussitama paneb? Kas vale või vana jahutusvedelik? Endal ka ühel mootoril sarnased uurded sees.
Kõige levinum jahutusvedelik nõukogude ajal - vesi. Külmal ajal igal õhtul välja ja hommikul uus sisse. Katlamajast, kui hea firma oli. Eri paikades on vee agressiivsus metalli vastu erinev, aga mingil määral korrodeerivad kõik. Väga rikastes firmades anti eriliselt p...epugejatele mootorisse mittekülmuvat vedelikku. Nõukogude armeest saada olev (pagan teab, kust seegi pärit oli, minu ajateenimise käigus ei näinud küll kordagi sellist asja) antifriis küll ei külmunud, aga korrodeeris sellevõrra veelgi paremini metalli. Ainus nõukogude aja tehnilises mõttes kultuurne ja arvestatav jahutusvedelik oli TOSOL. Selle saamine oli tavatöölisele aga peaaegu võimatu.
Õigeaegne vahetamine? Kahe aasta tagant? Pähh! Hea, et üldse said!

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#34

Ei risusta siin teemat keegiBig Grin Iga postituses on oma mõte ja info, mida rohkem on mõtteavaldusi seda enam infot tulebSmile
Need alumiinjum plokid ussitavad ikka ja sellepärast et on kasutatud jahutuses vett. E tea küll kas oli sellest abi aga üks vana autojuht soovitas mulle omalajal et iga kord kui valad vee sisse siis pane klaasitäis õli juurde, pidavat oksudeerumist vältimaRolleyes
Aga mida ültsus arvab selle keevituse kohta, kas kannatab sellest püssi mootorit ehitada või eiRolleyes
Vasta
#35

(16-12-2013, 21:48 PM)einota Kirjutas:  Aga mida ültsus arvab selle keevituse kohta, kas kannatab sellest püssi mootorit ehitada või eiRolleyes

Aga mis sellega ikka juhtub, suht ok keevitus tundub ning kui siiani on vastu pidanud, peab ka edaspidi. Ega mingi aeg läheb seegi mootor nagunii utiili ja tuleb järgmine...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#36

Miks on üldjuhul vajadus vahetada vähemalt iga 2 aasta tagant jahutusvedeliku.. tulemus käes ! Toungue Ju metanoolil põhinevat jahutusvedelikku kõvasti sinna mootorisse uhatud on ning ega vahetamisest välja pole tehtud. Olen näinud koolis ning piltidelt oma silmaga mida õigeaegselt vahetamata jahutusvedelikud mootoriga teha võivad.

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta
#37

(16-12-2013, 21:23 PM)Romka Kirjutas:  Huvitav, mis need Gaz mootorid niimoodi seespoolt ussitama paneb? ...
Erosioon oli selle nimi vist. Ka üks põhjustest. Veepumba juures olid kaarjad ussiaugud.
Vasta
#38

Erosiooni jaoks on vaja midagi abrasiivset. Aga muidugi taandub ka see lõpuks vahetamise edasilükkamiseks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

Erosiooni asemel pakun välja mõiste kavitatsioon.
Vasta
#40

(16-12-2013, 19:12 PM)einota Kirjutas:  Plokki uurides siis millegi pärast on teist siduri poolt otsast keevitatud küll siit ja küll sealtSad Samuti jahutussärk ka küllaltki ussitanudSad Nüüd nagu ei teagi kas peab hakkama kolmandat mootorit otsimaSad

Kui huvitab siis mul papsil on tuttuus 53-e mootori plokk.
Anna teada kui huvitab, siis küsin järgi , mis ta selle eest tahab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne