Miks kadusid suured kupeed?
#21

(15-01-2016, 10:49 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Siis plahvatas: Chryselr Crossfire. ...
See on muidugi kena auto, aga suureks kupeeks ma teda ei nimetaks. (Samuti ei kuulu sellesse klassi ksf! Kulti postituses toodud Z-auto ja GT-R). Kõige naljakam oleks osta pehme katusega Crossfire -- näe, mis Mercedes SLK-st õnnestub teha!
Aga on üks aga: mul on tarvis kahe istmereaga autot -- vanaisal vaja teinekord mõnda lapselast kah vedada. (Sel põhjusel jäi mul kabrioleti valikul kõrvale iseenesestmõistetav MX-5 ja otsustasin 306 kasuks, mida muide ei kahetse).
Toodud jutt muidugi risttule väärtust kuigivõrd ei kahanda. Kihvt auto.
Vasta
#22

(15-01-2016, 15:27 PM)sugraM Kirjutas:  Corvett c3-l ja Opel GT-l pole üldse luuki taga - ainuke võimalus taha pääseda on läbi salongi ja mõlemad on kupeed.  

Mõlemat liigitatakse siiski pigem "sportautoks".

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#23

Lugesin ka mingil määral teemat ja mõte jäi pidama sapika peale, mäsasi siis seepikarp lõppude lõpuks on?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#24

(15-01-2016, 19:30 PM)olevtoom Kirjutas:  Aga on üks aga: mul on tarvis kahe istmereaga autot -- vanaisal vaja teinekord mõnda lapselast kah vedada.
Eks meiligi terendab see oht ees ja selleks ajaks peab omale midagi sellist soetama: see on 968 Cabrio Big Grin See on ametlik 2.istmerida koos ametlike vöödega. JA ma pole oma suhtumist muutnud: lapsi kasvatatakse, mitte ei seota kinni piinatoolidesse! 
[Pilt: DSC01014.jpg]
Vasta
#25

(16-01-2016, 10:47 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Eks meiligi terendab see oht ees ja selleks ajaks peab omale midagi sellist soetama: see on 968 Cabrio Big Grin See on ametlik 2.istmerida koos ametlike vöödega. JA ma pole oma suhtumist muutnud: lapsi kasvatatakse, mitte ei seota kinni piinatoolidesse! 

Usutavasti kiidavad väikesed reisijad viidatud uru heaks unekoopana, aga vähegi pikemal reisul võib seal all igav hakata... Eks tänapäeval kompenseerib selle mõni taffel. Või vanaisa jutt esiistmelt Cool
Vasta
#26

(16-01-2016, 08:12 AM)mlsluik Kirjutas:  ... mõte jäi pidama sapika peale, mäsasi siis seepikarp lõppude lõpuks on?

Seebikarp sapikas on NSU-Prinz ja liigitub plagiaadi alla. Cool
Vasta
#27

Väikesed poisid on suurteks meesteks saanud - eks seepärast on ka suured kupeed kadunud.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#28

(17-01-2016, 09:42 AM)v6sa Kirjutas:  
(16-01-2016, 10:47 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Eks meiligi terendab see oht ees ja selleks ajaks peab omale midagi sellist soetama: see on 968 Cabrio Big Grin See on ametlik 2.istmerida koos ametlike vöödega. JA ma pole oma suhtumist muutnud: lapsi kasvatatakse, mitte ei seota kinni piinatoolidesse! 

Usutavasti kiidavad väikesed reisijad viidatud uru heaks unekoopana, aga vähegi pikemal reisul võib seal all igav hakata... Eks tänapäeval kompenseerib selle mõni taffel. Või vanaisa jutt esiistmelt Cool
Mis tahvel ja muu saast! Ruubiku kuubiku saavad, arendagu loogikat ja näppude peenemat motoorikat! Väiksemad selle pallidega torni ja 3-aastased "ussi". Vanaisa võib esiistmel rääkida, milleks need mõeldud on ja mis tulemus peab tulema Big Grin 
Vasta
#29

(17-01-2016, 13:44 PM)Walter Kirjutas:  
Väikesed poisid on suurteks meesteks saanud - eks seepärast on ka suured kupeed kadunud.

Suurel mehel just ongi mugav normaalses mõõdus uksest sissevälja käia. Enda nimekirjast, pean häbiga tunnistama, suurt kupeed ei leidu aga maailma suurimate hulka kuuluvaid mahakäiva katusega asju seevastu küll. Enihau, täiesti viisakas on liigelda ka näiteks kolmeukselise luukpärakas sukimuki uksest sissevälja, kuna ukseauk on ikkagi suurem, kui enamusel "suurtel" sedaanidel.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#30

(17-01-2016, 14:56 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(17-01-2016, 13:44 PM)Walter Kirjutas:  
Väikesed poisid on suurteks meesteks saanud - eks seepärast on ka suured kupeed kadunud.

Suurel mehel just ongi mugav normaalses mõõdus uksest sissevälja käia. Enda nimekirjast, pean häbiga tunnistama, suurt kupeed ei leidu aga maailma suurimate hulka kuuluvaid mahakäiva katusega asju seevastu küll. Enihau, täiesti viisakas on liigelda ka näiteks kolmeukselise luukpärakas sukimuki uksest sissevälja, kuna ukseauk on ikkagi suurem, kui enamusel "suurtel" sedaanidel.
Ja mis sel suurel kupeel laiade ustega viga oleks??? Big Grin 
Vasta
#31

ja miks ei tehta selliseid nagu mu volvo ehk ühelt poolt kupee ja teisalt tavaline 4 ukseline
[Pilt: large_27836255_vPAt.jpg]
Vasta
#32

Mazda rx-8 oli peaaegu selline. Kuigi selle volvo uste idee jääb arusaamatuks mujal kui mingis väga spetsiifilises kohas.
Vasta
#33

(17-01-2016, 18:05 PM)supp Kirjutas:  ja miks ei tehta selliseid nagu mu volvo ehk ühelt poolt kupee ja teisalt tavaline 4 ukseline

1) see pole kummaltki poolt kupee, vaid sedaan Wink
2) 1+2+1-ukseline Hyundai Veloster on täitsa olemas.

Kui juba sapikast, põrnikast jm. kaheukselistest juttu tuli, siis....
Ammustel aegadel, kui Tšingis-khaani hordid just Euroopast tagasi olid tõmbunud, internetti (näoraamatust ja sinu torust rääkimata) veel leiutatud polnud ja mina noor olin, eksisteeris terve hulk kaheukselisi autosid, mida nimetati kaheukselisteks sedaanideks ja terve hulk, mida nimetati kupeedeks. Et kupeemaastureid jmt. ka veel olemas polnud, ei kippunud iga autotootja oma mudeleid ka iga hinna eest kupeedeks nimetama. Oli sihuke vaikimisi kokkulepe, et üldiselt nimetati kaheukselist sedaaniks, aga kui ta pisut äkilisem välja nägi, siis kupeeks. Vt. ülaltpoolt ksf! PlyVal toodud väga head näidet Kadeti keretüüpide kohta.
Rusikareegliks oli, et 1) kupee tagaaken peab üksjagu längus olema (täpset kaldenurka, millest piir läheks, ei olnud küll kokku lepitud), ja 2) kupee tagaistujate mugavuse vastu väga huvi ei tuntud, kaheukselises sedaanis küll.
Siin jutuks tulnud Põrnikas ja ZAZ-966/968 olid kaheukselised sedaanid.
See läheb nüüd teemast pisut välja, aga "seebikarp" EI OLE NSU Prinz 4 koopia. Prinz oli hoopis väiksem, 966/968 on mõõtmetelt enam-vähem sarnane NSU hilisema mudeliga 1000, aga too ilmus pärast 966B-d. Ma kaldun arvama, et nii sakslased kui venelased joonistasid oma auto Corvairi pealt maha. Prinzilt võisid vene kujundajad küll ideelist šnitti võtta, aga mitte kopeerida.
Vasta
#34

(17-01-2016, 18:42 PM)cesium Kirjutas:  Mazda rx-8 oli peaaegu selline. Kuigi selle volvo uste idee jääb arusaamatuks mujal kui mingis väga spetsiifilises kohas.

*Mis on arusaamatut selles, et juht käib normaalmõõdus uksest ja tagaistmeleronijad on häpid kõnniteepool paikneva isikliku luugiüle? Lähima kaasaegse sarnleva printsiibiga asjana meenub Hyundai Veloster. Ja siis järgmisena esimese põlvkonna mittemini Mini Clubman. 

Mikistani kastikatel on need abiuksed muidugi ilmadjaajad käibel juba a need siiski tiba muu suunitlusega junntükid.

*A vastusena Priidule - polegi sel iiessil miskit viga, põrssapõlves isegi tüüritud ja sõbra naisel on paergastki üks eksemplar uut hingamist ootamas.

Edit: pole ikka vaja poole postitusepealt peldikusse suunduda, nüüd sai Olev must kiirem olla Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#35

See ebasümmeetriline Volvo peaks olema Rootsi politsei jaoks tehtud eriseeria.
Kupee definitsioonis sisaldub siiski salongist jäiga vaheseinaga eraldatud pakiruum ja mitteavatav tagaaken.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

(17-01-2016, 19:01 PM)olevtoom Kirjutas:  Siin jutuks tulnud Põrnikas ja ZAZ-966/968 olid kaheukselised sedaanid.
See läheb nüüd teemast pisut välja, aga "seebikarp" EI OLE NSU Prinz 4 koopia. Prinz oli hoopis väiksem, 966/968 on mõõtmetelt enam-vähem sarnane NSU hilisema mudeliga 1000, aga too ilmus pärast 966B-d. Ma kaldun arvama, et nii sakslased kui venelased joonistasid oma auto Corvairi pealt maha. Prinzilt võisid vene kujundajad küll ideelist šnitti võtta, aga mitte kopeerida.
NSU 1000 tuli 1964 (Frankfurdi autonäitusel väljas 1963), ZAZ966 tuli 1966.

Do'nt panic
Vasta
#37

Siin on see evolutsioon näha. Mingitel andmetel alustati 966 välja mõtlemisega juba 1960 aastal.

[Pilt: plagiaadimeistrite_kronoloogia.jpg]
Vasta
#38

(17-01-2016, 22:13 PM)giordanobruno Kirjutas:  NSU 1000 tuli 1964 (Frankfurdi autonäitusel väljas 1963), ZAZ966 tuli 1966.

Nonii, palun vabandust, rääkisin asjast, mida ise täpselt ei teadnud. Nimelt seda, et esimestel aastatel oli kõnealuse mudeli nimi Prinz 1000, lihtsalt 1000 aga 67. aastast. Mis annab ka pisut suurema tõepära sellele sapika Prinzi pealt mahajoonistamise jutule.
Vasta
#39

(15-01-2016, 10:49 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(14-01-2016, 22:52 PM)olevtoom Kirjutas:  Võib-olla polegi maailm hukas Wink


Siis plahvatas: Chryselr Crossfire.see Crossfire on siis kuradi hea auto!

according to Top Gear krt teab mis aasta saatele on tegu üle- v üle-üle vms üle-üle-üle-üle-eelmise põlvkonna Mercedese põhjale ehitatud aparaadiga. Mis pealegi ei hiilga ei materjalivalikuga ega koostekvaliteediga.
Seega milleks vilets koopia kui kõlbulikke originaale on veel piisavalt saadaval?
Vasta
#40

(18-01-2016, 22:22 PM)aeroplano Kirjutas:  
(15-01-2016, 10:49 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(14-01-2016, 22:52 PM)olevtoom Kirjutas:  Võib-olla polegi maailm hukas Wink


Siis plahvatas: Chryselr Crossfire.see Crossfire on siis kuradi hea auto!

according to Top Gear krt teab mis aasta saatele on tegu üle- v üle-üle vms üle-üle-üle-üle-eelmise põlvkonna Mercedese põhjale ehitatud aparaadiga. Mis pealegi ei hiilga ei materjalivalikuga ega koostekvaliteediga.
Seega milleks vilets koopia kui kõlbulikke originaale on veel piisavalt saadaval?
Jama on selles, et see mersu oli SLK, ehe naistekas.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-B....932004.29
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne