Poldid ja mutrid
#81

Poldivaidlus kisub kirglikuks Smile
Janere kaupa müüb mõni ehitupood, näiteks Espak, ka edasi. Oluliselt odavamalt kusjuures minu arust. Ilmselt on asi kogustes. Kuigi olen seal nn.lepinguline, on Janere hinnad minu jaoks liiga kuumad. Kuna neil väga hea valik ja kõik otse riiulites näha, siis aeg- ajalt muidugi tuleb käia.
 Kas see kaup oma kvaliteedilt toda clinti ületab, ei tea. Keegi ei käse ju tegelikult üldse peenmehhaanikul koduperenaise ehituspoest polte osta. Saab mujalt ka. Isegi meie väikses jõmmipealinnas on kohti, kust polte ja mutreid osta, säänse väikse koha kohta üksjagu. Kindlasti pole minupoolset garantiid, et Würthi polt vms. parem, on aga saab ju sellegagi katsed ja mõõtmised läbi viia.
 Polt ja mutter, see tavaline pehme tsingitud, on masstoode, kuhu ikka si.tta sisse satub. Keerad raisa vähe kõvemini kinni, veab ise ennast sirgeks.
 Kui insener on ette näinud mingi natuke kõvema ja parema poldi, paned selle. Must polt vast on ikkagi täpsem, nagu juba eespool viidati.
Vasta
#82

Must polt ei ole iseenesest täpsem. Kui õieti mäletan, siis 12.9 polt on ülejäänutest rangema tolerantsiga.
Vant, vaata selles ongi häda, et ei ole kusagilt korralikku polti osta. Ei koduperenaistele mõeldud pudupoest ega spetsialiseeritud kauplustest.
Ja vaidlust ju iseenesest ei ole, on fakti konstanteerimine.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#83

Ongi vastuolu.
Saada neile kaebus või juhi mõnel muul moel tähelepanu, et veebmaster on vea sisse lasknud.
Aega saate, siis vaadake ka siia - http://www.fasteners.eu
Vasta
#84

Mis ma sellest kaebusest ikka kirjutan, ma tõin lihtsalt näite ettevõtte tõsiseltvõetavuse kohta.
Mina ei suru seda kontorit kellelegi peale.
Mida me peaksime sealt fasteners.eu lehelt vaatama? Seda et W, BB, ja E-putiik on nende edasimüüjad?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#85

Mul on ka oma teema rääkida.

Nimelt ostsin x kauplusest M16 keermelatid ,peale vaadates tundus keerme profiil kuidagi kummaline aga vaja oli ja ära ostsin.

Kodus aga keermelatile õiget M16 muttrit peale kruttides sain aru,et mu sisedundel oli õigus, mutter tölleradas peal ....
Järgmine päev ostsin teisest kauplusest uued latid ja need juba vaadates tundusid õiged ja mutter sobis ideaalselt.

Selleks,et need perses keermelatid pahandust ei teeks, lõikasin juppideks ja läksid armatuuriks segu sisse... Big Grin
Vasta
#86

Nii, täna oli aega ja tegin kontrollpoldid ja mutrid valmis. Kõik nad on tunnismehe poolt kontrollitud ja signeeritud.
Homme viskan tüdrukute juurde tsinki ja kui tsingituna tagasi saan siis teeme jälle kaliibritega kontrolli sama tunnismehe
kaasamisega.
Vasakul pool kuue poldi keermed on valmistatud rullimismenetlusel, paremall kaks teralõikusega. Mutrite keere on lõigatud keermepuuriga.

               

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#87

Eile sain tsingist asjad tagasi, täna käis ka tunnismees asja kontrollimas.
Peale tsinkimist ei ole muutust kaliibritega kontrollimisel, GO kaliiber läheb kogu
keerme ulatuses ja NOGO ei lähe rohkem kui pool pööret.
Mida ma küll valesti teen?
On ka kataloogis märgitud, et keeratavuse huvides on 6g/6H tolerantsiväljaga väliskeermete pinnakihi paksus limiteeritud.
Käesoleval juhul M16 poldil on lubatud pinnakihi paksus maksimaalselt 8mkm.
Lähipäevil teritan pliiatsi ja kirjutan jälle ametnikule TJA-s

           

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#88

Täna tegin ettevalmistusi ametnikuga suhtlemiseks. Tõin riistalaost välja
kõrgtehnoloogilise  pliiatsiteritamise tööpingi ja teritasin pliiatsi.

               

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#89

Täna kribasin ametnikule uue kirja. Eelmisele, mis saadetud 12.08 vastust ei saanudki.
Ootame-vaatame.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#90

Äramärkimata kiire reaktsioon. Nagu ma varemalt kahtlustasin, olen ma juba ammu uksest välja menetletud

Tsiteerin vastuse
"Nagu olen teile eelnevalt seletanud, siis ei ole poltidele/mutritele kohustuslike nõudeid.
Seega ei saa väita, et toode ei vasta nõuetele.
Kas olete antud küsimuses pöördunud tootja/edasimüüja poole?
Palun saatke antud kirjavahetus meile edasi ja saame suhelda otse tootjaga ja küsida nende arvamust teie väidete kohta."
Tsitaadi lõpp

Kataloogis olev jutt tolerantsidest on lihtsalt trükivärv ja suvalised bitid mis ei kanna mingit mõtet.
Ja seda nii Reyheril kui ka teemast läbi käinud fasteners.eu veebilehel.
Samuti, tuleb välja, et asjakohased iso standardid on ka sellised dokumendid mida peldikus ehk pruukida kannatab.

Äkki peaks küsima, et kui palju maksti?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#91

Ilmselt pole keegi veel ebakvaliteetse poltliite tulemusel surma saanud, sellest ka see suhtumine. Sad

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#92

(30-09-2020, 15:28 PM)Walter Kirjutas:  Ilmselt pole keegi veel ebakvaliteetse poltliite tulemusel surma saanud, sellest ka see suhtumine. Sad

meenuvad märksõnad riga ja maksima.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#93

(30-09-2020, 17:48 PM)spitfire Kirjutas:  
(30-09-2020, 15:28 PM)Walter Kirjutas:  Ilmselt pole keegi veel ebakvaliteetse poltliite tulemusel surma saanud, sellest ka see suhtumine. Sad

meenuvad märksõnad riga ja maksima.

Seal polnud ju viga poltide kvaliteedis vaid selles, et nad pandi vales suunas tööle. Kui õigesti mäletan, siis tugevusarvutused olid tehtud tõmbele, poldid pandi tööle lõikele.
Vasta
#94

(30-09-2020, 13:29 PM)M.R. Kirjutas:  Tsiteerin vastuse
"Nagu olen teile eelnevalt seletanud, siis ei ole poltidele/mutritele kohustuslike nõudeid.
Seega ei saa väita, et toode ei vasta nõuetele.
Kas olete antud küsimuses pöördunud tootja/edasimüüja poole?
Palun saatke antud kirjavahetus meile edasi ja saame suhelda otse tootjaga ja küsida nende arvamust teie väidete kohta."
Tsitaadi lõpp

Väga halb vastus selles mõttes, et ikkagi püütakse selgesti pead liiva alla panna. Ta tõesti loodab või arvab, et nii saabki pikemas perspektiivis jääda? Väga kahju selles mõttes, et heidab halba varju riigile ja annab igasugu jolkaritele võimaluse parastamiseks.
Vasta
#95

(01-10-2020, 09:40 AM)Envir Kirjutas:  
(30-09-2020, 13:29 PM)M.R. Kirjutas:  Tsiteerin vastuse
"Nagu olen teile eelnevalt seletanud, siis ei ole poltidele/mutritele kohustuslike nõudeid.
Seega ei saa väita, et toode ei vasta nõuetele.
Kas olete antud küsimuses pöördunud tootja/edasimüüja poole?
Palun saatke antud kirjavahetus meile edasi ja saame suhelda otse tootjaga ja küsida nende arvamust teie väidete kohta."
Tsitaadi lõpp

Väga halb vastus selles mõttes, et ikkagi püütakse selgesti pead liiva alla panna. Ta tõesti loodab või arvab, et nii saabki pikemas perspektiivis jääda? Väga kahju selles mõttes, et heidab halba varju riigile ja annab igasugu jolkaritele võimaluse parastamiseks.

Täiesti nõus! Säärased suurepärased näited oma ametisse mittesobivatest ametikohtade täitjatest väärivad nimelist äramärkimist! Milline ekspervert säärase avaldusega esines?

Kuigi selles mõttes on tal juriidiliselt õigus, et minu teada ei sätesta ükski seadus nõuet müüa ainult standardile vastavaid kinnitusvahendeid. Nii, nagu ei alga tapmist käsitlev osa kriminaalõigusest lausega "Tapmine on keelatud". Standard ongi vabatahtlik omavahel kokku lepitud nõuete kogum, mida kõik osapooled on olnud nõus jälgima. Asi, mida seadusandja (elik riik) mõnuga kuritarvitab sobivatel juhtudel. Ning kui Eesti Standardikeskus on Hiina tootjate suhtes kaunikesti jõuetu, siis ISO võiks juba omada teatavat mõjujõudu standardile mittevastavat sodi tootvate Hiina tehaste vastu. Iseküsimus, kes jaksab seda võitlust pidada.
Vasta
#96

tsiteeritud vastust teistkordselt lugedes tekkis mõte, et ehk on rõhk (vigasel) sõnal - kohustuslike.
standardid võivad ju olla, aga kui seadused on lünklikud ja ei nõua standardi järgimist juhul kui seda väidetakse,
siis polegi mõmmigi teha.

põhjusmõtteliselt ju müüakse (peaaegu) igat suvalist kaupa pastakast imetud suvaliste "argumentidega" ilustades.

õige asja saamiseks tuleb ilmselt leida tootja, kes suudab nõutud tolerantsidega toime tulla.
Vasta
#97

On üks Ameerika vanasõna: "Jumal lõi inimesed pikkadeks ja lühikesteks, paksudeks ja peenikesteks, rikasteks ja vaesteks jne. Siis tuli Samuel Colt ja tegi nad kõik võrdseks". Ehk siis inimene võib võtta revolvri ning vajadusel ise õigust mõista. See on huumoritoonis illustratsioon kodanikuühiskonna sõltumatu toimimise põhimõttest. 

Praegusel juhul võiks vaadata nii, et iga inimene võib minna poodi, küsida, millisele standardile polt vastab. Siis osta omale standardile vastava kaliibri ning selle poes poldile otsa ajada. Kui kaliiber näitab, et müüdav polt ei vasta müüja poolt viidatud standardile, on müüja valetanud. Praegusel juhul nii ongi. Igal juhul ei tohi müüja valetada! Sellele peavad järgnema sanktsioonid. 

Ametniku poolt aetav kanitell on vastuolus ülaltooduga. Selles mõttes hea selge juhtum - ametnik ei tohi vastutusest kõrvale hiilida nagu ta praegu teeb! Kuna tõendid on olemas, siis on põhimõtteliselt viitsimise küsimus nii müüja kui ametnik vastutusele võtta.
Vasta
#98

Vabas maailmas ei ole ju millegi alusel sanktsioneerida. Tolerantsiväljale mittevastav polt/mutter ei tähenda automaatselt liite purunemist. Enamus liiteid on rämedalt üle dimensioneeritud.

Ehk ainus viis saastkauba müüjat sanktsioneerida on asjassepuutuvaid inimesi informeerida (mida teemaalgataja on kiiduväärselt teinud) ja nüüdon meie kõigi kohus tarbijatena hinnata, kas meie jaoks on tolerantsiväljale mittevastav kinnitusvahend probleem või mitte. Et säärase kauba müümise saaks ka pettuse paragraafi all kohtusse anda, on puhas tsiviilvaidlus kahe ettevõtte vahel. Siin riik ilmselt (mõnugaSad ) peseb käed puhtaks.

Masendavalt paljude jaoks on tähtsad kolm asja:  kõigepealt madal hind, siis peab olema hind odav ja lõpuks peab olema odav hind. Kvaliteeti ilmselt paljud ei taipagi küsida.

Mis hetkel küll kuidagi ei aita teemaalgatajat. Tasub uurida, kas Sulev Vedler (sulev.vedler@ekspress.ee) ei tahaks seda natuke lahata?

Ametnikku koolitaks nime avaldamine. See šedööver väärib autori jäädvustamist!
Vasta
#99

(01-10-2020, 11:45 AM)v6sa Kirjutas:  Vabas maailmas ei ole ju millegi alusel sanktsioneerida. 

No nii paduliberaalne me ühiskond minu arust õnneks ei ole. Kui müüja väidab, et polt vastab konkreetsele standardile, siis niisugune asi läheb reklaami reglemendi alla, sest "Reklaam on teave toodete, teenuste või ideede kohta". Vt  Eksitava reklaami definitsioon ja viide sanktsioonidele
Vasta

No eksitav on see standardile mittevastava kauba müümine standardikohase pähe kohe kindlasti.

Ainult, et see on ikkagi tsiviilvaidlus kahe ettevõtte vahelSad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne