Horch 930
#81

(19-05-2023, 15:07 PM)indreksirk Kirjutas:  ....Mina näiteks olen teinud endaga rahu ja jõudnud tõdemusele, et oma aeg ja enda tehtud töö tuleb iga projekti eelarvest kirjutada kohe korstnasse ja liigitada kui "tasustamata vaba-aja tegevus". Samamoodi nagu näiteks endal söögi tegemine, kodu koristamine, lastega mängimine või oma riiete triikimine. Kui aga lased seda teha kellelgi teisel, siis tuleb selle eest maksta lisaks. Lisaks sellele tuleb arvestada, et sageli saab töö tulemuse teada alles pärast selle tegemist....

Teemast veits mööda aga lihtsalt idee kellelegi... tegin arvutused kellegi teise blogi näitel, ja sain tulemuseks et kui ma oleks oma Gaz MMi taastamise jaoks eraldi Google AdSense reklaamidega blogi teinud, ja siia ainult blogi postitutse linke jaganud, siis samade lugemiste arvuga oleksin teeninud 18000 euri reklaamitulu. Kindlasti oskaks nupumehed veel mõelda lisa variante välja, youtube, e-pood, sponsorite lepingud jne.
Vasta
#82

Aastate jooksul olen läbi käinud paljude retroautode fanaatikutega endise N-Liidu piirides. Moskvas, ühel mu tuttaval on ka paar Horchi, mõlemad küll kabrioletid aga samuti viimase peale restaureeritud. Restaureerimine toimus Kramatorskis Ukrainas veel enne sõdasid, 2009-2011 ja ühe auto taastamiseks kulus 120 000.-$. Kuna tean Kramotorskis neid mehi, kelle töökojas need autod restaureeriti siis saatsin neile pildid, nii kerest, kui mootorist ja olemasolevatest juppidest. Küsisin hinda, öeldi laias laastus 150 000.-€. Kahtlen, kas Eestis selle raha eest see auto tehtud saab. Töö on tänapäeval väga kallis. Muide, üleeelmise aasta sügisel, veel enne sõda, pakuti mulle Venemaalt ZIS 101. Seesama firma Ukrainas on neid mõned restaureerinud Vene rikkuritele. Saatsin pildid, küsisin hinda, täieliku restaureeritud auto eest. Vastus tuli 350 000.- USD. Sinna see tehing jäi. Muidugi toona Venemaal viimase peale restaureeritud ZIS 101 maksis 600 000- ja pluss eurot.
Vasta
#83

Näed, kodumaiseski protaalis trehvab harvaesinevat sõiduautot müügis, vabandust, et natuke kaugele teemast läheb https://www.kuldnebors.ee/search/soiduki...uage_id=et

Ford Granada
Vasta
#84

(20-05-2023, 22:11 PM)marz Kirjutas:  Näed, kodumaiseski protaalis trehvab harvaesinevat sõiduautot müügis, vabandust, et natuke kaugele teemast läheb https://www.kuldnebors.ee/search/soiduki...uage_id=et
Seda autot mulle pakutaksegi. Asub momendil Peterburis ja tahetakse tema eest 150 000.- Käisin teda seal 2 aastat tagasi vaatamas. Seniajani müümata.
Vasta
#85

See autode restaureerimise teema teatud kohtades meenutabki nagu mõnda teatud ja tuntud endist Eesti ehitusfirmat kus algselt tehakse väga madal pakkumine, et töö kindlasti koju tuleks ja küll hiljem lisatööde ja ettenägematute asjaoludega raha kamaluga juurde saab. EI ole ma veel kuulnud, et kui kliendile öeldakse, et arvesta ca 50K ja sellega saab tehtud, et siis läheks ntx 48K pigem on klient mingi hetk olukorras kus juba on makstud 75K auto on laiali ja pappi on ainult juurde vaja ning lõppu veel ei paista ja kui kohe pappi peale ei viska siis hakatakse veel hoiustamise eest garaazi või parklapäeva tasusid küsima. Eks taoliste olukordade tekkimises on ka süüdi see ca 5K kaupa raha küsimine kliendilt peale iga liigutust kus klient viiaksegi olukorda kust enam nagu taganeda ei saa.  Suht samalaadne teema käis ka pikalt ühe tuntud tsiklite tuunija kohta bikerite foorumis

Kui ei suuda alguses advekaatset kalkulatsiooni teha siis noo krt leppige umbmäärane summa kokku ja seejärel koheselt peale auto lahtivõtmist konkreetne summa.ja paberile lepingusse kirja, et mis ja kunaseks selle raha eest tehakse. Samuti saab kokku leppida auto lahti võtmise tasu mis tuleb tasuda ka siis kui tööks ei lähe. 

Ja kui tõesti kogu toimetamine ja raha arvestus käib ajapõhiselt siis kaamera nurka ja timelaps käima. On kliendil ka lõpuks aru saada kuidas on näiteks võimalik 400 töötundi kahe mehega auto raami keevitada ja kobinat pole.

Ei ole mõeldud siin mõttekäigus ühtegi kindlalt tegijat vaid selline asjade käik tundub olevat antud valdkonnas levinud nähtus mida lihtsamal juhul lahkab lõpuks Katrin Lust ja raskematel puhkudel kohtud.
Vasta
#86

Ma kirjutan uuesti. Probleem on selles, et Töövõtja keeldus sõlmimast kirjalikku lepingut koos töö kirjelduse, lõpptulemuse ja mingi hinnangulise arvuga. Vestlus oli selline: meie tund maksab 32 eurot + km ja me ei tea, kui palju see aega võtab. Kui palju me ütleme, nii palju ja maksame, oleme maailma kõige ausamad inimesed ja teie asi on võtta sõna ja maksta.

Detsembris nende kiri:
...19/12/2022, 20:34
"Tere
.....Keevitustööde lõpetamine võtab aega hinnanguliselt 3,5 nädalat alates tänasest.
  Detsember on tehtud 2 nädalat keevitustöid. Varvitood
maksavad hinnanguliselt 15 tuhat + km. Paigaldustööd võid ise teha siis
saate auto ju odavamalt valmis. "

See oli siis, kui nad tahtsid viimase arve eest tasu saada. Kui makse laekus, muutus kõik. Surnukeha lükati välja tänavale, kus see seisis 2 kuud. Märtsis olid väidetavalt jälle mingid tööd, siis 20. märtsil lükati jälle auto õue koos oma tegude selgitusega "... ei tea, mis edasi saab."

Siis ei teinud jälle keegi autoga midagi, vaid 18.05 nõuti 6000. Samas pole kere täielikust valmisolekust juttugi, pole ligilähedalgi!
Kui jätkate nende eeskuju järgimist, võite kergesti kaotada 5–6000 kuus ilma konkreetse lõpetamise kuupäevata. Ja iga kord selgitavad nad veenvalt, et see on väga raske ja kallis töö. Kuidas mitte uskuda neid imelisi inimesi ja mitte uuesti maksta! Aga ma otsustasin teisiti: parem õudne lõpp kui lõputa õudus! Muidu jääb see muusika igaveseks.
Vasta
#87

(21-05-2023, 14:59 PM)Mart69x Kirjutas:  See autode restaureerimise teema teatud kohtades meenutabki nagu mõnda teatud ja tuntud endist Eesti ehitusfirmat kus algselt tehakse väga madal pakkumine, et töö kindlasti koju tuleks ja küll hiljem lisatööde ja ettenägematute asjaoludega raha kamaluga juurde saab. EI ole ma veel kuulnud, et kui kliendile öeldakse, et arvesta ca 50K ja sellega saab tehtud, et siis läheks ntx 48K pigem on klient mingi hetk olukorras kus juba on makstud 75K auto on laiali ja pappi on ainult juurde vaja ning lõppu veel ei paista ja kui kohe pappi peale ei viska siis hakatakse veel hoiustamise eest garaazi või parklapäeva tasusid küsima. Eks taoliste olukordade tekkimises on ka süüdi see ca 5K kaupa raha küsimine kliendilt peale iga liigutust kus klient viiaksegi olukorda kust enam nagu taganeda ei saa.  Suht samalaadne teema käis ka pikalt ühe tuntud tsiklite tuunija kohta bikerite foorumis

Kui ei suuda alguses advekaatset kalkulatsiooni teha siis noo krt leppige umbmäärane summa kokku ja seejärel koheselt peale auto lahtivõtmist konkreetne summa.ja paberile lepingusse kirja, et mis ja kunaseks selle raha eest tehakse. Samuti saab kokku leppida auto lahti võtmise tasu mis tuleb tasuda ka siis kui tööks ei lähe. 

Ja kui tõesti kogu toimetamine ja raha arvestus käib ajapõhiselt siis kaamera nurka ja timelaps käima. On kliendil ka lõpuks aru saada kuidas on näiteks võimalik 400 töötundi kahe mehega auto raami keevitada ja kobinat pole.

Ei ole mõeldud siin mõttekäigus ühtegi kindlalt tegijat vaid selline asjade käik tundub olevat antud valdkonnas levinud nähtus mida lihtsamal juhul lahkab lõpuks Katrin Lust ja raskematel puhkudel kohtud.
 Tööl ja tööl on suur vahe. Üks töö on kuidagi üle perse tegemine, peaasi, et lõpptulemus silma ei riiva. Teine töö on tehtud aastakümneteks ja kuidas sa sellele hinna annad. Minu käte vahelt on läbi käinud üle 20 auto ja kuna ma mingeid 70+ aastate autosid, millele on kõike saada teen väga vähe, siis kogemus on näidanud, mitte ühegi autoga pole tulnud algselt planeeritud summadega välja. Kliendina on see valus aga kui on selline hobi, peab sellega arvestama. Horchi omanik oleks pidanud kohe ütlema, et tahan välimuselt Horchi aga mitte originaal autot. Oleks jätnud plekkkatuse peale, lappinud ära roostes kohad, värv selga, mingi x mootor kapoti alla, x sisu ja sellisel juhul oleks selle auto 50K -ga ka ära saanud teha. Hiljuti tegime just ühe sellise projektiga ennesõjaaegse BMW. Kui on soov saada originaalne taastatud auto, siis ei hakka mitte keegi endale jalga laskma ja hinda pakkuma. Jah, võib peale liivapritsi mingi summa välja käia, näiteks plekitööl aga siis on ka võimalik, et mingi osa tööst tehakse kergema vastupanu teed minnes.
Vasta
#88

Ja kui nüüd mõni riigiasutus kasvõi mõni muuseum soovib hanke korras tellida mõne konkreetse vana muuseumikogus oleva auto restaureerimist siis minnakse ka hankele pakkumisega 40 euri tund +km ja mitte keegi ei tea kaua läheb ja kuna valmis saab ja mis lõpuks maksma läheb ja kas üldse valmis saab ? Ja hanke võidab see kes pakub madalaimat tunnihinda   Smile
Vasta
#89

(21-05-2023, 20:29 PM)Mart69x Kirjutas:  Ja kui nüüd mõni riigiasutus kasvõi mõni muuseum soovib hanke korras tellida mõne konkreetse vana muuseumikogus oleva auto restaureerimist siis minnakse ka hankele pakkumisega 40 euri tund +km ja mitte keegi ei tea kaua läheb ja kuna valmis saab ja mis lõpuks maksma läheb ja kas üldse valmis saab ? Ja hanke võidab see kes pakub madalaimat tunnihinda   Smile
Kui meie imelise viletsuse poolt pressitav riigihangete regulatsiooni muudatus läbiläeb, saame näha võidupakkumisi, kus tunnihind on kõrgeim aga hingekirja on palgatud lahkesti kõikmõeldavate parafiiliiate harrastajaid, lisaks veel näpuotsaga vanureid, puudega inimesi ja muid vähemusi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#90

Kas töökodadel ja meistritel järjekorrad uksetaga pole, et mingi riigihankega peaks veiderdama?
Vasta
#91

(21-05-2023, 20:29 PM)Mart69x Kirjutas:  Ja kui nüüd mõni riigiasutus kasvõi mõni muuseum soovib hanke korras tellida mõne konkreetse vana muuseumikogus oleva auto restaureerimist siis minnakse ka hankele pakkumisega 40 euri tund +km ja mitte keegi ei tea kaua läheb ja kuna valmis saab ja mis lõpuks maksma läheb ja kas üldse valmis saab ? Ja hanke võidab see kes pakub madalaimat tunnihinda   Smile
Riigihanke raames madalaima hinnapakkumise põhjal muuseumi kogus oleva "uunikumi" restaureerimist ja selle järelkaja võib lugeda siit: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=52274
Pildid on kahjuks küll läinud, aga tekst on alles ning kuigi uunikumi-meeste silmis on kvaliteediprobleemide mägi taevani, siis kokkuvõttes vastas kõik vist ikkagi hanketingimustele ja nüüdse aja tööhindadega võrreldes vist on üldplaanis siiski "restaureeritud buss" poolmuidu käes. Muidugi raha oli 8 aastat tagasi veidi teine:
(01-09-2015, 14:54 PM)DevilDeVille Kirjutas:  35 kilo juudirubla on selline raha, millega taastatakse vanu Cadillace musta numbrisse. Kõnealuses bussis näeks ehk äärmiseljuhul kümmet kilo, mis makstud küsitava väärtusega, et mitteöelda substandardse töö eest.
Vasta
#92

(21-05-2023, 21:39 PM)mossepower Kirjutas:  
(21-05-2023, 20:29 PM)Mart69x Kirjutas:  Ja kui nüüd mõni riigiasutus kasvõi mõni muuseum soovib hanke korras tellida mõne konkreetse vana muuseumikogus oleva auto restaureerimist siis minnakse ka hankele pakkumisega 40 euri tund +km ja mitte keegi ei tea kaua läheb ja kuna valmis saab ja mis lõpuks maksma läheb ja kas üldse valmis saab ? Ja hanke võidab see kes pakub madalaimat tunnihinda   Smile
Riigihanke raames madalaima hinnapakkumise põhjal muuseumi kogus oleva "uunikumi" restaureerimist ja selle järelkaja võib lugeda siit: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=52274
Huvitaval kombel on selle EVM bussi lugu mul kahe silma vahele jäänud ... tolle loo nö korruptsioonisüüdistuste taustaks võin käsi südamel kinnitada, et ka minu juures käidi otsimas sõitva vanabussi hankimise kohta, mida ma muidugi pakkuda ei osanud.
Riigiasutusel on selliste restaureerimisprojektidega peavalu kuubis, kuna on vaja konkreetset summat, mis mahub ka veel eelarvesse. Enamasti lihtsalt ei ole tegijaid, mitu aastat jooksevad hanked luhta, kuna ei ole ühtegi pakkujat. Saan ka aru, esmasel ülevaatusel näed ühte, pärast laiali lammutamist selgub hulka rohkem probleeme, liivapritsi vms järel veel rohkem murekohti, keretööde käigus kerkib järjest uusi küsimusi, kokkulappamisel selgub, et tellitud-muretsetud osad ei sobi etc etc. Lisaks pole enamasti adekvaatst infot, milline peab asi tegelikult olema, allikad, kataloogid jms reaalse masinaga vastuolus.
Nt sel aastal on mul rest. plaanis KrAZ kallur, saatsin kõigile senistele tegijatele ja potentsiaalse võimekuse firmadele pakkumuskutsed, uurisin Eesti lõunaosariikide ja Põhja-Läti vanatehnikameeste käest, ei midagi. Mustalt makstes, mitme aasta jooksul ja teadmata eelarvega, siis leiaks.
Vasta
#93

Kahju…
Targutada on lihtne, aga ilmselge viga oli osta juurde veel üks kere, mille seisukord oli sama vōi hullem kui originaal ning hakata seda restaureerima.
Omanikule soovin kannatust projekti lõpetamiseks.
Vasta
#94

(22-05-2023, 08:56 AM)sorro Kirjutas:  Kahju…
Targutada on lihtne, aga ilmselge viga oli osta juurde veel üks kere, mille seisukord oli sama vōi hullem kui originaal ning hakata seda restaureerima.
Omanikule soovin kannatust projekti lõpetamiseks.
 Originaalkere oli üle elanud mõned paugud ja üks külg oli mõni sm pikem kui teine. Aga vahet ei ole, see auto läheb tõenäoliselt müüki ja kulutatud raha omanik enam kunagi tagasi ei saa. Poolikud projektid ei maksa suurt midagi. Pakkusin talle vahetusvarianti aga ta ei olnud sellega nõus, nii et kahju autost, aga nii see läks. Minu hinnangul selle auto vääriliseks taastamiseks kulub veel vähemalt 75K.
Vasta
#95

Kuulge, lõpuks peate ikkagi oma sõnade eest vastama!
Kui Töövõtja kirjutab, et keretööde tegemiseks kulub 3,5 nädalat, siis Tellija mõistab seda sõna-sõnalt:
tuleb maksta 40 tundi x 3,5 x 32 = 4480 eurot ja ta saab 100% valmis keha!
Nüüd EI ole valmis kere, aga Töövõtja nõuab juba 6000! Kui palju ta rohkem raha nõuab, kui annate talle need 6000, teab ainult tema. See on mingi absurditeater, puudub soov selles osaleda Smile)).
Vasta
#96

Tegelt võiks teema lukku ära panna, varemgi neid tellija ja teenusepakkuja vahelisi poriloopimisteemasid olnud.
Vasta
#97

Teema lukku panemine on ennatlik, sest projekt pole veel lõppenud. Nüüd on küsimus selles, kes suudab selle ausalt ja läbipaistvalt lõpuni viia. Pakkumised on teretulnud.
Vasta
#98

(22-05-2023, 15:56 PM)Alexey Kirjutas:  ... projekt pole veel lõppenud. Nüüd on küsimus selles, kes suudab selle ausalt ja läbipaistvalt lõpuni viia.

Esmalt kiitus jätkamise eest. Lihtne on katkestada, väga keeruline leida jõudu ja vahendeid jätkamiseks.

Mida see "... ausalt ja läbipaistvalt ..." täpsemalt tähendab?

Oskab ette ennustada autole teha tuleva tööde mahu tunni täpsusega? Esitab TimeLapse video tehtud tööst? Selle ülevaatamiseks ja tehtud tööde otstarbekuse hindamiseks on tellijal olemas pädevus?

Palun mitte valesti aru saada: ma olen samuti olnud tellija, kes oma soove ei suutnud töö tegijale päris soovitud tulemuseni viival moel edastada. Küll on igal korral olnud õnne ajada asju sedapalju ausate inimestega, et pole olnud vajadust tööd pooleli jätta. Ning midagi ei ole teha - alles konstruktsioone avama hakates selgub töö tegelik maht.

Mis muidugi ei õigusta kuidagi suurusjärgu võrra eksimist (kui seda ikka oli) tööde mahu hindamisel. Kui tellija ongi minu moodi rumal ja ihne, siis Meister peaks oskama säärasele tegelasele reaalsusega vasta pead koputada.

Küll tekib mul arvamine, et kui SELLE auto taastamise juures on tekkinud tüli 1520 € üle, siis peaks korraks oma planeeritud eelarve üle vaatama mõne asja jagava inimesega. Sellel on põhjus, MIKS maksavad hästitaastatud autod kuuekohalisi summasid.
Vasta
#99

Värkstubades, kus kunde saab igakuise arve tehtud tööde eest on üleval kaamera(d) ja kundele antakse sinna vaba juurdepääs. Eks selline praktika on tekkinud ikkagi vajadusest.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Vabandust, aga vaidlus ei käi mitte 1520 euro üle, vaid selles, et inimesed andsid lubaduse kere valmis teha 3,5 nädalaga, misjärel said eelmise makse kätte, aga ei jõudnud ka 5 kuu pärast midagi valmis. Ja pole absoluutselt selge, kui palju raha tuleb maksta, et see korpus lõpuks valmis saada: veel 6000 või 16 000 või 26 000? Nad hakkavad tasapisi raha tõmbama, selline taktika on juba selge.
Lisaks sain pärast 35000 andmist neilt 16.05 järgmise kirja:

16.05.2023, kell 12:40
Tere.

Kui neljapäevaks me ei saa teiega kontakti ja lahendust, siis tõstame teie auto koos juppidega väljapoole meie piire ja me ei saa vastutada kui teie auto ära varastatakse.

--
Parimate soovidega

Aimar Sisask
CarRestoration OÜ
Võru, Tallinna mnt 42e
+372 55 998 991
www.carrestoration.ee
https://www.facebook.com/restoringcars


Kas see on üldiselt normaalne? Kas see on täpselt see partner, kellega soovite äri jätkata?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne