Horch 930

(22-05-2023, 17:28 PM)Alexey Kirjutas:  Vabandust, aga vaidlus ei käi mitte 1520 euro üle, vaid selles, et inimesed andsid lubaduse kere valmis teha 3,5 nädalaga, misjärel said eelmise makse kätte, aga ei jõudnud ka 5 kuu pärast midagi valmis. Ja pole absoluutselt selge, kui palju raha tuleb maksta, et see korpus lõpuks valmis saada: veel 6000 või 16 000 või 26 000? Nad hakkavad tasapisi raha tõmbama, selline taktika on juba selge.
Lisaks sain pärast 35000 andmist neilt 16.05 järgmise kirja:

16.05.2023, kell 12:40
Tere.

Kui neljapäevaks me ei saa teiega kontakti ja lahendust, siis tõstame teie auto koos juppidega väljapoole meie piire ja me ei saa vastutada kui teie auto ära varastatakse.

--
Parimate soovidega

Aimar Sisask
CarRestoration OÜ
Võru, Tallinna mnt 42e
+372 55 998 991
www.carrestoration.ee
https://www.facebook.com/restoringcars


Kas see on üldiselt normaalne? Kas see on täpselt see partner, kellega soovite äri jätkata?
 Alex, mitte keegi ei rääkinud, et selle auto keretööd lähevad 3,5 nädalat. See on ulme. Arvestades töö mahtu, seda pole võimalik teha ka 3,5 kuuga. Tule taevast alla. Paralleelselt plekitööga pahteldati ära uksed ja pagasniku luuk ja mõned poritiivad. Tegeleti mootori juppide otsimisega ja otsiti võimalusi mootori taastamiseks. Puhastati liivapritsiga kere ja detailid, veeti radiaator remonti, mis tuleb sul nüüd ise remondist välja osta. Sinu poolt oleks olnud aus, kohe alguses öelda, mul on 50K raha, tahan autot. Ja me oleks sulle kohe öelnud ausalt öelnud - pole võimalik. Veelkord, ma ei ole selles firmas ei omanik, ei osanik. Kuid käin seal iga päev oma projekte vaatamas ja paralleelselt  sinu oma ka. Iga koht, mida hakati parandama, sünnitas jälle uue parandamist vajava koha. Kõikjal, kus olid topelt plekid, oli rooste vahele pugenud, tuli eemaldada ja puhastada ja augud mitte paigata vaid välja lõigata, uued detailid teha ja paigaldada, lihvida. Veelkord sulle teadmiseks, mitte keegi Eestis ei tee seda autot sulle praegusest seisust kuni lõpuni alla 100K valmis. Ma mõtlen originaalsena. See sinu auto on sama hull projekt nagu mul L1, peale salongi arvasin, 2 päeva ja nina koos. Tutkit, läheb teine nädal.
Vasta

Mati, selle kirjutas pealik
...19/12/2022, 20:34
"Tere
.....Keevitustööde lõpetamine võtab aega hinnanguliselt 3,5 nädalat alates tänasest.

Mitte teha enne 3,5 nädalaga kogu keha, vaid teha keretöö LÕPETAMINE peale 1 aastat juba tehtud tööd !!!
Taaskord.Nagu juba kirjutatud, maksti 35 000 ja tema nõudis veel 6000. See on juba 41 000. Minu arvamus on, et nad võivad lihtsalt keretöö eest küsida veel 10-20 000. Kuid mõistlikul kulutamisel on piirid!

Pole kunagi öeldud, et tahan tervet autot restaureerida 50 000. Sellest summast, ma kardan, ei piisa isegi ainult kere taastamiseks selles töökojas!
Vasta

Seal ongi ju kirjas, et hinnanguliselt.
See ei ole ju auto millele saad tehase töötunni järgi pakkumist teha.

isegi tava autoremondi puhul ei saa sageli inimesed sellest aru, et on lisatöid, mida ei ole võimalik ette näha.

Isegi enesele miskit remontides on ju sageli, et töö käigus tuleb tööd juurde.

( ei ole kuidagi ühegi osapoolega siin seotud) 
Lihtsalt aastatepikkune kogemus mingites autodega seotud asjades ning ka kliendisuhetes.

Ja kui peris aus olla, siis peaks see töömees püsti hull olema, kui sulle ütleb, et nii siin on see summa ja selle eest teeme selle valmis.
Seda ei ole võimalik teha, kui ei pane meeletult suurt summat ette või siis ise peale makstes.
Mulle isiklikult tundub, et antud olukorras inimene, kes töö tellis  hakkab ise ka aru saama, millisesse  mutiauku astus restaureerimist alustades ning nüüd loodab, et keegi selle osaliselt talle kinni maksab.
Vasta

(23-05-2023, 16:53 PM)Urmet24 Kirjutas:  Seal ongi ju kirjas, et hinnanguliselt.
See ei ole ju auto millele saad tehase töötunni järgi pakkumist teha.

isegi tava autoremondi puhul ei saa sageli inimesed sellest aru, et on lisatöid, mida ei ole võimalik ette näha.

Isegi enesele miskit remontides on ju sageli, et töö käigus tuleb tööd juurde.

( ei ole kuidagi ühegi osapoolega siin seotud) 
Lihtsalt aastatepikkune kogemus mingites autodega seotud asjades ning ka kliendisuhetes.

Ja kui peris aus olla, siis peaks see töömees püsti hull olema, kui sulle ütleb, et nii siin on see summa ja selle eest teeme selle valmis.
Seda ei ole võimalik teha, kui ei pane meeletult suurt summat ette või siis ise peale makstes.
Mulle isiklikult tundub, et antud olukorras inimene, kes töö tellis  hakkab ise ka aru saama, millisesse  mutiauku astus restaureerimist alustades ning nüüd loodab, et keegi selle osaliselt talle kinni maksab.
 Jah, kahjuks nii on. Mul on kaks päeva juba läinud, no ei saa seda L1 käima. Vahel tühikäigul töötab, pöördeid üles ei võta. Krt. tee mis tahad. Kes selle kõik kinni maksab, ikka ise. Alex on oma suhtumisega endale jubeda karuteene teinud ja ma ei usu, et selle auto keegi julgeb ette võtta. Jääb aastateks seisma ja kas siis keegi ostab võileiva hinnaga ära või läheb vanarauda. Nende vanade autode komplekteerimine on nii ettearvamatu töö, et selle aega ja hinda ei oska keegi ette ütelda. Mida luksuslikum auto, seda hullem. Kuna tolleaegsed autod erinesid milleski osas üksteisest. 90 aastaga on kallal käinud igasugu meistrimehi, asendatud osasid, puuritud uusi auke, saanud mõne paugu. Poltide augud ei sünni, tuleb viilida, puurida, ümber teha jne. Näiteks GAZ M1 restaureerimine võttis mul 5 aastat ja kulunud rahast ei taha üldse rääkida. Tegu sama ajastu autoga.
Vasta

Ei ole midagi hullu ega keerulist.
Auto omanik ostab omale keevituse ning värvipüstoli ja teeb keretööd kodugaraasis ära 3,5 nädalaga.
Hoiab unniku raha kokku ning paneb oma hinge autosse.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Valame õli tulle: ütleks, et tegemist on tüüpilise ringkaitsega, mis on tekitatud, nagu ikka, peamiselt kõrvalseisjate poolt. Ei ole näinud siin veel töö teostaja kommentaari, kuigi kasutaja on foorumis justkui olemas.
Vasta

(23-05-2023, 18:39 PM)tõnn Kirjutas:  Ei ole midagi hullu ega keerulist.
Auto omanik ostab omale keevituse ning värvipüstoli ja teeb keretööd kodugaraasis ära 3,5 nädalaga.
Hoiab unniku raha kokku ning paneb oma hinge autosse.

Õige suhtumine. Nii asjad juhtuvad, see retsept on toiminud varem ja toimib ka edaspidi. Ega palju muid variante tegelikult ju polegi.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Kuule, Mati, milles sa mind veenda üritad? See raha pole enam üldse midagi väärt ja kui ma veel aasta pärast lõpuks valmis kere saan ja selle aja jooksul kokku 100 000 maksan, kas peaksin siis õnnest hüppama?
 100-150 tuhande eest võin osta suvalise taastatud sama klassi auto kasvõi homme!
Mõistlik hind selle kere taastamise eest on 40-45 000. Ja meil olid kokkulepped: veel 140 tundi tööd (5000), ja kere ongi valmis. Kuid keha pole valmis, vaid raha on vaja. Ja mis kõige tähtsam, pole piire, kui kõik! See on selline pettus: sa arvad, et ma hakkan kohe nutma ja lõpp! Aga ei, kuu möödub, ja pead uuesti maksma, siis veel, aga tulemust ikka pole. Seetõttu ütlesin kohe alguses: raha väljatõmbamise spetsialistid. Ja ma jään sellesse usku.
Vasta

Minu jaoks tekib alati küsimus, et mis krdi oma ala eksperdid, et olete teinud +20 väge kallist autot ja ALATI on eelarve lõhki läinud. Seega pole suutnud tehtud asjadest midagi õppida kui juba 20 ne autoga ei suuda adekvaatset eelarvetki koostada siis on midagi väga mäda. Mitme auto pealt siis see oskus tulla võiks ?+50 masinat hakkab juba 0 lähedale jõudma. Võibolla on mingi kvaliteedi standard autode restaureerimise puhul, et mitu korda esialgne eelarve lõhki läks seda paremini tehtud ja seda rohkem musta numbri vääriline.  Smile Ei midagi isiklikku aga ei kujuta ette muud äri kus kannatab 20 korda järjest eelarvega võssa panna ja ikka edasi toimetada. Minu jaoks täiesti müstika. Ehitusäris või vanade muinuskaitse aluste hoonete renoveerimise käigus täiesti mõeldamatu olukord.

See väide, et poolikud projektid ei maksa midagi on natuke kahtlane väide. Äriidee olekski just kokku osta poolikuid projekte kuna keegi on sinna juba ennem rohkem raha matnud kui projekt nüüdseks väärt. Antud pooliku projekti potentsiaalne ostja hoiaks ju vähemalt +35K euri kokku mis on juba makstud kvaliteetse töö eest + ajakulu. 

Kas antud projekti turuhind on nüüd siis algse olukorraga võrreldes ?

1. Jäänud samasse hinda kuna tehtud pole suurt midagi ja kere pole valmis ning +35K on kõik kortstnas
2. Projekti väärtus  on läinud mingi summa võrra veel odavamaks kuna projekt on veel poolikum kui alguses ning mingi osa summast on ikka kortstnas
3. Projekti väärtus on tõusnud rohkem kui 35K kuna on saadud väga kvaliteetne töö ja 38 euri tund on maailma mõistes ikka väga odav hind selliste tööde eest juhul kui arveks küsitud tunnid ka reealsusele vastavad.

Kas näiteks enamus Riia automuuseumi autodest on ka niimoodi restaureeritud nagu baaris oleks "lahtine arve"
Vasta

Kuidas saab peale vaadates öelda rem hind  ja ajakulu ? 
Probleemid on värvi all ja teiste asjade all peidus ju.
Samamoodi mootor, sa ei näe sinna ju sisse.
Natuke võiks ikka adekvaatsemalt mõelda inimesed.

Ja kui sinna on miskit osa vaja osta, siis need pole ju poe kaup.
Kui ise teha, siis kus sa tead kaua läheb..
golfi küljekarbi saad sa poest 15 euriga. kui lahti lõikad ja alt kõik mäda, siis lisatöö juures.
Sinna sa näiteks karpi ei saa ju poest.. 

Kui sa võtad näiteks kindlustustöö, siis selleks ei pea mitte kallis kõik plastik stangega olema, et summa oleks 5000 euri.

Keretööd ongi ülikallid.
Samas olen ma näind ka ise neid kes teevad odavamalt..
aga siis on tiiva vahed asjad jne.
Kõik oleneb kas kas ja kuidas teeb ja eks tulemus peab olema ka hinna vääriline.

Suhelge mõelge peaga ja katsuge vähem vihased olla.
Vasta

+20 auto puhul on olnud suurem probleem alati värvi all peidus ja siis loodad, et 21 ndal enam järsku pole? Ja kui peaks juhtuma, et 22 ndal polegi värvi all probleemi peidus siis läheb projekt eeldatust odavamaks aga sellist autot pole veel keegi kunagi näinud. Tänapäeval maksab auto värvikihi paksuse mõõtja ca 50 euri ja juba sellega saad võimalikud probleemsed kohad juba tuvastada. 

Mootori sisse ei näe kuid mootori olukorrast ja võimaliku remondi maksumusest on ülevaate saamine paari päeva töö.
Vasta

Ma näen, et üks potentsiaalne aus ja läbipaistev pakkuja on ilmunudSmile

Mis võiks olla teemas olevate piltide alusel aus ja õiglane hind?
Vasta

(23-05-2023, 20:46 PM)Mart69x Kirjutas:  +20 auto puhul on olnud suurem probleem alati värvi all peidus ja siis loodad, et 21 ndal enam järsku pole? Ja kui peaks juhtuma, et 22 ndal polegi värvi all probleemi peidus siis läheb projekt eeldatust odavamaks aga sellist autot pole veel keegi kunagi näinud. 

Kui kliendile kohe ausalt öelda kui palju see maksma läheb, siis värkstuba seda tööd paraku omale ei saa. Eks elu on õpetanud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(23-05-2023, 22:26 PM)spitfire Kirjutas:  
(23-05-2023, 20:46 PM)Mart69x Kirjutas:  +20 auto puhul on olnud suurem probleem alati värvi all peidus ja siis loodad, et 21 ndal enam järsku pole? Ja kui peaks juhtuma, et 22 ndal polegi värvi all probleemi peidus siis läheb projekt eeldatust odavamaks aga sellist autot pole veel keegi kunagi näinud. 

Kui kliendile kohe ausalt öelda kui palju see maksma läheb, siis värkstuba seda tööd paraku omale ei saa. Eks elu on õpetanud.

Ehk et alguses valetamine ja hiljem kliendi lolliks tembeldamine on igati OK? Selliste summadega ettevõttena ametlikult opereerides on ju kindlasti ka paberimajandus (lepingud, hinnapakkumised jne) olemas?
Vasta

Loen seda jaskarit siin ja mingid mõtted panevad ikka täitsa imestama. Värvikihi paksuse mõõtjaga määratakse restaureerimise töömahte ja mootori seisukorra ja remondieelarve hindab paari päevaga...
 Jutt käib Horchist siin, nagu ma aru saan...
 Pole keretükkegi suures osas, millel kihti mõõta, pole veel õiget mootoritki, mille seisukorda hinnata...
Vasta

(23-05-2023, 23:03 PM)stretch Kirjutas:  
(23-05-2023, 22:26 PM)spitfire Kirjutas:  
(23-05-2023, 20:46 PM)Mart69x Kirjutas:  +20 auto puhul on olnud suurem probleem alati värvi all peidus ja siis loodad, et 21 ndal enam järsku pole? Ja kui peaks juhtuma, et 22 ndal polegi värvi all probleemi peidus siis läheb projekt eeldatust odavamaks aga sellist autot pole veel keegi kunagi näinud. 

Kui kliendile kohe ausalt öelda kui palju see maksma läheb, siis värkstuba seda tööd paraku omale ei saa. Eks elu on õpetanud.

Ehk et alguses valetamine ja hiljem kliendi lolliks tembeldamine on igati OK? Selliste summadega ettevõttena ametlikult opereerides on ju kindlasti ka paberimajandus (lepingud, hinnapakkumised jne) olemas?
Ksf strechiga igati nõus. Kui tegijal on kõva kogemus, siis ei peaks probleem olema tööde mahtu hinnata. Kere liivapritsist või muust värvi-pahtli eemaldusest läbi ja saabki hinnata. Mootor pulkadeks ja saabki hinnata. Tööde teostaja valimisel on alati tähtis mitu pakkumist. Viskad kõige kallima ja kõige odavama välja kui ebaadekvaatsed ja valid keskmiste hulgast. Kui aga pakkujaid rohkem pole kui üks, tuleb tunnistada, et pole konkurentsi ja leppida sellega mis on. Ja leping. Mind on elu õpetanud ka väikeste tööde puhul lepingut tegema ja eelnevalt riske hindama. Siin on ikkagi kümnetes ja sadades tuhandetes rahad, ilma lepinguta ei tule välja, kohtuski jääb kaebaja õigust saamata, pole alust, pole tõendeid jne.

Do'nt panic
Vasta

Täitsa teine teema küll, aga ikkagi ... taastan ühte Deutz mootorit, viisin magneeto remonti. Remondimees suurte kogemustega, usaldan teda. Töö hinnaks ütles 50€, aga ... magnetid vaja uuesti magneetida ja üks imelikust plastmassi-moodi materjalist jublakas tuleb uus leida. Magnetid tehti Poolas korda, seal tuli käia kaks korda, sest esimesel korral ei olnud meistril sobivat kinnitusdetaili kaasas, spetsiifiline magnet on. Plastikust junniga oli suurem jama. Ostsin e-bayst samasuguse magneeto korpuse, kus see junn küljes ja terve, aga millimeeter väiksem ja ei sobi, koos transpordi ja tolliga 100USD-d vastu taevast, saksast sain teise sarnase junni, sellel nurk vale, ei mahu korpusesse. Kahju 50€. Lasksin Rootsis teha 3D printeriga, ilus asi ja sobib ilusasti, kuid kahjuks juhib voolu, mida ta ei tohiks teha. See tehti mulle kingituseks, maksma ei pidanud, kuid kasu ikkagi ei ole. Viimases hädas valasin ise EPO liimist, viilisin ja puurisin, puurimisega läks kaks eksemplari katki, kolmas jäi pidama. Aega läks selle jama peale kaks aastat, rahast parem ei räägigi. Tegelikult mõttetu junn ja kogu seda mootorit ei ole mul ju üldse vaja, ega keegi ei sunni mind selle peale raha ja aega raiskama. Kui ma selle magneeto remondi oleks täies ulatuses selle hea meistri teha jätnud, siis oleks kas variant a: magneeto ikka veel remondis või variant b: kulunud rahasumma oleks vaja korrutada vähemalt kahekohalise numbriga ja meister ei oleks tõenäoliselt ka siis asja korda saanud. Meistrile ei ole mul mitte ühtegi pretensiooni, tema taha asi ei jäänud, vajalike detailide hankimine oli väga keeruline ja lõpuks ise-tehtud lahendus mulle ikkagi ei meeldi. Ehk tuleb kunagi aeg, kui leian õige ja originaalse jupi sinna. Nende vanade asjade taastamine ei ole lihtne, ei ole võimalik eelarvet poole tunniga kokku panna, ootamatusi tuleb uksest ja aknast. Kui meistrit ei usalda ja raha ei taha maksta , siis tee ise. Uue meistri otsimisest võib küll mõnikord kasu olla, aga aastapärast võib juhtuda, et muutunud ei ole mitte midagi.
Vasta

Kas selles vallas ikka päris nii on, et kogud aga pakkumisi ja valid parimaid Smile
Vasta

Asja tuleb vaadata globaalselt ning uurida ka väljamaa töökodasid.
Siis saab ka rohkem pakkumisi.

Parima tulemuse oleks saanud nii, et omanik teeb esmalt endale kõik asjad selgeks, mida ja kuidas tuleb teha.
Kogub kokku kirjanduse ja varuosad.
Kõik tööd ostab ise sisse tööpõhiselt, liivaprits, detailide valmistamine, asendamine, transport jne...

Ise teeb omanikujärelvalvet ja projekti juhtimist.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kõigi heade soovitajate juures tuleb vaadata ka nende tausta. Targutada on lihtne, et tee kirjalik leping ja nõua eelkalkulatsiooni. Üksnes inimene, kes on ise algusest lõpuni ükskõik millise auto sarnase "viimase poldini restaureerimise" projekti läbi teinud, teab seda, milline see teekond on. Teab ka seda, et sellel teekonnal ei ole võimalik kasutada sisseostetud projektijuhtimist ning saada siduvaid pakkumisi tööde tegemiseks. Kui ise hingega asja juures ei ole ning igal nädalal kahekohalist arvu enda tunde ei kuluta (ajal, kui sõiduk on aktiivse töö all), siis on õigem osta valmis toode. Selles valdkonnas vähemalt Eesti mastaabis ei tööta mingid kirjalikud lepingud ega kokkulepitud hinnad. Välismaal on pettumuse võimalus samas suurusjärgus. 

Eestis on väga häid tegijaid ja väga ausaid tegijaid. Neil on piisavalt tööd ning nad ei tegele enese reklaamimisega. Kuid ka nende puhul kehtivad lihtsad põhimõtted - klient on igal ajal kättesaadav ja langetab olulisi (loe: kalleid) otsuseid töö käigus pea-aegu igapäevaselt. Paljudel juhtudel on võimalik tellida ka tööd, kus tööde teostaja otsib kõik varuosad välja, kuid sellisel juhul tuleb arvestada, et vahel ka neil ei õnnestu. Leitud varuosa ei ole tegelikult parem, ei sobi üldse või osutub üldse praagiks. See on kooliraha ja tellija jaoks lisandub sellele ka töövõtja palgaraha. 

Konkreetse auto puhul oleks võinud ka kõige paremad spetsialistid minna selle õnge, et Saksamaalt toodud kere on paremas seisukorras kui kohapeal olnud originaalkere. Sellised eksimused on paratamatud ning ei ole tegelikult mitte kellegi süü. Ei ole olemas sellist meistrit, kes mitte kunagi ei eksi. Tagantjärele tarkus on teadagi täppisteadus ja patoloog parim spetsialist surma põhjust tuvastama. Paraku patsiendi elusoleku ajal neid tarkpäid ei ole kusagilt võtta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne