Eramaja generaator
#81

Pole seda rögisevat mootorit vajagi.
(Äkki tulevikus)

https://tehnika.postimees.ee/7617207/uhi...akupangale
Vasta
#82

(02-10-2022, 15:19 PM)MeelisV Kirjutas:  Pole seda rögisevat mootorit vajagi.
(Äkki tulevikus)

https://tehnika.postimees.ee/7617207/uhi...akupangale

Suur kogus liitiumakusid võiks ikka hoonetest eemal olla ja ka igasugu muundurid.
Isegi seal lehel on mainitud et:  "Tegemist on «pooleldi tahkete» (semi-solid) LiFePO4 tehnoloogiaga akudega, mille süttimise oht on tunduvalt väiksem, kui tavalistel."
Mulle see osa ei meeldi seal.
Liitiumakut on üsna lootusetu kustutada kodusel teel ja kui neid palju on hakkavad nad laiali ka lendama.

Niisama ei peaks kodus kuskil suvalises kohas vedelema UPS või mõni invertermuundur millel on sees ventilaator mis tule kiirelt suureks puhub kui seal näiteks kondekas mahla välja viskab.
Akutrelli, lõikekäia ja muu sellise akud ei peaks ka olema riidekapis, autos või garaazis süttivate asjade lähedal.
Isiklikult püüan hoida näiteks keset garaazi ja korra oskas ka Makita aku paiste minna aga läks kohe veepange ja peale valgete paha haisuga mullide ning vee rikkumist muud ei juhtunud.

Kuhu ma jõuda tahtsin, siis see vana ja rögisev traktor töötab väljas, generaatorist väljub kohe õige pinge mida enam kuskil peale tarbijate ei muundata ja seega on elektri ja tuleohutus tagatud.

See odava elektri akusse panemine toimiks ehk mingite vene raadiojaama raudnikkelakudega, mille mahutavus on küll pisike aga nad kestavad ka aastakümneid.
Muidu sööb saadava võidu ära akude maksumus.

Täiesti tasuta võin soovitada üht imeväikse kuluga säästmisviisi elektriarvetelt ja see on elektriühistu.
Meil näiteks salastatud kohas on selline ühistu olemas, kus ühel osapoolel fikseeritud pakett ja teisel börsipakett.
Kumb kallim on sel lükatakse pealüliti välja ja kaabel on ühest kilbist teise viidud ühest räästast teise ning arvesti vahel.
Eelmine aasta oli sääst 500 eur aga sel aastal saab see kindlasti kuhjaga ületatud.
Kaabel maksis 100 eur ja lugeja 70 ning tunnistan, et nii head investeeringut pole veel enne teinud. Wink
Vasta
#83

Eelmise postituse tuules väike OT.  Liitiumakude kohta üks lause ADR koolituselt.  

Kui juhtub, et liitiumakud süttivad siis tuleb seaduse järgi teha nii....... , aga päriselus võta mobla ja dokumendid ning vajuta vastu tuult nii mis jalad võtavad, ära tagasi ka vaata.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#84

Ehk keegi oskab kosta miskit sellise ABB asja kohta. Elektrit teadjam kunagi väitis kerge pilguga üle vaadates, et tegu ei ole generaatori vaid umformeriga. Otsinguga leidsin, et umformeriga saab sagedust muuta.
Mõned pildid.
               

Ühenduskarbi sees on C1, C2 ja C3. Allpool A1, A2 ja A3. Lisaks + klemm.
         

Otsas katte all on kaks kontakt rõngast harjadega.
               

Kõige tähtsam on vist jäädavalt läinud ja ega suurt miskit enam ei tuvasta.
On siis tegu umformeriga ja voolu tootmisest sellega lootust pole?
       
Vasta
#85

(02-10-2022, 20:15 PM)meli666 Kirjutas:  Ehk keegi oskab kosta miskit sellise ABB asja kohta. Elektrit teadjam kunagi väitis kerge pilguga üle vaadates, et tegu ei ole generaatori vaid umformeriga. Otsinguga leidsin, et umformeriga saab sagedust muuta.
Mõned pildid.
  

Ühenduskarbi sees on C1, C2 ja C3. Allpool A1, A2 ja A3. Lisaks + klemm.
 

Otsas katte all on kaks kontakt rõngast harjadega.
  

Kõige tähtsam on vist jäädavalt läinud ja ega suurt miskit enam ei tuvasta.
On siis tegu umformeriga ja voolu tootmisest sellega lootust pole?
Kisub selliste liikurite poole, nagu seal kirjas    


https://autvo.ru/6458329-Elektro-generat...g-rdk.html
Kunagine arutelu...
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=57389&pid=417820#pid417820
ja veel neid on palju...
http://www.ukb4sa4.ru/nazn.html

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#86

Noh, pool umformerit ON genekas. Kui seda genekat ajab elektrimootori asemel ringi rögiseja, tuleb sealt ikka elektri vägi välja.
Pöörlemiskiirus ja jutud on muidugi huvitav eksperimenteerimise võimalus.
Vasta
#87

Lgp h2rra on õige asja ilmselt välja pakkunud. Ju ta miskise kraana generaator on. Ja ABB-ga pole miskit pistmist, ikka vene asi. Eriti see KOH... reedab.
   
Vasta
#88

Kas sealt annab mõne sellise skeemi koostada?
https://leg.co.ua/info/elektricheskie-ma...y-ess.html
Kui annab, siis puuduvad asjad välja mõelda ja oss taha ning saab kindlaks teha mis pööretel 50Hz kätte tuleb ja vaja vaid sobiv ülekanne välja mõelda.
Ühe skeemi järgi on algergutus 24v alalisvooluga ja teisel trafoga nagu ma oma vigase keeleoskusega aru saan.

Ehk lugupeetud kaasfoorumlane M.R. on nõus abikäe ulatama kui lugema satub?
Tema tunneb vähemalt keelt hästi ja mulle jäänud mulje järgi vähemalt leiab õige skeemi ja võibolla isegi puuduvad komponendid?
Vasta
#89

Ma jätaks rögisejad generaaatortena mängust välja ja keskenduks näiteks mõnele PSA 1,6HDi pajaga tegelasele. Neid ülevaatuskõlbmatuid ideaalsete mootoritega isendeid leidub ja kui miski on hea ökonoomne mootor, siis see. OK, VAGi 1,9 muidugi ka. Nii kannatab juba elektrijaama ehitada kui mingi koletu generaatori elektripool olemas. Ja +-pool see, et sõltumata mispidi pöörlemsiega generaator on, emma-kumma veovõlli otsa saab panna. 140 RPM pole küsimus saada Wink Genekate maailma ei tea aga merel on küll parema- ja vasemakäelised ülekanded olemas ja sõukruvid erinevad. 
Variant 2 on vähe tummisem 12V genekas, tummisemad akud ja inverter. Ja pole ju keelatud ka paneele katusele panna, et siis iseliikuv juhitava energia kombijaam Wink Akupakk on siis ka seal ja kaob ära too majasisese tuleohu värk. 220V saab ju kadudeta päris pika maa peale saata, see võib ka metsaservas tuksuda. Linna vast ei sobi, kuigi tavagenekas ka pläriseb aga see saab kinnises kuuris toimetada.  Off-gridi 12V inverterid on suhteliselt odavamad kui mingeid ulmelisi võimsuseid ei vaja.
Vasta
#90

(03-10-2022, 09:00 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Ma jätaks rögisejad generaaatortena mängust välja ja keskenduks näiteks mõnele PSA 1,6HDi pajaga tegelasele. Neid ülevaatuskõlbmatuid ideaalsete mootoritega isendeid leidub ja kui miski on hea ökonoomne mootor, siis see. OK, VAGi 1,9 muidugi ka. Nii kannatab juba elektrijaama ehitada kui mingi koletu generaatori elektripool olemas. Ja +-pool see, et sõltumata mispidi pöörlemsiega generaator on, emma-kumma veovõlli otsa saab panna. 140 RPM pole küsimus saada Wink Genekate maailma ei tea aga merel on küll parema- ja vasemakäelised ülekanded olemas ja sõukruvid erinevad. 
Variant 2 on vähe tummisem 12V genekas, tummisemad akud ja inverter. Ja pole ju keelatud ka paneele katusele panna, et siis iseliikuv juhitava energia kombijaam Wink Akupakk on siis ka seal ja kaob ära too majasisese tuleohu värk. 220V saab ju kadudeta päris pika maa peale saata, see võib ka metsaservas tuksuda. Linna vast ei sobi, kuigi tavagenekas ka pläriseb aga see saab kinnises kuuris toimetada.  Off-gridi 12V inverterid on suhteliselt odavamad kui mingeid ulmelisi võimsuseid ei vaja.
Ma elektrotehniliselt ja majanduslikult pisut apelleeriks, et kui on eesmärk valmistuda ootamatusteks kui vool kaob või üksikud päevad hind ületab taluvuspiiri ning majapidamises on olemas traktor siis see on juba pool generaatorit ehk mootor.
Üsna mugavalt kasutatav ka, kuna tal on selleks mõeldud võll olemas ning mootor on arvestatud pikemaks tööks koormusega.
Seda generaatorit ei pea muide sugugi taha haakima vaid see võib olla ka garaazinurgas põranda küljes kinni ning läbi seina läheb ava kust saab kardaani sisse pista.
Polegi muud kui traktor paika ajada, näiteks maha pandud kivi vastu rattaga ja kardaan taha pista.
Masin soojas köetavas ruumis on ja mölin ei häiri siis saab ka summuti otsa toru pista mis välja läheb ning saab ka soojusenergia kätte.
Aegajalt müüakse ka mootoririkkega generaatoreid ja neist ehitada selline asi on paari laagripuki, raami ja rihmaratta kaugusel.
Samas liigub ka soodsalt päris asju. 
Kasutamine ka imelihtne, pane vaid käsigaasiga selline pööre et keskmine diood põleb ja ühenda.
Kes tunneb huvi võib vaadata kuhuni hind läheb.

Traktori puudumisel on aga täiesti pädev idee võtta näiteks seesama 9XUD mootor ja sinna generaator otsa pista.
See 9000 maksev generaator on muidugi vähe liiast, kuna selle rahaga müüakse juba päris generaatoreid mis on koos mootoriga ja Kw/eur suhe tuleb oluliselt parem.
Küll aga müüdi kuskil sõjaväe jaoks tehtud generaatorit kus põrnika mootor otsas ja seal mootor ära vahetada on hea hinna-kvaliteedi suhtega.

Muide nimme pakun selliseid lahendusi, kus on 100% garanteeritud kõigi seadmete toimimine ja mingeid siinuse probleeme ei esine ning on võimalik toota standardile vastavat elektrit.
Vasta
#91

Kui traktor olemas aga... Tihtipeale käib elektrikadu koos lumetormiga ja siis peab juba kaks traktorit olema Wink See on ju tegelik elu. Ehk mina ikkagi panustaks eraldi seadmele. Traktorit on muuks vaja. Sina tood metsast trakatsiga puid kui proua elektripliidil suppi keedab. 
Täna on väikeste võimsuste jaoks igasugu lahedaid võimalusi. Üks asi on kandilisvooluga odavgenekas aga kui see kõik koos veel PV, akude, odava diisli ja offgrid puhassiinus-inverteriga siduda saab päris pulli asja kokku.
Vasta
#92

Ma siin oma 60-ndatel omandatud tarkusega mõtlen juba tükk aega, et milline see generaator peab olema, mis pole võimeline puhast siinusvoolu tootma. Et talle veel miskid lisa seadmed vaja mis teevad siis kandiliseks või mittekandiliseks voolu. Ma küll ei oskaks teha genekat, mis ei oska siinust iseseisvalt välja anda. Milles probleem? Kas tõesti poleks lihtsam teha pöörete regulaator, mis juba aurumasinast tuttav? "Kandiline siinusvool", no milleks küll??? On see järjekordne ökonomistide-raamatupidajate väljamõeldis?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#93

(03-10-2022, 12:55 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kui traktor olemas aga... Tihtipeale käib elektrikadu koos lumetormiga ja siis peab juba kaks traktorit olema Wink See on ju tegelik elu. Ehk mina ikkagi panustaks eraldi seadmele. Traktorit on muuks vaja. Sina tood metsast trakatsiga puid kui proua elektripliidil suppi keedab. 
Täna on väikeste võimsuste jaoks igasugu lahedaid võimalusi. Üks asi on kandilisvooluga odavgenekas aga kui see kõik koos veel PV, akude, odava diisli ja offgrid puhassiinus-inverteriga siduda saab päris pulli asja kokku.
Sellisel juhul juba mõistlik mädand kerelt katel võtta ja gene ringi ajama panna...Lääne katlad käivituvad iga ilmaga.
Vasta
#94

(03-10-2022, 14:46 PM)aavu Kirjutas:  Ma siin oma 60-ndatel omandatud tarkusega mõtlen juba tükk aega, et milline see generaator peab olema, mis pole võimeline puhast siinusvoolu tootma. Et talle veel miskid lisa seadmed vaja mis teevad siis kandiliseks või mittekandiliseks voolu. Ma küll ei oskaks teha genekat, mis ei oska siinust iseseisvalt välja anda. Milles probleem? Kas tõesti poleks lihtsam teha pöörete regulaator, mis juba aurumasinast tuttav? "Kandiline siinusvool", no milleks küll??? On see järjekordne ökonomistide-raamatupidajate väljamõeldis?


See on nüüd selline pull, et genekas ei tooda nii kõva voolu kui telekas näiteks tahab. Pinge aetakse üles inverteriga aga odav inveryter jälle ei suuda toota korraliku siinust. ja ongi kogu käsitöö.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#95

Kas Eestis ka mõni pood on kes müüb kodusele majapidamisele generaatoreid ja saab ise aru ka mida müüb. Paljud labaset netipoed müüvad samal lehel nasite aluspesu.
Vasta
#96

(21-10-2022, 09:07 AM)oliveer Kirjutas:  Kas Eestis ka mõni pood on kes müüb kodusele majapidamisele generaatoreid ja saab ise aru ka mida müüb. Paljud labaset netipoed müüvad samal lehel nasite aluspesu.
Mina ostsin aircom.ee,olen sealt aastakümnete jooksul ostnud keevituse,tolmuimeja,kompressori ja nüüd ka gene.Üldiselt teavad mida müüvad,mina olin valiku ees kas hiinakas 400 või ca 600 ja honda mootor ja euroopas kokku pandud gene.Öeldi kohe,et hiinakaga on probleeme esinenud,aga kallimaga mitte ja valisin viimase.
Vasta
#97

(21-10-2022, 09:07 AM)oliveer Kirjutas:  Kas Eestis ka mõni pood on kes müüb kodusele majapidamisele generaatoreid ja saab ise aru ka mida müüb. Paljud labaset netipoed müüvad samal lehel nasite aluspesu.

Sai just mõnipäev tagasi Cedost genekas vaadatud. Vähemalt Tartus osati piisavalt lahti seletada. Käega sai katsuda ja pandi käima ka.
Eelnevalt sai käidud ehituspoodides. Tundmatu looma nahad ja garantii koos ehk tulevikus vajatavate varuosadega jättis selle kohe kõrvale.
Stokkeris ka oli ühtteist saada, aga ei tekitanud see Scheppach eriti usaldust.
Tegelt oligi kõige suurem kriteerium nimega generaatori tootja koos tuntud mootoriga. Cedo Mosa vastas nendele. Aga seal muid asju ka:
https://shop.cedo.ee/generaatorid/voolug...torid.html
Vasta
#98

Ma endale töiseks kasutuseks võtsin sellise ligi:
https://xn--triistamarket-imba.ee/toorii...-230v.html

Riistamarketi müügimees saagis hinna otsast ka mehise jupi maha :-)

Eelkõige just sellepärast, et mootori peal on "Honda" kirjas. Teeb töö kenasti ära ja küljepaneelid summutavad müra ka tuntavalt.
Ainuke teoreetiline miinus on nöörstarter, aga kuna käivitub esimesest tõmbest ja samas pole vaja pikemate kasutuspauside korral aku laetuse pärast muretseda.
Vasta
#99

(21-10-2022, 19:05 PM)meli666 Kirjutas:  Sai just mõnipäev tagasi Cedost genekas vaadatud. Vähemalt Tartus osati piisavalt lahti seletada. Käega sai katsuda ja pandi käima ka. 
Eelnevalt sai käidud ehituspoodides. Tundmatu looma nahad ja garantii koos ehk tulevikus vajatavate varuosadega jättis selle kohe kõrvale.
Stokkeris ka oli ühtteist saada, aga ei tekitanud see Scheppach eriti usaldust.
Tegelt oligi kõige suurem kriteerium nimega generaatori tootja koos tuntud mootoriga. Cedo Mosa vastas nendele. Aga seal muid asju ka:
https://shop.cedo.ee/generaatorid/voolug...torid.html
Kas see B&S selle Mosa peal on Hiina päritolu või tehtud kuskil mujal?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(02-10-2022, 15:19 PM)MeelisV Kirjutas:  Pole seda rögisevat mootorit vajagi.
(Äkki tulevikus)

https://tehnika.postimees.ee/7617207/uhi...akupangale
Ma pole siin teemas jupp aega käinud, aga selles artiklis ajas üks asi kohe turri. OK, elektrikatkestusest ma saan loomulikult aru, kuid tuua akupanga ostmise põhjenduseks kõrge börsihind- no ma ei tea Sad Usun, et ma ei ole ainuke, kes päriselt ei usu kogu seda börsiteemat, arvestades, et kogu see jama hakkas põhimõtteliselt aasta tagasi ning pean selle kõrge hinna põhjuseks siiski tühipaljast ahnust. Elame siiski 21. sajandil, kus propageeritakse kõike elektrilist ning selle taustal ei tohiks elekter olla luksuskaup, kuid paraku see nii paistab, kui paljud firmad koondavad ja uksi kinni panevad ning inimesed tööd kaotavad. Lihtsalt seal artiklis tundus see lause ääretult jabur ning pehmelt öeldes turri ajas.
Ning turri ajas just selles valguses, et maksame liigkasuvõtjatele rämedat elektrihinda, siis peaks veel ostma tuhandeid maksva akupanga, et ÄKKI midagi säästa. Aga kui palju ma ikkagi säästan, kui see akupank tuhandeid maksab? Ja akupanka tuleb ju laadida ka, samuti aku ka ju väsib- paar aastat äkki pidevat sellist kasutamist ja paned jälle selle 4K uue akupanga alla? Kõige tipuks peaks veel lolli mängima ja telefonis või arvutis istuma, börsihinda jälgima ning vastavalt sellele siis võrgu ja akupanga vahel klõpsima? Veits jabur tundub see perspektiiv. Tagajärgede asemel peaks tegelema põhjustega, kuid see tekitab omakorda küsimuse, et kust neid inimesi leida?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne